خرید و فروش امتیاز مسکن مهر جرم است

به گزارش دنیای اقتصاد، خبری که اخیرا از سوی یکی از معاونین وزیر مسکن مبنی «بر خرید و فروش مسکن مهر آزاد است» اعلام شد، بازتاب هایی را به همراه داشت.
برخی از واجدین شرایط این طرح، تصور کردند می توانند امتیاز خود را به فرد دیگری واگذار کنند.
این در حالی است که معاون وزیر مسکن گفته بود واحدهای مسکونی مهر بعد از اتمام مراحل ساخت و تحویل، همچون سایر واحدهای مسکونی قابل انتقال و خرید و فروش است.
جمشید نورصالحی، معاون وزیر مسکن
تاکید کرده بود: برای مسکن مهر بعد از تحویل، سند صادر می شود و صاحبان این واحدها می توانند این املاک را برای فروش عرضه کنند، اما فروش مسکن مهر قبل از تحویل، ممنوع است.
این در شرایطی است که از همان ابتدای کلید خوردن طرح مسکن مهر مقامات مسوول در این زمینه به شدت بر عدم امکان خرید و فروش مسکن مهر تاکید کرده بودند.
راه سوداگری مسدود است
محمد عسگری، مدیر پروژه مسکن مهر در وزارت تعاون با رد هرگونه احتمال خرید و فروش امتیاز مسکن مهر به دنیای اقتصاد گفت: متاسفانه عده ای از افراد همیشه به دنبال دلالی هستند، این در حالی است که با توجه به عزم دولت در پروژه مسکن مهر تمهیداتی اندیشیده شده که راه برای سوداگری به طور کامل بسته شده است.
وی افزود: برخی از افراد جامعه که دارای مسکن مناسب هستند تلاش دارند از امکاناتی که دولت برای واجدین شرایط مسکن مهر در نظر گرفته سوء استفاده کنند، اما این رفتار پسندیده نیست و به اینگونه افراد توصیه می شود بهتر است صبر کنند؛ چرا که اگر همه
متقاضیان مسکن مهر صاحبخانه شوند
آنها در اولویت خانه دار شدن قرار خواهند گرفت.
به گفته وی، در شرایط فعلی فقط خرید وفروش مسکن مهر آن هم بعد از اینکه سند مسکونی به نام متقاضی ثبت شد امکان پذیر است و برخلاف شایعه های عنوان شده به هیچ وجه امکان معامله امتیاز مسکن مهر وجود نخواهد داشت.
وی گفت: اگر هم فردی بخواهد از امتیاز شخص دیگری استفاده کند به هر حال با معضلات پیچیده قضایی مواجه خواهد شد که تبعات نامطلوبی برایش به دنبال خواهد داشت و حتی ممکن است که صاحب سند با وجود اینکه فقط صاحب اسمی ملک است زیر بار نرود و در خصوص مالکیت مدعی شود هر چند که تمام هزینه ساخت را شخص دیگری پرداخت کرده باشد.
برخورد با بازار دلالی در مسکن مهر
در همین زمینه ابوالفضل مشکینی، رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران، نیز با رد هرگونه احتمال خرید و فروش امتیاز مسکن مهر گفت :به هیچ وجه امکان این مساله وجود نخواهد داشت، چرا که در این صورت بازار دلالی داغ خواهد شد و این مساله
بسیار خطرناک و ممکن است سوداگری به حدی شود که حتی بر روند طبیعی ساخت و سازهای مسکن مهر تاثیر منفی به جای
گذارد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر همچنان که دولت تاکید کرده است خرید و فروش قسمت اعیانی مسکن مهر امکان پذیر است، چرا که مسکن مهر تمامی ظرفیت های یک ملک را دارا است و از این رو هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که دولت بخواهد در این زمینه محدودیتی ایجاد کند.
معامله مسکن مهر با سند محضری بلامانع است
اما جمشید نورصالحی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز با اشاره به گفت وگوی اخیر خود با خبرگزاری ها مبنی بر فراهم شدن امکان خرید و فروش مسکن مهر، به دنیای اقتصاد گفت: متاسفانه برخی از افراد حرف های بنده در خصوص امکان خرید و فروش مسکن مهر را بد تعبیر کرده اند و تصور کرده اند که می توان امتیاز مسکن مهر را معامله کرد، این در حالی است که چنین چیزی ممکن نیست و دولت با این قضیه برخورد می کند.
وی افزود: بنده همچنان که پیش تر نیز عنوان کردم، مجددا تاکید می کنم که مسکن مهر بعد از احداث و ثبت سند به نام متقاضی، قابلیت معامله در قالب خرید و فروش را خواهد داشت.
معاون وزیر مسکن با طرح این سوال که مگر خرید و فروش مسکن مهر چه امتیاز خاصی است که افراد بخواهند به معامله آن بپردازند؟ گفت: همه واجدین شرایط می توانند در مسکن مهر ثبت نام کنند و نیازی نیست از راه های غیر قانونی وارد شوند. 

منبع : دنیای اقتصاد        تاریخ خبر: چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۸۹

                     جهت دیدن فایلهای  خرید فروش رهن و اجاره و غیره به آدرس ذیل رجوع کنید:

http:www.amlakmilad.com// 


مطالب مشابه :


آگهی استخدام بانک مهر اقتصاد در 25 استان کشور

استخدام کرج; بانک مهر اقتصاد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز از استخدام در بانک
آگهی استخدام بانک اقتصاد نوین

آگهی استخدام بانک اقتصاد آگهی تبلیغات شهر طالقان کرج در صورتيکه بانک در هريک از
آگهي استخدام جديد بانك مهر اقتصاد

استخدام کرج; بانک مهر اقتصاد چند استان استخدام جديد بانك مهر اقتصاد, استخدام در
تازه ترین و پر بیننده ترین اخبار امروز یک شنبه 11 اسفند 92

ما در کرج هدفمندی‌ یارانه‌ها، مسکن مهر، سهام عدالت و استخدام بانک اقتصاد
خرید و فروش امتیاز مسکن مهر جرم است

اطلاعات املاک کرج امتیاز مسکن مهر به دنیای اقتصاد شرایط مسکن مهر در نظر گرفته
برچسب :