نماینده تهران به قالیباف: درباره پلاسکو با مردم طلبکارانه حرف نزنید،حداقل خجالت بکشید و عذرخواهی کنید


اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی  ,محمدرضا بادامچی

یک عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: با توجه به اینکه طبق قانون مسئول مستقیم جلوگیری از بروز حادثه پلاسکو، شهرداری است، بهتر است شهردار به جای دفاع از عملکردش، حداقل از مردم عذرخواهی کند.

 به گزارش ایسنا، محمدرضا بادامچی در واکنش به اظهارات شهردار تهران در مجلس و شورای شهر درباره عوامل بروز حادثه پلاسکو گفت: طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها در کلیه موارد مربوط به رفع خطر از بناها و غیره، شهرداری پس از کسب نظر مامور فنی خود به مالکین یا صاحبان اماکن ابلاغ مهلت دار مناسبی صادر می کند و اگر دستور شهرداری در مهلت معین به موقع به اجرا گذاشته نشود، شهرداری راسا با مراقبت مامورین خود اقدام به رفع خطر یا مزاحمت خواهد نمود و هزینه مصروف را به اضافه صدی پانزده از طرف دریافت خواهد کرد.این مقررات شامل کلیه اماکن عمومی که محل رفت و آمد مراجعه عمومی است نیز می‌باشد.

 

وی ادامه داد: با توجه به این ماده صریح قانون، آقای شهردار باید به جای پخش فیلم تکراری و غیر لازم در صحن مجلس توضیح دهد بعد از اخطار به مالکین پلاسکو و به گفته خود بی توجهی مالکین به آن، چرا طبق قانون اقدام به رفع خطر نکرده است؟

 

این عضو فراکسیون امید با تاکید بر اینکه این ماده وظیفه شهرداری را به روشنی مشخص کرده است، گفت: با این اتفاق مردم بیشتر نسبت به وضعیت مدیریت شهر تهران حساس شده‌اند و انتظار حداقلی آنها عذرخواهی شهردار تهران و استعفا چند مدیر در شهرداری بود که هیچ کدام محقق نشده است؛ البته انگار برخی از مدیران خود را بالاتر از آن می‌دانند که از مردم عذرخواهی کنند.

 

بادامچی با بیان اینکه شهر تهران در حال نابود شدن است، گفت: در چنین شرایطی تنها شاهد دفاع شهردار از عملکردش و کوتاه نیامدن از این موضع هستیم. آقای شهردار درباره حادثه پلاسکو طلبکارانه با مردم حرف می‌زند و حاضر به پاسخگویی نیست، حداقل از مردم خجالت بکشید و عذرخواهی کنید.

 

وی با اشاره به ماموریت رییس مجلس به برخی از کمیسیون های تخصصی برای ارائه گزارش تکمیلی و ملی درباره دلایل بروز حادثه پلاسکو گفت: این موضوع نشان دهنده نارضایتی رییس مجلس از گزارش ارائه شده در مجلس است، این نارضایتی در بیشتر نمایندگان نیز دیده می‌شود و مطمئنا نسبت به این موضوع بعد از تعطیلات مجلس واکنش نشان خواهند داد.

 

بادامچی در پایان در مورد چگونگی ورود و برخود مجلس با مقصران حادثه پلاسکو و بررسی عملکرد شهرداری و شورای شهر تهران گفت: تعدادی از نمایندگان منتظر گزارش تکمیلی‌تر درباره این موضوع هستند، اما قطعا تا آن زمان نمایندگان به رفتارهای شهردار تهران در زمان آغاز جلسات علنی مجلس واکنش نشان می‌دهند؛ چون مجلس می‌تواند در هر حوزه‌ای از بعد نظارتی وارد شود.