آموزش پاور پوینت (جلسه چهارم)


در این درس، مجموعه گزینه های زبانه Design که عموما برای طراحی و زیباتر کردن اسلایدها به کار می رود را بررسی خواهیم کرد.

1_6.jpg

گزینه Page Setup


با استفاده از این گزینه می توان شیوه نمایش اسلایدها را بر روی ویدئو پروژکتورها تنظیم کرد. به عنوان مثال می توان صفحات را به صورت افقی و یا عمودی نشان داد و میزان طول و عرض اندازه هر اسلاید را تنظیم کرد. حالت Landscape که بخش Orientation (در سمت راست پنجره Page Setup) نشان داده شده، حالت پیش فرض نرم افزار پاورپوینت است. یعنی صفحات را به صورت مستطیلی که طول آن بزرگتر از عرض آن است، نشان می دهد. بهتر است از حالت Portrait برای زمانی استفاده کنید که می خواهید سندتان را چاپ کنید.


2_4.jpg
گزینه های سمت چپ نیز به ترتیب:
Slides size for: با استفاده از این بخش می توانید اندازه اسلایدها را براساس نوع ارائه مطالب (از ارائه مطالب در ویدیو پروژکتور، در کامپیوتر و یا حتی چاپ در برگه A۴) تنظیم کنید.
Width: از این گزینه می توان اندازه عرض را به صورت دستی تنظیم کرد.
Height: از این گزینه می توان اندازه طول را به صورت دستی تنظیم کرد.
Number slides from: اگر اسلایدهایتان را شماره گذاری کرده باشید، با استفاده از این گزینه می توانید نخستین اسلاید را با شماره ای که در اینجا وارد می کنید تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر شماره ۳ را وارد کنید، در هنگام نمایش، نخستین اسلایدتان با شماره صفحه «۳» ظاهر می شود.
Slide Orientation: همانطور که در گزینه Page Setup اشاره شد، این گزینه برای تنظیم کردن صفحات به دو حالت افقی و عمودی به کار می رود. در تصویر زیر اسلایدها در حالت Portrait تنظیم شده است.

3_6.jpg
گزینه Themes
انتخاب Theme یا پوسته، برای زیبا کردن اسلایدتان اهمیت فراوانی دارد، چرا که پوسته و طرح اصلی اسلاید شما با یکی از این Themeها نمایش داده خواهد شد. در تصویر زیر یکی از این طرح ها برای اسلاید انتخاب شده است. اگر بر روی فلشی که در سمت راست مجموعه Themes قرار دارد کلیک کنید، طرح های بیشتری از Themeهای موجود در پاورپوینت را خواهید دید.

4_6.jpg
با کلیک بر روی گزینه طرح های بیشتر، سه عبارت می بینید که در تصویر زیر نشان داده شده است.

5_4.jpg
کارکرد این دستورات عبارتند از:
More Themes on Microsoft Office Online: با کلیک بر روی این عبارت، می توانید طرح های بیشتری را از سایت مایکروسافت آفیس مشاهده و در صورت تمایل، دریافت کنید.
Browse for Themes: اگر طرح هایی را ذخیره کرده باشید و از قبل در کامپیوترتان وجود داشته باشد، می توانید با استفاده از این گزینه آنها را وارد نرم افزار کنید.
Save Current Theme: این گزینه طرح موجود که به سندتان اختصاص داده شده را ذخیره می کند.

تنظیم رنگ، فونت و افکت در پوسته انتخاب شده
هر کدام از Themeهایی که برای اسلایدتان انتخاب می کنید، می توانید تغییراتی از قبیل رنگ، فونت و افکت بر روی آن اعمال کنید.

تنظیمات رنگ ها
برای تنظیمات رنگ ها گزینه Colors را از بخش Themes انتخاب کنید. همانطور که در تصویر زیر می بینید،‌ به تناسب اسلاید انتخاب شده، ترکیبی از رنگ ها برای پوسته مورد نظر پیشنهاد می شود که با انتخاب آنها تغییرات اعمال شده را در پوسته مشاهده خواهید کرد. برای ایجاد رنگ مورد نظرتان می توانید از گزینه Create New Theme Colors استفاده کنید.

6_4.jpg
در صورت انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که می توان رنگ تمام اجزای یک اسلاید را به رنگ دلخواه تغییر داد. به طور مثال در تصویر زیر رنگ سفید برای نوشته های پس زمینه انتخاب شده است.

7_4.jpg
تغییر شیوه نمایش پس زمینه
با استفاده از گزینه Background Style می توان رنگ پس زمینه را تغییر داد و یا آن را به شیوه ای دلخواه تنظیم کرد.

8_4.jpg
منظور از‌ «تنظیم به شیوه دلخواه» یعنی تغییراتی بیشتر از رنگ مانند فرمت دهی و یا درج عکس در پس زمینه. برای این کار گزینه Format Background را کلیک کنید.

