عموها و خاله‌ها؛ همه مجریان محبوب کودک - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها - مجریان زن برنامه کودک

خبرآنلاین: برخی از مجریان تلویزیون با اجرای برنامه‌های کودک به چهره‌های ماندگار این حوزه تبدیل شدند و خاطرات زیبایی را برای کودکان دیرو و امروز رقم زده‌اند.

مجریان برنامه‌های کودک از سال‌های گذشته تا امروز خاطرات زیبایی را برای همه ما تداعی می‌کند چه آن زمان که فقط با یک شبکه و در ساعاتی محدود مجریان محبوب‌مان را در قاب تلویزیون می‌دیدیم چه امروز که برنامه‌های کودک با فضایی دیگر دنیای بچه‌ها را رنگین می‌کند.

دهه ۵۰ برای کودکانی که در این دهه زندگی کردند با تصویر احترام برومند گره خورده است، زنی که مجری معدود برنامه‌های کودک است و خیلی زود در دهه 60 از این چرخه کنار گذاشته  می‌شود.

مجریان زن برنامه کودک , مجریان کودک زوج , مجری برنامه کودک

مجریان زن برنامه کودکزمان که می گذرد و دهه 60 از راه می‌رسد، نوبت گیتی خامنه‌ و الهه رضایی است که برای کودکانی که با صدای انفجار و آژیر و مارش نظامی مانوس بودند، خاطره بسازند.

جنگ اگرچه به ایران تحمیل شده بود و کودکان و نوجوانان ذهن شان درگیر جنگ بود، اما لحظاتی که جعبه جادو روشن می‌شد همه با هم در رویای برنامه‌هایی غرق می ‌شدند که هنوز خاطره انگیز هستند.

اواخر دهه 70 بود که آرام ، آرام فضا تغییر کرد، عمو‌ها و خاله‌ها از راه رسیدند و در جعبه جادو برای بچه‌ها شیرین زبانی کردند و دوران جدیدی را رقم زدند، دورانی که در آن مجری برنامه اجازه داشت، بایستد، راه برود، آواز بخواند و لباس‌های رنگا رنگ بپوشد.

مجریان برنامه‌های کودک در 4 دهه

نام مجری

دهه فعالیت

زندگی و سابقه

برنامه‌ها

احترام برومند

40 و50

احترام برومند همسر داوود رشیدی فعالیتش را در حوزه اجرای برنامه کودک در سال ۱۳۴۶ آغازکرد وتا سال 1۳۵۸ به این فعالیت ادامه داد.

برنامه «دنیای ما»،«کودکان‌روستایی»

الهه رضایی

60و70

الهه رضایی در سال ۱۳۵۸ و زمانی که ۱۵ ساله بود، برای اجرا در برنامه کودک پذیرفته شد و فعالیت خود را آغاز کرد. او در سال ۱۳۷۸ اجرای برنامه کودک را کنار گذاشت. پس از آن در برخی برنامه های بزرگسالان به عنوان مجری به فعالیت پرداخت و در سال ۱۳۸۹در اجرای برنامه «بچه های دیروز»را انجام داد.

«برنامه خردسالان»،«بچه های دیروز»

مسعود روشن پژوه

60و70

مسعود روشن پژوه با اجرای «مسابقه محله»به شهرت رسید و اجرای مسابقات دیگری را برای کودکان و نوجوانان را در کارنامه هنر یخود دارد.

«مسابقه محله»،«گل وگلدون»،«ببین وبگو»

گیتی خامنه

60و70

گیتی خامنه از سال ۱۳۵۷ تا اواسط دهه ۷۰ مجری برنامه کودک تلویزیون بود.او بعد ازآن به آمریکا سفر کرد ودر سال 1389 دوباره به ایران بازگشت و پس از بازگشت، دردوره ای کوتاه در شبکه تهران به اجرای برنامه «بچه‌های دیروز» مشغول شد.

