حداقل مدرک لازم برای استخدام در نفت فوق دیپلم اعلام شد

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اعلام خبر ابلاغ دستور جذب فرزندان خانواده شهدا و جانبازان توضیح داد: با دستور وزیر نفت 381 نفر از فرزندان شاهد و جانباز که پروسه کار استخدامی آنها در طول ماه های گذشته انجام شده و منتظر مجوز برای استخدام بودند، جذب صنعت نفت خواهند شد.

به گزارش نفت نیوز ، دکتر سیدعلیرضا میرمحمدصادقی با تاکید بر اینکه با وجود توقف جذب دارندگان مقطع دیپلم در صنعت، به احترام خانواده شهدا، وزیر نفت مجوز استخدام خانواده شهدا و جانبازان را صادر کرده است، خاطرنشان کرد: به این ترتیب علاوه بر فرزندان شاهد، کسانی که ذیل مصوبه 1497 (استخدام یکی از فرزندان شهید، آزاده 25 درصد و بالاتر صنعت نفت) قرار می گیرند نیز به استخدام صنعت نفت در خواهند آمد.

وی با بیان اینکه مجوز جذب 394 نفر نیز در قالب جذب انبوه، ارتقا از کارگری به کارمندی و اعاده به کارمندی گرفته شده است، توضیح داد: البته براساس مجوز گرفته شده، این افراد باید صرفا در مناطق عملیاتی و یا شهرستان های کوچک به کار گرفته شوند.

افزایش حداقل مدرک استخدام از دیپلم به فوق دیپلم

به گفته وی همچنین با دستور وزیر نفت حداقل مدرک مورد قبول برای افرادی که می خواهند وارد صنعت نفت شوند از دیپلم به فوق دیپلم افزایش یافت که این دستور نیز ابلاغ شده است.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه درگذشته حداقل مدرک برای استخدام رسمی دیپلم بود، تصریح کرد: در حال حاضر با ابلاغیه وزیر نفت حداقل مدرک مورد نیاز برای استخدام به فوق دیپلم تغییر پیدا کرده که براساس آن، دستورالعمل ها و ضوابط جذب و استخدامی در حال بازنگری است.

وی با بیان اینکه بنابراین از این به بعد در آگهی های استخدام، افرادی مد نظر قرار خواهند داشت که که دارای حداقل مدرک فوق دیپلم باشند، تشریح کرد: در ضوابط در حال بازنگری نیز شرایط سنی، شرایط مدرک تحصیلی از نظر معدل، چگونگی جذب دانش آموختگان ممتاز دانشگاه ها و افرادی که شرایط خاص دارند مورد بازنگری قرار می گیرد.
( گفتنی است بدنبال اختلاف نظر وزیر نفت و منابع انسانی نفت درباره حداقل سطح تحصیلات (لیسانس و دیپلم) نفت نیوز پیشنهاد داده بود بمنظور خروج از بن بست پیش آمده حداقل مدرک استخدام از دپیلم به فوق دیپلم ارتقاء یابد که این امر مورد پذیرش دکتر میرکاظمی واقع گردید.)

ابلاغ دستورالعمل های جدید در راستای سازمان دانش محور

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بحث ضوابط و دستورالعمل های جذب و استخدام نیروی انسانی صنعت نفت در بازه های زمانی مختلف مورد بازنگری قرار می گیرد، گفت: آخرین بازنگری مربوط به سال 1385 بوده است که در دستورالعمل جدید مبتنی بر دستورهای ابلاغ شده و با هدف داشتن سازمان دانش محور، امتیازاتی هم برای فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان و رزمندگان دیده شده است.

صدور مجوز جذب انبوه در شرکت ملی گاز و شرکت ملی نفت

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت درباره جذب های انبوه که مجوز آنها در شرکت ملی گاز و شرکت ملی نفت صادر شده است، یادآوری کرد: در حال حاضر جذب انبوه فقط در مقاطع فوق لیسانس و دکترا انجام می شود و در صورتی که پس از جذب دارندگان این مقاطع تحصیلی، کمبود نیرو وجود داشت، از مقاطع دیگر نیز استفاده خواهد شد.

به گفته وی سیاست جذب انبوه مبتنی بر نیازهای سازمانی و براساس اصول رقابتی و اتخاذ سیاست جذب دانش آموختگان ممتاز دانشگاهی به ویژه در واحدهای مطالعاتی، برنامه ریزی و پژوهشی اتخاذ شده است.

