اغتشاش محدود در تبریز و ارومیه به بهانه خشک شدن دریاچه ارومیه

دیشب در چند خیابان مرکزی تبریز اغتشاشات محدودی توسط تعدادی اراذل و اوباش نژادپرست به بهانه خشک شدن دریاچه ارومیه اتفاق افتاد که با برخورد نیروهای ضد شورش خاتمه یافت. ارذل و اوباش که در حال عربده کشی در خیابان ها بودند بعد از مشاهده عدم همراهی مردم و برخورد پلیس مجبور به فرار شدند. درگیری ها در اطرافی بازار تبریز و راسته کوچه اتفاق افتاد. مردم عادی که در حال عبور و مرور و خرید در این منطقه بودند از دست اراذل و اوباش به شدت شاکی بودند. اوباش که سعی داشتن با آتش زدن سطل های زباله و بستن خیابان مانع عبور و مرور در خیابان شوند به برخورد پلیس مجبور به فرار شدند. درگیریهای این منطقه پر تردد، موجب سلب امنیت مردم عادی شده بود که با حضور نیروهای ضد شورش، امنیت بار دیگر به این خیابان ها باز گشت.

تعداد اغتشاش گران کمتر از چند صد نفر بود که در چند خیابان پراکنده بودند. فیلم های منتشر شده نیز حاکی از تعداد کم اغتشاش گران است و نشان می دهد اکثر افراد حاضر در خیابان مردم عادی هستند که در دست خود کالاهای خریداری شده از بازار را دارند که البته به علت درگیری بین پلیس و ارذل و اوباش نژادپرست، دچار ترس و وحشت شده بودند. همین مسئله نشان می دهد که پلیس باید تک تک این اغتشاش گران را بازداشت کند و به جرم برهم زدن نظم عمومی و ایجاد مزاحمت برای عابران و مردم به زندان بیندازد. مردم عادی چه گناهی کرده اند که باید تاوان قدرت طلبی عده ای نژادپرست و ضد انقلاب را پرداخت کنند. درگیریهای مشابهی در ارومیه نیز اتفاق افتاد. این افراد با در خواست چند تلوزیون نژاد پرست و تروریستی مانند گوناز در این تجمع حاضر شده بودند. گوناز همان شبکه ای است که چندی پیش کسی به آن تلفن زده بود و گفته بود دیروز با سنگ آمدیم فردا با اسلحه خواهیم آمد و گوینده نیز حرف او را تایید کرده بود.

سایت های دروغ پرداز ضد انقلاب تعداد چند صد نفری این افراد را چهار هزار نفر اعلام کرده اند که همین امر نشان دهنده بدبختی و کوچکی آنها در مقابل ملت یک و نیم میلیونی تبریز است. البته این سایت ها احتمالا مردم عادی که هر روز برای خرید کردن به بازار می روند را نیز جزو اغتشاش گران حساب کرده اند. نگاهی به سایت های نژاد پرست و ضد انقلاب نشان می دهد حجم عظیمی از دروغ ها را در این زمینه منتشر کرده اند که تعداد این دروغ ها احتمالا بیشتر از تعداد کل شرکت کنندگان در تجمعات کوچک دیشب بود. برخی از سایت ها از حضور تک تیراندازها در پشت بام ها سخن گفته اند در حالی که حتی فیم های منتشر شده نیز نشان دهنده مسلح نبودن این افراد است و فقط در پشت بام یک مرکز انتظامی چند نگهبان عادی حضور داشتند. یا یک شخص جوگیر در سایتی این گونه نوشته بود که صدای آمبولانس و پرتاب گاز اشک آور از هر گوشه ی شهر به گوش می رسد، گویی او همزمان در هر گوشه شهر حضور داشته است در حالی که احتمالا این شخص هزاران کیلیومتر دورتر از تبریز قرار دارد و به نظر می رسد در حال خواندن یک رمان سوم شخص است. یا کسی نوشته بود که پلیس یک پیرزن را نیز کتک زد که دروغی شاخ دار است و از جمله دروغ های کلیشه ای در این موارد است که دیگر نخ نما شده است. در یکی از چند فلم موجود می بینیم که مردم عادی که در دستانشان کالاهای خریداری شده از بازار وجود دارد چگونه در میان اراذل اوباشی گیر افتاده اند.

اتفاقات مشابهی در شهر ارومیه نیز رخ داده است که با حضور نیروهای انتظامی، امنیت دوباره به خیابان ها بازگشته است.

