قروه درجزین استان همدان ایران - بیوگرافی کامل شهر قروه درجزین

قُروه دَرجَزین شهری است در استان همدان ایران. قروه درجزین مرکز بخش قروه درجزین شهرستان رزن است.این شهر در فاصله 85 کیلومتری از مرکز استان می‌باشد و جزء توابع شهرستان رزن می‌باشد.قروه درجزین دارای 2 دهستان (بنام‌های نیر و شاهنجرین) و 26 آبادی می‌باشد.
اکثر اهالی بخش قروه درجزین به کشاورزی مشغول بوده و محصولاتی از قبیل گندم، جو، انگور و ... کشت می‌گردد. از نکات قابل توجه این شهر، وسعت بازار نسبت به جمعیت آن می‌باشد و دلیل اصلی این گستردگی وجود دهستان‌ها و آبادی‌های ذکر شده می‌باشد.


توابع

بخش قروه در جزین دارای دو دهستان به نام های شاهنجرین و نیر و 26 آبادی می‌باشد. نام برخی از این آبادی ها به شرح زیر می‌باشد: نظام آباد، کرفس، وسمق، شوند، سوار، درجزین، دهلق، پیری بیک، والاشجرد، رازین،ایمان، احمد آباد، پلیکان، رکن، پشتجین، شرکت، نوار، سوزن، کاج، پلیکان، کهارد، بهکندان و ... .

صنعت

همانگونه که ذکر شد اکثر اهالی بخش قروه درجزین به کشاورزی مشغول می‌باشد. محصولات اصلی این منطقه گنجدم، جو و انگور می‌باشد. قروه در جزین دارای دو واحد صنعتی فعال به نام های سیمان هگمتان و مواد غذایی مینو عسل می‌باشد. لازم به ذکر می‌باشد که از سایر طرح های اجرایی این منطقه می‌توان به فولاد الوند اشاره نمود که هم اکنون در حال ساخت می‌باشد.


ویکیپدیا


بیوگرافی کامل شهر قروه درجزین ,