بهره برداری از نورپردازی 11 برج در دومین برج شهر کشور

بهره برداری از نورپردازی 11 برج در دومین برج شهر کشور

با نور پردازی برجها و مساجد تاریخی، شبهای تبریز منحصر بفرد میشود
به مناسبت فرارسیدن عیدسعید فطر بهره برداری از فاز یک طرح نورپردازی برج های مسکونی و اداری سطح شهر تبریز با حضور جناب آقای دکتر نجفی شهردار محترم کلانشهر تبریز و مهندس حاجی زاده عضو محترم شورای اسلامی کلانشهر تبریز ، آغاز شد
در این مراسم که با حضور مهندس حاجی زاده عضو محترم شورای شهر و آقای دکتر نجفی شهردارمحترم کلانشهر تبریز در شب عید سعید فطربرگزار شد ، 11 پروژه نورپردازی برج‌های شهر ، با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال، در نقاط مختلف شهر تبریز به بهره‌برداری رسید.به گزارش تبریز مدرن ، پروژه های نورپردازی برج های آفتاب، سپهر، سفید و رشدیه واقع در شهرک رشدیه، برج آرین واقع در خیابان 17 شهریور، برج گلها واقع در بلوار توانیر، برج ولیعصر واقع در سربالایی ولیعصر، برج تابان واقع در کوی ولیعصر، برج ستاره امید واقع در جاده ائل گلی و برج های خزر و ظفر در تقاطع سرداران فاتح، 11 پروژه نورپردازی بودند که در شب عید سعید فطر به بهره‌برداری رسیدند.

 

دکتر صادق نجفی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از این پروژه‌ها، با تاکید بر این که موضوع نورپردازی به هیچ عنوان امر تفننی و اضافی نیست، اظهار داشت: نورپردازی، یکی از بایسته‌های مهم زیباسازی شهر بوده و بر همین اساس سازمان زیباسازی، موظف است تا با بهره‌گیری از روش‌های علمی و خلاقیت‌های هنری، جایگاه نورپردازی را به عنوان یکی از الزامات ظاهری شهر، تحقق بخشد.

 

شهردار تبریز از تهیه و ارسال لایحه‌ای با موضوع نورپردازی به شورای اسلامی شهر خبر داد و افزود: با تصویب این لایحه، ارایه گواهی پایان کار به ساختمان‌های مرتفع‌تر از شش طبقه، منوط به اجرای نورپردازی خواهد بود.

 

شهردار تبریز در ادامه اظهار داشت: بخش اعظمی از بافت شهری متعلق به بناهای بلندمرته مسکونی یا تجاری خصوصی است؛ بنابراین برای توسعه نورپردازی‌ در جای جای شهر، نیازمند مشارکت شهروندان هستیم.

 


نجفی متذکر شد: این رویکرد، علاوه بر زیبایی شهر، باعث افزایش ارزش افزوده ساختمان‌های متقاضی نیز خواهد شد.

 وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تحقق جایگاه موضوع نورپردازی ، جلوه‌های شبانه شهر تبریز تا سه سال آتی از زیبایی‌های کم‌نظیر و چشمگیر برخوردار باشد.

 مهندس امجدی مدیر عامل سازمان زیباسازی نیز در ادامه این مراسم در مورد نحوه انتخاب برج‌های مورد نظر برای اجرای نورپردازی گفت: سازمان زیباسازی از ابتدای سال جاری با شناسایی 200 برج در مناطق مختلف شهر و ارسال دعوت‌نامه همکاری به مدیران این بناها، پیشنهاد اجرای نورپردازی را ارایه داد. با این حال از 200 برج شناسایی شده، 20 برج حاضر به مشارکت در این طرح شدند.

ایشان از هیات امنا و ساکنان برجهای بلند شهر خواستند برای افزایش زیبایی های بصری شبهای تبریز ما را در این اقدام همکاری نمایند تا با نصب رایگان تجهیزات نور پردازی کم مصرف در برجها علاوه بر زیبایی آن برج ها موجب زیبایی شبهای تبریز نیز باشیم

.مهندس امجدی از مالکینی که خواهان نصب سیستم نور پردازی در برجها و ساختمانهایشان هستند درخواست نمود جهت ثبت نام به محل سازمان زیباسازی واقع در بلوار آزادی – بازار روز –جنب بانک شهر- سازمان زیباسازی شهرداری مراجعه فرموده و به صورت رایگان از این طرح بهره مند گردند

 امجدی ادامه داد: نورپردازی‌های فوق، بخشی از پروژه نورپردازی 20 برج بوده و تا یک ماه آتی نیز، 9 پروژه دیگر متعلق به برج‌های شخصی افتتاح خواهد شد.

 

مهندس امجدی همچنین در مورد استمرار ارایه خدمات فنی به پروژه‌های نورپردازی اجرا شده گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته با مدیران و مالکان این برج‌ها، نورپردازی‌های اجرا شده از 18 ماه پشتیبانی فنی برخورردار خواهند بود. بعد از این مدت، سرویس و تعمیر نورپردازی بر عهده مالکان برج‌ها خواهد بود.

دوستان چنانچه در برج های بلند ساکنید میتوانید  با هماهنگی با هیات امنا برجهایتان به سازمان زیباسازی مراجعه نموده و تفاهم نامه نورپردازی برجهایتان را امضا نمائید تا در زیبایی شهرمان سهیم باشید.شایان ذکر است هیچ گونه هزینه ای برای نور پردازی از مالک دریافت نمیشود و تنها هزینه نگهداری بر عهده مالک است و در عوض میتواند موجب ارزش افزوده مجتمع ها گردد 


مطالب مشابه :


مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : سال 93 سال تحول نورپردازی تبریز خواهد بود

تبریز شهر آرزوها - مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : سال 93 سال تحول نورپردازی تبریز
نورپردازی 30 نقطه شهر+تغئیر معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز

تبریز شهر آرزوها - نورپردازی 30 نقطه شهر+تغئیر معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز -
نورپردازی های ورودی شرقی تبریز نور پردازی های ورودی شرقی تبریز

تبریز شهر آرزوها - نورپردازی های ورودی شرقی فرش مجتمع تفریحی شرکت گاز برج گل شرق
شبهای نورانی و پر ستاره تبریز

تبریز شهر آرزوها جهانی فرش مجتمع تفریحی شرکت گاز برج گل شرق فهمیده تبریز; نورپردازی
بهره برداری از نورپردازی 11 برج در دومین برج شهر کشور

تبریز شهر آرزوها - بهره برداری از نورپردازی 11 برج در دومین برج شهر کشور -
ساخت واحدهایی ویلایی در خاوران+نورپردازی ورزشگاه سهند

تبریز شهر آرزوها در خاوران+نورپردازی راه رایزنی های لازم با شرکت توسعه و تجهیز
شرکت هواپیمایی آتا ایر

تبریز شهر آرزوها - شرکت هواپیمایی آتا اير لاين تبریز. تبریز; نورپردازی
مجتمع تجاری تفریحی ایپک پالاس

تبریز شهر آرزوها خارجی و مشارکت شرکت آرانکو ترکیه در شهرک اندیشه با نورپردازی
نور پردازی عنصری کم تاثیر در زیبائی تبریز

تبریز شهر آرزوها 3-نورپردازی مهندسی و با فرش مجتمع تفریحی شرکت گاز برج گل شرق فهمیده
برچسب :