طرز تهیه قهوه، طرز تهیه قهوه های خوشمزه - نحوه درست کردن قهوه

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی نکات تهیه قهوه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه قهوه , نحوه درست کردن قهوه , طرز درست کردن قهوه

طرز تهیه قهوه

طرز تهیه قهوه فوری

 

نکات تهیه قهوه

*. برگزیده ها : صرف هزینه زیاد برای خوردن یک فنجان کوچک قهوه در کافی شاپ بعضی وقت ها آدم را به فکر درست کردن قهوه در خانه و یک دل سیر خوردن آن می اندازد، اما خیلی ها نگرانند که مبادا قهوه ای که دست پخت خودشان است خوب از آب درنیاید.

*. ولی نگرانی لازم نیست چون 4 روش ساده برای تهیه قهوه های خوش عطر و بو در خانه وجود دارد.«جوشاندن» اولین روشی است که می توانید خیلی زود با آن قهوه را آماده کنید. در این روش قهوه را به همراه آب، داخل قوری بریزید و اجازه دهید که آرام به جوش بیاید.

*. این قهوه را می توانید قبل از مصرف شیرین کنید یعنی چند حبه قند را داخل قوری بریزید تا آرام آرام حل شود.روش دوم همان تحت فشار قرار دادن قهوه است که از آن قهوه اسپرسو به دست می آید. در این روش از یک قوری سه بخشی استفاده می شود.

*. که در قسمت پایین آن آب می ریزند تا بعد از به جوش آمدن آب، با فشار روی قهوه که در قسمت میانی است بریزد. بعد از این مرحله، قهوه آماده مصرف که روی آن لایه ای خامه مانند جمع شده در قسمت بالای قوری جمع می شود.

*. روش سوم کمک گرفتن از نیروی جاذبه است به این ترتیب که پودر قهوه را در داخل یک صافی قرار دهید و آب جوش را قطره قطره روی آن بچکانید. طعم این نوع قهوه به میزان آب و قهوه مورد استفاده بستگی دارد.و اما خیس کردن، روش چهارمی است که می توانید از آن بهره ببرید.

*. در این روش از استوانه ای شیشه ای که دارای پیستون صافی داری است، استفاده می کنند به این طریق که باید قهوه و آب جوش را به مدت چند دقیقه در استوانه، مخلوط کنید تا قبل از آن که پیستون پایین بیاید نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی آماده مصرف شود.

 

خواص قهوه :

*. مسمومیت های ناشی از مصرف الکل زیاد را درمان می کند.

*. برای برطرف کردن یرقان مفید است.

*. ادرار آور است.

*. در درمان سرفه ای که با بلغم همراه باشد موثر است.

*. دردهای عصبی را درمان می کند.

*. در درمان سیاه سرفه مفید است.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


نحوه درست کردن قهوه , طرز درست کردن قهوه