استفاده از روش IVF باروری در درون بدن انسان احتمال پسرزایی را افزایش می‌دهد .

 

متخصصان علوم پزشکی در کشور استرالیا  اعلام کردند که زنانی که برای باردار شدن از روش IVF استفاده می‌کنند باید بدانند که احتمال پسر شدن نوزاد آن‌ها بیشتر است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  IVF مخفف لغت های انگلیسی “باروری در درون بدن انسان” ( In Vitro Fertilisation )  است. اولین بار با این روش در سال ۱۹۷۸ نوزادی را در یک زوج نابارور به دنیا بیاورند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  محققان اعلام کردند که احتمال پسر شدن نوزادانی که از روش IVF متولد می‌شوند ۵۱ درصد تا ۵۶ درصد است.

اما استفاده از روش درمان باروری ICSI (میکرواینجکشن) که برای درمان ناباروری مردان استفاده می‌شود، احتما دخترزایی بیشتر است.

در این روش یک اسپرم توسط سوزن‌های بسیار نازک به قطر ۴ میکرو متر (یک بیستم قطر مو) به داخل تخمک تزریق می‌شود و در این روش قسمت اعظم لقاح توسط متخصص جنین‌شناسی در آزمایشگاه انجام می‌شود.

در این تحقیق  محققان تولد حدود ۱۴ هزار نوزاد را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند.

محققان در این مطالعات تمام نوزادانی را در از روش درمان ناباروری دراسترالیا و نیوزلند در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ متولد شده‌اند را مور بررسی قرار دادند.

به گزارش فارس، در روش IVF تخمک از خانم گرفته می‌شود و این تخمک در محیط آزمایشگاه در مجاورت اسپرم قرار می‌گیرد و در محیط آزمایشگاه لقاح و باروری انجام می‌شود.

در روش IVF احتمال پسر شدن نوزادان بین ۵۱ تا ۵۶ درصد است که افزایش احتمال پسر شدن نوزاد به زمان گرفتن تخمک بستگی دارد، در روش ICSI احتمال پسر شدن نوزاد ۴۹ درصد است و همچنین این تحقیقات نشان می‌دهد که در روش باروری طبیعی احتمال پسر شدن نوزاد ۵۱ درصد است.

چه کسانی برای انجام روش ر را انتخاب می شوند؟

در ابتدا این روش برای زنانی به کار می رفت که لوله های تخمدانی شان دارای کارآیی لازم برای انتقال تخمک نبود. ولی امروزه از این روش برای موارد زیادی استفاده می شود. به طور مثال مردانی که دارای اسپرم های کافی برای باروری هستندبا این روش دارای فرزند می شوند.

فواید روش IVF:

این روش توانسته نوزادان زیادی را چه از زنان نابارور و چه از مردان نابارور به دنیا آورد .

نتایج این تحقیقات در مجله انگلیسی  زبان  Obstetrics and Gynaecology» منتشر شده است .


مطالب مشابه :


استفاده از روش IVF باروری در درون بدن انسان احتمال پسرزایی را افزایش می‌دهد .

اما استفاده از روش درمان باروری icsi (میکرواینجکشن) دانشنامه ویکیپدیا -
برچسب :