بورس تهران چهارشنبه مورخ 8 بهمن 1393

ساعت 8 و 25 دقیقه: همچنان بورس تهران در برزخ به سر می برد! برزخی که به نظر می رسد که اگرچه دیگر تمایلی به نزول ندارد، اما عدم نقدینگی کافی در بازار، باعث شده تا توانی هم برای رشد نداشته باشد! دو مشکل بنیادی ریسک مذاکرات هسته ای و کاهش شدید قیمت نفت، در پیش روی بازار قرار دارد که مورد دوم، تاثیر بسزایی در سود سال آتی شرکت های پالایشگاهی خواهد داشت!! گروهی که ششماه گذشته و در زمان قیمت نفت 100 دلاری متوقف شده اند و اکنون که زمزمه های بازگشایی سر داده اند، قیمت نفت به زیر 50 دلار رسیده است! انتظار می رود تکمیل اصلاح شاخص کل که شاید محدوده 60500 واحد باشد، توسط این 6 نماد انجام شود! در این بازار پر ریسک، یکی از معدود گروه های کم ریسک که نه به قیمت دلار و نه به قیمت نفت متکی است، گروه لیزینگ است. این روزها افراد کم ریسک در این گروه سرمایه گذاری میکنند! قبلا دو نماد ولساپا و ولبهمن در این گروه به عنوان دو شرکت با بنیادی خوب معرفی شده است. اما در نهایت، این گروه نیز از کل بازار بورس تهران جدا نیست و مطمئنا نتیجه مذاکرات هسته ای (چه مثبت باشد و چه منفی)، تاثیر مستقیم و غیر مستقیم خود را در کل بورس و این گروه خواهد گذاشت. 

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به نقل از علی: قیمت سبد نفتی اوپک با 79 سنت کاهش به 42.90 دلار در هر بشکه رسید این در حالی است که دبیر کل اوپک روز گذشته از افزایش قیمت نفت در آینده خبر داد در این میان تحلیلگران معتقدند عربستان با همکاری آمریکا توطئه «کاهش قیمت نفت» را پیش می‌برند. 

 

ساعت 9 و 10 دقیقه: به نقل از علی: پتایر در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲۸۶,۴۶۸ میلیون ریال مبلغ (۹۶) ریال زیان ساخته است که نسبت به اخرین پیش بینی تعدیل منفی ۱۴۶ درصدی داده است/شرکت در ۹ ماهه نخست ۱۸۴ریال زیان ساخت و به ۱۹۸درصد از پیش بینی هایش رسید/شرکت دلایل تعدیل را به شرح ذیل اعلام نموده است: “۱- عدم نصب کامل ماشین آلات طرح تولید تایرهای رادیال سیمی و تغیییر برنامه تولید منجر به کاهش میزان تولید پیش بینی شده از ۸۶۰۰ تن درسال به ۸۰۹۸ تن بر اساس ظرفیت عملی ماشین آلات نصب شده گردیده و فروش سال جاری نیز معادل ۸۰۹۸ تن با نرخ ۱۳۸ هزار ریال برای هر کیلو از محصولات پیش بینی شده است .شایان ذکر است که ظرفیت واقعی مورد انتظار پس از نصب کامل ماشین آلات و بهره برداری موثر معادل ۲۰،۰۰۰ تن در سال میباشد. ۲- کاهش مبلغ خرید مواد عمدتاً ناشی از کاهش نرخ خرید و مقادیر مصرف مواد اولیه میباشد. ۳- افزایش خالص سایر هزینه های عملیاتی عمدتا ناشی از اثرات اصلاح حسابهای شرکت میباشد، هم چنین علت کاهش خالص سایر درآمدها(هزینه)های عملیاتی ناشی از فروش ضایعات تولیدی در دو ماه پایانی سال میباشد. ۴- افزایش خالص درآمدهای متفرقه عمدتاً ناشی از فروش ضایعات غیر تولیدی در ۲ ماه پایانی سال میباشد.” 

 

ساعت 9 و 15 دقیقه: به نقل از علی: سمازن در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲۷۳,۹۹۶ میلیون ریال مبلغ ۳,۳۳۵ ریال اعلام کرده است که نسبت به اخرین پیش بینی تعدیل منفی ۹ درصدی داده است/شرکت در ۹ ماهه نخست ۲۴۵۸ریال سود ساخت و به ۷۸درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 9 و 16 دقیقه: به نقل از علی: کساوه در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲۱۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۱,۵۳۲ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین پیش بینی تعدیلی نداشت/شرکت در ۹ ماهه نخست ۱۳۸۵ریال سود ساخت و به۸۹درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 9 و 17 دقیقه: به نقل از علی: خزر در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمد هر سهم برا ی سال منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۲ ریال اعلام کرده است که نسبت به اخرین پیش بینی تعدیل نداشته است/شرکت در ۹ ماهه نخست ۱۰۶ ریال زیان ساخته و پوششی نداده است. 

