انواع گلهای زیبا همراه با بیوگرافی

گل های زیبا(بیوگرافی)


گل نرگس.

گیاه نرگس از خانواده نرگسیان (Amaryllidaceae ) و تیره Narcissus می باشد» نرگس گیاهی دائمی و پیازدار می باشد . پیازهای آن درشت و دارای ورقه های فلسی یا مطبق است . به عبارت دیگر پیاز آن می تواند چندین سال متوالی گل دهد و گل آن همه ساله درشت تر گردد. گلهای نرگس به رنگ سفید ، زرد ، نارنجی ، کم پر و پُر پر هستند . برگهای این گیاه از بن ریشه بصورت صاف یا شیاردار بیرون می آیند و در طول ساقه قرار میگیرند.نرگس‌ها به اندازه‌های مختلف یافت می‌شوند از گلهای 5 اینچی روی ساقه‌‌های 2 فوتی گرفته تا گلهای 5/0 اینچی روی ساقه 2 اینچی. 
نرگس‌ها شاید آسانترین و مطمئن‌ترین پرورش از میان خانواده تمام گلها هستند و برای افراد مبتدی در باغبانی ایده‌ آل است. پیاز و برگها حاوی کریستالهای سمی هستند که فقط حشرات اصلی می‌توانند بدون آسیب رساندن به آن از آن مصرف کنند هر چند ممکن است جانوران آنها را از زیر خاک بیرون بیاورند. 
تکثیر نرگس‌ها 
نرگس‌‌ها به دو روش تکثیر می‌شوند. 1- روش تکثیر غیر جنسی (تقسیم پیاز) که دقیقاً نتیجه‌اش گلی است مانند گل پیاز اصلی. 2- روش تکثیر جنسی (دانه) که نتیجه‌اش گلهایی خواهد بود جدید و متفاوت. دانه‌ها در بخش تخمدان ایجاد می‌شوند این بخش متورم در پشت گلبرگهاست.....()

%DA%AF%D9%84-%D9%86%D8%B1%DA%AF%D8%B3.jp

گل آزالیا

آزاليا در رنگ‌هاي مختلف و اندازه‌هاي گوناگون و فرم‌هاي پُر پَر و كم پَر يافت مي‌شود. اگر آزاليا به عنوان گياه گلدار به گلدان منتقل شود بايد تمام شرايط پرورشي براي گياه آماده باشد: 
الف) خاك متوسط و غني از مواد غذايي، هم‌چنين افزودن پيت ماس يا خزه‌هاي مرطوب به حفظ رطوبت كمك مي‌كند؛ 
ب) حفظ درجه حرارت ثابت براي گياه؛ 
ج) ايجاد رطوبت نسبي 65-60 درصد براي گياه. 

از آنجا كه گياه به استراحت تابستانه احتياج دارد، اوايل بهار گياه را به زير سايه درختان انتقال دهيد تا رشد رويشي داشته و سپس در اوايل تابستان سر برداري از گياه را انجام دهيد و بخش‌هاي هَرَس شده را به عنوان قلمه استفاده كنيد (قلمه‌هاي نيمه خشبي آزاليا در فصل تابستان براي ريشه زايي بسيار مناسب هستند.

Glowing_Embers.jpgگل یخ.

گلهای زمستانی گرچه در زیبایی فرم و تنوع رنگ با گلهای فصول دیگر قابل مقایسه نیستند ولی معمولا" رایحه مطبوعشان که فضای اطراف را عطرآگین می کند جبران این کمبود را می نماید 

گل یخ همانگونه که از نامش پیداست یکی از این گلهای زمستانی است که در فصل سرما شکوفه می دهد و در قلب یخ گرمی می آفریند . این گل خصوصا" برای استفاده گل بریده و تزئین منزل بسیار طرف توجه است . 

