اسباب بازیهای چینی از بازار آمریکا جمع شد

Chinese Toys - اسباب بازيهاي چيني

شرکت آمریکایی فیشر پرایس گفته است که حدود یک میلیون قطعه اسباب بازی ساخت جمهوری خلق چین را به دلیل نگرانی در مورد خطرناک بودن نوع رنگ به کار رفته در ساخت آنها، نامناسب تشخیص داده و خواستار بازگرداندن آنها به این شرکت شده است.

به گفته شرکت فیشر پرایس، آزمایش های انجام نشان داده است که تولید کننده چینی در ساخت این محصول از رنگی استفاده کرده که سرب به کار رفته در آن از حد مجاز بیشتر است.

درخواست این شرکت شامل خریداران هشتاد و سه نوع اسباب بازی می شود که از ماه مه سال جاری در فروشگاه های آمریکا در معرض فروش بوده است.

از جمله این محصولات نمونه عروسک هایی است که به شکل شخصیت های یکی از معروفترین برنامه های تلویزیونی کودکان موسوم به "سسمی استریت" ساخته شده است.

موسسه نظارت بر ایمنی محصولات مصرفی در آمریکا هشدار داده است که خریداران این محصولات باید فورا اسباب بازی ها را از دسترس کودکان دور کنند و با شرکت فیشر پرایس تماس بگیرند.

شرکت فیشر پرایس گفته است که تمامی این اسباب بازی ها را از یک سازنده چینی خریداری کرده اما از این سازنده نام نبرده است.

بسیاری از کشورهای جهان مقررات سختگیرانه ای را در مورد ایمنی محصولات مورد استفاده کودکان از جمله اسباب بازی تدوین کرده اند.

در مورد اسباب بازی، اطمینان از آلوده نبودن محصول به موادی است که ممکن است برای سلامت کودکان زیانبار باشد.

Chinese Toys - اسباب بازيهاي چيني

مشکل کیفیتی

در حالیکه سهم صادرات صنعتی چین، به خصوص اقلام مصرفی ساخت این کشور، در بازارهای جهان به سرعت رشد می کند، در ماه های اخیر گزارش هایی در مورد کیفیت نازل تعدادی از کالاهای چینی در خارج انتشار یافته است.

در ماه ژوئن سال جاری، یک شرکت ساخت و توزیع اسباب بازی اعلام کرد که نوعی قطار اسباب بازی ساخت چین با رنگ حاوی مقدار غیرمجاز سرب رنگ آمیزی شده و در نتیجه، حدود یک و نیم میلیون قطعه از این محصول را از بازار جمع کرد.

پیش از آن هم گزارش انتشار یافته بود حاکی از اینکه نوعی غذای سگ و گربه ساخت چین حاوی موادی است که به مرگ تعدادی از حیوانات خانگی در آمریکا و کانادا منجر شده است.

همچنین، کشف یک ماده مضر در یک نوع خمیر دندان چینی که در بازارهای اروپایی و آمریکا در معرض فروش قرار گرفته بود باعث هشدار در مورد استفاده از این محصول شد.

اخیرا جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا، هیاتی را مامور بررسی مواد غذایی و سایر محصولات وارداتی به این کشور کرد.

البته دفتر رییس جمهوری آمریکا گفته است که تشکیل این هیات به منزله وجود تردید در مورد محصولات ساخت چین نیست بلکه لازم است تمامی مواد وارداتی بررسی شود.

در واکنش نسبت به نگرانی کشورهای غربی در مورد محصولات چینی، مقامات این کشور گفته اند که رسانه های خارجی در مورد این مساله مبالغه می کنند هرچند لزوم بهبود کیفی این کالاها را هم پذیرفته اند.

ماه گذشته یک مقام دولتی چین به جرم دریافت رشوه برای معاف کردن چند نوع دارو از آزمایش های لازم اعدام شد و مدیران سه شرکت تولید کننده مواد دارویی و خوراکی نیز تحت تعقیب قرار گرفتند.

منبع: BBC


مطالب مشابه :


عروسک با خمیر چینی

ژورنال سرا - عروسک با خمیر چینی - آموزش هنرهای دستی و معرفی ژورنال ها و مجلات روز - ژورنال سرا
درست کردن کیک فانتزی با خمیر چینی

• دکوراسیون.تزئینات.خانه داری • - درست کردن کیک فانتزی با خمیر چینی -
آموزش تهیه خمیر گل چینی

روش پخت خمیر گل چینی به این صورت است كه ظرف مورد نظر را با عکسهای جالب و خنده دار حیوانات
کاردستی بره ناقلا

خمیر گل چینی تهیه نمایید و آنرا به رنگ مشکی در آورده و لوله باریکی از آن طول عمر حیوانات.
سفره هفت سین پریسا

همه حیوانات با تخم مرغ و کاغذ رنگی درست شده توضیح خاصی نمیخواد همش با خمیر گل چینی
اسباب بازیهای چینی از بازار آمریکا جمع شد

وبلاگِ سایت علیرضا صدیقی - اسباب بازیهای چینی از بازار آمریکا جمع شد - علمی - پژوهشی - تحقیقاتی
ساخت درخت مینیاتوری با سیم و منجاق

ساخت اشیائ مختلف با خمیر چینی و
برچسب :