کاربرد الکتریسته خورشیدی در ساختمان وراهنمایی رانندگی

سیستمهای انرژی خورشیدی Solar  

 

سیستم های انرژی خورشیدی solar

 

 

سیستم های انرژی خورشیدی solar

 

سیستم های انرژی خورشیدی solar

 

سیستم های انرژی خورشیدی solar

 

 سیستم های انرژی خورشیدی solar

 

سیستم های انرژی خورشیدی solar 

   - مقدمه :              انرژی خورشیدی :
انرژی خورشیدی ، پرتوهای خورشید است که به زمین می­رسد. خورشید به عنوان یک منبع بی­پایان انرژی می­تواند حلال مشکلات موجود در مورد انرژی و محیط زیست باشد. زیرا مقدار آن نامحدود است، دسترسی به آن آسان می­باشد و هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست ندارد. این انرژی که به زمین می­تابد هزاران بار بیشتر از آنچه ما نیاز داریم و مصرف می­کنیم می­باشد. از انرژی خورشید می­توان به عنوان یک انرژی تمیز و قابل دسترس در همه جا استفاده کرد.

solar

          سیستم های انرژی خورشیدی :
از نور خورشید نمی­توان به طور مستقیم به جای سوختهای فسیلی بهره برد. بلکه باید دستگاههایی ساخته شود که بتوانند انرژی تابشی خورشید را به انرژی قابل استفاده نظیر انرژی مکانیکی، حرارتی، الکتریسیته و ... تبدیل کنند. سیستمهای خورشیدی  به سیستمهایی اطلاق می­گردد که  انرژی خورشید را  در خود ذخیره می­نمایند و آن را تبدیل به انرژی الکتریسیته می­کنند. این سیستمها انرژی خورشید را در طول روز جذب کرده و سپس انرژی ذخیره شده را در کل مدت شبانه روز مورد استفاده قرار می­دهند. استفاده از این سیستم برای  بخش­هایی که امکان برق کشی در آنها وجود ندارد  کاملاً  به صرفه است.
 

انرژی خورشیدی

 

یکی از مصارف انرژی خورشیدی تولید الکتریسیته خورشیدی می­باشد که در این روش انرژی الکتریکی به سادگی قابل تبدیل به سایر انرژی­ها بوده و می­توان آن را ذخیره نمود. 

solar

     اساس کار سلولهای خورشیدی:

سلول خورشیدی عبارت از قطعات نیمرسانایی هستند که انرژی تابشی خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می­کنند. این سلولها برحسب انرژی الکتریسیته مور نیاز در ابعاد و توانهای مختلف استفاده می­گردند. این سلولها مزایای زیادی دارند : 1.      فضای کمی اشغال می­کنند. 2.      سهولت در نصب و راه اندازی 3.      مقاومت بالا در برابر شرایط خوردگی آب دریا و باد 4.      طول عمر مناسب 5.      عدم نیاز به سوختهای فسیلی 6.      در شرایط ابری و غبار که نور کم است هم باطری ها را شارژ می­کنند 7.      کاهش هزینه کابل کشی و ساخت تابلوی فرمان
کاهش مصرف انرژی و استفاده از انرژی­های نو در حال حاضر که انرژی یکی از پربهاترین منابع و در حال تمام شدن می­باشد ، اهمیت بسزایی دارد. لذا انرژی خورشیدی با توجه به ویژگیهای آن و با توجه به شرایط آب و هوایی ایران می­تواند جایگزین مناسبی برای سوختهای فسیلی باشد.

انرژی خورشیدی

       مزایای استفاده از سیستمهای خورشیدی: 

1.      عدم نیاز به شبکه سراسری برق 2.      حفظ منابع تجدید ناپذیر و ذخیره آنها 3.      حفظ محیط زیست و عدم ایجاد آلودگی هوا 4.      تامین روشنایی در مناطق دور افتاده و مکان­هایی که ارزش سیم و کابل­کشی ندارد 5.      کاهش بسیار زیاد هزینه های تعمیر و نگهداری 6.      صرفه­جویی بسیار در هزینه برق مصرفی 7.      پیکر­بندی و نصب آسان در هر محل

 

