بهترین زمان بچه دار شدن

چه زمانی بهترین زمان برای بچه دار شدن است؟عرض سلام خدمت دوستان گرامی.

چون بعضی از دوستان نظر دادن که با سرعت بیشتری در مسایل جنسی پیش بریم،ما هم اطاعت کرده و سعی خودمون رو می‌کنیم.
خوب تا معرفی دستگاه تناسلی آقایون و خانوها پیش رفتیم.حالا یک کم در مورد نحوه ی لقاح و زمانهای مناسب برای بچه دار شدن توضیحاتی عرض می‌کنم.

همونطور که عرض کردم لقاح بین اسپرم وتخمک باعث تشکیل سلول جنسی میشه،که به این سلول در اصطلاح سلول تخم میگن.بعد از تشکیل این سلول میزان هورمونهای بدن خانومها به نحوی تغییر می‌کنه که باعث جلوگیری از ریزش دیواره ی رحم(آندومتر)میشه.

برای ادامه ی مطلب یک عکس از تخمدان و رحم و لوله‌های فالوپ در نکته ۲ گذاشتم که لطفا بررسی کامل بفرمایید.

همونطور که عرض شد هرماه یک تخمک از تخمدان آزاد میشه(هر ماه از یک تخمدان.یعنی به نوبت بین هر ۲ تخمدان-نه اینکه هر ماه ۲ تا تخمک توی رحم بیاد)این تخمک باید راهی رو طی کنه تا به رحم برسه.
اینا رو برای چی گفتم؟

می‌خواستم بهترین زمان رو برای نزدیکی به منظور بچه دار شدن عرض کنم.
تخمک فاقد توان حرکتی است.بنابر این حرکت اون از تخمدان به سمت رحم توسط م‍ژه‌های دیواره ی لوله‌های فالوپ صورت می‌گیره.بر عکس اسپرم یک دم تاژک مانند داره و به کمک این دم حرکت می‌کنه.این حرکت(حرکت اسپرم)نیاز به انرژی داره که قبلا در فیزیولوژی دستگاه تناسلی آقایون عرض کردیم این انرژی از ماده ی مغزی ساخته شده توسط غدد وزیکو سمینال و پروستات تامین میشه.

خوب پس یک اسپرم پس از انزال باید حرکت کنه و به تخمک برسه.سرعت حرکت اسپرم حدود ۳ الی ۴ میلیمتر در ساعته.توجه داشته باشید که اسپرم باید مسافت زیادی رو طی کنه(با این سرعت)تا به تخمک برسه.در این شرایط و با این اندوخته ی اندک غذایی،حداکثر عمر اسپرم بین ۲ تا ۳ روز است و باید در این مدت کاری بکنه کارستون.

چون این احتمال(رسیدن اسپرم به تخمک) خیلی کمه،خداوند متعال از طریق افزایش تعداد اسپرمها و جهش منی به سمت داخل رحم،امر بچه دار شدن رو ممکن کرده.بنابر این از مجموع تمام اسپرمهایی که ریخته میشه ،تنها یک دونه از اونها در نهایت موفق به لقاح با تخمک میشه.جالب بدونید که به محض ورود اسپرم به تخمک ؛با تشکیل لایه ای در اطراف تخمک از ورود سایر اسپرمها جلوگیری میشه.

ضمنا ترکیب لایه ی بیرونی تخمک در جانوران مختلف متفاوته و فقط اسپرم همون جانور قادره که وارد تخمک بشه.یعنی اسپرم گاو نمی‌تونه وارد تخمک اسب بشه و اونو بچه دار کنه(البته استثنا‌هایی در این مورد وجود داره،مثل تشکیل قاطر که از ازدواج!اسب و الاغ حاصل شده.)

توجه :

یک اصطلاح:وقتی میگیم روز۱۲ یعنی ۱۲روز از شروع پریود گذشته باشه. 
معمولا تخمک پس از راه افتادن از تخمدان حدود روزهای ۱۲ تا ۱۶ از شروع دوره ی ماهانه،به ابتدای رحم میرسه.بنابراین این روزها میتونه روزهای مناسبی برای بچه دار شدن باشه چه به لحاظ نزدیک بودن مسافت اسپرم به تخمک و چه به لحاظ اینکه تخمک در اوج آمادگی خودش برای تشکیل سلول تخم است!بله درسته چون هرچی از روز ۱۸ می‌گذریم ،دیگه تخمک خاصیت بارور شدنش رو از دست می‌ده و نهایتا تبدیل به یک جسم سفید رنگ میشه که دیگه نمی‌تونه بارور بشه.

بنابراین ۲ تا عامل در فاصله ی ۱۲ تا۱۶ مهم هستند.۱)نزدیکی اسپرم و تخمک به هم و ۲)آمادگی تخمک برای بارور شدن.
در ضمن علاوه بر این ۲ عامل، مناسب بودن محیط از بابت اسیدی و قلیایی بودن ،زمان به ارگاسم رسیدن زن و حالت روحی زن،در بچه دار شدن اثر زیادی داره.به یاد داشته باشین هنگام تشکیل نطفه فقط انزال مرد کافی نیست بلکه باید زن به ارگاسم برسد و درست در همون لحظه و یا کمی‌بعد از اون انزال مرد صورت بگیره.مشکلی که متاسفانه اکثر ما از اون بی اطلاع هستیم و به ارگاسم همسرمون در دفعاتی که به منظور بارداری اون انجام میشه،اهمیتی نمیدیم.

در این مورد و در باب آداب اسلامی‌بچه دار شدن باز هم حرف داشتیم که موند برای بعد.

یا علی


مطالب مشابه :


بهترین زمان بچه دار شدن

اسیدی و قلیایی بودن ،زمان به ارگاسم رسیدن زن و حالت روحی زن،در بچه دار شدن اثر فال حافظ
از نظر اسلام بهترین زمان برای بچه دار شدن چه روز و چه ساعتی است؟

از آموزه هاي ديني به دست مي آيد آميزش و همبستري براي بچه دار شدن در زمان ‏هاى ذيل فال
ذكري براي بچه دار شدن

من یه ذکر برای بچه دار شدن بلدم که خیلی ها ازش حاجت گرفتن آیه 89 سوره ذکریا
دکرهایی جهت بچه دار شدن

فال حافظ|مدل این ختم برای بچه دار شدن خیلی خیلی مجربه 1100 مرتبه سوره یوسف خواندن در عرض دوماه
برچسب :