...:::معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان::::...

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با هدف گسترش آموزش عالی در آذرماه سال 67 با سه رشته ریاضی کاربرد در کامپیوتر ، میکروبیولوژی و مهندسی شیلات و محیط زیست با پذیرش 360 دانشجو ( تحت عنوان دانشگاه آزاد اسلامی شرق گیلان ) شروع به فعالیت کرد . دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان امروز این افتخار را دارد با دارا بودن بیش از 10000 دانشجو ، نقش مهمی را در بخش آموزش عالی کشور ایفاء نماید .
در راستای تحقق سند چشم انداز جمهوری اسلامی و تحقق اصل 44 قانون اساسی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان هم اکنون داری 178384 متر مربع زمین تملیک شده و با فضای ساخته شده آموزشی ، پژوهشی ، رفاهی ، ورزشی و ... به میزان 52151 متر مربع و ساختمان درحال احداث به مساحت 1400 متر مربع بعنوان یکی از دانشگاه های بسیار بزرگ مطرح می باشد .
این دانشگاه دارای 2 دانشکده مصوب علوم پایه و منابع طبیعی و مجتمع فنی و مهندسی و مجتمع آموزش معلمان است و تعداد رشته های موجود این دانشگاه عبارتند از : کاردانی پیوسته 5 رشته، کاردانی نا پیوسته 10 رشته ، کارشناسی پیوسته 25 رشته ، کارشناسی ناپیوسته 13 رشته ، کارشناسی ارشد 7 رشته و 5 رشته مصوب در مقطع کارشناسی که از سال جاری دانشجو خواهد داشت .


تعداد رشته های تحت بررسی در وزارت علوم :
دکتری : 1 رشته ، کارشناسی ارشد : 8 رشته ، کارشناسی : 6 رشته ،کارشناسی ناپیوسته : 3 رشته و کاردانی : 1 رشته
تعداد اعضای هیأت علمی تمام وقت :
دکتری : 70 نفر ، فوق لیسانس 133 نفر و لیسانس 2 نفر با مرتبه علمی استاد : 2 نفر ، دانشیار : 7 نفر ، استادیار : 46 نفر ، مربی : 148 نفر و آموزشیار مربی : 2 نفر ( جمعاً 205 نفر )
تا کنون 150 کارگاه آموزشی در بخش آموزش نیروی انسانی برای اعضای هیأت علمی و کارکنان برگزار گردید.
این واحد دانشگاهی دارای 86000 جلد کتاب و امکان دسترسی به کتابخانه دیجیتال ( Roz Net ) است . مضافاً 694 عنوان مجله فارسی و 86 عنوان مجله لاتین را آبونمان می باشد . و دارای 3 کتابخانه شامل : کتابخانه مرکزی، کتابخانه دانشکده منابع طبیعی
– کتابخانه مجتمع فنی و مهندسی است .


در این واحد دانشگاهی دارای 2 مجله علمی پژوهشی در حوزه ریاضی کاربردی و علوم زیستی، زمین و منابع، پژوهشنامه آبزیان و عرفان حق در حوزه علمی تخصصی به چاپ می رسد.
سالانه یک همایش ملی ، دوهمایش منطقه ای و چهار همایش داخلی در واحد لاهیجان برگزار می گردد و هر ساله 25 سخنرانی در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی انجام می شود.
واحد لاهیجان 17 انجمن علمی دارد وتا کنون آزمایشگاه های مختلف ، کارگاه ها ، سایت های کامپیوتر ، سایت های اینتر نت و لابراتوآر دانشگاه به مرز 62 عدد رسیده است، این واحد دارای یک مرکز تحقیقات شیلات در چمخاله و یک مرکز تحقیقات کشاورزی در کته شال است .


در واحد لاهیجان تاکنون 150 طرح تصویب شده، 115 طرح خاتمه یافته، 60 مقاله ISI، 120 مقاله علمی و پژوهشی و به طور کلی 700 مقاله ارائه شده در همایش ها دارد که بواسطه تعداد مقالات ارائه شده در سال مقام اول منطقه 3 ( دانشگاه های گیلان و مازندران ) به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اختصاص دارد، 31 تن از اعضای هیأت علمی در همایش های خارج از کشوردعوت شدند .
برگزاری مسابقات متعدد محلی ، منطقه ای و کشوری در غالب تیم های دانشجویی ، کارکنان و اساتید و کسب عنوان قهرمانی در رشته های گوناگون ورزشی از قبیل : فوتبال ، فوتسال ، تنیس روی میز ، شطرنج ، بدمینتون ، بسکتبال ، والیبال ، کاراته ، کشتی ، دو و میدانی ، وزنه برداری ، جودو ، والیبال ساحلی و ... و همچنین اعزام دانشجویان واحد از طریق فدراسیون های مربوطه به مسابقات بین المللی ( آسیایی و جهانی ) در کارنامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان می باشد .


