بهترین نام و اسم تجارتی برای شرکت -آکا - بهترین اسم سه کلمه ای برای شرکت مهاجرت

بهترین اسم سه کلمه ای برای شرکت مهاجرت

بهترین اسم سه کلمه ای برای شرکت مهاجرت

برگزیده ها: بهترین نام و اسم تجارتی برای شرکت

برگزیده ها: اگر قصد ثبت کردن یک شرکت تجارتی را دارید باید برای موفقیت شرکت تان ابتدا نام مناسب و درخور حیطه فعالیت تان انتخاب کنید. بسیاری از مدیران شرکت های موفق نام های خوبی را برای شرکت خود انتخاب کرده اند و از همه مهمتر ابتدا باید ببینید که نامی که انتخاب کرده اید خالی است و یا قبلا رزرو شده است.

 

به گزارش برگزیده ها: یکی از مهم ترین مراحل در تاسیس یک کسب وکار جدید انتخاب نام و لوگوی مناسب برای آن است که ممکن است اشتباهات زیادی در این مورد انجام شود. یک نام خوب باید منحصربه فرد بوده و به آسانی به خاطر سپرده شود و موجب سودآوری در آینده شود.

 

انتخاب نام مناسب بسیار مهم است، در ادامه چند اشتباه معمول را که کارآفرینان در انتخاب نام تجاری برای کسب وکارشان انجام می دهند، معرفی می کنیم. با دوری از این اشتباهات می توانید نام تجاری ماندگار و مناسبی برای خود تهیه کنید.

 

نام تجاری را در دست تست و آزمایش قرار ندهید
قبل از آنکه نام خود را نهایی کنید در مورد بازخورد آن تحقیق کنید. کشف کنید که مخاطبان و مشتریان در مورد برند انتخابی شما چه نظر و احساسی دارند. یک لوگو مشابه با نام های مختلف و با توجه به کسب و کارتان خلق کنید و در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. یا حتی از روش های علمی بیشتری برای آزمایش نام برند کسب و کارتان استفاده کنید. شما حتی می توانید از طریق رسانه های اجتماعی نام های انتخابی تان را به اشتراک بگذارید و در مورد آنها نظرسنجی کنید تا ببینید کدام یک از نام های انتخابی شما، بیشترین موافقت را کسب خواهد کرد.

 

فراتر نرفتن از محل اقامت
اگر در آینده قصد دارید شرکت را در خارج از محدوده جغرافیایی خود توسعه بدهید، از آوردن توضیح جغرافیایی در نام شرکت که می تواند فعالیت آن را محدود کند، خودداری کنید. البته در اینجا هم خطوط ظریفی وجود دارد. از طرفی آوردن نام شهر در نام شرکت ممکن است توسعه بالقوه آن را محدود کند و از طرف دیگر می تواند جذابیت ایجاد کرده و آن شرکت را از شرکت های مشابه در مناطق دیگر متمایز کند.

 

انتخاب کردن نام هایی که طولانی تر از دماغ پینوکیو است
هر چقدر نام تجاری طولانی تر باشد، شانس کمتری برای به خاطر سپاری آن وجود دارد. اغلب نام های به یادماندنی؛ مانند آمازون، اپل و… دارای دو یا سه کلمه هستند. حتی شرکت های بزرگ که نام های طولانی دارند، از نام کامل خود استفاده نمی کنند و علامت اختصاری آن را به کار می برند. مانند شرکت PricewaterhouseCoopers که از نام اختصاری PwC روی محصولاتش استفاده می کند.

 

استفاده از نام هایی که دسترسی به آنها از دسترسی به تاکسی در شب سال نو هم سخت تر است
آیا نامی که انتخاب کرده اید قبلا استفاده شده یا خارج از دسترس است؟ اگر قبلا ثبت شده یا توسط شرکت دیگری مورد استفاده قرار گرفته باشد، شما نمی توانید از آن استفاده کنید. برای مشاهده علائم و اسامی ثبت شده می توانید به وب سایت مربوط به اداره ثبت علائم تجاری و اختراعات کشور خود مراجعه کنید، اما ثبت نشدن انتخاب شما در این سایت، صرفا به منزله قابل استفاده بودن آن برای شما نیست.

