آموزش بافتنی لباس بافتنی ، ژاکت بافتنی بچگانه

 آموزش لباس بافتنی زیر را از سایت دوست عزیزم دونه دونه دات کام انتخاب کرده ام . مطلبی که می خوانید فقط بخشی از کل آموزش است . مطلب اصلی شامل شال گردن و کلاه است که من در اینجا نیاورده ام .

مراحل بافت ژاکت بافتنی بچگانه :

به اندازه ی دور گردن زنجیره بزنید. سه زنجیره بزنید. در دانه ی اول یک پایه بلند بزنید. در تمام دانه های بعد هر کدام یک پایه بلند بزنید.

رج دوم :  سه زنجیره بزنید. 5 دانه ببافید در دانه ششم دوتا پایه بلند بزنید. 5 دانه ببافید در دانه ششم دو تا پایه بلند بزنید. این کار را تا انتهای رج تکرار کنید .

لباس بافتنی

رج سوم :  سه زنجیره بزنید شش دانه ببافید در دانه هفتم دو پایه بلند بزنید.تا انتهای رج .

رج چهارم :  هفت دانه ببافید در دانه هشتم دو پایه بلند بزنید. در رج های بعدی هم به همین صورت دانه اضافه کنید یعنی هر رج به تعداد دانه هایی که بافته میشود یک دانه اضافه کنید و در دانه بعدی آن دو تا ببافید. مانند تصویر زیر میشود .

آموزش بافتنی

این نیم دایره شامل قسمت جلو و پشت لباس و هر دو حلقه آستین هست. پس باید بلندی آن به اندازه ی اندازه سرشانه تا زیر بغل باشد.اندازه ی سرشانه تا زیر بغل در سمت چپ عکس زیر نشان داده شده است .

اموزش بافتنی ژاکت بافتنی

در صورتی که لباس جلو باز باشد این جلوی لباس است. در غیر این صورت پشت لباس .

ژاکت بافتنی بچگانه

 در صورتی که لباس جلو بسته باشد این جلو لباس است. در غیر اینصورت پشت لباس

Exif_JPEG_420

 دامن کلوشی پایین لباس بافتنی بچگانه در تصویر :

مانند تصویر بالا بافت را روی هم قرار بدهید. همانطور که گفتم این نیم دایره شامل قسمت پشت , جلو و دو تا حلقه استین هست.حالا برای شروع دامن شما باید حلقه آستین ها را از بافت دور کمر جدا کنید .

 به این صورت که اگر مثلا دور بازو 20 سانتیمتر است باید با متر از روی لباس اندازه بگیرید که 20 سانتیمتر به اندازه چند دانه است. مثلا اگر 20 سانتیمتر میشود 40 دانه. ما دوتا حلقه آستین داریم پس دو تا 40 دانه برای حلقه آستین ها است .

اگر تعداد کل دانه ها 180 تا هست (مثلا) و 80 دانه برای حلقه آستین ها جدا بشود میماند 100 دانه. این 100 دانه قسمت جلو و پشت لباس شما را تشکیل میدهد. پس 50 دانه برای جلو و 50 دانه برای پشت لباس. اگر تعداد دانه های شما فرد هست. دانه ای که اضافه میماند را به قسمت پشت لباس بدهید .

لباس جلو باز هست. به این صورت می بافیم. 25 دانه برای قسمت جلو سمت راست. 40 دانه حلقه آستین را نمی بافیم. 50 دانه برای پشت لباس. 40 دانه ی حلقه آستین را نمیبافیم. 25 دانه برای قسمت جلو سمت چپ. حالا دور تا دور کمر مشخص شده است و حلقه آستین ها جدا شده اند.ا اگر دور کمر تنگ است هر 5 دانه ای که در رج قبل بافتید یک دانه اضافه کنید .