فضای ورزشی :
- سوله ورزشی به متراژ 2450 متر مربع مشتمل بر 3 سالن چند منظوره با ظرفیت 1500 نفر تماشاچی
- زمین ورزشی با متراژ 6000 متر مربع
خوابگاه خواهران : با ظرفیت 500 نفر و زیربنای 7000 متر مربع
این واحد علاوه بر دارا بودن درمانگاه با ارئه خدمات پزشکی و دندانپزشکی و آمبولانس دارای مرکز مشاوره با برخورداری ازمتخصصان روان پزشکی ، روانشناسی و مددکاری می باشد .
سلف سرویس : با مساحت 1800 متر مربع شامل : سردخانه ، انبار مواد غذایی ، آشپزخانه ، بوفه دانشجویی و 3 سالن غذاخوری مجزا ( سالن غذاخوری خواهران ، برادران ، کارکنان و اعضای هیأت علمی ) با امکان سرویس دهی همزمان به استعداد 750 نفر و طبخ روزانه بیش از 2000 پرس غذا .


افتخارات کسب شده دفتر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان :
- کسب رتبه برتر و ممتاز در مسابقات سراسری قرآن و عترت توسط دانشجویان
- انتخاب مسئول کانون قرآن واحد بعنوان مسئول فعال و موفق
- کسب رتبه های برتر در اقامه نماز و آثار برتر نماز در نمایشگاه های برگزار شده
- انتخاب گروه نمایشی دفتر فرهنگ اسلامی به عنوان گروه برتر کشوری در جشنواره هنر و ادبیات دینی و ...
دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه معاونت سما دارای یک آموزشکده سما در لاهیجان و یک آموزشکده سما در سیاهکل با 1294 دانشجو شامل رشته های کاردانی دایر ، حسابداری ، کامپیوتر ، الکترونیک ، مکانیک خودرو ، الکتروتکنیک و ساختمان می باشد . همچنین دارای مدارس سما شماره یک و دو در مقاطع دبیرستان و مدرسه راهنمایی با 504 دانش آموز است . معاونت سما واحد لاهیجان موفق به کسب عنوان معاونت برتر منطقه ای ( منطقه 3 ) و معاون نمونه کشوری در سال جاری شده است .


دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان دارای 3 مرکز آموزشی شامل :
- مرکز لنگرود با بیش از 1400 نفردانشجو در 11 رشته کاردانی و 2 رشته کارشناسی
- مرکز آستانه اشرفیه با 477 نفر دانشجو در 5 رشته کاردانی
- مرکز سیاهکل با 109 نفر دانشجو در 6 رشته کاردانی می باشد.


مطالب مشابه :


...:::معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان::::...

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با هدف گسترش آموزش عالی در آذرماه سال 67 با سه رشته ریاضی
درخشش دانشجويان سما دانشگاه آزاد اسلامي ساري در مسابقات علمي و مهارتي منطقه 3

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری - درخشش دانشجويان سما دانشگاه آزاد اسلامي ساري در مسابقات
لاهیجان

لاهیجان که دارای لقب پایتخت گردشگری دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی واحد سما ;
دانشگاههای آزاد ایران

مجتمع آموزشی سما،جنب دانشگاه 6230255، 6233990-3 2249846 آموزشکده سما لاهیجان 3 استان
نمونه سوال محاسبات فنی 1 (فنی و حرفه ای)

دانشگاه آزاد لاهیجان. آموزشکده فنی سما لاهیجان. دانشگاه آزاد
معرفی اساتید

انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی تدریس در دانشگاه آزاد اسلامي و سما واحد رشت، لاهیجان
اسامی 25 داوطلب شرکت در انتخابات + تکمیلی

شهر من لاهیجان (مدیر آموزش آموزشکده عالی فنی و حرفه‌ای سما (استاد دانشگاه گیلان)
دانشگاه ها و ثبت نام های دانشگاهی

آرمان - دانشگاه ها و ثبت نام های دانشگاهی - برترین سایتهای مورد نیاز - آرمان
آدرس و تلفن واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی 90

بلوارسرداران ،مجتمع آموزشی سما،جنب دانشگاه: 6230255، 6233990-3: آموزشکده سما لاهیجان: 3: استان
برچسب :