موقع بارداری چی بپوشم؟

 

اولا ، مبارکه! امیدوارم بارداری بی خطر و راحتی رو سپری کنید.

 حالا بیایم توی اینکه چی بپوشیم؟

 

 

بارداری رو معمولا به سه دوره سه ماهه یا ترایمستر تقسیم می کنند.

 

سه ماه اول:

 

 

 

من بیشتر اینجوری دیده ام که خانمها به دلایل مختلف از جمله خجالتی بودن، نگرانی ریسک بالای سقط، سابقه سقط های قبلی و... دوست دارند تا پایان سه ماهه اول صبر کنند و بعد خبر بارداریشون رو عمومی کنند. یعنی در سه ماهه اول هیچ کس جز نزدیک ترین نزدیکان یا شاید حتی فقط پدر و مادر جدید از بارداری خبر ندارند.

یه گروه دیگه ای هم هستند که مشکلی با اعلام بارداری ندارند، اما چون هنوز شکمشون خیلی خیلی کوچیکه، دلیلی هم برای پوشیدن لباسهای مخصوص بارداری ندارند.

برای این دسته از خانمها، پوشوندن شکمشون و نشون ندادن بارداری، همزمان با بی دلیل چاق به نظر نیومدن و فقط راحت بودن و فشار نیومدن به شکم، می شه اولویت اول در لباس پوشیدن.

  

 

>>> چی نپوشیم؟

 

بلوز های خیلی تنگ و چسبون رنگهای روشن، شلوارهای چسبون و تنگ، ساپورت یا لگینگ، لباسهای نایلونی و استرچ، تونیک های چسبون روشن

 

>>> چی بپوشیم؟

 

 بلوزهای بالاتنه کوتاه کم چین، بلوزهای یقه شومیز، بلوزهایی با طرح های شلوغ، شلوار دمپا گشاد، تونیک های نسبتا گشاد تیره رنگ، لباسهای لایه لایه (مثلا تاپ و ژاکت سبک روش، یا تاپ و کت)، دامنهای فون، ترک و هر نوع دامن A شکل، مانتوهای مدل کتی، مانتوهایی با دامن فون و خطوط عمودی

 

نکته کنکوری:

افراد غیر باردار سیب شکل و کلا اونهایی که شکم دارند هم از این قانونها می تونن استفاده کنند. و شما هم از قانونهای مربوط به سیب ها می تونین استفاده کنین.

 

 


 

  سه ماه دوم:

 

 

 

در این دوره خیالتون از موندنی بودن بیبی جمع شده و دیگه خبر خوش رو به همه داده اید. در ضمن از نظر ذهنی و روحی با این تغییر کنار اومده اید و دیگه خجالت نمی کشید کسی بفهمه که باردارید. دیگه اینکه چون سه ماه برای اعلام خبرتون صبر کرده اید و برای گروهی از خانمها این سه ماه با ویار و حالت تهوع ناجوری گذشته و خلاصه وارد دوره خوشی بارداری شده اید، دیگه دوست دارید یه جورهایی برآمدگی اندک شکم رو بزرگ کنید. در این دوره وزنتون دیگه داره بالا می ره و کلا اولویت خانمها در سه ماهه دوم اینه که بارداریشون پیدا باشه تا هم لذتش رو ببرند و هم همه رعایتشون رو بکنند. در این دوره خانمهایی که همیشه از لاغری بالاتنه ناراحت بوده اند، دوره خوش پر شدن کاپ لباس زیرها و لباسهای زیبا رو تجربه می کنند!

 

 

 

>>> چی نپوشیم؟

 

لباس زیر های تنگ با کاپ کوچیک که سینه ها از بالا و پهلوهاش بد شکل و تیکه تیکه بزنه بیرون، یا با بند دور کوچیک که پشت تیکه تیکه از بالا و پایین بندش بزنه بیرون، یا از اون هم بدتر با بند دور گشاد که از پشت بره بالای کتف وایسه و سینه ها رو ساپورت نکنه. آستینهای گشاد و لباسهای از بالا گشاد یا چیندار از بالای سینه

 

>>> چی بپوشیم؟

 

شلوارهای مخصوص بارداری (قسمت بالا و جلوی شکمشون کش پهن داره و قابلیت تغییر سایز شکم و کمر داره) دمپا گشاد و از بالا گشاد، انواع لباسهای کیپ بدن و کشی که فرم شکمتون رو به وضوح نشون بده ولی لاغری بقیه بدن رو هم نشون بده ، پیراهن و بلوزهای چپ و راستی، لباسهای استرچ که شکم رو جا بدن اما برای بقیه هیکل بزرگ نباشن، سارافن و پیراهن های بالاتنه کوتاه و لباسهایی که زیر سینه چین می خورند، مانتوهای چپ و راستی استرچ و ریون با آستین های تنگ

 

نکته کنکوری:

از این لحظه تا پایان شیردهی که به خاطر هورمون ها سینه ها بزرگتر و سنگین تر هستند، اگر با لباس زیر مناسب و همیشگی در زمان بیداری (کاپ و بند دور سایز مناسب و بند روی شانه ضخیم و سفت)، و توجه به فشار آوردن یکسان از دو طرف به سینه مثلا وضعیت قرارگیری زمان خواب، و توجه به شیردهی یکی در میون، سینه ها رو ساپورت کردین، کردین. اگر نه، بدونید و آگاه باشید در یکی دو سالگی فرزندتون سینه هایی شل و آویخته و خالی و بعضا تا به تا خواهید داشت.

