خوزستان شناسی

باغملک

رباط

در امتداد رودخانه ای که از منطقه ابوالعباس و دشت باغملک می گذرد و در دامنه کوههای زیبای زاگرس، منطقه ای سرسبز و زیبا با آب و هوای فرح بخش به نام رباط که قدمگاه حضرت سلیمان(ع)می باشد قراردارد. زیبایی و طبیعت منحصر به فرد این منطقه باعث گردیده که سالیانه هزاران گردشگر از این منطقه ی سرسبز وخیال انگیز دیدن نمایند.

امام زاده عبدالله (ع)

بقعه متبرکه امام زاده عبدالله (ع) که از فرزندان امام موسی کاظم(ع) می باشد در 45 کیلومتری باغملک در میان کوههای سر به فلک کشیده وبرفگیر منگشت  واقع شده است این مکان زیارتی،تفریحی 4ماه از سال پوشیده از برف است و در بهار و تابستان میعادگاه خیل عظیمی از زائران و گردشگران استان و استان های همجوار می باشد. کوهها و پوشش های طبیعی  زیبا و باغهای سرد سیری همراه با دشت های سرسبز باعث گردیده که این مکان از بهترین و بی نظیر ترین مکان های زیارتی و گردشگری خوزستان لقب گیرد .

قلعه تل

در شمال باغملک میان جاده باغملک و ایذه واقع شده است . قلعه، یک بنای خشت گلی است که از برجها و بعضی قسمت ها حصارهای آن از آجر ساخته شده اند.این بنا در دوره زندیه، قاجاریه و تا اواسط پهلوی اول مورد استفاده بوده است. قلعه تل محل اقامت محمد تقی خان چهارلنگ از خوانین بزرگ بختیاری بوده است.

منجنیق

شهر باستانی منجنیق با قدمتی 3000 ساله در جوار رودخانه زیبایی که از دشت باغملک می گذرد قرار دارد. عبور این رودخانه زیبا که پل باستانی فرحزاد دو طرف این شهر را به هم متصل می کرد به رونق و قدمت این منطقه باستانی می افزود و بعد از گذشت هزاران سال هنوز  پایه های این پل در میان باغ های و شالیزارهای کنار رود خانه نمایان است. مخروبه های باستانی شهر_سنگ آسیاب قدیمی_ بقعه امامزاده ابراهیم (ع) ( شاه رود بند) و شالیزار ها و باغهای زیبا که هنوز از کانالها و قنات های باستانی سیراب می شوند باعث جذب جهانگردان و سیاحتگران معروف اروپایی به این منطقه طی سالیان گذشته شده است.

 


مطالب مشابه :


بر ترین های گردشگری ایران

سدهای متعدد ساخته شده بر روی این رود از جمله سدهای کارون 1 و 3 اقامت می سد کارون
خوزستان شناسی

سر به فلک کشیده وبرفگیر منگشت واقع شده است این مکان زیارتی،تفریحی اقامت محمد تقی (سد
برچسب :