شهرستان آبيك

آبيك يكي از شهرستان هاي استان قزوين است كه در پنجاه كيلومتري خاور قزوين و در مسير جاده تهران – قزوين واقع شده است. اين شهرستان از شمال و خاور با استان تهران, از جنوب با شهرستان بويين زهرا واز باختر با شهرستان قزوين هم سايه است. دوجاده ترانزيتي بسيار مهم يكي بزرگ راه و ديگري جاده آسفالته قديم تهران, از كنارآن مي گذرند. مركز اين شهرستان شهر آبيك است و دو بخش آن مركزي و بشاريات نام دارند. از آثار ديدني اين منطقه می توان به مقبره رييس المجاهدين, امام زاده شكر علي ناب, امام زاده ابراهيم و قز قلعه اشاره كرد.

مکان های دیدنی و تاریخی


مهم ترين مكان هاي ديدني و تاريخي شهرستان آبيك را مقبره رييس المجاهدين, امام زاده شكر علي ناب, امام زاده ابراهيم و قز قلعه تشكيل مي دهند.  


صنايع و معادن


شهرستان آبيك منطقه اي صنعتي است و در اطراف اين شهرستان كارخانه هاي صنعتي بسياري فعاليت دارند ولي مهم ترين آن ها كارخانه سيمان آبيك است.  


کشاورزی و دام داری


عمده محصولاتي كه درشهرستان آبيك به عمل مي آيند عبارتند از: گندم, جو, بنشن, يونجه, ذرت, چغندر قند, صيفي جات,انگور و سيب زميني. دام داري نيز در كنار كشاورزي در اين منطقه صورت مي گيرد. دام داري هاي منطقه آبيك هم به صورت سنتي و هم صنعتي وجود دارند.  


مشخصات جغرافيايي


شهرستان آبيك از نظر جغرافيايی در 50 درجه و 31 دقيقه درازای خاوری و 36 درجه و 02 دقيقه پهنای شمالی و در ارتفاع 1250 متری از سطح دريا قرار دارد. مسيرهاي دست رسي به شهرستان آبيك مناسب بوده و دو جاده ترانزيتي بسيار مهم يكي بزرگ راه و ديگري جاده آسفالته قديم تهران, ازكنار آن مي گذرند. بر اساس سرشماري سراسري سال 1375 اين شهرستان داراي 84201 نفر جمعيت بوده است.
 


مطالب مشابه :


راهنمای سفر به جمهوری آذربایجان

راهنمای سفر به تور استانبول تور لذا، توصیه می‌کنیم در سفر به آذربایجان و
استانبول - مونا الله وردی

جاده زميني: از تهران به استانبول با قطار حدود 70 ساعت در راه خواهيد بود . براي سفر با قطار
تبريز سفر مسافرت مكانهاي د يدني

تبريزسفرآذربايجان راهنماي سفر به تبريز قطار به مقاصد استانبول و دمشق زميني به
جاذبه های استان زنجان

با ابعاد 450×450 متر و در زميني به مساحت سفر به استانبول. راهنمای تخصصی تجهیزات
هتل آتلانتیس دبی WOW!!!!!

ميليون دلار در زميني به مساحت ۴۵ هكتار » راهنمای سفر به استانبول; آداک سفر 91/11/21;
شهرستان آبيك

ایرانگردی-گردشگری-تور-سفر به تفکیک هر آب و هوا راهنمای ایرانگردی
سفر به عراق ( زیارتی)

سفر به عراق و احتياجات يك سفر زميني چند روزي مشغول استانبول سفر و راهنمای
برچسب :