اصل این گیاه از چین می آید و شامل درختچه های همیشه سبز و یا برگ ریز می شود . از چهار گونه موجود این گیاه تنها c. praecox بطور عمده کاشته می شود . این همان گیاهی است که ما با نام گل یخ آنرا می شناسیم . بلندی این گیاه به سه متر و گسترش آن به 5/2-3 متر میرسد.

21651b4049415c27f6968ef95410238b.jpg


گل فریزیا.

نام فارسي : فريزيا 
نام علمي : Freesia spp 
نام انگليسي : Corm 
خانواده : Iridaceae 
مشخصات گياهي : 
فريزيا گياهي است علفي، پيازي و بومي افريقاي جنوبي كه در گلكاري از نظر توليد گل بريده اهميت بسياري دارد. ارتفاع گياه 30 تا 60 سانتيمتر و طول ساقه گل دهنده به 15 تا 32 سانتيمتر مي‌رسد. گلهاي آن معطر، قيفي شكل، به طول 5ـ 2 سانتيمتر در رأس ساقه مجتمع هستند و به رنگهاي بسيار متنوع و زنده مانند: زرد، قرمز، آبي و بنفش، صورتي و غيره مي‌باشند. برگهاي فريزيا راست و شمشيري و سبز رنگ است. پياز اين گياه توپر به شكل گلابي و به صورت ساقه زيرزميني است. 
زمان گلدهي : 
اغلب فريزياها در زمستان يا اوائل بهار گل مي‌دهند. با استفاده از ارقام متنوع و روشهاي مختلف كشت (كشت معمولي ـ تابستانه ـ ديررس ـ زودرس) مي‌توان تمام سال گل به بازار عرضه نمود.

fleurs-freesia.jpg

گل آماریلیس.

سرزمین مادری: آمریكای جنوبی 
تعداد گونه ها: 75 گونه 

رنگ گل ها: رنگ گل ها بستگی به واریته دارد. سفید، قرمز، ارغوانی و یا صورتی. 
تكثیر:گیاهی است دارای پیاز، برای تكثیر آن به دو روش می توانیم عمل كنیم: 

الف: كاشت بذر:بذرها را در بهار، زمانی كه درجه حرارت هوا معادل 16 تا 18 درجه سانتی گراد باشد به خاك بسپارید. 
ب: كاشت پیاز: معمول ترین روش ازدیاد آماریلیس استفاده از پیاز آن است.


2181702441702521271444245155852257081917


گل اطلسی.

اطلسي گياهي يکساله، گلدارِ زينتي و از گياهان امريکاي جنوبي محسوب مي شود. نوع بومي آن در ايران هر چند با گلبرگ کمتر ليکن از عطر دلپذير ي برخوردار است. اين گياه ساقه اي کرکدار و پرشاخه دارد. گل اطلسي، شيپوري شکل و مخملي است. ممکن است کم پَر يا پُر پَر باشد، بيشتر به رنگ هاي سفيد، قرمز، بنفش، و دو رنگ ديده مي شود. اين گل خوشبوست و شب ها عطر آن بيشتر است. 
اطلسي در هواي گرم و خشک و آفتابي به خوبي رشد مي کند و پر گل مي شود. نيازي به آب زياد ندارد، مناسب ترين خاک براي کشت اطلسي، خاک رُسي ـ شني است که کود آلي پوسيده داشته باشد. اطلسي را بيشتر با کاشتن بذر آن زياد مي کنند.

5.jpg


گل شاه پسند.

شاه پسند : 

Lantana camar 
شاه پسند درختی درختچه ای پا کوتاه یا پا بلند است با برگ های متقابل و دائمی که در نتیجه ی خرد شدن بوی نسبتاً زننده ای 

می دهد.گل های آن به صورت خوشه ای و به رنگ قرمز و زرد است و میوه ی آن به صورت حبه های آبی تا سیاه دیده می شود. 

مقاومت این گیاه در آفتاب زیاد است مشروط برآن که مرتب آبیاری شود و خاک پای آن همیشه مرطوب باشد.


250px-Lantanaflowers.jpg


گل ژربرا .

