آسانترین راه سفر به اروپا با ویزای شینگن ویزاکاران

ویزای شینگن همانطور که میدانید با داشتنش قادر خواهید بود در بین تمام کشورهای اروپایی به آسانترین شکل و بدون نیاز به دارا بودن ویزای دیگری سفر کنید، یکی از تخصص های اصلی آژانسها و موسسات معتبر دارای مجوز رسمی عضو بانک اطلاعات تخصصی ویزا و سفر “ویزاکاران” اخذ ویزای شینگن میباشد که به صورت کاملا تضمینی و فوری با ارزان ترین قیمت ممکن همراه با عقد قرارداد معتبر حتی بدون دریافت پیش پرداخت و مشاوره تخصصی رایگان توسط کارشناسان مجرب در این زمینه انجام میگیرد.

 

اخذ ویزای شینگن حتی برای افرادی که رد ویزا و یا به اصطلاح ریجکت شده اند به صورت تضمینی و در کوتاه ترین زمان ممکن فقط در “ویزاکاران”

در اینجا توضیحاتی کلی از ویزای شینگن و امور مرتبط با آن توسط ویزاکاران ارائه میگردد:

 

ویزای شینگن چیست؟

 

شاید از خود بپرسید ویزا شینگن چیست؟!

 

ویزا شینگن سندی است که برای سفر یا دیدار از کشورهای منطقه‌ شینگن  از جانب مقامات مربوطه برای شخص متقاضی صادر می‌شود.

 

اتحادیه ی شینگن موافقت نامه ای است که در سال ۱۹۸۵، شش کشور اروپای غربی اقدام به برداشتن مرز بین خود نمودند و از این طریق امکان تردد را بدون داشتن ویزا فراهم نمودند و در طی چند توافق دیگر کشورهای بیشتری از اتحادیه اروپا به آن پیوستند و در حاضر ۲۶ کشور در اروپا از قوانین این پیمان پیروی می کنند. اسامی کشورهای عضو شینگین : ایتالیا، آلمان، فرانسه، اتریش، سوئیس، اسپانیا، بلژیک، دانمارک، لهستان، اسلوونی، استونی، فنلاند، یونان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لوکرامبورگ، مالت، هلند، بلژیک، ، سوئد ، اسلوواکی، جمهوری چک، نروژ،پرتغال، ایسلندو لیختن اشتاین. کسانی که از هر یک از کشورهای عضو شینگن , ویزای شینگن دریافت کرده اند ، بدون محدودیت می توانند به هر یک از این کشورها سفر نمایند. البته توجه داشته باشید ، ورود شما حتما بایستی از کشوری که ویزا دریافت کرده اید باشد و خطوط هواپیمایی حتی می توانند از سوار کردن شما به هواپیما جلوگیری نمایند. ضمنا دریافت ویزای شینگن به منزله ورود شما به اتحادیه شینگن نمی باشد و افسرهای پلیس بخش مهاجرت کشورهای عضو شینگن مستقر در فرودگاها می توانند از ورود شما ممانعت به عمل آورند.به عنوان مثال سفارت فرانسه بسیار تاکید می کند که در هنگام مسافرت به آن کشور بایستی سایر مدارک از قبیل رزرو هتل، پرواز برگشت به ایران، بیمه مسافرتی،و پول نقد به اندازه کافی را داشته باشید. درخواست ویزای شیگن از هر یک از کشورهای عضو در صورتی امکانپذیز می باشد که بیشتریت زمان را در آن کشور اقامت داشته باشید.

 

 

26 کشور عضو معاهده شنگن عبارتند از:

 

آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس

 

 

ویزای شینگن آلمان, ایتالیا, فرانسه, یونان, اتریش و پرتغال در نیازمندی تخصصی ویزا و سفر “ویزاکاران” از طریق موسسات معتبر و متخصص در اخذ ویزا دریافت میگردد.

 

شما میتوانید با ویزای شینگن به تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن اروپا سفر نمایید که البته بسیاری از ایرانیان رویای سفر به اروپا را در سر دارند و برای سفر به کشورهای اروپایی اخذ ویزا الزامی است, برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق محدوده شنگن اقدام کنید. در صورتی که ویزای شینگن داشته باشید دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نظیر آلمان, فرانسه, ایتالیا, اسپانیا, هلند, سوئیس, سوئد و … به راحتی به شما ویزا خواهند داد.

کشورهای اتحادیه اروپا را نباید با کشورهای محدوده شنگن اشتباه نمود. برای مثال نروژ و ایسلند بخشی از شنگن هستند اما جزو اتحادیه اروپا نیستند. یا مثلا انگلستان و ایرلند عضو اتحادیه اروپا هستند اما جزو محدوده شنگن نیستند. به همین دلیل ویزا (روادید) انگلستان و ایرلند جهت ورود

به شنگن بی اعتبار است و ساکنین و اتباع انگلستان و ایرلند باید به هنگام ورود و خروج از کشورهای عضو شنگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند. اما کشورهایی نیز وجود دارند که از اعضای اتحادیه اروپا نبوده اما از طریق بستن قرادادهای مخصوص بخشی از محدوده شنگن بشمار

میروند. برای مثال نروژ و ایسلند عضوی از اعضای اتحادیه اروپا نیستند اما عضو قرارداد شنگن هستند. به همین دلیل ویزاهای صادر شده از سوی نروژ و ایسلند جهت ورود به همه کشورهای عضو شنگن معتبر است و اتباع و ساکنین این دو کشور نیز بدون عبور از هر گونه کنترل

مرزی به همه کشورهای عضو محدوده شنگن داخل و خارج میشوند.

