طرز تهیه آش زغال اخته - اش ذغال اخته

  در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن آش زغال اخته را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.   اش ذغال اخته

اش ذغال اخته

آش زغال اخته خوشمزه

 

مواد لازم آش زغال اخته :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زغال اخته

یک کیلوگرم

100 گرم / 30 کالری

پیاز

متوسط سه عدد

یک عدد / 5 کالری

سبزی

شامل گشنیز، جعفری و شوید ۵۰۰ گرم

نامشخص

رشته آش

نصف یک بسته

نامشخص

آب

دو لیتر

100 گرم / 0 کالری

لوبیا چیتی

دو پیمانه

100 گرم / 327 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه آش زغال اخته :

*. برگزیده ها : این آش مخصوص افرادی است که به غذاهای ترش علاقه خـاصی دارند در ضمن سرشار از ویتامین های مختلف می باشد.پیازها را خرد کرده و سرخ می کنیم. سبزی را پس از شستن خرد نموده و کنار می گذاریم. لوبیا را که از شب قبل خیس کرده ایم می پزیم.

*. زغال اخته و پیاز را داخل دو لیتر آب ریخته، لوبیا پخته شده را نیز به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا بپزند. در مرحله آخر سبزی های خرد شده و نمک و فلفل را افزوده و رشته آش را خرد می کنیم و داخل آش می ریزیم و اجازه می دهیم تا جا بیف تد.

 

خواص زغال اخته :

*. مفید برای افراد مبتلا به سنگ کلیه و سنگ ادراری مصرف زغال اخته تولید ادرار اسیدی می کند که این خاصیت توام با ویژگی ضد چسبندگی باکتریایی که بدان اشاره شد از تشکیل سنگ های کلیوی قلیایی جلوگیری می کند بنابراین برای افراد مبتلا به سنگ های ادراری از این نوع مناسب است. اگر سنگ کلیه از جنس کلسیمی باشد ، آب زغال اخته در رفع آن اثر چشمگیری دارد . از طرفی به خاطر وجود اگزالات بالا در آن در افراد مبتلا به سنگ های اگزالاته نباید زیاد مصرف شود.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


,