گل ژربرا از نام دانشمند آلماني به نام تراگوت ژربر گرفته شده است. در برخي موارد به آن آفتابگردان آفريقايي نيز گفته مي‌شود. 
آفريقاي جنوبي موطن اصلي گل ژربرا است. تنوع رنگ گل ژربرا زياد است. اين گل تقريبا در تمام رنگها به جز آبي ديده شده است. 
اين گل معمولا در تمام فصول سال قابل دستيابي است. 
گونه‌هاي موجود بيش از 200 گونه از گل ژربرا در سايزها و رنگهاي مختلف موجود است. گونه جديدي از آن كه ژرميني (ژربراي مينياتوري) نام دارد با گلهايي در سايز كوچك پرورش يافته است كه در تركيب با ساير گلها زيبايي خاصي دارد. گل ژربرا به گرما و نور احتياج دارد. 
هرچند گل ژربرا تا حدود 10 سال پيش ناشناخته بود ولي در حال حاضر جزء گلهاي پرطرفدار به شمار مي‌رود اين گل در قرن 19 در اروپا پرورش يافت.

images?q=tbn:ANd9GcTX1yd5FhqQQQ_gF0YrDDh

گل تاج الملوک.

تاج الملوک جنسی از تیره آلالگان (Ranunculaceae) است. 

با توجه به خواص دارویی آن در بیماری‌هایی نظیر سرفه، روماتیسم، نقرس و سیاتیک شناخته شده بوده است ولی به لحاظ سمی بودن گیاه و شکل برگ‌های آن به برگ کرفس، از کاشتن این گیاه در منزل اجتناب می‌شود. اندازه بوته آن در حدود سی تا صد سانتی متر است و زمین با خاک معمولی و مرطوب و آفتابگیر را دوست دارد. در برابر سرما مقاوم است و به لحاظ کوتاه بودن گیاه، در حاشیه بوستان‌ها کاشته می‌شود. زمان گلدهی آن اواخر بهار و اوایل پائیز است و عمر گل‌ها در حدود سه هفته می‌‌باشد. ازدیاد آن از طریق بذر و جا به جایی و تقسیم ریشه صورت می‌گیرد.


yard3.jpg

گل پیچ اناری.

این گیاه رونده از خانواده بینو نیاسه Bignoniaceae بوده برگهایش مرکب و نامنظم و گلهائی به رنگ قرمز نارنجی دارد . 

دو نوع از این گیاه رونده تا کنون شناخته شده است که دارای شاخه های نیرومند بالارونده و برگهای آویخته می باشند . 

1 ـ C. radicans : یا یاس ویرجینی بوسیله ریشه های هوائی و ساقه های بلند خود به دیوار متصل می شود . 

ریشه های هوائی مجهز به چنگکهائی برای اتصال به دیوار ، پایه یا داربست می باشند . 

گلهای لوله ای نارنجی و براق این گیاه در اوایل پائیز شکفته میشوند و بشکل یک دسته گل در انتهای ساقه ایکه در همان سال رشد کرده است ظاهر میشود و یک رقم از این دسته دارای گلهای زرد رنگ هستند . 

2 ـ C. chinensis یا C. grandiflora : شاخه ها و گلهای درشت تری نسبت به سایر انواع خود دارد به دلیل فقدان چنگکهای ریشه ای از مقاومت کمتری برخوردار است و اصولا این دسته دارای قدرت کمتری از دسته قبلی هستند و گلهای دهان باز آن به رنگ قرمز یا نارنجی براق می باشند.


lonicera_major_wheeler.jpg


گل میخک.

خانواده ميخک Caryophylaceae 

خانواده ميخک يا کاريوفيلاسه يکي از خانواده‌هاي گياهي است که تعداد گياهان وابسته زينتي آن زياد نيست. از گياهان زينتي اين خانواده مي‌توان به دايانتوس کاريوفيلوس Dianthus caryophillus، دايانتوس باراباتوس Dianthus barbatusيا قرنفل و ژيپسوفيد اشاره کرد. 

