دختر یا پسر؟

فرزند دختر یا پسر؟

( راههای تعیین جنسیت قبل از بارداری)

v5359_svp65aphamr4sgr3d1_c.jpg

 ما قبل از بارداری باید با یکسری دستوراتی که تا 98% میتونیم جنسیت بچه رو تعیین کنیم ولی اگه باردار باشید دیگه نمیشه کاری کرد
هنگام مقاربت و بعد از ورود اسپرم به رحم زن ، اسپرم در طول رحم حركت مي‌كند و  بطرف بالا مي‌رود، اگر در اين زمان  تخمكي در رحم وجود داشته باشد،لقاح در داخل رحم صورت می گیرد.  درعمل لقاح اسپرم مرد با تخمک زن ترکیب می شود و جنين شکل می گیرد، اگر  جنین در داخل رحم زن  لانه‌گزيني كند، سبب حاملگی می شود و اگر نتواند لانه‌گزيني كند از بدن دفع می شود. اسپرم مردان حاوی دو نوع مختلف از گامت می باشد. برخی دارای گامتx و برخی دارای گامتy   هستند. اما تخمک زن تنها حاوی یک نوع گامتx است.اگر گامتy مرد با گامتx ترکیب شود فرزند پسر می شود ، اگر گامتx مرد با گامت xزن ترکیب شود ، فرزند دختر می شود. بنابراین تعیین جنسیت جنین بستگی به مرد دارد و این گامتهای موجود در اسپرم مرد هستند که در هنگام لقاح تعیین میکنند فرزند پسر یا دختر باشد و این بستگ دارد که کدام نوع  اسپرم زودتر به تخمک برسد و با آن ترکیب شود.  

   عواملی که در تعیین  جنسیت جنین موثرند شامل: محیط اسیدی داخل رحم زن، نوع تغذیه و سلامت روانی و روحی و همچنین  زمان  مقاربت بستگی دارد. افسردگی، فشارهای عصبی، استرس ،هوای گرم و آلوده ،مصرف دخانیات ، شرایط محیطی بد، امکان دختر شدن جنین را بیشتر می کند.  

 استفاده از رژیم  غذایی  خاص: در اين روش براي رسيدن به جنين پسر،  باید  نسبت سديم و پتاسيم بالاتر از نسبت  كلسيم و منيزيوم باشد تا  متابوليسم تخمك و به مخصوصا  لايه خارجي آ ن را به نحوي تغيير دهد كه اسپرم هاي حامل جنسيت پسر به طرف آن جذب شوند و برعكس براي جذب اسپرم های جنسيت دختر به وسيله تخمك، لازم است ميزان كلسيم و منيزيوم خون بالاتر از  ميزان پتاسيم و سديم خون باشد.روش های خانگی و آزمایشگاهی تعیین جنسیت


در گذشته اغلب خانواده ها خواهان فرزند پسر بودند اما به مرور زمان دیگر اینخواسته غیر معقول به روش های مختلف سوژه طنزپردازان شده است. از سویی دیگر پدر ومادر ها هم بنا به دلایل مختلف دوست دارند فرزندشان جنسیت به خصوصی داشته باشد زیراشرایط، اجازه نمی دهد خانواده ها تعداد فرزندان زیادی داشته باشند و اگر جنس موردنظرشان را به دنیا نیاوردند، منتظر بچه بعدی باشند. به همین دلیل بسیاری از والدینسراغ روش هایی که دانشمندان پیش پای شان گذاشته اند می روند تا ثمره ازدواج شانجنسیتی داشته باشد که آنها با هم توافق کرده اند.


روش شتل


اساس این روش به آمیزش در زمان به خصوصی از تخمک گذاری بستگی دارد. میزان موفقیت
این روش بنا به منابع مختلف ۵۰ تا ۷۵ درصد گزارش شده است. نظریه تایید کننده اینروش می گوید اسپرم های پسرساز سریع تر از اسپرم های دختر ساز حرکت می کنند و عمرکوتاه تری دارد بنابراین در زوجینی که پسر می خواهند باید آمیزش تا حد امکان نزدیکبه زمان تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) باشد و اگر دختر بخواهند باید آمیز ش
۲ تا ۴ روز قبل از تخمک گذاری باشد.

▪ مزایا:

هیچ جراحی یا دارویی در کار نیست.

اصلا نیازی به مراجعه مداوم به متخصص وجود ندارد.

هزینه بر نیست و بی خطر است.

