معرفی برندهای مطرح جهان؛ مرسدس بنز - بنز دیزلی سنگین دماغی

عصر ایران: مرسدس بنز تولیدکننده آلمانی خودروهای لوکس و بخش چند ملیتی شرکت آلمانی دایملر محسوب می شود. برند مرسدس بنز برای خودروهای لوکس، اتوبوس، کامیون و برخی محصولات دیگر استفاده می شود. دفتر مرکزی این شرکت در اشتوتگارت، بادن وورتمبرگ، آلمان قرار دارد.

بنز دیزلی سنگین دماغی

بنز دیزلی سنگین دماغی


داستان شکل گیری مرسدس بنز به تولید نخستین خودرو بنزین سوز توسط "کارل بنز" در ژانویه 1886 که دارای سه چرخ بود، و تولید نخستین خودرو بنزین سوز چهار چرخ توسط "گوتلیب دایملر" و مهندس "ویلهلم میباخ" باز می گردد. برند مرسدس در بیست و سوم سپتامبر 1902 توسط شرکت دایملر ثبت شد. نخستین خودرو با برند مرسدس بنز نیز در سال 1926، پس از ادغام شرکت های کارل بنز و گوتلیب دایملر و تاسیس شرکت دایملر-بنز تولید شد.

,معرفی برندهای مطرح جهان؛ مرسدس بنز مرسدس بنز,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغاتطی دهه 1930، مرسدس بنز مدل 770 را روانه بازار کرد که خودرویی محبوب در دوران آلمان نازی محسوب می شد. مرسدس بنز نوآوری های فنی و ایمنی بسیاری را ارائه کرده که بعدا در خودروهای شرکت های دیگر نیز به کار گرفته شدند. مرسدس بنز یکی از قدیمی ترین برندهای خودروسازی جهان محسوب شده که همچنان با قدرت به فعالیت های خود ادامه می دهد.

به رغم انتقادهای گسترده درباره فشار بر نیروی کار و نقض حقوق انسانی طی جنگ جهانی دوم، مرسدس بنز در ساخت یک امپراتوری خودرو موفق عمل کرد و البته از پشتیبانی قوی افرادی مانند رهبران دولتی، غول های رسانه ای و خانواده های بسیار ثروتمند برخوردار بود.

,معرفی برندهای مطرح جهان؛ مرسدس بنز مرسدس بنز,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغاتاز سال 1937، دایملر-بنز به طور فزاینده تولید جنگ افزار را در دستور کار خود قرار داد که از آن جمله می توان به کامیون LG 3000  و پیشرانه های هواپیما مانند DB 600  و DB 601 اشاره کرد. برای تامین ظرفیت اضافی در زمینه تولید پیشرانه های هواپیما، کارخانه گنشاگن در موقعیتی جنگلی و به خوبی پنهان شده در جنوب برلین به سال 1936 تاسیس شد. به واسطه آغاز جنگ، کسب و کار اصلی دایملر-بنز را تولید کامیون تشکیل می داد و تولید خودروهای مسافری به واسطه نیازهای نظامی محدود و در سال 1942 متوقف شد. در آن دوران، تمرکز شرکت به طور کامل بر تولید تجهیزات نظامی معطوف شده بود.

,معرفی برندهای مطرح جهان؛ مرسدس بنز مرسدس بنز,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغاتپس از پایان جنگ، دایملر-بنز با خسارات سنگین ناشی از آن و از دست دادن دارایی ها و شرکت های تابعه خارجی خود مواجه شد. این شرکت پس از تلاش های فراوان موفق شد تا اجازه تولید جدید از مقام های آمریکایی را در سوم ژانویه 1946 دریافت کند. از سرگیری فعالیت های تولیدی در تمام کارخانه های دایملر-بنز در سال 1947 آغاز شد.