ميخك معمولي Dianthus caryophillus 
بر اساس مدارک و اسناد تاريخي ميخک دايانتوس يک گياه بسيار قديمي است و حداقل 300 سال قبل از ميلاد مسيح بعنوان گل مورد علاقه افراد در مراسم مختلف مورد استفاده بوده است (دايانتوس به يوناني به معني بوي خدايان است). احتمالاً بوي خوش و رايحه اين گل در طي اين سال‌ها و شايد در اثر عمليات به نژادي از بين رفته و بر اثر تغييرات ژنتيكي داراي خصوصيات ديگر شده است. 

بطور کلي ميخک‌ها به دو دسته تقسيم مي‌شوند: 
1- ميخک‌هاي تک شاخه يا ميخک‌هايي که اصطلاحاً تحت نام ميخک‌هاي استاندارد معروف هستند. اين گياهان گل‌هاي درشت، تک شاخه و دم گل بسيار بلندي دارند. 
2- ميخک‌هاي خوشه‌اي يا پا کوتاه که اصطلاحاً ميخک‌هاي مينياتوري مي‌نامند . در اين گروه گل‌هاي اِسپريل از گل‌هاي چند شاخه، منشعب و ريز تشکيل شده‌اند که دم گل‌هاي کوتاهي دارند .

Dianthus%2003%20big.JPG


 گل کاملیا.

نام علمي: «Camellia japonica شEaster Morn' 
خانواده: THEACEAE 
واريته اي از كامليا با گل هاي صورتي كمرنگ شبيه گل صد توماني كه اواخر زمستان تا اواسط بهار ظاهر مي شوند. برگها بسيار براق، به رنگ سبز تيره و طول ۸ سانتيمتر هستند و حاشيه آنها دندانه دار است. بعنوان گياه گلداني كاشته و نگهداري مي گردد. 
نيازها: مكان آفتابي يا نيم سايه، ولي آن را در مقابل تابش مستقيم آفتاب بهاري قرار ندهيد. خاك خنثي تا اسيدي با زهكش خوب، پس از پايان گلدهي مي توان هرس فرم دهي گياه را انجام داد. حداقل دماي قابل تحمل آن ۱۰- درجه سانتيگراد است. 
ازدياد: از طريق قلمه هاي نيمه رسيده يا چوب سخت از اواسط تابستان تا اول زمستان يا پيوند زدن در آخر زمستان امكان پذير است.


camellia_mrs_tingley.jpg

 

گل سنبل.

سنبل گياهي است به رنگ­هاي متنوع و گل هاي نسبتاً فراوان كه همزمان با شروع فصل بهار ديده مي‌شود. نام جنس اين گياه Hyacinthus است. سنبل گياهي پيازي و پات پلنت 

(Pot plant )است و كمتر از آن به عنوان گل شاخه بريده استفاده مي­شود، بلكه بيشتر مصرف آن بصورت گياه گلداني است. 

معمولاً پياز­هاي نيمه مقاوم به سرماي اين گياه را پيش رس مي­كنند تا در عيد نوروز از گل آن‌ها استفاده كنند. پياز­هاي سنبل را در محيطي با خاك سبك و غني از مواد غذايي كشت 

مي­كنند. اما براي كاشت اين پياز­ها بايد دو نكته را مورد توجه قرار داد : 

1) ۳ تا 4 سانتي‌متر از انتهاي پيازها خارج از خاك قرار گيرد. همه طول پياز را در داخل خاك قرار ندهيد. 

2) بعد از كاشت پياز­ ابتدا مدتي در حرارت پايين باشد، تا حجم مناسب و لازم ريشه در روي پياز‌ها تشكيل شود. سپس اين پياز­ها را به مكان گرم با درجه حرارت حدود 15 درجه انتقال ­دهيد تا رشد اندام‌هاي هوايي آغاز شود. چنانچه نحوه تشكيل ريشه بخوبي انجام نگيرد استقرار گياه در خاك و رشد و نمو بعدي گياه با موفقيت همراه نخواهد بود.