 

 

اگر قصد خروج از کشور جهت مسافرت  در کشورهای عضو پیمان شینگن (اتحادیه اروپا)  را بصورت کوتاه مدت و یا بلند مدت دارید با کارشناسان و مشاوران مجرب, با سابقه و معتبر “ویزاکاران” تماس حاصل فرمایید تا با آسان ترین و ارزانترین راههای اخذ ویزای شینگن آشنا شده و پروسه دریافت ویزا را در کنار کارگزاران مستقیم و معتبرآغاز نمایید.

 

ویزای شنگن با همراهی تورهای اروپا برای اکثر کشورهای اروپایی نیز امکان پذیر است.

دریافت ویزای شینگن مستلزم گذراندن مراحل پیچیده‌ای است که معمولا متقاضیان را با مشکل مواجه می‌کند. برای گذراندن این مراحل باید با مفهوم انبوهی از واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی آشنا بود و کوچک‌ترین بی‌دقتی در این مورد به معنای اجبار برای آغاز دوباره‌ی مراحل

درخواست ویزا و تلف شدن زمان و هزینه، حتی محرومیت از ارائه‌ی دوباره درخواست است. برای اجتناب از این قبلی مشکلات، وب‌سایت بانک اطلاعات تخصصی ویزا و سفر”ویزاکاران” با ارتباط شما عزیزان از طریق معرفی موسسات و آژانسهای معتبر و مستقیم در این حوضه

مسیر رسیدن به ویزای شینگن را برای شما آسان و هموار نموده و با مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان مجرب اخذ ویزا، برای سوالات متداول شما راه حلی ارائه خواهد شد.

 

ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به گرفتن ویزای شینگن ندارند و می‌توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

 

انواع ویزای شینگن

 

چهار نوع ویزای شینگن وجود دارد که اکثرا ویزای مورد درخواست ایرانی‌ها، ویزای توریستی و نوع C آن می باشد.

ویزای نوع A ویزای ترانزیت است؛ یعنی مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج گردد، فقط می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز خود را عوض نموده و به کشوری در خارج از شینگن برود.

ویزای نوع B ویزای عبور می باشد؛ یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شده و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند.

ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.

ویزای نوع D ویزای بلندمدت می باشد که معمولا بازرگانان از آن استفاده می ‌کنند تا بتوانند چندین بار به شینگن وارد و با از آن خارج شوند.

با راه ‌اندازی سیستم «وی آی اس» که سامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو شینگن است، اطلاعات جامع ویزاها در این سیستم ثبت می ‌شود و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می‌گیرد که سبب گردید قوانین اخذ ویزا و ورود به شینگن یکپارچه ‌تر گردید.

 

 

تعیین وقت مصاحبه ویزای شینگن

 

به یاد داشته باشید که قبل از آماده کردن مدارک ، برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایید. درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر، به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی به مسافر داده می‌شود. بهتر است از ۲ ماه قبل سفر ، برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایید.

وقت سفارت آلمان, فرانسه, ایتالیا, یونان, اتریش و پرتغال برای ویزای شینگن توسط کارگزاران مستقیم و معتبر تعیین وقت مصاحبه در ویزاکاران به صورت تضمینی در کوتاه ترین زمان و با قیمت ارزان انجام میگیرد.

 

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

 

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست ویزای آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود. این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه نمایید.

هرچند که این کشورها عضو شینگن هستند و ویزای آنها، ویزای شینگن محسوب می گردد، اما فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت می باشد، بنابراین مثلا برای درخواست ویزای آلمان نباید به سفارت فرانسه مراجعه نمود.

 

مدارک لازم ویزای شینگن

 

مدارک ویزای شینگن به شرح زیر است:

 

 

شناسنامه ایرانی

گذرنامه

ترجمه ‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه.

کارت ملی

پاسپورت قدیمی و کپی از صفحات مهم

مدارک و ودیعه از زمان اقدام برای ویزا تا زمان برگشت از سفر بصورت امانت میماند.

مشاغل دولتی : (معرفی نامه از محل کار با ذکر سمت شغلی به همراه اصل لیست بیمه و 3 عدد از آخرین فیشهای حقوقی- حكم كارگزيني – كارت يا حكم بازنشستگي – براي دانش آموزان و دانشجويان گواهي اشتغال به تحصيل )

اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.

کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه نمایید.

سه قطعه عکس رنگی

در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر گرفته شود.

اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

گواهی اشتغال به کار که برروی سربرگ رسمی ، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار الزامی می باشد.

که این مدارک به همراه ترجمه‌ آنها به سفارت ارائه داده می شود .

پرینت حساب بانکی که گردش سه ماه آخر و مانده حساب که روی سربرگ انگلیسی بانک و مهر شده باشد.

در صورت داشتن بیمه کاری، سوابق سه ماه آخر قبل درخواست ویزا .

در صورت داشتن سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.

هزینه ویزای شینگن در ویزاکاران به علت حذف واسطه های امور مربوط به اخذ ویزا با ارزان ترین قیمت و در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کارگزاران مستقیم و معتبر تعیین میگردد.