طرز تهیه انواع قطاب، طرز تهیه قطاب خانگی - طرز تهیه خمیر قطاب

در این بخش از سایت برگزیده ها طرز تهیه انواع قطاب را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

قطاب یکی از فرآورده های غذایی سنتی ایران است که در شهر تاریخی یزد تولید می شود که زبانزد خاص و عام بوده و زینت بخش مهمانی ها و مکمل شادی های مردم ایران زمین است. این شیرینی که از جمله سوغات یزد می باشد، به لحاظ برخی ویژگی ها از جمله طعم بسیار عالی آن در نوع خود بی نظیر بوده و آن را از دیگر شیرینی ها متمایز می کند.

در ادامه به طرز تهیه این شیرینی پرطرفدار می پردازیم.

طرز تهیه قطاب , قطاب , طرز تهیه خمیر قطاب

طرز تهیه قطاب

طرز تهیه قطاب

دستور این قطاب بسیار با کیفیت است.
مواد مورد نیاز : زرده تخم مرغ : 2 عدد ماست : ½ پیمانه روغن جامد ذوب شده : ½ پیمانه آرد : 2 پیمانه بکینگ پودر : 1 قاشق مرباخوری.
مواد وسط قطاب : بادام چرخ شده : 2 پیمانه پودر قند : 1 پیمانه پودر هل : 1 قاشق مرباخوری گلاب : 3-4 قاشق مرباخوری همه را با هم مخلوط کنید و خمیر ی برای درون قطاب تهیه کنید.
مراحل آماده سازی : بکینگ پودر را در ماست حل کنید.
زرده های تخم مرغ و روغن ذوب شده را به آن بیفزائید و با قاشق هم بزنید.
 آرد را کم کم اضافه کنید( تا خمیر ترد تری داشته باشید).
خمیر را در نایلون بپیچید و 1/5 ساعت استراحت دهید. بعد از 1/5 ساعت خمیر را روی تخته به قطر 2 تا 3 میلیمتر باز کنید و قالب گرد 7 سانتیمتری برش دهید و مواد وسط قطاب را که تهیه کرده بودید لابلای خمیر بگذارید و بپیچید و در روغن فراوان سرخ کنید. روی دستمال  بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود و همانطور گرم در پودر قند بغلطانید و در ظرف دردار نگهداری کنید.

طرز تهیه قطاب یزدی , طرز تهیه قطاب در فر , طرز تهیه قطاب خانگی

قطاب

طرز تهیه شیرینی قطاب


امیدواریم با تهیه این شیرینی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.

نوش جانسیمرغ

گردآوری شیرینی پزی برگزیده ها


طرز تهیه خمیر قطاب , طرز تهیه قطاب یزدی