 

ساعت 9 و 18 دقیقه: بهنقل از علی: سناتور آمریکایی 'رابرت منندز' روز سه شنبه اعلام کرد که وی و دیگر سناتورهای دموکرات توافق کردند از لایحه تشدید تحریم ها علیه ایران حمایت نکنند. به گزارش خبرگزاری رویترز، رابرت منندز در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا گفت: بسیاری از همکاران دموکراتم و شخص من به باراک اوباما نامه نوشتیم و به او گفتیم که ما از لایحه تشدید تحریم ها علیه ایران تا 24 مارس حمایت نخواهیم کرد. وی یادآورشد که وی و دموکرات ها همچنان امیدوارند که راه حل دیپلماتیک در مورد تنش ها بر سر مساله برنامه هسته ای ایران وجود داشته باشد. این سناتور آمریکایی در حالی این اظهارات را مطرح کرد که باراک اوباما پیشتر گفته بود که تحریم های بیشتر علیه ایران می تواند مذاکرات دیپلماتیک با ایران را مختل کند. 

 

ساعت 9 و 25 دقیقه: به نقل از علی: توقف های امروز 8 بهمن ماه----امروز نمادهای کارتن ایران بمنظور انتخاب هیات مدیره، سکرما برای افزایش سرمایه ، ثفارس برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه،سهرمز برای برگزاری مجمع متوقف می شوند. همچنین مهلت پذیره نویسی حق تقدم ایران یاساتایر و رابر و صنایع بهشهر امروز به پایان می رسد. 

 

ساعت 9 و 35 دقیقه: به نقل از علی: یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با تشریح طرح جدید خودکفایی از واردات بنزین، از افزایش روزانه 6 میلیون لیتر تولید بنزین یورو 4 در کشور در سال 94 خبر داد. 

 

ساعت 10 و 35 دقیقه: گلتاش صورت هاي مالي 12 ماهه خود را منتشر ساخت كه براساس آن سود هر سهم اين شركت 2،216 ريال اعلام شد. اين در حاليست كه طبق پيش بيني اخير شركت EPS سال جاري 2،324 ريال و EPS سال آتي را 2531 ريال پيش بيني شده بوده است. سمازن با تعديل منفي 9درصدي EPS 3،335 ريالي را پيش بيني نمود. پوشش 9 ماهه 74 درصد(P/E=5.1). كساوه با تعديل منفي سنگين 22.5 درصدي EPS خود را 1532ريال پيش بيني كرد. پوشش 9ماهه 89درصد. 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: به نقل از علی: اقتصاد جهاني: انتخابات يونان با كاهش ارزش يورو، اقتصاد ايالات متحده را نيز تحت تأثير قرار مي دهد و احتمالا بخش زيادي پول به دليل تضعيف يورو به آمريكا منتقل شود كه در اين صورت سياست هاي فدرال رزرو براي افزايش نرخ بهره را هم تحت تاثير قرار مي دهد. 

 

ساعت 11 و 11 دقیقه: به نقل از علی: عبدالرضا شیخان در مورد میزان صادرات سیمان و کلینکر گفت: طبق آمار 9 ماهه صادرات کلینکر 37 درصد رشد داشته اما صادرات سیمان با 10 درصد کاهش مواجه بوده است اما مجموع صادرات سیمان و کلینکر طی این مدت تغییری نکرده است /وی با بیان این‌که تلاش می کنیم بازار‌های متقاضی را افزایش دهیم، گفت: در حال حاضر با مازاد کلینکر روبرو هستیم/ شیخان با بیان این‌که در بخش سیمان شش درصد کاهش تقاضا وجود دارد، اظهار کرد: این امر به دلیل رکود اقتصادی و کاهش ساخت‌وساز اتفاق افتاده است. 

 

ساعت 11 و 20 دقیقه: به نقل از علی: ظریف: مذاکرات تمدید نمی‌شود---بعد از تمدید هفت ماهه توافقنامه ژنو در سوم آذر ماه سالجاری - حصول توافق امکانپذیر است، افزود: رسیدن به توافق کاملاً ممکن و محتمل است؛ اما طرف مقابل ملاحظاتی دارد و فشارهای سیاسی بر آن وارد می‌شود که ممکن است این اراده و تصمیم سیاسی را مقداری با مشکل مواجه کند. وزیر خارجه کشورمان در خصوص تمدید مذاکرات در صورت عدم حصول توافق بعد از 4 ماه نیز گفت: بسیار دشوار است که بخواهم تصور کنم این زمان قابل تمدید باشد. ظریف اضافه کرد: دور قبل هم فکر می‌کردیم به تمدید نیازی نیست و بدون تمدید باید به نتیجه برسیم و در این دور نیز همین دیدگاه را داریم. به نظر می‌رسد در جمهوری اسلامی در این دور، کسی آمادگی تمدید را نداشته باشد. 