▪ معایب:

برای تعیین روز تخمک گذاری باید هر روز با دقت دمای بدن هنگام صبح قبل از خارجشدن از رختخواب اندازه گرفته شود تا نسبت به روز تخمک گذاری اطمینان حاصل شود.

هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.


روش ویلان

اساس این روش به آمیزش در روزهای خاصی از چرخه قاعدگی و همچنین موقعیتبیوشیمیایی بدن خانم در روزهای مختلف چرخه قاعدگی بستگی دارد. این روش برای پسردار
شدن ۶۸ درصد و برای دختر دارشدن ۵۶ درصد موثر است. گروهی از دانشمندان هم می گویندتوفیق روش ویلان بیش از ۵۰ درصد نیست.

▪ توضیح روش: اگر زوجین پسر بخواهند باید ۴ تا ۶ روز قبل از افزایش دمای بدنهنگام صبح آمیزش انجام شود و اگر دختر بخواهند باید آمیزش ۲ تا ۳ روز قبل از تخمکگذاری انجام شود.

▪ مزایا:

بدون نیاز به دارو و جراحی

بی هزینه

ایمن

▪ معایب:

خانم مجبور است هر روز دمای بدن هنگام صبح را اندازه بگیرد .

هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.روش های آزمایشگاهی


الف) روش لقاح آزمایشگاهی (IVF): در این روش ابتدا به مادر داروهایی داده می شودکه تخمدان ها را تحریک به آزاد سازی چند تخمک در ماه می کند. اگر روش IVF را انتخابکرده باشید باروری تخمک خارج از بدن در شرایط آزمایشگاهی رخ می دهد. به این ترتیبپزشک شما را بیهوش کرده، با وسیله ای باریک از طریق دیواره واژن تعدادی از تخمک هایتان را خارج می کند. این تخمک ها سپس در آزمایشگاه توسط اسپرم بارور می شوند. ۲ تا5 روز بعد، پزشک متخصص برای تخمک های بارور شده آزمایش تشخیص جنسیت و بررسی وضعیتسلامت انجام می دهد و رویان های سالمی که جنسیت مورد نظر شما را دارند درون رحم شماجاگذاری می شوند.


ب) تلقیح درون رحمی اسپرم (IUI): در این روش پزشک با لوله کاتِتراسپرم، اسپرم هارا به طور مستقیم وارد رحم می کند.


روش PGD (تشخیص ژنتیک پیش از لانه گزینی)


در روش IVF سلول های بارور شده ابتدا باید تحت آزمون های ژنتیک قرار بگیرند کهیکی از این روش ها PGD است که حدود ۲۰ سال پیش ابداع شد و در آن زمان تنها برایفرزند زوج هایی که احتمال اختلالات ژنتیک در آنها وجود داشت، انجام می شد. امروزهاین آزمایش برای خانم های بالای ۳۵ سال یا خانم هایی که سابقه سقط داشته اند همانجام می شود.

چند رویان در رحم جاگذاری می شود؟ تعداد رویان هایی که در این مرحله شکل میگیرند به عواملی مانند سن، کیفیت رویان ها و سابقه تولیدمثلی بستگی دارد. به طورکلی اگر خانمی زیر ۳۵ سال داشته باشد و رویان ها هم وضعیت سالمی داشته باشند، بیشاز دو سلول بارور شده داخل رحم گذاشته نمی شود، زیرا متخصصان قبل از جاگذاری رویانها وضعیت سلامت آنها را بررسی کرده اند. اگر فرد بالای ۴۰ سال داشته باشد ممکن استپزشک ۴ تا ۵ رویان را در رحم جاگذاری کند.

▪ درصد موفقیت: تقریبا صددرصد

▪ مزایا:

اگر با این روش باردار شدید روش PGD صددرصد جنسیت مورد نظر را برای تان به
ارمغان می آورد

▪ معایب:

این روش بسیار گران است.

جراحی خارج سازی تخمک ها تهاجمی است و ممکن است دردناک باشد.

داروهای باروری که قبل از شروع مراحل به فرد داده می شود عوارض ناخوشایندی ازقبیل افزایش وزن، نفخ، تورم و تاری دید دارد.

بنا به آخرین یافته ها احتمال این که با این روش فرد دو قلو باردار شود، ۳۸ درصداست.