 

 


  

سه ماه سوم:

 

 

حالا دیگه وارد دوره ای شده اید که علاوه بر اضافه شدن هر چه بیشتر وزن و بالاتر اومدن برجستگی شکم، خودتون هم روز به روز خسته تر و سنگین تر و کلافه تر می شین و شکمتون کم کم دست و پاگیر شده. در این دوره اولویت اصلی راحتی، بسته به فصل خنک بودن و هواخوردن، سبک بودن لباس و از نظر زیبایی نشون دادن برجستگی شکم و ایجاد فاصله و تفاوت بین سینه و شکمه چون نمی خوایم شبیه یک کوه بزرگ به نظر بیایم. در ضمن دیگه پوشوندن و قایم کردن بارداری هم معنایی نداره بنابراین دست از پوشیدن لباسهای تیره بر می داریم.

 

 

 

 

>>> چی نپوشیم؟

 

لباسهای تنگ و نایلونی، لباسهای کمر دار یا زیپ دار و دکمه دار، لباسهای از بالا گشاد و چیندار که فرورفتگی بین سینه و شکم رو نشون نمی دن و آدم رو مثل یک کوه بزرگ نشون می دن، لباسهای با طرح ها و رنگ های خیره کننده و شلوغ، گل و طرح های شلوغ و درشت، انواع پانچو و مانتوهای خفاشی و از بالا گشاد (نمی خوایم یک دوک نخ ریسی بزرگ به نظر بیایم، می خوایم یک آدم شیک با شکم برجسته به نظر بیایم)

 

>>> چی بپوشیم؟

 

پیراهن های گشاد و بلند، دامنهای گشاد با مانتوی کوتاه، پیراهن و بلوزهای بالاتنه کوتاه که فرورفتگی بین سینه و شکم رو نشون بدن، رنگهای آرامش بخش مثل سفید، آبی کمرنگ، سبز کمرنگ، صورتی کمرنگ، طرحهای ساده و تکرنگ یا طرحهای هندسی ریز، مانتوهای خوش مدل معمولی با بالاتنه گشاد که روی شکم چین می خورند، در فصل گرم بلوزهای کوتاه با شلوار جوری که شکم بیرون بیفته هم جالب و بامزه است.

 

نکته کنکوری:

بیشتر خانمها فکر می کنند برای اینکه موقع به دنیا اومدن بچه و خستگی هایی که با خودش میاره راحت باشند، بهتره موهاشون رو کوتاه کنند. در حالیکه موی کوتاه برای اوکی به نظر اومدن کم دردسر نداره. موهای حدود شانه تا کتف با چتری راحت ترین نوع مو برای نوزاد داریه چون توی چشمتون نمیاد و دردسری هم نداره. به سادگی با یک تل یا کش پشتش جمع می شه و چه صاف باشه چه وز چه مجعد چه فر خوب به نظر میاد.

 


 

کلیک: موقع بارداری در مجالس و مهمانی ها چی بپوشم؟


مطالب مشابه :


انواع لباس بارداری جدید

مدل لباس - انواع لباس بارداری جدید - مدل لباس مجلسی,مدل مانتو,مدل لباس بارداری,مدل لباس بچه,مدل لباس عروس, مدل کفش,مد.
لباس بارداری شیک مجلسی

مدل لباس - لباس بارداری شیک مجلسی - مدل لباس مجلسی,مدل مانتو,مدل لباس بارداری,مدل لباس بچه,مدل لباس عروس, مدل کفش,مد.
مدل لباس بارداری پوشیده جدید

مدل لباس - مدل لباس بارداری پوشیده جدید - مدل لباس مجلسی,مدل مانتو,مدل لباس بارداری,مدل لباس بچه,مدل لباس عروس, مدل کفش,مد.
مدل لباس بارداری

با رنگ‌های تیره کمتر کسی به بارداری شما دقت می‌کند بنابراین از رنگ‌های تیره استفاده کنید. برای انتخاب مانتو می‌توانید سراغ پانچوها بروید چون آزاد و راحت هستند. ترجیحا پانچوهایی با آستین‌های دوخته شده را انتخاب کنید، چون حرکت ...
مدل لباس بارداری 2014

ژورنال جدید لباس بارداری ۲۰۱۴. ژورنال جدید لباس بارداری 2014 برچسب‌ها: مدل لباس بارداری 2014, مدل لباس بارداری 93, مدل لباس بارداری 1393. [ دوشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۲ ] [ 22:0 ] [ مدل مانتو|مدل لباس مجلسي|مدل لباس عروس ] [ نظر بدهید ] ...
موقع بارداری چی بپوشم؟

چی نپوشیم؟ - موقع بارداری چی بپوشم؟ - چی رو با چی نپوشیم؟ چی رو با چی بپوشیم؟ - چی نپوشیم؟ ... بلوزهای بالاتنه کوتاه کم چین، بلوزهای یقه شومیز، بلوزهایی با طرح های شلوغ، شلوار دمپا گشاد، تونیک های نسبتا گشاد تیره رنگ، لباسهای لایه لایه (مثلا تاپ و ژاکت سبک روش، یا تاپ و کت)، دامنهای فون، ترک و هر نوع دامن A شکل، مانتوهای مدل کتی، مانتوهایی با دامن فون و خطوط عمودی. نکته کنکوری: افراد غیر باردار سیب شکل و کلا اونهایی که شکم دارند هم از این قانونها می تونن استفاده ...
مدل لباسهای حاملگی و بارداری مجلسی

مدل لباس حاملگی پا به ماه. [تصویر: 0013729c050d083b98b10d.jpg]. مدل لباس حاملگی. [تصویر: 0013729c050d083b98b10e.jpg]. مدل لباس حاملگی. [تصویر: 0013729c050d083b98b10f.jpg]. مدل لباس حاملگی. [تصویر: 1189596232jlopreggo2.jpg].
برچسب :