خر مضاعف

پیرو خرنامه ی دیروز و در راستای تنویر خرانه داستان دیگری از خر این موجود ذینفع بخوانید !

همه میدونن که نماد حزب دموکرات آمریکا خر و نماد حزب جمهوری خواه فیله . و الساعه 1 که در حال نگارش این سطور هستم خران در ینگه ی دنیا حاکمند .

در روزگاری که هر کس از والده ی مکرمه قهر می کرد و حزبی تأسیس می کرد و نامی عجیب بر آن می نهاد ( حکایت احزاب آن دوره مثل خواننده های امروزیست که تا از نن جونشون قهر می کنن ترک بیرون میدن و یه کلیپ تو PMC و تموم . خواننده ی مورد نظر آماده است ) در محل اداره ی روزنامه ی توفیق در خیابان نادری تهران حزبی تأسیس شد که حزب خران نامیدندش ! این حزب  برای خودش دفتر و دستکی داشت و خر دبیر و کمیته ی خر بگیری ! برای اعضا در ازای مبلغی که جو بها نامیده بودند کارتی به رنگ سبز یونجه صادر می شد و خانمها ماچه خر و آقایان نره خر اطلاق می شدند . عضویت در این حزب کم الکی نبود . باید دلیلی متقن دال بر خر بودن فرد ارایه می شد و در صورت احراز شرایط خریت کارت عضویت با توشیح خرانه ی نعل خر امکان پذیر بود .اطلاعات بیشتر در مورد این حزب رو می تونید در دانشنامه ی ویکی پدیا ذیل عنوان حزب خران مطالعه کنید .

ابوی و چند تن از عموهای بنده عضو این حزب بودند . پدرم در تمام عمر هیچ گونه گرایش سیاسی نداشت و تنها حزبی که عضو بود همین حزب خران بود و بس . شادروان عمو نایب چگونگی عضویت در این حزب رو برامون چنین گفت که : نامه نوشتم به کمیته ی خر بگیری و گفتم من در وزارتخونه پست مهمی داشتم ( عمو نایب دبیر آموزش و پرورش بود ) و شخصی برای انتقال به امور مالی رشوه ی کلانی به من پیشنهاد کرد و من نپذیرفتم و ایشان در جواب گفتند شما نه تنها خر بلکه خر مضاعفید ! جو بها رو واریز کنید تا کارت عضویت شما صادر گردد .

من نیز مثل شادروان عمو و پدرم هیچ گاه گرایشی به هیچ حزب و دسته ای نداشتم ولی اگر این حزب کماکان دایر بود اطمینان خاطر دارم تا خر دبیری جای ترقی داشتم .

در اینجا بد نیست یادی هم از کافه ی خران (اشکلر قهوه سی ) در تبریز بکنم . این کافه هم برای خودش رسومات جالبی داشت . کسی می تونست وارد اونجا بشه که تاب و توان پذیرفتن شوخیهای خرکی رو داشته باشه و هنگام ورود به قهوه خانه باید عرعری در خور جمع می کرد و اعلام وجود و بعد رخصت ورود به جمع را در می یافت . این کافه تا پیش از انقلاب در محل چهار راه گجیل ( گجیل قاپوسی ) دایر بود . مرحوم میر محسن مستجاب الدعوه که خود را استاد آکادمی بین المللی خنده می نامید در این کافه پاتوق داشت که طنازی ها و نیش و کنایه های ایشان به حکومت وقت بسیار شنیدنی بود . پدرم کارت ویزیت ایشان را داشت که هنوز محفوظ و سلامت نگهداری میشه . 

پ.ن. 1 : این بخش رو که می نوشتم یاد نامه ی میرزا تقی خان امیر کبیر به ناصرالدین شاه افتادم که کپی دستخط ایشون رو دارم که نوشته : قربانت گردم الساعه که در ایوان منزل با همشیره ی همایونی به شکستن لبه ی نان مشغولم ، خبر رسید شاهزاده موثق الدوله حاکم قم را ، که به جرم رشاءو ارتشاء معزول داشته بودم به توصیه ی عمه ی خود ابقاء فرموده و سخن هزل بر زبان رانده اید . فرستادم ایشان را تحت الحفظ به تهران بیاورند تا اعلیحضرت بدانند که اداره ی امور مملکت به توصیه ی عمه و خاله نمی شود . زیاده جسارت است . تقی .

این نامه رو از حفظ نوشتم شاید دو یا سه کلمه دقیقن همون نباشه ولی قول می دم اصل نامه رو اسکن و در اسرع وقت منتشر کنم .


مطالب مشابه :


تبریز میرت چیل لری

2- رحیم آبیاری 3- میر جعفر اوغلو میر محسن مستجاب الدعوه (میر محسن مستجاب الدعوه 59 ینجی ایل
خر مضاعف

یادداشتهای یک عقرب صورتی ! - خر مضاعف - شاید از جنس شما باشم یا شاید از جنس حباب .نمیدانم ! هر
دانلود الکی - آلبوم جدید محسن نامجو + متن آهنگ ها

شیشلیک !! - دانلود الکی - آلبوم جدید محسن نامجو + متن آهنگ ها - خودت بخور میفهمی !
میر علمدار

میر علمدار. امشب شود و قبل از پايان مديحه‌سرايي، دعايش مستجاب شده و دختر مرده‌اش محسن
معرفی یک دوربین مناسب برای ضبط مستند

میر عباس خسروی نژاد - فیلمساز. محسن سوهانی - دعای مستجاب. حامد حجتی
نهم ربیع الاول

روز مستجاب شدن دعاست روزآمرزش گناهست روز مرگ طاغوت این امت میر محمد ذاکر محسن فیضی ساده
میر گل آقا اعجازی

به وبلاگ هور(حور) خوش آمدید - میر گل آقا اعجازی - نظر یادتان نره - به وبلاگ هور(حور) خوش آمدید
برچسب :