گفتنی است متأسفانه چندی پیش طرح آب رسانی به دریاچه ارومیه در مجلس رد شد که این مسئله بهانه ای را به دست افراد فرصت طلب داد تا بتوانند به اهداف قدرت طلبانه خود دست یابند. هر چند نجات دریاچه ارومیه یک دغده ی ملی است و اعتراض به بی توجهی به خشک شدن آن در مجلس نیز خواسته ی حقیست اما فرصت طلبان با سوء استفاده از این مسئله موجب امنیتی شدن آن شده و در مسیر نجات دریاچه ارومیه اخلال ایجاد می کنند و امکان برگزاری راهپیمایی مردمی برای جلب توجه بیشتر مسئولان را نیز از بین می برند. بنا بر این اغتشاش گران به دنبال اخلال در نجات دریاچه ارومیه هستند و اول کسی که از خشک شدن دریاچه ارومیه خوشحال می شود همین اوباش هستند. برق خوشحالی را در چشم های آنها می بینی. گویی دریاچه ارومیه خشک شده را پلی برای رسیدن به خواسته های قدرت طلبانه و فتنه انگیزانه خود می بینند.

حیفم اومد این نظر رو یکی از دوستان به نام "شهاب" در مورد همین مطلب نوشته بود رو همین جا منتشر نکنم:

"محل اصلي اغتشاشات بازار تبريز بود كه بنده و پدرم هم خيلي تصادفي از قبل با يكي از آشناهامون كه بازاري بود قرار داشتيم . ما تو اردبيل زندگي مي كنيم ولي اهل تبريز هستيم و كلا تا به حال من شخصا رنگ اغتشاشو به خودم نديده بودم وقتي وارد خيابان شديم چيز خاصي وجود نداشت ولي همه ي پل هاي هوايي و زيرگذر ها بسته بودن و مردم فقط از يك جاي معين اجازه ي عبور از خيابان رو داشتن بعد از چند دقيقه همه جا پر شد از نيروهاي امنيتي كه خداييش منو خيلي ترسونده بود. بعضي عوضي ها هم اونجا الكي داد مي زدن كه دارن مردمو مي زنن تا مردم خيابون رو بهم بريزن. اون آشنامون به من گفت كه اگه كار خاصي انجام نديم هيچ كاري با ما ندارن و خداييش هم همينطور بود . سرمونو انداختيم پاييم و خيلي راحت از بين موتور هاي نيروهاي ضد اغتشاش رد شديم و انصافا هيچ كاري هم با ما نداشتن. وقتي وارد حياط بازار شديم يك عوضي كه معلوم بود مي خواست همه چيو به هم بريزه و جو رو ملتهب كنه گفت كه بريم داخل مغازه و درو قفل و چراغو خاموش كنيم . ما رفتيم كارمونو كرديم و وقتي خواستيم بريم به راحتي بيرون رفتيم در حالي كه مي ديديم اون يارو داره جعبه جمع مي كنه تا آتش بزنه. ما به راحتي از بين نيروها كه انصافا هم منو ترسونده بودن رفتيم بيرون و اونا هم كاري با ما نداشتن. به روح مادربزرگم كه 2 مرداد فوت كرده و خيلي برام عزيز بود همشو راست گفتم. در ضمن اون يارو رو هم گرفتن كه البته كار كاملا درستي بود."

چه کسانی از خشک شدن دریاچه ارومیه خوشحال شدند؟


مطالب مشابه :


اغتشاش محدود در تبریز و ارومیه به بهانه خشک شدن دریاچه ارومیه

دیشب در چند خیابان مرکزی تبریز اغتشاشات محدودی توسط تعدادی اراذل و اوباش نژادپرست به بهانه
اوباش دولت آباد در چنگال قانون گرفتار شدند

به گزارش ری آنلاین، نزدیک به 40 نفر از اراذل و اوباش محله دولت
جدیدترین تصاویر منتشر شده از ارازل و اوباش

در اجرای هشتمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش جنوب به اسامی «مجید
دستگيري 10 نفر از اراذل و اوباش قائمشهر تقدير شهروندان قائمشهري را از پليس به همراه داشت.

اسامی نامزدهای موفق پليسي با پاکسازي منطقه و مخفيگاه آنان، موفق شدند 10 نفر از اراذل اوباش
تعدادي از اراذل قائمشهر به سمت زندگي سالم روي آورده‌اند

قائم شهر - تعدادي از اراذل قائمشهر به سمت زندگي سالم روي آورده‌اند - شهرستان قائمشهر - qaemshahr
کاریکاتورهای اقتصادی

ان سوی اقتصاد صنعتی - کاریکاتورهای اقتصادی - اسامی کل داستان های وبلاگ در(ارشیو مطالب)
تصاویر/دستگیری اراذل و اوباش در شهرری

کامیاران نیوز: زنده باد اسلام ناب محمدی - تصاویر/دستگیری اراذل و اوباش در شهرری - "صهیونیسم و
نکاتی پیرامون اعراب فرعی جهت استفاده دانش آموزان عزیز

به علت غیر عربی بودن ٬غیر منصرف هستند ولی در قرآن این اسامی ( مساجد ، مفاتیح، أراذل
اسامی معلمان نمونه کشوری امسال اعلام شد+دانلود تصاویر

( یک معلم ) - اسامی معلمان نمونه کشوری امسال اعلام شد+دانلود تصاویر - - ( یک معلم )
خطبه سرا

33 پيامبر در ايران مدفون هستند +اسامی. دود قلیان خواهران اراذل کمتر از برادران لات سبیل در
برچسب :