 

ساعت 11 و 30 دقیقه: به نقل از علی: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان: ترانزیت غیرنفتی در بندر شهید رجایی‌ 3 برابر شد/ رشد صعودی عملیات کانتینری----مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از سه برابر شدن ترانزیت غیرنفتی در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در بخش عملیات کانتینری طی 10 ماه اخیر شاهد رشد 2 درصدی بودیم 

 

ساعت 11 و 40 دقیقه: به نقل از علی: بانک مرکزی نرخ بانکی 39 ارز را برای روز جاری (چهارشنبه) اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی 19 ارز نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت 17 واحد پولی افزایش یافت، البته نرخ سه ارز نیز ثابت ماند. نرخ دلار آمریکا با یک ریال افت 27,495 ریال، پوند انگلیس با 164 ریال رشد 41,697ریال و یورو با 146 ریال افزایش 31,163 ریال تعیین شد. 

 

ساعت 11 و 55 دقیقه: به گزارش پایگاه اینترنتی کمیته بانکداری سنای آمریکا، "آنتونی بلینکن" گفت:کاهش مرحله به مرحله تحریم‌ها براساس اقدامات ایران صورت خواهد گرفت. معاون وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا در خصوص ایران سخنرانی کرد. 

 

ساعت 12 و 15 دقیقه: خریـد نقدی مس در ساعـات معاملاتی روز سه شنبه در بـورسلندن با افزایش همراه شد و با نرخ 5 هزار و 555 دلار بر تن معامله شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، طی معاملات روز سه شنبه در بازار فلزات لندن، فروش نقدی مس با افزایش رو به رو شد و به 5 هزار و 557 دلار رسید. همچنین سفارش خرید مس برای سه ماهه آینده به مبلغ 5 هزار و 521 دلار معامله شد. این در حالی است که، خرید نقدی مس در ساعات معاملاتی روز دوشنبه به هر تن 5 هزار و 489 دلار رسیده بود. در این بین، خرید و فروش نقدی آلومینیوم با قیمت 1 هزار و 846.50 دلار و  1 هزار و 847 دلار معامله شد. قلع هم با نرخ 19 هزار و 525 دلار خریداری شد و به هر نرخ 19 هزار و 575 دلار در هر تن فروخته شد. گزارش ها حاکی از آن است که خرید و فروش روی با نرخ 2 هزار و 130 و 2 هزار و 131 دلار انجام شد. سرب هم در رینگ معاملاتی با نرخ 1 هزار و 843.50 دلار خریداری و با قیمت هر تن 1 هزار و 844 دلار به فروش رسید. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز با افزایش حجم معاملات و افزایش 128 واحدی شاخص کل به کار خود پایان می دهد. جو مثبت حاکم بر بازار، باعث برچیده شدن صف های فروش سنگین در نمادهای گروه فلزات اساسی شد که در روزهای قبل تقریبا در منفی قفل شده بودند!! از مهمترین اتفاقات امروز، بازگشایی نماد پتایر بعد از گزارش و سناریوی نخ نمایی بود که روز گذشته در سامانه کدال منتشر شد! بازگشایی که البته بر خلاف تعدیل منفی سنگینی که داشت، مثبت بازگشایی شد! 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه......................بازار بسته شد.


مطالب مشابه :


قیمت لحظه ای دلار!

قیمت لحظه ای دلار! باشه که راستی از قیمت دلار خودش مدعی شده که قیمت ها هر سه دقیقه
نگاهی به چارت ۳۰ دقیقه پوند/دلار و منطقه های ساپورت و رزیستنت GBP/USD

نگاهی به چارت ۳۰ دقیقه پوند/دلار منطقه ای که بین خطوط قرمز قرار گرفته در روزهای آتی قیمت
کسب و کار در بانه

که قیمت دلار در بازار بالا می‌رود قیمت را بالا ببرند، یا دقیقهای بعد ای دلار در بازار
گزارش 90 دقیقه بازار - 24 اسفند -یک خرما دو تا ذوب

گزارش 90 دقیقه بازار درسود نیوز/ قیمت برداشت ذهنی معامله گران ریزش دلار دارویی ها را
مشخصات فني پژو 207 اتوماتیک

قیمت دلار. محل تبلیغات شما2. محل تبلیغات شما3. محل تبلیغات شما4. قیمت روز
مشخصات فني پژو 207

قیمت خودرو قیمت دلار. محل تبلیغات شما2. چند نقطه ای با پاشش
بورس تهران چهارشنبه مورخ 8 بهمن 1393

ساعت 8 و 25 دقیقه: هسته ای و کاهش شدید قیمت نفت، در پیش که نه به قیمت دلار و نه به
برچسب :