شرکت مهندسی پردازش تام­کار با همت گروهی از متخصصین و مبتکران برجسته با هدف طراحی ، توسعه و تولید سیستم­های صنعتی در سال 1361 تاسیس شد. هم اکنون این شرکت با در اختیار داشتن کادر مهندسی قوی در زمینه الکترونیک ، مکانیک ، کامپیوتر و صنایع ، توانایی کامل در جهت طراحی و ساخت سیستم­های اتوماسیون صنعتی ، تجهیزات ترافیکی، تجهیزات مخابراتی، سیستم­های روشنایی LED ، سیستم های انرژی خورشیدی SOLAR ) )، تجهیز خطوط  تولید و کنترل فرآیند را دارا می­باشد. در محصولات ارائه شده توسط این شرکت ملاک اصلی کیفیت بوده است و مشاوره ، آموزش و خدمات پس از فروش بر اساس نیازهای مشتری در سرلوحه فعالیت­های این شرکت قرار دارد.

سیستم های انرژی خورشیدی

 
سیستم­های انرژی خورشیدی شرکت مهندسی پردازش تام کار ثابت کرده­اند که قابل اعتماد بوده و با توجه به تجربیاتی که بدست آمده ، چه از نظر بهره برداری و چه از نظر هزینه سرویس و نگهداری ، توجیه پذیر می­باشند.

  امروزه بیشترین استفاده از انرژی های خورشیدی در:

-         تامین برق برای مناطق دورافتاده و غیرقابل دسترس برق ... -         تامین برق علائم راهنمایی و رانندگی -         مصارف خانگی و ساختمانهای مسکونی ، صنعتی و کشاورزی -         تجهیزات شهری مانند چراغهای خورشیدی ... -         مصارف صنعتی مانند ماهواره­ها، دکل­های مخابراتی، برجهای نیروگاههای خورشیدی -         ...

تامین برق از طریق انرژی خورشیدی

شرکت مهندسی پردازش تام کار با توجه به تخصص و تجربه کافی توانایی طراحی و تولید سیستم­های فوق را دارا می­باشد و هریک از اجزاء آنرا می­توان با توجه به خواست و نیازهای کاربر محاسبه کرده و اندازه مورد نیاز را تعیین نمود. تجربیات بدست آمده نشان می­دهد که این سیستم­ها کاملاً مورد قبول کاربران قرار گرفته­اند.

 استفاده از سیستم­های انرژی خورشیدی در تامین برق برای مناطق دور­افتاده و غیر قابل دسترس  برق  مانند :

-         روستاها -         تابلوهای تبلیغاتی برون شهری -         مناطق عشایری -         مزارع -         مناطق کوهستانی و مناطق مرزی -         جاده­ها 
 

تامین برق مناطق دورافتاده انرژی خورشیدی

 

سیستم­های انرژی خورشیدی یکی از مهمترین روشهایی است که برق مورد نیاز روستاها و مناطق دور افتاده کشور را تامین می­کند . زیرا بدلیل صعب­ العبور بودن اغلب این مناطق ، تغذیه آنها از طریق شبکه­های سراسری برق ، بسیار پرهزینه و گاه غیر­ممکن می­باشد.      

 استفاده از سیستم­های انرژی خورشیدی در تامین برق علائم راهنمایی و رانندگی درون شهری و برون شهری : 

 تجهیزات ترافیکی یکی از موثرترین  وسایل جلوگیری  از تصادفات در خیابانها  و  بزرگراهها می­باشد. نصب این تجهیزات دارای دشواریهایی از قبیل کابل کشی و برق­رسانی می­باشد.

تجهیزات ترافیکی خورشیدی بدون نیاز به کابل­کشی ، حفاری زمین و پرکردن آن و بدون مصرف برق شهری می­توانند در هرکجا و در هر شرایطی مورد استفاده قرار گیرند. سیستم خورشیدی سولار سیستمی است که با استفاده از انرژی خورشید امکان روشنایی چراغ راهنمایی را تامین می­کند. و قادر است تا چند روز بی نیاز از تامین انرژی برق به طور مستمر کار کند.

تجهیزات ترافیکی انرژی خورشیدی

  مصارف خانگی و ساختمانهای مسکونی ، صنعتی و کشاورزی :

-         گرمایش آبگرم مصرفی ساختمانها -         گرمایش محیط داخلی ساختمانها -         سرمایش محیط با استفاده از چیلرهای جذبی -         سیستم تهویه مطبوع ساختمانها -         تامین برق برای ادوات الکتریکی -         آب شیرین کن و آب مقطر گیری خورشیدی -         خوراک­پزی خورشیدی -         خشک کن­های خورشیدی ( برای خشک کردن مواد غذایی و محصولات کشاورزی ) -         و ...

