چرا پشت درخانه که می رسم احساس دستشویی دارم؟

 آیا تا به حال شده است که جلوی درخانه برسید و احساس دستشویی داشته باشید ؟

وقتی از محل کار به منزل می رسید یعنی در واقع جلوی در هستید و ناگهان احساس ریزش ادرار می کنید قبل از دیر شدن وارد منزل شوید ؟

برای این شرایط نامی است که به آن key in locksyndrow  گفته می شود . زنان و مردانی که این نوع بی اختیاری ادرار دارند باید مطمن باشند که خیلی از توالت دور نشوند.

دلیل دستشویی رفتن زیاد

رابطه دستشویی داشتن و ارسال سیگنال از مغز به مثانه

دکتر مارک اسمیس اظهار کرد وقتی خانم با دستانی پر از وسیله در را باز می کنند و وارد منزل می شوند به طور ناگهانی احساس ادرار در آنها بیشتر می شود ، این افراد حتی ممکن است وارد توالت شوند اما به آن میزان که احساس می کردند ادرار نداشته باشند ، این مشکل را هم خانم ها و هم آقایان تجربه می کنند و ربطی به جنسیت ندارد.

در آمریکا تحقیقاتی برای اختیاری و بی اختیاری ادرار انجام شده که نتایج نشان داد خطر این مشکل با افزایش سن و بارداری بیشتر می شود (عمل سزارین ) چون نقش مهمی را در ضعف رحم دارد افزایش می یابد همچنین گاهی علل جدی آن تورم ، سرطان مثانه ، سنگ مثانه ، مشکلات پروستات در آقایان است.

فاکتور مهم دیگر در احساس دستشویی با تکرار زیاد در طول روز افزایش ارسال سیگنال بین مغز و مثانه است ، مغز با مثانه ارتباط دارد و با هم کار می کنند و مثانه سیگنال هایی را به مغز می رساند ، مغز از ماهیچه های مثانه می خواهد که ادرار کنند.

میل شدید و ناگهانی به ادرار کردن معمولا با انقباضات غیر ارادی مثانه ایجاد می شود. در مردان، بزرگ شدن پروستات ممکن است به مثانه بیش فعال کمک کند. در افراد مبتلا به اختلالات عصبی از جمله اسکلروزیس و یا سکته مغزی اختلال در ارسال سیگنال های مغزی به سمت مثانه مسبب بی اختیاری ادرار می شود.

افراد چه کار کنند ؟ اگر چه مثانه با مغز کنترل می شود اما داشتن رژیم غذایی مناسب ، ورزش ، سبک زندگی سالم عملکرد مثانه را در حدی بالایی نگه می دارد . به علاوه دارو درمانی و اجتناب از مصرف سیگار هم می تواند مفید باشد . کارشناسان پیشنهاد می کنند که با بانوان ورزش انجام دهند که رحم را قوی کرده باشند عمل مثانه آخرین گام است.

راه حل دیگر تمرین درست عادت توالت رفتن است و معمولا باید هر 3 یا 4 ساعت ادرار کنید. به عقیده برخی از پزشکان بهتر است هنگام داشتن ادرار سریع توالت نروید 5 دقیقه یا بیشتر صبر کنید.

چرا پشت درخانه که می رسم احساس دستشویی دارم؟