داعشی‌ها برای فرار به کاشت مو روی آورده‌اند!


اخبار,اخبار بین الملل,داعش

اخیرا اعضای داعش راه جدیدی را برای فرار از دست نیروهای امنیتی پیدا کرده‌اند که به کاشت مو در کلینیک‌های تخصصی در ترکیه خلاصه می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، به نوشته روزنامه سان انگلیس، مشخص شده است که نیروهای داعش برای تغییر ظاهرشان و مخفی ماندن از چشم دستگاه‌های امنیتی به روش جدیدی متوسل شده‌اند که این روش جدید در کاشت مو در کلینیک‌های تخصصی در ترکیه خلاصه می‌شود. روزانه به همین منظور از سراسر جهان افرادی به ترکیه سفر می‌کنند.

 

این حیله و راه فرار داعش اخیرا پس از آن افشا شد که نیروهای امنیتی ترکیه دو تن از نیروهای داعش را بازداشت کردند که جزو مظنونان بوده و از سوریه به خاک ترکیه آمده بودند تا برای تغییر چهره‌شان مو بکارند.

 

طبق اطلاعات بدست آمده، این دو شخص آلمانی که یکی اهل شهر «برمن» و دیگری اهل شهر «هامبورگ» هستند با دستور اینترپل بعد از سفر به سوریه برای مشارکت در درگیری‌ها در آوریل ۲۰۱۵ تحت تعقیب بودند. این عقیده وجود دارد که آنها با تغییر چهره قصد بازگشت به اروپا و انجام حملات تروریستی در داخل قاره سبز را داشتند.

 

این روزنامه نوشته است، این دو فرد عمل کاشت مو را در مطبی در آنکارا پایتخت ترکیه انجام دادند قبل از اینکه پلیس ترکیه آنها را شناسایی و بازداشت کند. آنها با کاشت مو قصد تغییر چهره و مخفی شدن از چشم نیروهای امنیتی را داشتند که تصاویر آن دو را در اختیار داشتند.

 

پلیس ترکیه نیز اتهام پیوستن به یک گروه تروریستی و جعل اسناد رسمی را علیه آنها مطرح کرده است اما این دو شخص این اتهامات را کلا تکذیب کرده و مدعی شدند که فقط برای کمک به مردم سوریه به این کشور رفته‌اند، این در حالی است که یکی از این دو شخص قبلا در یک فیلم تبلیغاتی داعش نشان داده شده بود.

 

این بازداشت در حالی است که نگرانی‌ها در اروپا در زمینه انجام حملات بیشتر داعش در اروپا نظیر حملات در آلمان، فرانسه و بلژیک رو به افزایش است.