دانلود رایگان گزارش کارآموزی رشته برق

مقدمه کارآموزی :

دانشجویان در هر مقطعی برای تطبیق آموخته های تئوری با فعالیت عملی در اواخر دوره تحصیل خود دوره ای را با عنوان کارآموزی در یکی از ادارات یا سازمانهای مرتبط با رشته خود سپری می کنند . این دوره برای رشته علمی کاربردی برق قدرت  ، 240 ساعت بوده و به صورت درسی 2 واحدیارائه می شود .

اینجانب برای گذراندن دوره کارآموزی ، کارخانه یخ سازی راتق را انتخاب نموده وشروع به فعالیت کردم . به طور کلی کارآموزان در این شرکت بیشتر به بازدیدهای روزانهاز تأسیسات برقی و و یادگیری در مورد تابلوها و در صورتی که مهارت کافی پیدا کرده باشند، پیدا کردن عیب های تابلوها و سایر لوازم برقی به کار رفته در کارخانه و سرویس کلیدها می پردازند که در طی گزارش کار آموزی به طور مفصل ارائه شده است .


ستايش  و  تقدیر :

توحيد خالصي كه انديشه هاي عالمانه روز آن را مي طلبد و در انحصار مسلمانان                          است . مسلماناني كه هم در مرحله عقيده ايمان به خدا و هم در مرحله عمل خدا را عبادت مي كنند .

درود بر نبي گرامي خاتم كه پيروانش را فرموده روزانه ده مرتبه از خدا بخواهند كه همه مسلمانان را به راه راست و راهي كه بر آن استقامت خواهد شد هدايت فرمايد راهي كه به كمال رسيدگان پيمودند نه راه دانشمندان لادين و نه راه دينداران جاهل .

درود بر دوازده جانشين ايشان به ويژه تشكيل دهنده حكومت واحد جهاني پيشواي وقت :

امام زمان حضرت حجه بن الحسن العسكري محمد مهدي « ارواحنا فداه »

و  با تشکر از :

کلیه کسانی که مرا در به سرانجام رساندن این دوره کارآموزی یاری نموده اند بخصوص استاد محترم جناب آقای مهندس طاهری و سرپرست کارآموزی آقای مهندس راتق و همچنین سایر دوستان مشغول در کارخانه که در طول این دوره همکاری لازم را داشته اند تشکر و سپاسگزاری می نمایم . 

 

 

 

آشنایی با مکان کارآموزی

قسمت روشنایی این کارخانه از برق سه فاز که از تراسفورماتور مجزای کارخانه است تغذیه می شود. این ترانسفورماتور مستقیماً برق 33kv را به 380v تبدیل می کند و مختص کارخانه است. قسمت روشنایی کارخانه شامل روشنایی داخل محوطه یخ سازی، محوطه حیاط و اتاق های نگهبانی است.

فیوزهای نصب شده در تابلوهای این کارخانه اکثراً از نوع چاقویی می باشند. سه عدد فیوز 63 آمپر و دو عدد فیوز 15 آمپر فقط برای روشنایی کارخانه مورد استفاده قرار می گیرند. فیوزهای چاقویی را با انبردست مخصوص تعویض می کنند و سالی دو بار اتصالات برقی را چک و سپس تمیز و بعد از آن گریس کاری می کنند تا اتصالات زنگ نزنند. بعد از فیوزها به کلیدها می رسیم که چون سه فاز هستند هر کدام دارای سه سیم R,S,T می باشند که دارای ورودی و خروجی هستند.

اکثر اتصالات و قسمت های الکتریکی این قسمت مسی هستند ولی در مجاورت هوای زیاد که از موتورهای اطراف و رطوبت بالا ناشی از آبی که در قالب های یخ ریخته می شود تولید می گردد؛ دچار یک لایه اکسید شده اند که باید سالی حداقل دو بار تمیز شوند.

متن کامل گزارش کارآموزیمطالب مشابه :


دانلود رایگان گزارش کارآموزی رشته برق

مقدمه کارآموزی : دانشجویان در هر مقطعی برای تطبیق آموخته های تئوری با فعالیت عملی در اواخر
کارآموزی+شرکت لبنیات پاک+پروژه کارآموزی صنایع غذایی بسیار کامل

1-1- مقدمه: 1 1-2- تاریخچه شرکت لبنیات پاستوریزه پاک 2 1-3-خصوصیات شیر 3 1-4-خواص ظاهري شير 3
برچسب :