A458-0901021.jpg

گل گوشواره.

گل گوشواره گلهای بسیار زیبایی دارد . 
این گیاه به مکانی نیم سایه و خاکی سبک احتیاج دارد و از طریق قلمه زدن تکثیرمی شود . 
این گیاه بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است و گونه های مختلفی دارد . گونۀ آپارتمانی آن را باید در مکانی نیم سایه قرار دهید . 

در زمستان آنها را در اتاقی با نور کافی که هیچ گونه سیستم حرارتی در آن قرار ندارد و دمای آن نیز کمتر از 10 درجه سانتی گراد نباشد ، نگهداری کنید. 
در زمستان این گیاه به خاکی خشک نیاز دارد.


Calceolaria.jpg


گل میمون.

نام علمی: Antirrhitum majus 
طول دروه زندگی: دائمی با دوره کوتاه ولی چون تنها تا دمای صفر درجه سانتیگراد را قادر به تحمل ا ست اکثرا" به عنوان گیاه یکساله کشت می شود. در نواحی که دارای زمستانهای نه چندان سرد هستند ( حداقل حرارت صفر درجه ) این گیاه سرمای زمستان را تحمل نموده و در سال دوم متحول خوبی می دهد. ولی در سالهای بعد چنانچه باقی بماند مرغوبیت خود را ازدست می دهد. 
ارتفاع بوته: تا 120 سانتی متر 
فواصل کاشت : 30 سانتی متر 
شرایط خاک (از نظر رطوبت ): با زهکشی خوب 
نوع خاک: سبک ، حاصلخیز 
شرایط نور: آفتاب – سایه – آفتاب 
مقاومت به سرما: ندارد ( تا صفر درجه سانتیگراد ) 
زمان و روش تکثیر: ازدیاد آن توسط بذر انجام می گیرد. کشت بذر در فروردین ماه همانند گیاهان یکساله و یا در اواخر تابستان و اوایل پاییز در خزانه صورت می گیرد و پس از رشد کافی به زمین اصلی منتقل می شوند. از طریق قلمه چوب نرم نیز قابل تکثیر است. 
رنگ گل: سفید ، قرمز ،صورتی ، زرد ، بنفش ، ارغوانی و اغلب شامل دو رنگ.

 Antirrhinum_majus0.jpg


گل آلاله.

آلاله­هاي وحشي در فصل بهار در بسياري از مناطق كوهستاني ايران بطور طبيعي رشد مي­كنند. آلاله ديگري وجود دارد كه برگـ­هاي درشت­تر و دم‌گل بلندتري دارد، اين گل گياه به صورت گل باغچه‌اي و گاهاً به صورت آپارتماني يا پات پلنت Pot plant قابل استفاده است. 
آلاله بوسيله بذر تكثير مي­شود، بطوريكه در ماه‌هاي تير و مرداد بذرهاي آلاله را جمع آوري مي­كنند و بدون تيمار خاصي آن‌ها را در محل اصلي، كشت مي­كنند. از آنجا كه اين گياهان جزء گياهان نسبتاً مقاوم به سرما هستند، در فصل زمستان با پوشش كمي از مواد گياهي مثل خاك برگ، جوانه­هاي تازه رشد يافته را از سرما محافظت مي­كنند. در اوايل فصل بهار گياهان جديد شروع به رشد و نمو مي‌كنند و بوته‌هاي زيبايي توليد مي‌كنند.

712px-Creeping_butercup_close_800.jpg


گل آهار.