 

علائم تجاری می تواند طبق قوانین غیرمدون (عرفی) مورد استفاده قرار بگیرند یا طبق قانون کشور ثبت بشوند. اما برخی از آنها که توسط شرکت ها استفاده می شوند، ممکن است به ثبت رسمی نرسیده باشند. بنابراین پیشنهاد می شود برای اطلاع از اینکه علامت انتخابی شما در جای دیگری استفاده می شود یا نه، از طریق شرکت هایی مانند Thomson Reuters که منابع و اطلاعات علائم و برند های تجاری را جمع آوری می کنند، آن را پیگیری کنید.

 

مورد دیگری که باید به آن توجه کرد این است که آیا دامنه مرتبط با این نام در دسترس هست یا خیر! (شما می توانید برای آگاهی از در دسترس بودن آن به سایت دامنه های ثبت شده godaddy.com مراجعه کنید). همچنان در دسترس نبودن این دامنه نام انتخابی، به معنی این نیست که شما می توانید از آن استفاده کنید. مانند برند Tesla که مالک دامین Tesla.com نیست، اما هر جایی که این اسم شنیده می شود، نام شرکت تسلا موتورز را تداعی می کند.

 

انتخاب نام هایی که حتی خودتان هم نمی توانید به درستی آن را تلفظ کنید
حتما نام های انتخابی را از لحاظ املایی چک کنید. وقتی در نام یک شرکت غلط املایی وجود داشته باشد، باعث می شود که شرکا، کارمندان و مشتریان بالقوه اعتماد خود را نسبت به توانایی های شما از دست بدهند. حتی اگر این اشتباه املایی را توضیح دهید، مخاطبان خود را برای همیشه از دست می دهید.

 

«Whose Your Landlord» نامی است که یک شرکت املاک برای وب سایت خود انتخاب کرده است. انتخاب کلمه Whose به جای who’s، یک اشتباه عمدی است که باعث می شود اجاره کنندگان احساس بهتری در اجاره ملک داشته باشند. (صاحبخانه شما کیست؟ – این صاحبخانه مال کیست؟) با این حال توضیحی برای کسانی که تعصب گرامری دارند در سایت وجود دارد.

 

از انتخاب اسامی ای همچون Seven-car روی محصولات خود اجتناب کنید
اسامی از این قبیل ممکن است بسیار جذاب و ابتکاری باشد، ولی انتخاب آنها برای کسب وکاری غیر مرتبط موثر نخواهد بود.

 

استفاده از چاشنی مخصوص و منحصربه فرد برای پررنگ و لعاب تر کردن نام شرکت تجاری
هرگز در نام شرکت از نام خدمات و محصولات آن شرکت استفاده نکنید. در ابتدا همچنان که شرکت به سمت توسعه و رشد پیش می رود که قطعا این طور خواهد بود، شما ممکن است توجه مشتریان خود و درآمدی را که در مدت معین انتظار داشتید از دست بدهید. ثانیا؛ زمانی که نام محصولات عمده یا برچسب توصیفی خدمات را روی شرکت خود می گذارید، ممکن است طبق قانون برای ثبت آن در کسب و کارتان با مشکل مواجه شوید.

 

اداره ثبت علائم تجاری و اختراعات ایالات متحده از ثبت نام های تجار ی ای که در آنها از کلمات توصیفی استفاده شده اجتناب می کند؛ یعنی اسامی که در آنها اجزای ترکیبی، ویژگی، عملکرد، مشخصه یا هدف استفاده اختصاصی از محصولی باشد را ثبت نمی کند. در سال 1986 نام «Bed & Breakfast Registry» (رزرو تخت و صبحانه) به عنوان نام تجاری مورد قبول واقع نشد؛ زیرا در آن ارائه خدمات رزرو محل اقامت و سایر موارد اینچنینی وجود داشت. همچنین در سال 1987 نام تجاری «Apple Pie» نیز برای یک برند عطر موردقبول واقع نشد.

 

از سوی دیگر نام هایی که در آن توصیفی از محصول و خدمات نباشد ولی مرتبط با آن باشد، می تواند ثبت شود. به طور مثال نام شرکت «Apple» اساسا در ارتباط با کامپیوتر و محصولات الکترونیکی آن نیست ولی حمایت قابل توجهی را دارا است. با این حال خط ظریفی میان متمایز و خلاق بودن یا مبهم و بی ربط بودن وجود دارد. علاوه بر این باید از اسامی شعار مانند و کلیشه ای که در اغلب نام شرکت ها استفاده شده اجتناب کرد. مانند کلمات: همکاری، اهرم، اوج…، که در اثر استفاده زیاد معنی اصلی خود را از دست داده اند و برای مشتریان کسل کننده شده اند.


,