«برنامه کودک شبکه 1»، «بچه های دیروز»

مجید قناد

80،70،60

مجید قناد در سال ۱۳۶۲ به عنوان مجری و تهیه‌کننده، کارگردان در شبکه دو سیما مشغول به کار شد.

برنامه تلویزیونی«فیتیله»به مدت هفت سال جمعه ها و ایام تعطیل از شبکه دو پخش سیما می‌شد.او در دی ۱۳۸۹ بر خلاف میل شخصی‌اش از اجرای این برنامه کنار رفت ولی همچنان تهیه‌کنندگی این برنامه را بر عهده داشت و ابراز امیدواری کرد برنامه با مجری جدید همچنان موفق باشد.در حال حاضر«جمعه به جمعه ،خونه به خونه» با تهیه کنندگی و اجرای او از شبکه دو سیما پخش می شود.

«از مدرسه تا مدرسه»، «بازی، شادی، تماشا»، «محله برو بیا»، «هاچین و واچین»، «زباله دان تاریخ»،«فتیله»،«جمعه به جمعه،خونه به خونه»

سارا روستا پور

80

سارا روستا پوربا نام خاله سارا در تلویزیون ایران شناخته شد و کارش را در سال 82 و اجرای برنامه «از مدرسه تا مدرسه»آغاز کرد.«رنگین کمان»دیگر برنامه ای بود که روستا پور اجرای ان را بر عهده داشت.

«از مدرسه تا مدرسه»،«رنگین کمان»

آزاده آل طیب

80

کارش را در برنامه «رنگین کمان»در سال 81 آغاز کرد و خاله نرگس این برنامه محبوب بچه ها شد.

«رنگین کمان»

ملیکا زارعی

80

او در سال 83 با اجرای برنامه «خاله شادونه»به عنوان مجری برنامه کودک به تلویزیون معرفی شد اوتهیه کنندگی برنامه های مخصوص کودکان را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

«خاله شادونه»،«خانه باحال خان»

داریوش فرضیائی

90،80،70

داریوش فرضیائی سال ۷۸ با مجموعه «تورنگ و پورنگ» بین بچه‌ها چهره شد و پس از آن در ماه رمضان سال ۱۳۸۱ با اجرای برنامه کودک و نوجوان و اسم مستعار هنری «عمو پورنگ» بین مخاطبان کودک و بزرگسال محبوبیت یافت.

«تورنگ و پورنگ»،«شبکه بی طرف»،«یکی و تکی»،«باز باران با طراوت»،«کتابخانه عمو پورنگ»


گردآوری بیوگرافی برگزیده ها

ابربرچسب : خبرآنلاین ورزشی استقلال ، خبرآنلاین خودرو ، خبرآنلاین ، خبرآنلاین ورزشی لحظه به لحظه ، خبرآنلاین حوادث تبریز ، خبرآنلاین حوادث ، خبرآنلاین ورزشی والیبال ، خبرآنلاین استقلال تهران ، خبرآنلاین از باشگاه استقلال ، خبرآنلاین ورزشی پرسپولیس ، خبرآنلاین ورزشی فوتبال ، خبرآنلاین ورزشی ، خبرآنلاین سیاسی ، خبرآنلاین باشگاه استقلال تهران ، خبرآنلاین حوادث تهران ، خبرآنلاین ورزشی باشگاه استقلال ، خبرآنلاین سیاسی روز ، خبرآنلاین ورزشیچ ، خبرآنلاین باشگاه استقلال ، خبرآنلاین استقلال ، خبرآنلاین پرسپولیس ، خبرآنلاین حوادث ایران ، سایت خبرآنلاین سیاست ، خبرآنلاین فارسی ، سایت سیاسی خبرآنلاین ، سایت خبرآنلاین حوادث ، خبرآنلاین پارسیک

گردآوری بیوگرافی برگزیده ها
مجریان کودک زوج , مجری برنامه کودک