داستان تریسی‌بیکر


IMG_9584.jpg

داستان تریسی بیکر. نویسنده جکلین ویلسون. تصویرگر نیک شارات. مترجم نسرین وکیلی. ویراستار مژگان کلهر. تهران: افق، کتاب های فندق، ۱۳۹۱. ۱۹۴ صفحه  ۷۵۰۰ تومان  گروه سنی ۱۰ – ۱۵ سال
فاطمه مرتضایی‌فرد؛ تریسی دختر ده ساله ای است که پدر ندارد و مادر که توانایی نگهداری او را ندارد، او را به پرورشگاه سپرده است. تریسی همواره رویای با مادر بودن یا داشتن سرپرستی دلخواه را در سر می پروراند. او بسیار پرخاشگر، عصبی و ناسازگار و سرکش است و همه این رفتارها کافی است که از او کودکی نابهنجار بسازد بطوریکه هم در پرورشگاه و هم در خانه هایی که او را به فرزند خواندگی می پذیرند او با مشکل روبرو می شود. همه از مدکار و مددجوها از دست او عاصی هستند.

این ناراحتی ها کابوس های شبانه و همچنین شب ادراری را در پی دارد و همین نقطه ضعف سبب می شود دیگران او را مسخره کنند. امّا در کنار این نقطه ضعف ها، او به نوشتن علاقه دارد و در حال نوشتن احوالات خودش است که هم خود را تخلیه می کند وهم به آرزوهای دست نیافته خود بعنوان امری تحقق یافته در نوشته های خود اشاره می کند.
 تا اینکه با خانم نویسنده ای به نام کم آشنا می شود و در کنار او احساس امنیت و خوشی می کند و حتی از او می خواهد که او را به فرزندی قبول کند خانم کم قول می دهد فکر کند. رفتار تریسی بتدریج با اطرافیانش فرق می کند و با آنان ارتباط برقرار می کند.
 کتاب از جنبه روانشناسی به کودکانی که از محبت والدین محروم هستند و یا به هر دلیلی عصیان گر و سرکشند، می پردازد و به آنان کمک می کند تا بتوانند در محیط های اجتماعی با دیگران ارتباط برقرار کنند و به آرامش برسند.


مطالب مشابه :


گزارشی از گورستان لهستانی ها در تهران + بچه های تهران

تبارشناسي - گزارشی از گورستان لهستانی ها در تهران + بچه های تهران -
عکس های دیدنی و نایاب از ایران قدیم (8)

آلبوم عکس - عکس های دیدنی و نایاب از ایران قدیم (8) - absaralbum. مسرور
انجمن ها و مووسسات زرتشتی

پرورشگاه ، تاسیسات و تعداد بسیار زیادی بنیادهای خیریه در تهران و شهرستان های زرتشتی نشین
اثرات روان شناختی طلاق بر فرزندان

بچه های مشاوره 86 دانشگاه تهران دايي و گاهي هم در پرورشگاه است و پيداست اين دست به
داستان تریسی‌بیکر

تهران: افق، کتاب های فندق، ۱۳۹۱. ۱۹۴ بسازد بطوریکه هم در پرورشگاه و هم در خانه هایی که
سوسن توسط جميله رقصنده هنرمند به کافه های مجلل تر پايش باز شد

او در تأسيس چند پرورشگاه در شکوفه نو يکی از کاباره های مهم آن زمان تهران، جايی برای
پرورش ، ویژگی ها و نژادهای قرقاول

دانشجویان پرورش طیور تهران - پرورش ، ویژگی ها و نژادهای قرقاول - روش های علمی پرورش طیور
برچسب :