گل آهار Zininas L. : ازگياهان يكساله تيره مركبهيا كمپوزه Composeesو از گلهائي است كه از خيلي قديم كاشتن آن در ايران معمول بوده .گلش كلاپرك ساده يا پُرپَر است كه بسته به جورهاي مختلف رنگهاي متنوعي دارد . 
جورهائيكه سابقأ در ايران ميكاشته اند پا بلند كم پَر يا نيمه پُرپَر كه چندان زيبا نبوده ولي سالهاي اخير در اروپا و آمريكا جورهاي پاكوتاه و گل درشت بدست آورده اند كه خيلي جالب توجه و زيباست . 
اقسامي كه بيشتر درگلكاريها كاشتن آن معمول است بشرح زيرميباشد : 
1 ـ گل آهار ظريف Z. elegans : قسم قديمي است كه قد آن 55 تا 70 سانتيمتر و كلاپَركَش نيمه پُرپَر به رنگهاي سفيد ، زرد ، قرمز ، ارغواني و بنفش بوده است . 
2 ـ گل آهار كوتوله Z. Liliput : كه بوته هاي آن خيلي كوتاه و كلاپَرَكَش كه كاملا پُرپَر است كوچك و بسيار پُر گل ميباشد . 
3 ـ گل آهار كاليفرني بزرگ Z. California geant : كه قد بوته اش 50 سانتيمتر و گلهاي خيلي درشت و رنگهاي متنوع و زيبا دارد . 
4 ـ گل آهار لوتر Z. Luther : به بلندي 50 سانتيمتر و گلهاي درشت بسيار پُرپَر . 
5 ـ گل آهار مكزيكي : كه قد بوته آن از 35 سانتيمتر تجاوز نكرده كلاپَرَكَش كوچك ساده يا پُرپَر است . 
گل آهارZininaمحل گرم و آفتابي را مي پسندد . 
همچنين يك دوره موقتي خشكي و بي آبي را تحمل مي كند . 
اما براي يك رشد طبيعي به خاكي با رطوبت كافي نياز دارد.

1148745586_12.jpg

گل بنفشه.

 بنفشه معمولي يك گياه بسيار زيبا از خانواده وايولاسه است. تقريباً در همه محيط­هاي كشت فضاي سبز كاربرد دارد. بوسيله عمليات به نژادي ارقام مختلف و بسيار متنوعي از اين گياه توليد شده و به دنيا معرفي شده­ است. لذا هر سال گونه­هاي جديدي از اين گياه به بازار عرضه مي­شود. بنفشه بوسيله بذر تكثير مي­شود. 
بنفشه گياه كلئيستوگام Cleistogame است يعني قبل از شكوفايي كامل گرده‌افشاني صورت گرفته و گياه همواره بذر خودي توليد مي­كند. از آنجا كه بذرهاي معمولي بنفشه­ها در فضاي آزاد كشت و كار مي‌شوند بذرهاي F1 يا اصطلاحاً بذرهاي هيبريد ناميده مي­شوند و از خواص اين گونه بذرها اين است كه بعد از يكي و دو نسل به حالت اوليه خودشان بر مي­گردند و به اجدادشان شبيه­تر مي­شوند. طبيعي است كه بعد از يكي دو سال گل­ها ريز مي‌شوند و بعد از چند سال ارزش اقتصادي خودشان را از دست مي­دهند. به همين دليل بذرهاي مورد كاشت بنفشه بايد از بذرهاي هيبريد و دو رگه انتخاب شوند تا كيفيت گل­ها حفظ شود.


800px-Viola001.jpg


گل کوکب.

