اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان خوزستان در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده91 - 92

اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان خوزستان در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده

مديريت حج و زيارت استان خوزستان با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار شهروندان ارجمند استان مي رساند:  اعزام متقاضيان داراي اولويت تشرف انشاءالله از اواخر دی ماه1391 آغاز وگروه ها در دو مرحله اعلام  می گردند.

مرحله اول:گروههای اعزامی در دهه اول ربیع حدودا از 25/10/91 لغایت  دهه سوم جمادی الثانی برابرحدودا تا 15/02/1392

مرحله دوم: گروههای اعزامی در دهه سوم جمادی الثانی حدودا از 16/02/1392 لغایت دهه سوم شعبان حدودا 16/04/1392

توجه : اعلام جزئیات گروه های مرحله دوم،  بهمراه ضوابط وشرایط ثبت نام مربوطه حدودا دردهه سوم بهمن ماه 91 برابر اطلاعیه های مربوطه  اعلام خواهد شد

فهرست کارگزاران و نيز شرايط مشمولين ثبت نام وتشرف مرحله اول  عمره92-1391علاوه بر اين اطلاعيه، در پايگاه اينترنتي :     http://www.khoozestanhaj.ir  قابل  دسترس بوده و زائرين محترم واجد شرايط تشرف مي توانند با توجه و رعايت  دقيق به کليه نکات قيد شده، برنامه ريزي و اقدام فرمايند .

تذكر مهم: اعزام پذيرش شدگان محترم منوط به صدور بموقع رواديد (ويزا) توسط سفارت عربستان در ايران مي باشد و درصورت  بروز هرگونه موارد پيش بيني  نشده، تأخير و يا عدم تائید وانجام پرواز در زمان و مقصد مقرر مسئوليتي متوجه مديريت حج و زيارت استان نمي باشد

الف) مشمولين تشرف مرحله اول:

1-     دارندگان اولویت های 1 تا300 بانک ملت که در ثبت نام عمومی سال 1387 شرکت نموده و کارت ثبت نام دارای اعتبار را در دست دارند.

2-     کلیه کسانی که در عمره گذشته در گروه های اعزامی 10/4/91 لغایت 29/4/91 ثبت نام و واریز وجه نموده، لیکن به واسطه عدم صدور روادید توفیق تشرف را نداشته اند فقط در همان استان با ارائه کد ملی به هر یک از کارگزاران، امکان ثبت نام برای آنان فراهم میباشد.

3- با توجه به فراخوان ها و دعوت مکرر سازمان طی سنوات گذشته از کلیه دارندگان قبوض بانک ملی مربوط به ثبت نام های سنوات 1363،1376 و 1382 تا 1386 مبنی بر ضرورت مراجعه و تشرف (خاصه در عمره گذشته بعنوان آخرین فرصت) از اینرو در گروههای عمره جاری امکان ثبت نام با قبوض فوق را ندارند بدیهی است سازمان در آینده نزدیک برای دارندگان اینگونه قبوض تصمیم گیری و تعیین تکلیف نهایی را اعلان خواهد نمود.

 تذکر مهم: به کلیه دارندگان کارت های بانک ملت اولویت های ثبت نامی سال  87(که حداقل طی سه سال اخیر برای تشرف فراخوان شده اند) تاکید وتوصیه جدی میگردد در سال جاری برای تشرف به گروههای اعلامی مراجعه وبرای ثبت نام اقدام لازم معمول نمایند.

توجه:متقاضيان به منظور اطلاع از اولويت تشرف خود  مي توانند با مراجعه به سايت بانک ملت به آدرس :www.bankmellat.ir  و يا مراجعه به شعب مربوطه ویا تماس با شماره تلفن 1556(مرکز ارتباطات مردمی بانک ملت) و یا ارسال شماره ثبت نام خود به مرکز پیام بانک ملت به شماره 200034 (از طریق پیامک)از اولویت تشرف خود مطلع گردند.وآنرا روی کارت ثبت نام ثبت نمایند.

ب) نحوه پذيرش و ثبت نام:

الف- ذخيره (رزرو) اوليه: در ابتدا متقاضي واجدالشرايط با مراجعه به يکي از کارگزاريهاي مجاز در سطح استان و با ارائه مدارک لازم نسبت به انتخاب و ذخيره ( رزرواسيون ) در يکي از گروههاي اعزامي اقدام نموده و درانتها برگه انجام رزرواسيون اوليهرا حاوي مشخصات گروه پروازي مربوط به همراه نام و نشاني کارگزار عامل(مقصد) و کد پيگيري دريافت نمايد.

توجه 1: هر يک از کارگزاران پس از انجام ثبت نام  اوليه (رزرواسيون ) براي زائر (انفرادي يا گروهي ) مي بايست برگه انجام رزرواسيون به زائران تحويل نمايد .

توجه 2:هر يک از زائران مي بايست با مطالعه دقيق مفاد و مندرجات اين برگه در زمان و مهلت مقرر به کارگزار مبدأ براي قطعي نمودن ثبت نام خود و دريافت برگه واريز هزينه سفر اقدام نمايند .