9_1.jpg
با کلیک بر روی این گزینه، پنجره زیر باز می شود:

10_2.jpg
این پنجره از دو بخش اصلی Fill و Picture تشکیل شده است. از گزینه Fill برای تنظیمات درونی پس زمینه استفاده می شود. کار با این گزینه ها چندان مشکل نیست و نیازی به توضیح ندارد. کافی است هر کدام از بخش ها را انتخاب کنید تا متوجه تغییرات در پس زمینه بشوید.

درج تصویر در پس زمینه
اگر بخواهید تصویری به عنوان پس زمینه درج کنید، پس از انتخاب گزینه Picture or texture fill، از گزینه Insert from File برای درج تصویر استفاده کنید.

11_2.jpg
در اسلاید نمونه ای که درباره «منظومه شمسی» است، اگر پس زمینه مناسبی در پس زمینه های موجود نرم‌افزار پاورپوینت پیدا نشود، می توان از تصاویری که در اینترنت در این زمینه وجود دارد به عنوان پس زمینه استفاده کرد. کافی است عبارت هایی نظیر منظومه شمسی، ستاره، خورشید، ماه و... را در بخش تصاویر گوگل جستجو کنید تا تصویر مورد نظرتان را برای پس زمینه انتخاب کنید.

در بخش Picture نیز می توان شدت نور و میزان روشنایی آن را تنظیم کرد که در درس مربوط به درج تصاویر، درباره عملکرد دو گزینه Brightness و Contrast خوانده بودیم.

در صورتی که از تمامی تنظیمات انجام شده بر روی پس زمینه اسلاید پشیمان شدید و خواستید پس زمینه را به حالت سابق برگردانید، بر روی گزینه Reset Style Background کلیک کنید.

12_1.jpgپایان جلسه 4


مطالب مشابه :


طرح پس زمینه برای پاور پوینت (شماره 9)

24 سپتامبر 2013 ... گروه نرم افزاری بایوتک - طرح پس زمینه برای پاور پوینت (شماره 9) دانلود نرم افزار حسابداری قرض الحسنه ، دانلود اتوماسيون اداری پس زمینه پاور
طرح پس زمینه برای پاور پوینت (شماره 5)

28 آوريل 2013 ... دانلود پس زمینه پاور پوینت شماره 5. قوالب بوربوينت جاهزة. برای دریافت بر روی تصاویر راست کلیک نموده و گزینه save image را انتخاب نمایید.
طرح پس زمینه برای پاور پوینت (شماره یک)

10 مه 2012 ... طرح پس زمینه جهت استفاده در پاور پوینت. بک گراند پاور پوینت. *فرمت فایل مربوطه rar میباشد که برای باز نمودن آن نیاز به نرم افزار WINRAR می
طرح پس زمینه برای پاور پوینت (شماره 4)

10 نوامبر 2012 ... دانلود پس زمینه پاور پوینت شماره 4. قوالب بوربوينت جاهزة. برای دریافت بر روی تصاویر راست کلیک نموده و گزینه save image را انتخاب نمایید.
دانلود ۴۰۰ قالب و پس زمینه آماده برای PowerPoint، Word و Excel

در یک پست ویژه برای شما مجموعه ای بی نظیر از ۴۰۰ طرح آماده برای مجموعه Microsoft Office شامل قالب آماده پس زمینه برای PowerPoint، قالب آماده Word و طرح های آماده Excel
عکس پس زمینه پاورپوینت

17 جولای 2013 ... علوم آزمایشگاهی بندرعباس - عکس پس زمینه پاورپوینت - علوم آزمایشگاهی بندرعباس.
آموزش حذف پس زمینه تصویر در پاورپوینت، ورد و اکسل

در این آموزش که با عنوان آموزش حذف پس زمینه تصویر در پاورپوینت، ورد و اکسل منتشر شده است، قصد داریم به بررسی مراحل حذف زمینه تصاویر در پاورپوینت بپردازیم
درس پنجم پاورپوینت

8 آگوست 2013 ... آموزش نرم افزار پاور پوینت بخش پنجمدر بخش های قبلی در مورد ایجاد اسلاید و ... در ویزارد Format Background قسمت اول Fill می توانید پس زمینه رنگی
آموزش پاور پوينت(Power Point)

it- computer - آموزش پاور پوينت(Power Point) - همه چیز در باره computer. ... پس از دريافت اطلاعات يك مجموعه اسلايد ايجاد ميكند كه درباره موضوعي كه مشخص ميكنيم ايجاد ميشوند. *- با كنترل+M ميتونيد .... 59- جهت تغيير رنگ پشت زمينه كار درصفحه؟
راهنمای پاورپوینت پرزنتیشن (۱)

1 آگوست 2013 ... استفاده از پس‌زمینه سفید پیش فرض پاورپوینت باعث ناراحتی چشم بینندگان می‌شود. شما به آسانی می‌توانید از پس‌زمینه طراحی شده یا یک رنگ
برچسب :