چگونه در KM Player زیر نویس فارسی را فعال کنیم؟

اولین کاری که باید انجام شود مشخص کردن فایل زیرنویس مربوط به ویدئویی است که می خواهیم ببینیم و پس از اجرای ویدئو فایل زیرنویس را به درون آن بکشید و یا نام فایل زیرنویس را با نام فایل ویدئو یکسان کنیم تا به محض پخش ویدئو آن ویدئو زیرنویس را مربوط به خود دانسته و نمایش دهد. حال برای نمایش زیرنویس در KMPlayer با کلیک راست روی صفحه آن و ورود به منوی Subtitles و انتخاب Show/Hide Subtitle فعال می شود و یا فشردن دکمه Alt و حین نگه داشتن آن زدن دکمه X شما می توانید نمایش زیرنویس را فعال نمایید. حال اگر زیرنویس مورد نظر فارسی باشد , احتمال دارد که زیرنویس به درستی نمایش داده نشود و برای اصلاح این حالت با فشردن کلید تابعی F2 و یا کلیک راست روی صفحه و از منوی Options بروی گزینه اول که Preferences است کلیک کردن , وارد صفحه تنظیمات می شوید. حال بمانند تصویر باید از منوی آبشاری سمت چپ صفحه گزینه Subtitle Processing شوید و با کلیک بروی مثلث کوچک کنار آن زیر شاخه های آنرا مشاهده کنید و گزینه Font Style را انتخاب نمایید تا در سمت راست تصویر قادر باشید تنظیمات جدیدی را مشاهده کنید که در سه زبانه در دسترس هستند و هر یک برای یکی از زیرنویس ها تنظیم می شوند و در نتیجه ما قادریم تا سه زیر نویس برای یک ویدئو تعریف کنیم . حال در این بخش شما قادر خواهید بود تا از طریق گزینه Primary فونت زیرنویس خود را تعریف نموده و در پایین آن Substitute برای تعیین فونت جایگزین بکار می رود پس از Font Style و Font Size که برای شکل نمایش نوشته ها و اندازه آنها بکار می روند به گزینه مورد نظر خود می رسیم CharSet می باشد و باید آنرا به گزینه Arabic تغییر دهید تا از حروف فارسی پشتیبانی شود . گزینه Letter spacing برای تعیین فاصله بین حروف است که برای فارسی بهتر است صفر باشد و Line spacing نیز برای تعیین فاصله بین خطوط است . حال فرض کنیم می خواهیم اندازه نمایش زیرنویس ها را تغییر دهیم اینکار را می توانیم با تغییر مقادیر Scale X و Scale Y انجام دهیم . در ادامه شما می توانید رنگ و شفافیت نمایش فونت را تغییر داده و یا برای آن پس زمینه ای تعریف کنید تا بهتر مشخص شود و یا کادر و یا سایه برای نوشته ها تعریف کرده و رنگ و میزان شفافیتی برای آنها تعیین کنیم.

kmplayer.jpg

سرانجام با زدن گزینه Close تنظیمات ثبت می شود و با بستن KMPlayer و نمایش دوباره ویدئو نوشته ها فارسی خواهند شد . حال که بالاخره می توانید نوشته ها را ببینید باید بررسی کنید که آیا نوشته ها به موقع بروی تصویر ظاهر می شوند و با صدا همخوانی دارند یا خیر.در صورت وجود ناهماهنگی شما می توانید با کلیک بروی علامت چرخ دنده و یا زدن دکمه Alt و حین پایین نگه داشتن آن فشردن G پنجره کنترل پدیدار می شود و از زبانه ای که با علامت A نمایش داده شده می توانید مانند تصویر شاهد تنظیمات زمانی زیرنویس باشید. حال باید ضمن نمایش ویدئو به اصوات گوش دهید و در صورت جلوتر بودن زیرنویس از صدا باید +Sync را فشرده و یا «]» را از روی کیبرد فشار دهید و در صورت جلوتر بودن تصویر بایستی -Sync و یا «[» را از روی کیبرد فشار دهید حال در صورت زیاد روی در تنظیم همواره می توانید Resync و یا Alt+Y را فشار دهید تا همه تنظیمات به حالت اولیه باز گردند . با همه این توضیحات شما دیگر نباید مشکلی در نمایش زیرنویس فارسی داشته باشید .

حال در صورتیکه تمایل داشته باشید تا تمامی منو ها و گزینه های موجود در برنامه را به زبان فارسی تغییر دهید می توانید با راست کلیک نمودن بروی تصویر و انتخاب عبارت Language از میان گزینه ها در منوی باز شده عبارت Farsi.ini را انتخاب نمایید تا زبان تمامی منوهای برنامه به فارسی تغییر نماید . بدین وسیله شما قادر خواهید بود تا براحتی با منوها و گزینه های برنامه تعامل داشته باشید ولیکن بعلت آموزشی بودن این مطلب ما همواره تلاش می کنیم تا آموزش ها را با زبان انگلیسی ارائه کنیم تا بلکه بدین واسطه شما بتوانید با منو های لاتین موجود در نسخه های قدیمی نیز به کار خود ادامه دهید.

kmplayer-language0.jpg

"برای کوچک کردن سایز عکس کیفیت کاهش پیدا کرد به خاطر کیفیت بد تصویر عذر میخوام"

 

منبع: http://www.goorcan.com


مطالب مشابه :


آموزش رفع مشكل نمایش فیلم با زیرنویس فارسی در KMPlayer

آموزش رفع مشكل نمایش فیلم با زیرنویس فارسی در KMPlayer. رفع مشکل نمایش زیر نویس فارسی در
رفع مشكل نمایش فیلم با زیرنویس فارسی در KMPlayer

شكلی درهم و برهم و عجیب غریب برایتان به نمایش در نمایش فیلم با زیرنویس فارسی در KMPlayer .
چگونه در KM Player زیر نویس فارسی را فعال کنیم؟

حال برای نمایش زیرنویس در KMPlayer با کلیک راست روی نباید مشکلی در نمایش زیرنویس فارسی
نمایش زیرنویس بر روی فیلم در برنامه km player

(زبان اصلی و با زیرنویس فارسی) تونید در برنامه به عنوان زیرنویس دوم نمایش داده
رفع تمامی مشکلات دانلود و فیلم و زیرنویس و ناخوانا بودن و رفع مشکل دانلود و هماهنگ نبودن زیرنویس با

زیرنویس فارسی ناخوانا بودن یا عدم نمایش زیرنویس. برای تغییر زبان در نرم افزار KMPlayer از
KMPlayer

توانسته در رقابت با از زیرنویس های فارسی بدون KMPlayer:- قابلیت نمایش زیر
آموزش کامل برنامه subtitle workshop

زیرنویس فارسی) kmplayer بیش از یک زیرنویس رو روی فیلم نمایش دهید به این صورت که مثلا زیرنویس
آموزش برنامه KMPlayer و قرار دادن زیرنویس روی فیلم

با زبان فارسی نمایش زیرنویس ها در فوق اعاده KMPlayer برای زیرنویس ظاهر می
Subtitle Workshop نرم افزاری برای ساخت زیرنویس + آموزش

سپس در بخش "نشان دادن/Show" زمان آغاز نمایش زیرنویس و در مثلا در KMPlayer به زیرنویس فارسی,
برچسب :