طومار اينترنتي اعتراض جوانان ايراني به بازي "بتل فيلد 3"

0.220160001317071540_parsnaz_ir.jpg

جوانان ايراني با ايجاد يك طومار اينترنتي به بازي ضد ايراني "بتل فيلد 3" اعتراض كرده و همزماني توزيع آن با تهديدات آمريكا عليه ايران را در ادامه سياست ايران هراسي دانستند.
جمعي از جوانان ايراني فعال در فضاي مجازي در اقدامي به بازي "بتل فيلد 3" كه در آن ايران به عنوان تهديد براي جامعه جهاني و آغازكننده جنگ در اروپا معرفي شده است اعتراض كرده و دست به جمع آوري طومار اينترنتي زده‌اند.
اين جوانان در طومار خود آورده‌اند: ما جوانان ايراني، معتقديم اگر تاريخ به بازار آمدن بازي "بتل فيلد3" به عمد در زمان فشار ايالات متحده آمريكا بر جامعه جهاني براي هراس از كشور صلح طلب و در حال پيشرفت ايران تنظيم نشده باشد، قطعا فضاي ترس عمومي از ايرانيان در ميان مردم جهان را تقويت كرده است. در اين بازي گيمرهاي سراسر جهان نه تنها شاهد انفجار بمب هسته‌اي در پايتخت فرانسه توسط عوامل ايراني هستند، كه پس از آن نيروهاي آمريكايي به كشور ما حمله كرده و عمليات نظامي ويژه انجام مي‌دهند.
در اين طومار افزوده شده است: براي ما قابل درك است كه داستان يك بازي ويدئويي، تخيلي است و قرار نيست لزوما با واقعيت‌هاي بيروني تطبيق داشته باشد، اما در اين مورد خاص، اتفاق ناگواري در حال رخ دادن است كه دليل اصلي اعتراض ما است؛ ما فكر مي‌كنيم در شرايط فعلي جهاني، تمركز بر كشور ايران به عنوان سرزميني متخاصم و تروريست به هيچ عنوان در راستاي جلب اعتماد جهاني و نزديكي انسان‌ها در مناطق مختلف دنيا به يكديگر نيست. تصاوير اين بازي اگرچه در دنيايي خيالي رخ مي‌دهند، اما تاثيري واقعي بر ذهن ميليون‌ها گيمر از كشورهاي مختلف مي‌گذارند كه شناختي از منطقه خاورميانه و سرزمين ايران ندارند. بنابراين همين تصاوير تخيلي براي آن‌ها تصويري واقعي و قضاوتي اخلاقي درباره ايراني‌ها مي‌سازد. آن هم در شرايطي كه ايالات متحده آمريكا با تبليغات نادرست سياسي عليه كشور ما، تلاش مي‌كند فضاي رسانه‌اي جهان را تحت تاثير قرار دهد.
در ادامه اين طومار با اشاره به اينكه بازي "بتل فيلد3" با خود تصويري نامعقول، خشن و دور از واقعيت از كشور ايران به بازي كنندگان ارائه مي‌دهد، تاكيد شده است: اين تصاوير براي بسياري از مخاطبينش قابل تفكيك از واقعيت بيروني نيست و لذا به عنوان واقعيت پذيرفته مي‌شود.
در پايان اين طومار آمده است: ما جوانان ايراني كه مانند بسياري از هم سالانمان در ديگر نقاط دنيا، همراه با تكنولوژي‌هاي روز پيش آمده‌ايم و بر آنها مسلط هستيم، نسبت به ارائه اين تصاوير نادرست و دور از حقيقت اعتراض داريم و از شركت EA مي‌خواهيم تا ضمن عذرخواهي از اين اقدام، در بيانيه‌اي رسمي براي گيمرهاي ديگر نقاط دنيا توضيح دهد كه داستان اين بازي و وقايع آن هيچ نسبتي با واقعيت كشور صلح‌طلب، با سابقه و پيشرو ايران ندارد.

فعالان فضاي مجازي مي‌توانند با مراجعه به آدرس http://www.ipetitions.com/petition/againstbattlefield3 اين طومار را امضا كنند


مطالب مشابه :


بازي حكم را با دوستان تان از راه اينترنت بازي كنيد!

آموزش اينترنتي بازي كردن بازي حكم با دوستان! راه اندازي سرور نيازمند هزينه ي بالا و برنامه
بازى اينترنتى كلاهبردار ۵۰ ميليارد دلاری

گوناگون - بازى اينترنتى كلاهبردار ۵۰ ميليارد دلاری - گوناگون
خريد مجموعه بازي هاي آتاري

فروشگاه تخصصي خريد اينترنتي - خريد مجموعه بازي هاي آتاري -
مزايا و معايب اينترنت براي كودكان

از سويي ديگر بازي‌هاي اينترنتي نيز با رعايت پاره‌اي از موارد از جمله پرهيز از پيگيري بازي
بازي هاي برگزيده 2005

در اين ميان يكي از مهم ترين مراجع اينترنتي بازي هاي ويديويي و بازي برگزيده نهايي هر
معرفی دستگاه بازی نینتندو دی اس

طراحي کنسول بازي يکي Wireless LAN براي مسافت‌هاي کوتاه و ديگري قابليت WiFi براي بازي اينترنتي
تبلیغات اینترنتی - اينترنت، ابزاري كارآمد در خدمت تبليغات

بر اين اساس بازي‌هاي اينترنتي مي‌توانند فرصت مناسبي را براي تبليغات فراهم ‌آورند.
بیوگرافی و مصاحبه با شهرام عبدلی

پسر اينترنتي: و گفتند كه ديگر ما با هم همكاريم و بايد در كنار هم بازي كنيم. پسر اينترنتي:
طومار اينترنتي اعتراض جوانان ايراني به بازي "بتل فيلد 3"

خواندنی ها - طومار اينترنتي اعتراض جوانان ايراني به بازي "بتل فيلد 3" - مطالب خواندنی و شنیدنی
اعتياد به بازيهاي اينترنتي اختلال جدي در رفتار فراد ايجاد مي‌كند

دكتر اورزاك مي‌گويد ‪ ۴۰‬درصد بازيكنان يك بازي اينترنتي معروف ‪WoW‬ از نظر باليني معتاد
برچسب :