,معرفی برندهای مطرح جهان؛ مرسدس بنز مرسدس بنز,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغاتطی بازه زمانی 1949 تا 1960، توسعه سریع صنعت خودروسازی آلمان موجب شد تا دایملر-بنز بار دیگر جایگاهی مشابه با دوران پیش از جنگ جهانی دوم را باز یابد. در اوایل سال 1954، این شرکت از نظر حجم معاملات و درآمد از مرز میلیارد دلار عبور کرده و رکورد فروش را شکست. آمار و ارقام فروش بالای خودروهای برند مرسدس بنز به نمادی از معجزه اقتصادی آلمان مبدل شد. توسعه بخش خودروهای تجاری نشان دهنده نرخ های رشد بالا در اقتصاد این کشور بود. در آن دوران تمامی کامیون های تولیدی دایملر-بنز به پیشرانه های دیزل مجهز شدند. طی دهه 1950، دایملر-بنز تقریبا انحصار تولید پیشرانه های دیزل را در اختیار خود داشت. برای صادرات نیز این شرکت به همکاری توزیع کنندگان مستقل متکی بود.

,معرفی برندهای مطرح جهان؛ مرسدس بنز مرسدس بنز,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغاتمرسدس بنز  300 SL گالوینگ که به عنوان یک نمونه اولیه خودرو مسابقه ای در سال 1952 معرفی شد، در نهایت به خودرو رویایی تمامی نسل ها مبدل شده و به طور قابل توجهی بر شهرت و اعتبار دایملر-بنز افزود. همچنین مدل هایی مانند مرسدس بنز 300 نماد بازسازی موفقیت اقتصادی مالکان خود بودند.

طی دهه های 1960 و 1970، دایملر-بنز در شرایطی بار دیگر جایگاه برجسته خود در بازارهای خودرو بین المللی را کسب کرد که صنعت خودروسازی با نوسان های شدیدی در زمینه فروش مواجه بود. در اروپا، دایملر بنز چه در زمینه تولید خوردوهای مسافری و چه خودروهای سنگین مانند کامیون و اتوبوس شرکت پیشرو محسوب می شد.

,معرفی برندهای مطرح جهان؛ مرسدس بنز مرسدس بنز,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغاتدومین بحران نفتی در پایان دهه 1970، روند در حال رشد بحث های زیست محیطی و پیشرفت رقبای آسیایی، شرایط توسعه هرچه بیشتر دایملر-بنز را تغییر دادند. در دهه 1980، نگرانی های زیست محیطی و موضوع انتشار دی اکسید کربن و آلایندگی خودروها موجب شد تا مرسدس بنز جز نخستین شرکت هایی باشد که با ارائه مبدل کاتالیزوری سه راهی و چندین تغییر در فیلترهای روغن، افزون بر ارائه محصولاتی پیشرفته تر، کاهش آلایندگی خودروهای خود را دنبال کند. بر اساس چارچوب ساختار شرکتی جدید دایملر بنز ای جی، مرسدس بنز ای جی در بیست و نهم ژوئن 1989 تاسیس شد. پروفسور "ورنر نیفر" به عنوان رئیس هئیت مدیره آن برگزیده شد.

در دهه 1990، استفاده از کاربراتور در خودروهای مرسدس بنز متوقف شده و سیستم های تزریق سوخت جایگزین آن شد. همچنین، توسعه سوپرشارژرها در دستور کار این شرکت قرار گرفت که به معرفی مرسدس C230  کمپرسور منجر شد. پس از سوپرشارژرها، سیستم "بلوتک" در سال 2005 معرفی شد که به منظور کاهش هرچه بیشتر انتشار دی اکسید کربن و از طریق استفاده از SCR  شکل گرفته بود. مرسدس بنز نخستین شرکتی بود که سیستم های ABS  و ESP را در خودروهای خود به کار گرفت. 

از زمان ادغام دو شرکت دایملر و بنز، خودروهای مرسدس بنز در میان بهترین های این صنعت در جهان قرار داشته و به عنوان نمادی از کیفیت بالا و مهندسی پیشرفته شناخته می شوند. در حقیقت مردانی که در پس این نشان تجاری قرار داشتند مسئول توسعه پیشرفت های بیشماری بوده که در هر سانتیمتر از آناتومی خودروهای مرسدس بنز نمود پیدا کرده و می کنند.

,