دکتر میر محمد صادقی در این باره اظهار داشت: پروسه جذب انبوه به این صورت خواهد بود که ابتدا از نخبگان مقطع های دکترا و فوق لیسانس که هم اکنون حدود 1800 نفر آنها ثبت نام کرده و همگی مورد مصاحبه علمی قرار گرفته اند، جذب صورت می گیرد.

وی افزود: در این بخش باید دید چند درصد از مجموع 1800 نفر در اختیار صنعت قرار خواهد گرفت که پیش بینی می شود بنا به نوع تخصص و شرایط آنها و تطابق آن با نیاز های صنعت نفت، حداقل 500 نفر جذب شوند.

به گفته معاون وزیر نفت سپس آگهی استخدام افراد باقیمانده از طریق اعلام سراسری عملیاتی می شود که به نظر می رسد باتوجه به در دست داشتن مجوز شرکت های نفت و گاز برای جذب دارندگان فوق لیسانس و دکترا، مراحل جذب انبوه تا پایان سال نهایی شود.

ایجاد امکان جذب دانشگاه آزادی های در صنعت نفت

به گزارش mop ، وی در پایان از تغییرات جدید برای جذب دانشجویان دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: تا به حال فقط ممتازین دانشگاه های دولتی امکان جذب در صنعت نفت را داشتند که در دستورالعمل جدید، دانش آموختگان ممتاز دانشگاه آزاد نیز با دستورالعمل خاص خودشان قادر به جذب در صنعت نفت خواهند بود.

89/11/17مطالب مشابه :


آگهی استخدام نفت / پالایشگاه خلیج فارس استخدام می‌کند

پالایشگاه خلیج فارس استخدام می‌کند شرکت نفت ستاره خلیج فارس برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در واحدهای مختلف عملیاتی و ستادی در استان هرمزگان،
شرکت نفت استخدام می کند "جدید جدید"

خانه مهندسی برق - شرکت نفت استخدام می کند "جدید جدید" - مقالات- اخبار- تحلیل علمی- بازار كار- معرفی كتاب- بررسی رشته های مرتبط- نرم افزار.
استخدام شركت پالایش نفت بندرعباس و لاوان - فرصتی بی نظیر.

بستك - استخدام شركت پالایش نفت بندرعباس و لاوان - فرصتی بی نظیر. - یک بستکی غربت نشین .... که کم کم بستک داره واسم بوی غربت میده...اما نمیشه ازش دل
کنگان نیوز " وزارت نفت استخدام می کند+اطلاعات تکمیلی

کنگان نیوز _ عبدالصمد بحرینی - کنگان نیوز " وزارت نفت استخدام می کند+اطلاعات تکمیلی - اولین پایگاه خبری شهرستان کنگان _ کنگان نیوز.
استخدام-استخدام شرکت نفت-شرایط استخدام-ازنا

سلام ازنا - استخدام-استخدام شرکت نفت-شرایط استخدام-ازنا - دریافت و نمایش عکسها، خاطرات،انتقادها، پیشنهادها وداستانهای زیباتون رو در مورد شهرمون و یا... - سلام ازنا.
راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

تذکر 5: در رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی طبق دستورالعمل استخدام وزارت نفت، فارغ التحصیلان ممتاز در اولویت اول جذب قرارداشته و درصورت عدم تامین نیرو از
پورفاطمی در اعتراض به آگهی استخدام نفت فلات قاره، درخواست کرد/طرح سؤال از وزیر نفت

پيغام - سید محمد مهدی پور فاطمی نماینده ی مردم دشتی و تنگستان در مجلس هشتم طی نامه ای به رییس مجلس خواستار احضار وزیر نفت به کمیسیون انرژی و پاسخ به سوال
فرآيند جذب و استخدام فارغ التحصيلان دانشگاه صنعت نفت

فارغ التحصيلان گروه "الف" در مقطع كارشناسي و همچنين فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد مي توانند بدون شركت در آزمونهاي استخدامي در صنعت نفت جذب و استخدام
آگهی استخدام - نفت ایرانول

آگهی استخدام - نفت ایرانول. آگهی استخدام در شرکت نفت ایرانول. + نوشته شده در دوشنبه هفتم دی ۱۳۸۸ساعت توسط عباس اکبری | نظر بدهید. درباره. مدیریت وبلاگ
استخدام 1422 نفر در مناطق نفتخیز جنوب

نفت نیرو - naftniroo - استخدام 1422 نفر در مناطق نفتخیز جنوب - وبلاگ تخصصی نفت و گاز - Oil & gas Expert Blog - نفت نیرو - naftniroo.
برچسب :