تذکر مهم: از آنجائيکه ثبت نام اوليه (رزرواسيون) از  طريق کليه کارگزاران مجاز سطح استان بصورت همزمان اجرا خواهد شد از اين رو کارگزاران اکيداٌ مجاز به دريافت مدارک  بدون درج اطلاعات در سيستم نمي باشد .

ب- ثبت نام قطعي: بعد از انجام رزرواسيون اوليه لازم است هر يک از متقاضيان در مدت زمان تعيين شده (در برگه رزرواسيون ) با ارائه اصل و رونوشت مدارک مورد نياز و اشاره شده  جهت انجام ثبت نام قطعي به کارگزار مقصد مراجعه و نسبت به دريافت قبض هزينه مابه التفاوت سفر و واريز آن در مدت مقرر(72ساعت) اقدام نمايد. بديهي است در صورت عدم مراجعه متقاضي در مهلت مقرر ثبت نام اوليه وي برابر ضوابط و مقررات مالی امکان حذف به صورت خودکار از سامانه ثبت نام را به کارگزار خواهد داد، و زائر جهت ثبت نام ميبايست مراحل قبلي را مجددا طي نمايد.

مدارک مورد نياز ثبت نام در کارگزار مبدأ جهت رزرواسيون:

1-     کارت ثبت نام بانکی

2-     اصل و تصوير کارت ملي و يا شماره ملي

مدارک مورد نياز ثبت نام در کارگزار مقصد جهت ثبت نام قطعي:

1-برگه رزرواسيون اوليه ممهور به مهر کارگزار مبدا

2- کارت ثبت نامی بانکی

3-اصل و تصویر صفحه اول شناسنامه

4-ارائه مدرک زوجیت (شناسنامه یا عقد نامه) برای افرادی که با همسرشان در گروه ثبت نام مینمایند

5-اصل کارت و يا شماره ملي وتصویر آن

6-داشتن گذرنامه معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار از تاريخ پرواز (ارائه اصل گذرنامه معتبر برای ثبت نام درپروازهای از 25/10/91 لغایت 1/12/91 الزامی مي باشد)

7-عکس 4*6 رنگي ،زمينه روشن 1 قطعه مطابق با عکس گذرنامه

8-عکس 4*3 رنگي ،زمينه روشن 2 قطعه

تذکر مهم : متقاضيان محترم باتوجه به هزينه سفر، مقصد و تاريخ پرواز مي توانند به هريک از کارگزاران قيد شده در مراجعه و نسبت به ثبت نام اوليه (ذخيره جا) اقدام نمايند.

توجه1: متقاضيان محترم مي بايست قبل از واريز هزينه تشرف نسبت به صحت مشخصات خود در قبض واريز هزينه سفر اطمينان حاصل نموده و در صورت هرگونه مغايرت حتما نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار عامل (مقصد) اقدام نمايند تا دچار مشکل نشوند.

توجه2:  منظور از کارگزار مبدأ، دفتر يا شرکت زيارتي است که عمل ذخيره جا (رزرو) را انجام داده و کارگزار مقصد دفتر يا شرکتي است که مسئوليت  عمليات ثبت نام قطعي، آموزش زائر و اعزام را بر عهده خواهد داشت.

د) زمان پذيرش و ثبت نام :

1- انشاءا... ثبت نام مرحله اول همزمان ازساعت 8 صبح (با رعايت نوبت) روز پنجشنبه مورخ 30/9/91 آغاز خواهد شد و تا تکميل ظرفيت هريک از کاروانها حداکثر تا ساعت 16  روز  چهار شنبه 6  / 10/91 بمدت یکهفته  ادامه خواهد داشت.

2- ثبت نام همه روزه از ساعت 8 صبح لغايت 16 با استثناء ایام تعطیل انجام خواهد شد .

توجه : در صورت عدم تکميل ظرفيت گروههاي اعلامي بعد از تاريخ فوق نحوه و چگونگي دعوت از اولويت 300 به بعد از طريق همين جرائد به اطلاع عموم خواهد رسيد.

هـ) توضيحات مهم :

1- مبلغ هزينه سفر با توجه به تاريخ تشرف، شرايط محل اسكان و مقصد پرواز ( جده – مدينه ) متفاوت مي باشد .

2- عدم ارائه هر يك از مدارك لازم هنگام ثبت نام و عدم پرداخت مابه التفاوت هزينه هاي سفر و ارائه فيش بانكي تأييد شده ، ظرف مهلت مقرر (72 ساعت )، به منزله انصراف از سفر تلقي شده و كارگزاران محترم مجاز به جايگزيني افراد جديد از طريق مديريت استان خوزستان خواهند بود .

3-  تکمیل، تنظیم وتحویل قرارداد مربوطه،بين متقاضي و كارگزار الزامی است وزائرین  می بایست پس از ثبت نام قطعی در کارگزار نسبت به دریافت، مطالعه ورعایت دقیق مفاد آن اقدام فرمایند.