برای بدست آوردن بوته های تازة کوکب بیشتر بوسیله تقسیم غدد ریشه آن یا قلمه زدن انجام میشود و برخی از گونه های کوکب را می توان بوسیله بذر اواخر زمستان در گلخانه نیز تکثیر نمود .
1 ـ تقسیم ریشة کوکب ـ این غدد یا ریشه های گوشتی که در اصطلاح عموم به پیاز کوکب مشهور است و این ریشه ها را نباید در همان حالی که در پائیز سال قبل از خاک خارج کرده اند بکارند ، زیرا از این ریشه ها انبوهی شاخه بیرون خواهد آمد که گرچه انتهای هر شاخه یک گل پیش رس میدهد اما پس از آنها از بوته گل غیر از شاخ و برگهای بیهوده و کم گل یا بدون گل تا آخر سال چیزی باقی نخواهد ماند . 
بنا به آنچه گفته شد  این ریشه ها را باید قسمت کرده و هر قسمت را جداگانه در محل خود بکارند ، البته باید دانست آن قسمت از این غده ها قابل پرورش و بوجود آوردن بوته کامل تازه خواهد بود که انتهای آن غده یک قسمت از شاخه سال گذشته که در قاعده آن نزدیک به غده چشمه های جای جوانه آتیه وجود داشته باشد . 
زیرا  تنها این غدد قابل بوجود آوردن بوتة کامل میباشند .
کوکب برای رشد و نمو به آفتاب و آب فراوان در تابستان نیاز دارد. 
کمبود آب و رطوبت درتابستان ازغنچه کردن مجدد آن جلوگیری خواهد کرد . 
برای پرورش گلهای درشت و بزرگتر از حد معمول باید غده ها را که معمولا درعمق 15 سانتیمتری میکارند در عمق 20 تا 25 سانتیمتری زمین بعد از پایان یخبندان و اوائل بهار بکارند .

Gaillardia%20Arizona%20Sun%20378.jpg


گل لاله واژگون.

لاله واژگون گیاهی است بومی منطقه گسترده‌ای از آناتولی، فلات ایران و کوه‌پایه‌های هیمالیا.

آن را گُل اَشک و اشک مریم نیز نامیده‌اند زیرا مقداری شبنم در بین این گل‌ها جمع می‌شود و سپس از گل به پائین می‌چکد.

عمر این گیاه بسیار کوتاه است. گل‌دهی آن از اوایل اردیبهشت آغاز می‌شود و در فصل بارش پایان می‌یابد.

لاله واژگون از گیاهان علفی پیازدار و چندساله‌است که تاکنون ۱۵ گونه آن در ایران شناسایی شده‌است. گونه زرد کمرنگ متمایل به لیمویی این گل‌ها موسوم به لاله گرگانی بین ۵۰ تا ۸۰ سانتیمتر ارتفاع دارد.[۳]خواص دارویی این گیاه اصولاً در پیاز این گیاه است. پیاز این گیاه داروی مؤثری برای دردهای رماتیسمی و دردهای مفصلی و پاک‌کننده دستگاه کبدی است. البته این گیاه جزء داروهای سمی است و مصرف آن باید زیر نظر پزشک باشد.

398px-Orangeflowerinsweden.JPG


مطالب مشابه :


آموزش تصویری پیوند زدن کاکتوس

پیوند زدن:تنها شمار کوچکی از گونه‌های کاکتوس به سبب نداشتن طبقه زاینده اصلی و یا لایه رشد
سبزی کاری در خانه و آپارتمان

آموزش تصویری پیوند زدن کاکتوس. ساعت. پيوندهای روزانه. ترویج و آموزش
انواع گلهای زیبا همراه با بیوگرافی

آموزش تصویری پیوند زدن کاکتوس. ساعت. پيوندهای روزانه. ترویج و آموزش
نگهداری،ﭘرورش و تکثیر کاکتوس ها و گیاهان گوشتی

نگهداری،ﭘرورش و تکثیر کاکتوس ها و گیاهان گوشتی قلمه ، ﭘاجوش ، بذر و ﭘیوند زدن انجام می
کلیپ آموزشی مراحل پیوند زدن دو پایه

کلیپ آموزشی مراحل پیوند زدن را به صورت تصویری فرا خواهید آموزش پیوند
آموزش ساخت تراریوم سبک مهندس ظروفی

آموزش تصویری ساخت تمام باغچه خونشون رو کاکتوس کاشته و یه کاکتوس جدید که می • پیوند زدن
کاکتوس ها

عمده‌ترین تکثیر رویشی کاکتوس‌ها روش کاتینگ Cutting یا قلمه زدن پیوند یا آموزش تصویری
برچسب :