مصارف خانگی و صنعتی انرژی خورشیدی

 

گرمایش و سرمایش ساختمان اولین و اصلی­ترین کاربرد انرژی خورشیدی در بخش ساختمان است. گرم کردن آب مورد نیاز برای گرمایش ساختمان یا استخر ، سرمایش فضای ساختمان ، تهیه آب شیرین و آب مقطر و ...

نیروگاههای خورشیدی solar

 

دامداری­ها ، مرغداری­ها و گلخانه­ها یکی از بزرگترین مصرف­کنندگان سوخت در کشور هستند. انرژی مورد نیاز برای گرم کردن آب مصرفی و مابقی برای گرمایش ساختمان به­کار می­روند. استفاده از گرمایش خورشیدی بهترین راه برای تامین آبگرم مورد نیاز و همچنین گرم کردن فضاهای گلخانه­ای و دامپروری و سوله های مرغداری­ها با کمترین هزینه می­باشد.

   استفاده از سیستمهای انرژی خورشیدی در تجهیزات شهری :

-         چراغ های خورشیدی برای پارک­ها -         چراغ های خورشیدی تزئینی برای استخر -         چراغ های خیابانی خورشیدی -         چراغ های ترافیکی خورشیدی -         چراغ های انعکاسی خورشیدی -         پروژکتورهای خورشیدی

چراغ های خیابانی خورشیدی solar

چراغ­ های روشنایی که در پارک ها و خیابانها استفاده می­گردد می­بایست علاوه بر روشنایی محیط ، در زیباسازی و ایجاد شادی و نشاط شهروندان نیز تاثیر مثبت گذارد. چراغ های خورشیدی پارکی یا خیابانی با قرار گرفتن 2 تا 3 ساعت در معرض نور آفتاب شارژ گردیده و به محض تاریک شدن هوا به صورت اتوماتیک برای مدت 8 تا 10 ساعت روشنایی فضای سبز شما را بدون هزینه تامین خواهد نمود. مزایای این چراغ ها عبارتند از : عدم نیاز به برق شهر ، عدم نیاز به کابل­کشی ، طول عمر بالای لامپها ، ایمنی بالا به دلیل عدم اتصال به برق شهر ، بازدهی بالا و ...

  استفاده از سیستم های انرژی خورشیدی در مصارف صنعتی :

-        ماهواره ها : تامین نیروی حرکتی ماهواره ها و سفینه های فضایی   -        دکل های مخابراتی : تامین روشنایی دکل های مخابراتی   -        نیروگاههای خورشیدی : یک نیروگاه خورشیدی شامل تاسیساتی است که انرژی تابشی خورشید را جمع کرده و با متمرکز کردن آن ، انرژی الکتریکی با توان بالا ایجاد می­کند همچنین این انرژی الکتریکی ایجاد شده می­تواند به شبکه برق سراسری متصل شود یا به صورت محلی مورد استفاده قرار گیرد.

نیروگاههای خورشیدی solar


مطالب مشابه :


مقاله در مورد برق، باطری خورشیدی ، الکترو ، اشعه گاما، تحقیق، تحقیق دانشجویی، انواع مقالات دانشجويي،

یابی ، جوک،جک، مقاله، پروژه دانشجویی ، ورزشی، هنری باطری خورشیدی ، الکترو
کاربرد الکتریسته خورشیدی در ساختمان وراهنمایی رانندگی

مقاله - پروژه کاربرد الکتریسته خورشیدی در شرایط ابری و غبار که نور کم است هم باطری ها
انرژی نورانی، مقاله، تحقیق، پایان نامه، پایاننامه، پایانامه، فیزیک، خورشیدی، باتری، باطری، مکانیکی،

جوک،جک، مقاله، پروژه دانشجویی ، ورزشی فیزیک، خورشیدی، باتری، باطری
مقاله ای درباره انرژی خورشیدی

به فکر استفاده از باطری های کهنه مقاله انرژی خورشیدی . پروژه دانشجویی. موسسه
خانه ای با مصرف انرژی صفر+تصاویر

پروژه های تاسیسات دانشجویی . باطری های مصرف برق و باطری. این فواره خورشیدی زیبا
سلول خورشیدی

ها،نمونه سوالات دانشجویی سلول خورشیدی. استفاده حداکثر از باطری
برچسب :