به طور کلی ۴۳ درصد موارد روش IVF به بارداری زنده ختم می شود و این آمار باافزایش سن مادر کاهش می یابد اما متخصصان می گویند با استفاده از روش PGD شانسموفقیت به مراتب بیشتر می شود زیرا در این روش رویان های معیوب وارد بدن مادر نشدهاند.


روش Micro Sort

در این روش متخصصان با تکنیک های رنگ آمیزی، اسپرم های دخترساز را از اسپرم های
پسرساز جدا می کنند و اسپرمی که جنسیت مورد نظر را تولید می کند به روش IUI داخل
رحم وارد می شود.

▪ اثربخشی: این روش برای فرزند دختر ۹۰ درصد و برای فرزند پسر ۷۴ درصد موفقیتآمیز است.

▪ جزئیات مراحل: اسپرم ها دونوعند. گروهی کروموزوم X دارند و بزرگترند و پس ازترکیب با سلول تخمک، دختر تولید می کنند. در مقابل گروه دوم یک کروموزوم Y دارند ونسبت به گروه اول کوچک تراند و در ترکیب با سلول تخمک، سبب تولید پسر می شوند. درروش میکرو سورت نمونه های اسپرم به آزمایشگاه منتقل شده در آنجا با رنگ های فلورسنترنگ آمیزی شده، تحت تشعشع لیزری قرار می گیرند. کروموزوم های X نسبت به کروموزومهای Y بزرگ ترند و رنگ بیشتری به خود جذب می کنند در نتیجه تحت تشعشع لیزر روشن ترمی شوند. از این مرحله به بعد متخصص می تواند اسپرم هایی را که جنسیت مورد نظر راتولید می کنند، جدا ساخته و به روش IUI به رحم منتقل کند. البته میکروسورت گاهی همبه روش IVF انجام می شود که گران تر و دردناک تر است اما شانس موفقیت بیشتری دارد.

▪ مزایا:

این روش از لحاظ سلامت و بهداشت خطری ندارد و به مراتب ارزان تر از IVF است اماممکن است لازم باشد داروهای باروری استفاده شود که عوارض جانبی دارند و شانسدوقلودار شدن را بالا می برد.

با این روش می توان از ابتلای نوزاد به بیماری های ژنتیک مثل بیماری هموفیلی یادیستروفی عضلانی دوشن که کرومزوم X مادر حامل آنهاست، پیشگیری کرد. این روش احتمالانتقال چنین بیماری هایی را بسیار پایین می آورد اما صفر نمی کند.

▪ معایب:

این روش همچنان در آزمایشگاه های دانشمندان مورد بررسی و تحقیق قرار دارد.

روش میکروسورت از سال ۱۹۹۵ باب شده و تقریبا جدید محسوب می شود و هنوز اطلاعات
کافی درباره عوارض احتمالی آن در دسترس نیست.

در این روش نمی توان انتظار داشت حتما جنسیت مورد نظر تشکیل شود زیرا تکنیک مورداستفاده خطاهایی دارد و ممکن است اسپرم های تولید کننده جنس مورد نظر به درستی جدا
نشوند.

موفقیت میکروسورت به روشIUI حدود ۶/۱۶ درصد و به روش IVF حدود ۴۳ درصد است.


روش اریکسون

در این روش اسپرم های پسر سازی که با سرعت بیشتری نسبت به اسپرم های دخترسازحرکت می کنند، از هم جدا می شوند و بنا به جنسیت مورد نظر والدین اسپرم های تولیدکننده جنس مورد نظر به روش IUI وارد بدن مادر می شوند.

▪ میزان موفقیت:

اگر جنسیت مورد نظر پسر باشد، حدود ۷۸ ۸۵ درصد

اگر جنسیت مورد نظر دختر باشد ۷۳ ۷۵ درصد

▪ نحوه انجام:

اساس این روش که از حدود دهه ۱۹۷۰ باب شده بر این پایه است که نمونه اسپرم رویلایه ای از سیالی چسب مانند در لوله آزمایش ریخته می شود. تمام اسپرم های نمونه بهسمت پایین لوله شنا می کنند اما اسپرم های تولید کننده پسر با سرعت بیشتر و زمانکوتاه تری به انتهای لوله آزمایش می رسند و به این ترتیب متخصص می تواند اسپرم هایمورد نظر را جدا کند.

▪ مزایا:

نسبت به روش های گفته شده ارزان تر است.

نیازی به جراحی تهاجمی ندارد.

نسبتا ایمن و بی خطر است.

