رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد؛ جلوگیری از سفر رانندگانی که دو تخلف حادثه‌ساز انجام دهند


اخباراجتماعی ,خبرهای  اجتماعی ,  رئیس پلیس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از جلوگیری از سفر رانندگانی که متخلف دو تخلف حادثه ساز شوند در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در نشست خبری در حاشیه رزمایش ترافیکی و خدمات سفر نوروز 96 برگزار شد با بیان اینکه پلیس راهور تمهیدات و برنامه‌های ویژه نوروز 96 را از مدت‌ها قبل پیش بینی و از فردا اجرایی خواهد کرد ، گفت: ماموران پلیس راهور با بکارگیری کلیه امکانات و صد درصد توان به صحنه خواهند آمد و شعار امسال پلیس نیز در طرح نوروزی پرهیز از خطر و آرامش در سفر خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه 1000 دستگاه دوربین لیزر دار نیز به شکل سیار در جاده‌ها نسبت به ثبت تخلفات اقدام خواهد کرد، گفت: 600 دوربین ثبت تخلف نیز در جاده‌ها مستقر است و علاوه بر آن همکاران من به شکل محسوس و نامحسوس بر تخلفات رانندگی نظارت خواهند کرد.

 

مهری با بیان اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو باعث بروز 70 درصد تصادفات است، گفت: رانندگانی که مرتکب دو تخلف حادثه ساز شوند از ادامه سفر محروم شده و پلیس نسبت به توقیف خودروشان اقدام خواهد کرد.

 

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین با بیان اینکه 5000 نقطه حادثه خیز در معابر درون شهری و برون شهری شناسایی شده است، گفت: از این تعداد 320 نقطه در خارج از شهر و جاده‌ها قرار داشته که با همکاری راهداری نسبت به اصلاح برخی از آنها و آشکار سازی نقاط باقی مانده اقدام شده است.

 

به گفته مهری، نقاط حادثه خیز نقاطی است که در آن بیش از یک یا دو تصادف فوتی رخ داده باشد.