قیمت کابینت چطور محاسبه می گردد؟

قیمت کابینت چطور محاسبه می گردد؟

اکثر افرادی که به دنبال خرید کابینت هستند نکات مبهمی در مورد نحوه قیمت دهی فروشندگان در ذهنشان ایجاد می شود و گاهی این ابهامات تا جایی پیش می رود که فکر می کنند دارد سرشان کلاه می رود . امید است با خواندن این مطلب این ابهامات از ذهن خریداران پاک شود .

الف ) نحوه قیمت دهی بر اساس متراژ

قیمت کابینت بر اساس یک متر کابینت محاسبه می شود. یک متر کابینت شامل یک متر کابینت زمینی با ابعاد ارتقاع ۹۰ ( با پایه و صفحه) عمق ۵۵ و طول ۱۰۰ سانتی متر و یک متر کابینت هوایی به عمق ۳۰ و ارتفاع ۷۰ (ارتفاع استاندارد) و طول ۱۰۰ سانتی متر می باشد.

ب) ضریب قیمت

حال اگر در یک قسمت آشپزخانه فقط کابینت زمینی یا فقط کابینت هوایی قرار بگیرد قیمت آن چطور محاسبه می گردد؟

بسیار ساده است . یک ضریب برای این موضوع وجود دارد . ضریب کابینت زمینی ۶۰٪ و ضریب کابینت هوایی ۴۰٪ می باشد . یعنی اگر قیمت یک متر کابینت ۲۰۰ تومان باشد قیمت کابینت زمینی ۲۰۰ ضرب در ۶۰ درصد می شود ۱۲۰ تومان در نتیجه قیمت هر متر کابینت هوایی ۸۰ تومان می باشد .

لازم به ذکر است که قیمت هر متر اوپن با اینکه کابینت زمینی محسوب می گردد ۱۰۰٪ می باشد که علت آن توضیح داده خواهد شد.

ج) قیمت نماها

اغلب چهارچوب خالی کابینت (یونیت) را سفید می سازند که علت های زیادی دارد که یکی از علل آن پاکیزه بودن است چون رنگ سفید کثافات را بهتر نشان می دهد و در تمیز بودن کابینت کمک می کند دومین علل نور دهی کابینت می باشد وقتی درب کابینت را باز می کنید رنگ سفید نور بیرون را منعکس می کند و درون کابینت روشن تر می شود ولی استفاده در رنگ سفید یک ایراد دارد که از نمای بیرون مناطقی که کابینت تمام می شود رنگ سفید دیده می شود و نمای زیبایی ندارد برای همین از رنگ درب کابینت یا یک رنگ دیگر آن منطقه را می پوشانند . نماها قیمت های متفاوت دارند و معمولا سلیقه ای عمل می شود. معمولا نمای کوچک ۱۰٪ نمای متوسط ۱۵٪ و نمای بزرگ(مانند نمای دور ساید) ۲۵٪ محاسبه می گردد.

د) قیمت صفحه خالی  

قیمت هر متر کابینت با صفحه رویه محاسبه می گردد حال این صفحه می تواند سنگ باشد ام دی اف باشد یا اچ دی اف باشد یا سالید سرفیس باشد . حال قسمتهایی هستند که کابینت خور نیست ولی صفحه قرار می گیرد مانند صفحه بالای ماشین لباسشویی یا ظرف شویی که قیمت صفحه بطور جداگانه محاسبه می شود .

ر) محاسبه قیمت کمد های ایستاده

کمد های ایستاده یا قدی که معمولا برای جای سبدهای ریلی یا جای مایکروفر یا فر ساخته می شود یکی از بحث برانگیز ترین در قیمت دهی می باشند ولی محاسبه آن بسیار ساده است هر کمد ایستاده مانند سه کابینت زمینی است که روی هم قرار گرفته است و در محاسبه قیمت آن طول کمد محاسبه گردیده و در سه ضرب می شود. مثلا اگر یک کمد ایستاده با طول ۵۰ و عمق ۵۵ و معمولا ارتفاع ۲۲۰ باشد برای محاسبه ۵۰ را در ۳ ضرب می کنیم در نتیجه ۵/۱ متر کابینت زمینی محاسبه می گردد.

دیگر سازه ها مانند بوفه ویترین یا طبقات نما بطور توافقی محاسبه می گردد.


مطالب مشابه :


لیست قیمت های جدید (سال 1393)

کابینت ام دی اف باکس کمدی 180% قیمت و ویترین تمام رنگی 75 % و ویترین قدی بلند 120 % قیمت می
ویترین و میز ها

صنایع چوب و ام دی اف داش علی. 09375716448. ویترین و میز ها. ویترین مغازه صبا موبایل با حجمی و لامپ
طراحی انواع دکوراسیون داخلی.اشپزخانه.کمد.ویترین.درب چوبی.کف پوش ..........

طراحی انواع دکوراسیون داخلی.اشپزخانه.کمد.ویترین.درب چوبی.کف پوش (ام دی اف
گالری نمایش رندوم محصولات و خدمات عرضه شده به مشتری در سال 1390

میز ال سی دی ام دی اف و ویترین مسکونی 3007. ویترین مسکونی ، قفسه بندی ، میز ال سی دی 3006.
قیمت کابینت چطور محاسبه می گردد؟

کابینت با صفحه رویه محاسبه می گردد حال این صفحه می تواند سنگ باشد ام دی اف ویترین یا
برچسب :