4- بخش عمده هزينه سفر زائرين از طريق قبوض پرداختي مابه التفاوت ، به حساب بانكي مربوطه واريز مي شود  فقط هزينه هاي تكليفي همچون پذيرش، آموزش و . . .  به حساب بانكي كارگزار واريز  مي شود.

5- تشرف معتمرين با گذرنامه عادي (بين المللي) خواهد بود .

6- دريافت گذرنامه، پرداخت عوارض خروج و واکسيناسيون به عهده متقاضي است.

7- به غير از همسر صاحب گذرنامه، براي ساير افراد خانواده (فرزندان ذكور و اناث) كه زمان پرواز 17 سال تمام داشته باشند، ارائه گذرنامه انفرادي ضروري است.

8- عكس فرزندان زير 2 سال كه به همراه والدين خود نامنويسي مي شوند بايد در گذرنامه الصاق شده باشد .

9- خروج از كشور مشمولين وظيفه عمومي و پرسنل نيروهاي مسلح تابع مقررات مربوطه مي باشد و پذیرش آنان درپروازهای از 25/10/91 لغایت 1/12/91 ، منوط به ارائه گذرنامه معتبر و داشتن اجازه خروج از كشور خواهد بود .

10- مسئوليت ممنوع الخروج بودن ) تشابه اسمي ، بدهي مالياتي و . . . )  برعهده شخص زائر خواهد بود .

11- منظور از كارگزار، دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي ذكر شده در اين اطلاعيه مي باشد

12- قبل از تاريخ اعلام شده ، كارگزاران ، مجاز به پذيرش متقاضيان به هيچ وجه تحت عناوين رزرو ، ليست انتظار و .... نبوده و ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده با حضور ناظرين اين مديريت مجاز خواهد بود .

13- اعزام متقاضيان محترم از طريق دفاتر و شركتهاي خدمات  زيارتي مجاز اعلام شده در اين اطلاعيه  خواهد بود . لذا هرگونه ثبت نام در غير از دفاتر و شركتهاي مذكور فاقد اعتبار بوده و مديريت حج و زيارت در قبال اينگونه متقاضيان هيچگونه مسئوليتي نداشته و با افراد و شركتهاي غير مجاز كه اقدام به ثبت نام نمايند ، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت .

14- متقاضيان گرامي مي توانند فقط براي خود و همراهان درجه اول (همسر ، فرزندان ، پدر ، ماد ر، خواهر و برادر ) ثبت نام كنند و هر يك از منسوبين ديگر ايشان بايـد شخصاً جهت ثبت نام حضور يافتـه و بـــا رعايت نوبت و شرايط لازم نامنويسي  نمايند .

15- حضور متقاضيان محترم با توجه به شرايط ذكر شده  هنگام ثبت نام ضروري است.

16- گروه بندي هتلهاي محل استقرار زائرين در مكه مكرمه و مدينه منوره با استاندارد هاي رايج بين المللي منطبق نبوده و بر اساس امكانات موجود در كشور عربستان تنظيم شده است .

17-مدت سفر بسته به زمان اعزام از مقصدمتناسب با گروه انتخابی و زمانبندی رفت وبرگشت  از ایستگاه مربوطه 12 ساعت کاهش یا افزایش میتواند داشته باشد

 

« مدیریت حج و زيارت استان خوزستان  »

 


مطالب مشابه :


عمره مزدوجین

دیار نور - عمره مزدوجین - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات
قابل توجه مزدوجین نیمه دوم سال 89 و نیمه اول سال 90 جهت تشرف به عمره مفرده

دعوت سازمان حج و زیارت از دارندگان قبوض حج قابل توجه مزدوجین نیمه دوم سال 89 و نیمه اول
اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان خوزستان در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده91 - 92

حج کانون معارف الهی است - اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان خوزستان در خصوص نحوه تشرف متقاضيان
ثبت نام زوجهای جوان در عمره 94-93

خادم الزائرین - ثبت نام زوجهای جوان در عمره 94-93 - اللهم ارزقنا حج بیتک الحرام فی عامی هذا و فی
بروز رسانی اطلاعات در سامانه کارگزاران

حج کانون معارف الهی است سایت سهمیه مزدوجین جوان سایت حج وزیارت
کارگزاران و تاریخ پروازهای عمره مرحله دوم استان خوزستان

حج کانون معارف الهی است - کارگزاران و تاریخ پروازهای عمره مرحله دوم استان خوزستان -
قابل توجه زائرین جهت ثبت نام مقدماتی عتبات عالیات

حج کانون معارف الهی است - قابل توجه زائرین جهت ثبت نام مقدماتی عتبات عالیات -
لیست کارگزاران عمره استان خوزستان سال 1392

حج کانون معارف الهی است - لیست کارگزاران عمره استان خوزستان سال 1392 -
لیست کارگزاران در استان خوزستان

حج کانون معارف الهی است سایت سهمیه مزدوجین جوان سایت حج وزیارت
برچسب :