لامبورگینی و تیونر imsa

از زمانی که اولین مدل لامبورگینی گالاردو در سال 2003 معرفی و به بازار جهانی عرضه شد نزدیک به 5 سال است که می گذرد، طبق آمار و اطلاعات بدست آمده از سوی کمپانی لامبورگینی که چند سالی است که به شرکت بزرگ آئودی واگذار شده است تا از یک ورشکستگی بزرگ نجات یابد، تا پایان سال 2007 نزدیک به 7100 دستگاه از گالاردو شامل مدلهای کوپه و اسپایدر(کروک) به فروش رسیده است که چنین فروشی برای این محصول یک رکورد محسوب می شود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

حالا بعد از گذشت نزدیک به 5 سال کمپانی لامبورگینی با توجه به فروش خوب دو محصول خود(مورسیه لگو و گالاردو)و همچنین اقدامات جدید مدیریتی خود دستی بر سرو گوش دو محصول افسانه ای و استثنایی خود کشیده است، کمپانی لامبورگینی به کمک مهندسین و طراحان حرفه ای خود مدل مورسیه لگو را دچار دگرگونی کرده است که با نام لامبورگینی مورسیه لگو LP640 شناخته شده است و به بازار جهانی عرضه کرده است که با استقبال خوبی مواجه شده است.اما مدل گالاردو که طی این 5سال دو نمونه ی متفاوت از آن طراحی و به صورت محدود ساخته شده است. در سال 2007 این گاو وحشی را همانند برادر بزرگتر و پرزورترش دچار دگرگونی و تغییرات عمده ای کرده است. که بعد از این تغییرات خودروی مورد نظر را با کد جدیدLP560-4 به علاقه مندان خودرو و لامبورگینی معرفی کرد. البته قبل از مدل LP560-4 مدل سوپرلگرا و نرّا را به صورت محدود تولید و به دست مشتریان خود داده است.

مدل LP560-4 از یک پیشرانه ی 10 سیلندر v شکل به حجم دقیق5204 سی سی بهرمند است که قادر است 560 اسب بخار قدرت را در 8000 دور در دقیقه تولید کند که نسبت به مدل استاندارد و اولیه گالاردو 40 اسب بخار افزایش داشته است همچنین نسبت به مدل سوپرلگرا30 اسب بخار بیشتر است.این پیشرانه همچنین می تواند گشتاوری به میزان 540 نیوتن متر را در 6500 دور در دقیقه ارائه کند تا این گاو وحشی را در مدت زمان 3.7 ثانیه از حالت سکون کامل به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند البته لازم به ذکر است که در صورت حرفه ای بودن شما در رانندگی و کنترل این گونه خودروها می توانید رقم325 کیلومتر را بر روی صفحه کیلومتر آن مشاهده کنید.

آیا این گاو وحشی به انتهای توانایی های خود رسیده است؟ یا باز هم جای برای افزایش توانایی و قدرت خود دارد؟این سوالی است که در ذهن بسیاری از افراد عاشق سرعت و خودرو مطرح می شود و پاسخ های فراوانی دارد. و حالا برای رسیدن به پاسخ اصلی این سوال باید به سراغ تیونر های متخصص برویم:

تیونر هامان:در این مدت مهندسین و متخصصان این شرکت حتی وقت خاراندن سر خودر راهم ندارند چه برسد به برنامه ریزی برای گالاردویLP560-4، پس از گردونه رقابت خذف می شود.

تیونر ادو(EDO): این تیونر محصول جدید را برای نمایشگاه بین المللی ژنوا که امسال برگزار خواهد شد آماده می کند.حذف!!!!

اکثر تیونر ها از پاسخ به این سوال هراس و ترس دارند، اما تیونر متخصص و ویژه لامبورگینی یعنی IMSA به راحتی به این سوال پاسخ داد،جئاب مثبت است این تیونر می گوید این گالاردو هم جایی برای پیشرفت و افزایش قدرت دارد.تیونر IMSA که می توان آن را به عنوان یکی از تیونرهای متخصص در اخمر تیونینگ محصولات لامبورگینی به حساب آوریم، اعتماد خود را نسبت به مسئولین کمپانی لامبورگینی جذب کرده است زمانی که مدل مورسیه لگوLP640 معرفی شد اولین تیونر IMSA بود که بر روی این مدل سوپر اسپرت و سریع تغییرات ایجاد کرد و آن را به زیر دست جراحان  متخصص خود فرستاد.و حالا می خواهد دوباره این اعتماد سازی را دو چندان کند. به همین علت دوباره ایت تیونر را می توان به عنوان اولین تیونر در امر تقویت محصولات تازه وارد لامبورگینی به حساب آوریم.

طبق گفته های مدیر این شرکت زمان پرده برداری از این محصول زیبا و استثنایی در نمایشگاه ژنوا خواهد بود. شرکت IMSA به کمک متخصصین خود تغییرات جزئی را بر روی پیشرانه ی این خودرو و ظاهر آن ایجاد کرده است. این تیونر به کمک مهندسین خود توانست24 اسب بخار قدرت دیگر نیز به این گاو وحشی ایتالیایی اضافه کند و آن را به 584 اسب بخار قدرت رساند.

تیونرIMSA از هیچ امری کوتاهی نکرد و تا آنجا که در توانش بود برای ارتقا این خودرو تلاش کرد. این تیونر سیستم اگزوز جدید و پیشرفته خود را که به تازگی معرفی کرده بود بر روی این گاو وحشی نصب کرده است، خروجی های استیل 4 گانه که به صورت جفت در طرفین قسمت انتهایی خودرو قرار دارند دارای صدایی غرا و طنین انداز هستند. در بخش دیگر نیز این تیونر از یک باله بسیار سبک از جنس فیبرکربن استفاده کرده است که در حفظ و افزایش آیرودینامیک خودرو کمک شایانی داشته است. در بخش انتهایی این تیونر،0 IMSA برای پاهای قوی این گاو وحشی که همزمان با هم به چرخش در می آیند( دارای سیستم 4WD است) از نعل های آلیاژی 6 پره دوبل استفاده کرده است که زیبایی خاصی را به این خودرو در حین حرکت بخشیده است. با توجه به این تغییرات شما می توانید در مدت زمان 3.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت درست پیدا کنید و بعد از عبور از مرز سرعت 330 کیلومتر می توانید به کمک ترمزهای کربن سرامیکی این خودرو به راحتی متوقف کنید.

 


مطالب مشابه :


لامبورگینی گالاردو در تهران

اتوبلاگ - لامبورگینی گالاردو در تهران - جامع ترین وبلاگ فارسی زبان حوزه ی خودرو
ملاقات با گاو وحشی Lamborghini gallardo

لامبورگینی گالاردو که 48 ساعت در تهران بوده که امید کرد و لامبورگینی در آخرین
شکار لامبورگینی گالاردو فوق العاده زیبا در تهران

جدید ترین ماشین ها - شکار لامبورگینی گالاردو فوق العاده زیبا در تهران - اسپورت خودرو و عمومی
لامبورگینی و تیونر imsa

از زمانی که اولین مدل لامبورگینی گالاردو در سال 2003 معرفی و به بازار جهانی عرضه شد نزدیک به 5
برچسب :