▪ معایب:

هیچ تضمینی برای موفقیت آمیز بودن این روش وجود ندارد. عده ای از متخصصان میگویند احتمال موفقیت حدود ۷۵ ۸۰ درصد است اما در مقابل گروهی دیگر از دانشمندانموفقیت این روش را بیشتر از ۵۰ درصد نمی دانند.

روش IUI به اندازه IVF موثر نیست و ممکن است تا یک بارداری موفق، چند مرحله نیازبه انجام داشته باشد.

اسپرم ها دونوعند. گروهی کروموزوم X دارند و بزرگترند و پس از ترکیب با سلولتخمک، دختر تولید می کنند. در مقابل گروه دوم یک کروموزوم Y دارند و نسبت به گروهاول کوچک تراند و در ترکیب با سلول تخمک، سبب تولید پسر می شوند. در روش میکرو سورتنمونه های اسپرم به آزمایشگاه منتقل شده در آنجا با رنگ های فلورسنت رنگ آمیزی شده،تحت تشعشع لیزری قرار می گیرند. کروموزوم های X نسبت به کروموزوم های Y بزرگ ترند ورنگ بیشتری به خود جذب می کنند در نتیجه تحت تشعشع لیزر روشن تر می شوند

● انتخاب کنید

ما از خانم ها می خواهیم از روز ۱۱ بعد از شروع عادت ماهانه به کلینیک مراجعهکنند تا مراحل «فولیکولوگرافی» برایشان انجام شود. فولیکول ها داخل تخمدانند و هرکدام از آنها یک تخمک را در خود جای داده اند و روز به روز بزرگ تر می شوند تا درمیانه چرخه باروری خانم پاره شوند و تخمک را آزاد کنند. بسته به اینکه فولیکول چهزمانی تخمک را آزاد کند و همچنین با توجه به ویژگی های اسپرم می توان جنسیت دلخواهرا برای رویان ایجاد کرد. اسپرم های پسرساز سریع حرکت می کنند و زود هم از بین میروند. پس اگر نمونه های اسپرم را نزدیک زمان پاره شدن فولیکول وارد کنیم، احتمالدختر شدن رویان بیشتر است. اگر زوجین پسر بخواهند ما توصیه می کنیم اجازه دهند تخمکگذاری انجام شود تا اسپرم پسرساز که سریع حرکت می کند و عمر کوتاهی دارد، بتواندخود را به تخمک برساند. به این ترتیب احتمال پسر شدن رویان حدود ۶۰ ۷۰ درصد می شود.
پس ما ابتدا روز تخمک گذاری خانم را تعیین می کنیم و بر اساس تاریخ و هدف زوج، روش
را به پایان می رسانیم.

روش دوم استفاده از IUI است که طی آن نمونه اسپرم ها را به آزمایشگاه برده واسپرم های X و Y را از هم جدا می کنیم. البته در این جداسازی اطمینان صددرصد وجودندارد و اسپرم مورد نظر ۷۰ ۸۰ درصد اسپرمی است که جنس مورد نظر والدین را تولید میکند. از طرفی خانم هم باید از نظر فولیکول هایش بررسی شود و دقیقا در روز تخمکگذاری از او خواسته شود به کلینیک بیاید و تحت روش IUI قرار گیرد. این روش نسبت بهروش اول گران تر است.

روش سوم IVF یک روش قطعی است. یعنی زوجین می توانند صددرصد جنس مورد نظرشان راداشته باشند. نحوه انجام این روش به این ترتیب است که تخمک و اسپرم را در آزمایشگاهترکیب می کنیم و جنین تولید می شود. سپس با روش های خاصی تعیین جنسیت را انجام میدهیم و بنا به نظر والدین جنس مورد نظر را در رحم مادر جاگذاری می کنیم. لازم بهذکر است این روش قطعا جنس مورد نظر را ایجاد می کند اما چون یک روش لقاح خارج رحمیو آزمایشگاهی است شانس بارور شدن خانم فقط حدود ۴۰ درصد است. یعنی ممکن است زوجینهزینه نسبتا گران ۵ ۶ میلیون تومانی عمل IVF را بپردازند و مراحل برای شان انجام وجنسیت مورد نظر تشکیل شود اما بعد از جاگذاری رویان در بدن بارداری موفقی نداشتهباشند ولی در صورتی که بارداری با موفقیت پیش رود ۱۰۰ درصد جنسیت مورد نظر در رحمپرورش خواهد یافت

روش تعیین جنسیت با نظریه دکتر همتی

 


