2 پیشنهاد برای دو افطاری ساده و رسمی - افطاری ساده اکاایران


افطاری ساده اکاایران , برای افطاری چی مناسب مهمون است , غذاهای رسمی مناسب افطار

افطاری ساده اکاایران

تا‌ ماه رمضان یک روز بیشتر باقی نمانده و الان بهترین زمان است برای برنامه‌ریزی و یک حساب سرانگشتی که چطور می‌شود با صرف هزینه‌ مناسب، اصیل‌ترین سفره افطار را پهن کرد.
ماه مبارک رمضان‌ ماه مهمانی خداست و البته فرصتی برای مهمانی‌های خانوادگی. چه بسا مهمانی‌ها در این‌ماه پرشورتر و با رنگ و بوی بهتری برگزار می‌شوند که ثواب چند جانبه را هم نصیب میزبان می‌کنند.تا‌ ماه رمضان یک روز بیشتر باقی نمانده و الان بهترین زمان است برای برنامه‌ریزی و یک حساب سرانگشتی که چطور می‌شود با صرف هزینه‌ مناسب، اصیل‌ترین سفره افطار را پهن کرد. این سفره مانند هر چیز دیگری اصولـی دارد و فروعــی.
در منــوی شماره یک، اجـــزای اصلــــی و فصل مشتـرک سفره‌هـــای افطاری به همراه قیمت تقریبی آنها که از مغازه‌ سر کوچه‌ خودمان گرفته‌ایم را برای شما آورده‌ایم و قیمت تمام‌شده افطاری برای هر نفر را به‌طور تقریبی حساب کرده‌‌ایم؛ البته شاید این ارقام در محله شما به‌گونه دیگری باشد. در منوی شماره 2 هم کمی سفره را بسط داده و با لحاظ‌کردن مواد غذایی بیشتر، هزینه‌ها را برای یک افطاری 4نفره محاسبه کرده‌ایم. در واقع منوی اول برای دانستن هزینه‌های جاری مناسب است و منوی دوم به شما کمک خواهد کرد که برای مهمانی‌هایی که دارید یا زمانی که برای افطاری دادن از رستوران‌ها استفاده می‌کنید، جزئیات قیمتی افطاری‌ها را بدانید.
یک : افطاری سادههر نفر: حدود 3هزار توماناگر مهمان‌هایتان اهل کره و مربا خوردن هستند می‌توانید سهم سبزی خوردن و گردو را حذف کنید و با کره، پنیر ، مربا یا عسل از مهمانان‌تان پذیرایی کنید. اگر می‌خواهید با سوپ و آش از مهمانانتان پذیرایی کنید، به‌ویژه اگر شام و افطار با هم هستند، بهتر است از انواع سبکش‌ استفاده کنید؛ مثل آش دوغ یا سوپ ورمیشل.
دو: افطاری مجلسی5 نفر: 50هزار تومانهزینه یک افطاری 5نفره در قالب جدول به شرح زیر محاسبه شده که حدود 55هزار تومان می‌شود. البته برخی از این کالاها در یک وعده تمام نمی‌شوند و می‌توانید برای روزهای بعد روی آنها حساب کنید؛‌بدیهی است که هنگام برنامه‌ریزی برای میهمانی افطاری، برای احتیاط،‌کمی بیشتر از نیاز موادغذایی تهیه می‌شود؛ البته فقط کمی!‌
نانسهم هر نفر از انواع نان‌ها متفاوت است. مثلا برای هر نفر یک نان لواش، نصف یک نان تافتون، یک سوم نان بربری یا یک چهارم نان سنگک کفایت می‌کند. قیمت: هر عدد نان لواش: 150تومان/ تافتون: 250تومان / بربری: 500/ سنگک: 600 (البته قیمت کنجدی کمی بالاتر است)

پنیر سهم هر نفر از پنیر به قول قدیمی‌ها به اندازه یک قوطی کبریت یا به‌عبارتی 25گرم است. قیمت: هر بسته 400گرمی پنیر سفید حدودا 4000تومان است که هر 25گرم آن‌که برای مصرف افطار یک نفر لازم است، تقریبا 250تومان می‌شود.

خرما معمولا برای هر نفر 2 تا 3 عدد، یعنی 50گرم خرما می‌گذارند. قیمت: هر بسته 600گرمی از نوع مرغوب خرما 7000تومان است و شما باید برای 50گرم 500تومان هزینه کنید.

مغز گردو 2 نوع استفاده متداول از گردو وجود دارد؛ یکی در ظرف‌های مجزا و دیگری در دل خرما به‌صورت جایگزین هسته‌. در هر دو صورت میزان مصرف گردو برای هر نفر 20تا 25گرم است.قیمت: با توجه به هر کیلو 50هزار تومان، برای این میزان گردو باید حدود 1000تومان بپردازید.

سبزی برای هر نفر 100گرم سبزی خوردن کنار بگذارید. سبزی ‌های با نشاط و سبزرنگ را جدا کرده و در شست‌وشوی آنها به‌خصوص در گرمای تابستان دقت کنید.قیمت: هر کیلو سبزی خوردن 2تا 3هزار تومان است و قیمت 100گرم پاک‌شده آن چیزی حدود 200تا 300تومان می‌شود.

چای در این مجالس، چای به میزان سخاوت میزبان توزیع می‌شود و برای هر مهمان حداقل 2 فنجان چای لازم است؛ سعی کنید زمان دم‌کردن چای را با اذان میزان کنید تا گل‌دم باشد، نه «قل دم»؛قیمت: چای قهوه ‌خانه‌ای هر قوری 5-4هزار تومان است اما هزینه چای در منزل برای 20نفر به 5-4هزار تومان نمی‌رسد.

بامیهالبته بامیه رفیق شفیقی به نام زولبیا دارد. بامیه اکثرا همراه چای سرو می‌شود و می‌توانید برای هر مهمان 3 عدد یا 50گرم اختصاص دهید. قیمت: قیمت 50گرم آن 400تومان می‌شود.


منبع : hamshahrionline.ir
گردآوری آشپزی برگزیده ها
برای افطاری چی مناسب مهمون است , غذاهای رسمی مناسب افطار