گل شیپوری - مشخصات گل شیپوری

در این بخش از سایت برگزیده ها مطالبی درمورد گل شیپوری را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از برگزیده ها : امروزه با گسترش جمعیت و ساخت و سازهای آپارتمانی ، آن خانه های قدیمی که پر از گل و گیاهان بوده را شاهد نیستیم و اکثر مواقع دلمان برای آن خانه های تنگ می شود ، سرسبزی فوق العاده و عطر دلنشین گیاهان به روحیه آدم دوچندان می افزاید . به دلیل اینکه آپارتمان به صورت گسترده در تمام شهرهای جهان ساخته می شود ، گل های سازگار با این محیط و به اصطلاحی گل های آپارتمانی در گلفروشی ها دیده می شود ، یکی از این گلهای بسیار زیبا گل شیپوری است که می توانید با نگهداری این گل طبیعی در خانه خود فضای راهرو و یا بالکن را دلنشین کنید . در این قسمت از سایت دانش برگزیده ها در مورد گل شیپوری می خواهیم صحبت می کنیم و اگر دوست دارید بیشتر درباره این گل بدانید با ما همراه باشید.

مشخصات گل شیپوری , نوعی گل شیپوری , انواع گل شیپوری

مشخصات گل شیپوری

تصاویر گل شیپوری

به نقل از برگزیده ها : یکی از گیاهان زیبا و تزئینی که می توانید برای مدت محدودی در آپارتمان و به ویژه بالکن های سرپوشیده و راهروهای شیشه شده نگهداری کنید زانترشیا یا شیپوری سفید است. این گیاه از خانواده آداسه هاست و به نام های ریشاردیا، کالا و آروم نیز نامیده می شود. شیپورک ها معروف خاص و عام است و در تهیه دسته گل مورد استفاده بسیاری از گلفروشان قرار می گیرد...

آروم دارای برگ های درشت  و نوک تیز به رنگ سبز پررنگ و گل های کم اهمیت آن به دور خوشه ای جمع شده و پایه آن را کاسبرگ بزرگ و ضخیمی به رنگ سفید ناب و به شکل قیف مانند به نام اسپات در بر گرفته است که بخش زینتی گیاه را تشکیل می دهد.
منشا این گیاه آفریقای جنوبی است. ریشه های زنبقی مانند این گیاه را در ماه های شهریور و مهر به صورت هر ۲ یا ۳ سرشاخه در یک گلدان ۱۸ سانتیمتری می کارند و آن را با خاکی مغذی شامل قسمت های مساوی از خاک باغچه و پهن چرب پر می کنند و سپس گلدان ها را در جایی نسبتا گرم می گذارند. آروم هایی که در چنین محلی و در معرض آفتاب قرار می گیرند تا حدود ۶۰ الی ۸۰ سانتیمتر رشد می کنند.

نام نوعی گل شیپوری , گل شیپوری سفید , طرز نگهداری از گل شیپوری آپارتمانی

نوعی گل شیپوری

گل شیپوری


توجه داشته باشید کمبود نور موجب پلاسیدگی برگ ها و خم شدن آنها می شود. از زمان آغاز رویش فعال گیاه، باید مرتب به آن آب داد. فصل گل دادن این گیاه سرتاسر زمستان است. در اواخر اردیبهشت ماه برگ های آروم ها که در گلدان کاشته شده است، شروع به زردشدن کرده و ناگهان می افتند و از این هنگام به بعد یعنی تا اواخر تابستان و رسیدن موعد مجدد رویش زمستانی باید گلدان ها را خشک نگه داشت.
آروم ها را می توان به خوبی در یک گلخانه سرد یا یک بالکن سرپوشیده که مختصری گرم باشد نگهداری کرد، اما در چنین شرایطی گل های آن دیرتر و در حدود بهار به دست خواهد آمد. 

چندین گونه مهم گل شیپوری عبارتند از:
Z.aethiopica متداول ترین گل شیپوری است با رنگ های بیشتر سفید رنگ که به راحتی به یک متر ارتفاع می رسد. طول برگ ها به ۴۵ سانتیمتر می رسد و در اواخر زمستان و طی بهار بیشترین میزان گلدهی روی می دهد.
Z.elliottiana با نام Golden Arum lily شناخته می شود که برگواره هایی زرد رنگ دارد و در طی تابستان گل می دهد.
 Z.rehmanniiهم در تابستان گل می دهد و رنگ گل ها صورتی رنگ مایل به ارغوانی است. حدود ۴۰ سانتیمتر ارتفاع و ۳۰ سانتیمتر عرض دارد. به سرما بسیار مقاوم است و تا منفی ۲۵ درجه را تحمل می کند.

انواع گل شیپوری ونگهداری ان , شیپوری , قیمت گل شیپوری سفید

انواع گل شیپوری

تصاویر گل شیپوری

ویرایش و تلخیص:برگزیده ها
 
 


نام نوعی گل شیپوری , گل شیپوری سفید