متن نامه اعلان درخواست تحقیق و تفحص از موسسه اندوخته شاهد "توسط کمیته تحقیق و تفحص بنیادشهید"


بسم الله الرحمن الرحیم


عالیجنابان مستطابان آقایان و خانمها:

ضرغام صادقی امیر خجسته٬ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی٬ مهدی امیرآبادی فراهانی٬ حسین طلا٬ عبدالرضا مصری٬ شهروز افخمی٬ فاطمه آلیا٬ عباس قائدرحمت٬ عباس صلاحی٬ حسین گروسی٬ بهرام بیرانوند٬ حلیمه عالی٬ بروز نعمتی و سالار مرادی 
اعضای محترم کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران


سلام علیکم
شرکت شاهد بمنظور حفظ و ارتقاء سرمایه های فرزندان معزز شاهد در سال 63 با هدیه مبارک حضرت امام راحل ره آغاز مسیر نمود و در سال 84 نیز رسما بعنوان" شرکت سرمایه گذاری شاهد"وارد بورس شد. در بدو ورود شرکت به بورس بواسطه حجم انبوه سهامداران ایثارگر و از سویی عدم آشنایی ایشان با قوانین و ساختار بورس ، موسسه اندوخته شاهد (تحت اشراف بنیاد شهید) بمنظور مالکیت بلوکه سهامی ایثارگران و حفظ حق رای درمجمع سالانه و انجام امور سهامداری ایثارگران اعطای وکالت به موسسه را از خاندان معزز شاهد درخواست نمود که بواسطه اعتماد ایثارگران به بنیاد و موسسه مذکور ، موسسه اندوخته شاهد مالک بلوکه عظیم حدودا 75 درصدی شرکت سرمایه گذاری شاهد و در واقع تصمیم گیرنده بلا منازع در میان سایرسهامداران گردید.
کوتاه سخن آنکه موسسه اندوخته شاهد پس از ورود به بورس واخذ وکالت ، به بهانه از دست ندادن بلوکه سهامی و حق رای خود در شرکت شاهد از ترتیب اثر دادن به در خواست های فروش امتناع ورزیده و اصول وکالت و امانتداری را کاملا زیر پا گذارده است بگونه ای که برخی فرندان شاهد علی رغم نیاز مبرم و با گذشت بیش چند سال از دسترسی به سرمایه خود در زمان و باقیمت مد نظرشان محروم گشته و از اعتماد به شرکت اندوخته شاهد بشدت پشیمانند.
هرچند از حیث حقوقی این وکالت یک وکالت عادی کاری بوده وبایستی زمینه عزل وکیل توسط موکل فراهم باشد ، لکن عملکرد شرکت نه وکالت که جنبه ولایت و قیومیت بر موکلین را متبادر به ذهن می سازد. درحالی که سهامداران آزاد بورس حداکثر چند روز و با صلاحدید خود در زمان مناسب به فروش و یا خرید سهام مبادرت میکنند،  پروسه فروش سهام علی رغم وجود خریدار(توسط موسسات اقتصادی بنیاد نظیر موسسه اقتصادی کوثر) بعضا چندین سال به درازا کشیده است(رویه پاسخگویی به درخواستهای فروش سهام در حال حاضر به دلیل افت شدید قیمت سهام تا حدودی به حالت عادی نزدیک شده است). با یک حساب سرانگشتی میتوان فهمید که با توجه به افت شدید قیمت سهام در یک و نیم سال اخیر سهامداران متقاضی فروش که تاقبل از این مدت از فروش واحد سهمی خود ناکام مانده اند، از بابت این کارشکنی ها متحمل چه خسارتی هنگفتی شده اند و در این میان سازمان بورس اوراق بهادار نیز موسسه اندوخته شاهد را مالک بلوکه سهامی می شناسد عملا هیچ ابزاری غیر از فشار بر آن موسسه توسط مسولین برای خاتمه بخشی به این رویکرد ناعادلانه در دست نیست .
علی رغم گلایه های فراوان از سکوت معنادار بنیاد شهید و عدم پیگیری مطالبات به حق این قشر رنج دیده از اعضای محترم کمیسیون تحقیق و تفحص از بنیاد شهید متوقع است با تحقیق و تفحص از این شرکت که ریاست آن مستقیما توسط ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران نصب می شود، زمینه ساز احقاق حق سهامداران را فراهم آورده و موکدا خسارات وارده به فرزندان معزز شاهد متضرر از سوء مدیریت شرکت نیز جبران گردد.

اطمینان خاطر است که عضویت معدود از نمایندگان مجلس در هیات مدیره این شرکت موجب قرارگیری شرکت در حاشیه امن و عدم پیگیری تحقیق و تفحص نخواهد شد و نمایندگان محترم کمیسیون با انجام تکلیف شرعی خود زمینه ساز تحقق این استیفای حق خواهند شد.
در صورت نیاز میتوان با مراجعه به نمایندگان استانی شرکت و تضمین امنیت شغلی ایشان در مدتی کوتاه لیست بلندی از شاکیان را در اختیار کمیسیون قرار داد.
ومن الله التوفیق
Zakhireh-shahed.blogfa.com


مطالب مشابه :


متن نامه اعلان درخواست تحقیق و تفحص از موسسه اندوخته شاهد "توسط کمیته تحقیق و تفحص بنیادشهید"

"معترضین" موسسه اندوخته شاهد - متن نامه اعلان درخواست تحقیق و تفحص از موسسه اندوخته شاهد
معترضین شرکت ذخیره شاهد

"معترضین" موسسه اندوخته شاهد - معترضین شرکت ذخیره شاهد - و جمعیت معترض به عملکرد شرکت
سابقه مدیران مادام العمر شرکت شاهد

"معترضین" موسسه اندوخته شاهد - سابقه مدیران مادام العمر شرکت شاهد - و جمعیت معترض به
مرحله اول واریز سود مجمع سال 93 موسسه اندوخته شاهد

اسیر6155 - مرحله اول واریز سود مجمع سال 93 موسسه اندوخته شاهد - - اسیر6155
زمان تحول در مؤسسه اندوخته و شرکت شاهد

پایگاه اطلاع رسانی اقتصادی پیام آزادگان - زمان تحول در مؤسسه اندوخته و شرکت شاهد - هدف ما
مرحله اول سود مجمع سال 92

موسسه مرکزی احرار آزادگان ; شرکت خودکفایی آزادگان; شرکت ذخیره شاهد ; طلاع رسانی اقتصادی
سود شرکت ذخیره شاهد

انـــدر احـــ ــوالات قــانــون - سود شرکت ذخیره شاهد - - انـــدر احـــ ــوالات قــانــون
برچسب :