از این به بعد بافت کمر به این صورت است. سه زنجیره بزنید. یک دانه را جا بیندازید (یعنی نبافید) در دانه ی بعد {یک پایه بلند, یک زنجیره, یک پایه بلند} بزنید.* یک دانه جا بیندازید در دانه ی بعد {یک پایه بلند, یک زنجیره, یک پایه بلند } ببافید*. قسمت بین ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید .

رج بعد: سه زنجیره بزنید. یک دانه را جا بیندازید (یعنی نبافید) در دانه ی بعد {دو پایه بلند, یک زنجیره, دو پایه بلند} بزنید.* یک دانه جا بیندازید در دانه ی بعد {دو پایه بلند, یک زنجیره, دو پایه بلند } ببافید*. قسمت بین ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید .

{ اگر میخواهید دامن کمتر چین بخورد به جای جا انداختن یک دانه, دو یا سه دانه را جا بیندازید . }

Exif_JPEG_420

این رج را انقدر تکرار کنید تا بلندی لباس به اندازه ای که میخواهید بشود.ا

آستین لباس بافتنی بچگانه :

مانند دامن بافته میشود. یعنی نخ را به اولین دانه ی حلقه آستین متصل کنید.سه زنجیره بزنید. یک دانه را جا بیندازید (یعنی نبافید) در دانه ی بعد {یک پایه بلند, یک زنجیره, یک پایه بلند} بزنید.* یک دانه جا بیندازید در دانه ی بعد {یک پایه بلند, یک زنجیره, یک پایه بلند } ببافید*. قسمت بین ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید . 

رج بعد : سه زنجیره بزنید. یک دانه را جا بیندازید (یعنی نبافید) در دانه ی بعد {دو پایه بلند, یک زنجیره, دو پایه بلند} بزنید.* یک دانه جا بیندازید در دانه ی بعد {دو پایه بلند, یک زنجیره, دو پایه بلند } ببافید*. قسمت بین ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید.ا این رج را انقدر تکرار کنید تا بلندی آستین به اندازه ی مورد نظر برسد .

منبع : دونه دونه دات کام


مطالب مشابه :


بافت ژاکت و شلوار نوزاد

ژاکت نوزاد برای بافتن ژاکت نوزاد که معمولا باید از یقه بافته شود. 60 دانه روی میل بیاندازید.
اموزش بافت ژاکت زنانه+عکس تمام مراحل بافت

صندوق خاطرات - اموزش بافت ژاکت زنانه+عکس تمام مراحل بافت - سوختن با تو به پروانه شدن میارزد
ژاکت کلاه دار

بافت ژاکت : به هر تعداد که یخاهیم دانه سر انداخته و ایتدا 4 تا 5 سانت کشبافت میبافیم حالا
ژاکت زنانه

کاموا بافی - ژاکت زنانه - سفید برفی آموزش بافت ژاکت : برای بافت این لباس ۸ عدد کاموای ۱۰۰
ژاکت و کلاه بچه گونه

بافت ژاکت : به هر تعداد که یخاهیم دانه سر انداخته و ایتدا 4 تا 5 سانت کشبافت میبافیم حالا
بافت ژاکت و شلوار نوزاد

ژاکت نوزاد برای بافتن ژاکت نوزاد که معمولا باید از یقه بافته شود. 60 دانه روی میل بیاندازید.
ژاکت یقه آرشال مردانه و پسرانه

بافتنی های مامان اعظم - ژاکت یقه آرشال مردانه و پسرانه - و به بافت ادامه داده تا زیر بغل .
آموزش بافت پلیور مردانه با یقه هفت

صندوق خاطرات - آموزش بافت پلیور مردانه با یقه هفت - سوختن با تو به پروانه شدن میارزد.عشق این
آموزش بافتنی لباس بافتنی ، ژاکت بافتنی بچگانه

مراحل بافت ژاکت بافتنی از این به بعد بافت کمر به این صورت است. سه زنجیره بزنید.
برچسب :