رژیم برای داشتن نوزاد پسر

هر زمان تصمیم به اقدام داشتید به مدت یک ماه قبل این رژیم را داشته باشید کافی است . و وقتی رژیم شروع شد آنقدر ادامه یابد تا حاملگی اتفاق بیفتد

 رژیم شوهر :
گرمی بخورد، سردی نخورد.. گرمی یعنی در درجه اول شیرین باشد مثل خرما و کشمش و در درجه دوم چرب مثل گردو و فندق. 
هر چیزی نه شیرین ، نه چرب ، سردی است و میل نکند .. اگر مجبور است بخورد کم میل نماید مثل برنج و اگر اهل نوشابه است ..ماوالشعیر و دلستر ممنوع و پپسی و کانادا بلامانع است.

اگر اهل مشروب است شراب و آبجو ممنوع و ویسکی و عرق بلامانع است 
 

رژیم زن :
هر روز کاهو خالی بخورد و بدون سس میل شود ... شوهر نخورد .. سبزی خوردن مانعی ندارد


 
رژیم مشترک :

زن و شوهر هر دو گوشت گاو یا گوسفند یا مرغ و شترمرغ یا شتر خیلی کم میل کنند ... ولی خوردن غذاهای دریایی .. میگو و ماهی برای هر دو بسیار خوب است .. 

هر دو به هیچ عنوان ماست و دوغ و هر چیز ترش و یا شور میل نکنند.

شیر و پنیر و خامه و کره و تخم مرغ بلامانع است.

قرص اسید فولیک و ویتامین سی ممنوع است.

*** خیلییییییییییییی مهممممم :

رابطه حتما بعد از خواب باشد تا هر دو خسته نباشند.


یک قاشق چایخوری جوش شیرین در یک لیوان آب ولرم حل نموده و شب موقع خواب یک بار واژن را شستشو داده و صبح رابطه باشد. 

زمان شروع پریود را شمرده (لکه بینی جز شروع نیست) ...تا شروع پریود بعدی ..عدد را تقسیم بر دو کرده دقیقا همان روز و روز بعد اقدام نمایید و بعد از آن و قبل از این روزها جلوگیری کنید. 


اگر پریود شما یک روز عقب و جلو می شود مثلا یک بار 27 روزه ..یک بار 28 روزه و یک بار 29 روزه شما عدد زوج یعنی وسطی را در نظر گرفته و تقسیم بر دو کنید می شود 14 و شما روز 14 و 15 را رابطه داشته باشید. (شب جوش شیرین – صبح رابطه) .. از روز 16 به بعد جلوگیری.

 

 

رژیم برای داشتن فرزند دختر

هر زمانیکه تصمیم به حامله شدن گرفتید یک ماه رژیم غذایی گرفته بعد از یک ماه جلوگیری به عمل نیاید ولی رژیم که شروع شد آنقدر ادامه یابد تا حاملگی صورت گیرد

 

رژیم شوهر

شوهر سردی بخورد ، گرمی نخورد  ، سردی  یعنی هر چیزی که نه شیرین است نه چرب ، سرد است بیشتر بخورد . اگر اهل نوشابه است ماءالشعیر  ، دلستر بلا مانع و پپسی و کانادا ممنوع ، اگر اهل  مشروب است شراب و آبجو بلامانع و ویسکی و عرق ممنوع

 

رژیم زن

خود و شوهر کاهو ، سبزیجات میل نشود

 

رژیم مشترک

1_ خود و شوهر گوشت گاو یا گوسفتد یا مرغ و شتر مرغ  زیاد میل شود ولی غذاهای دریایی میل نشود . هر دو ماست و دوغ و هر چیز ترش بیشتر میل نمایید . شیر و پنیر و خامه و کره و تخم مرغ کم میل شود .

 

2_ خیلی خیلی مهم : رابطه سر شب ، قبل از خواب باشد و بهتر است قبل از رابطه با ورزش یا پیاده روی خود را خسته نمایید.

 

3_ نیم  تا دو ساعت قبل از رابطه یک قاشق چایخوری سرکه در یک لیوان آب ولرم ریخته در حالت خوابیده به اندازه یک سرنگ 10 سی سی داخل واژن ریخته پنج الی ده دقیقه استراحت شود

 

4_ از شروع پریود شمرده (لکه بینی جزء شروع نیست) تا شروع بعدی پریود ، آن عدد را نصف نموده تا یک روز قبل از نصف بدون جلوگیری ، از نصف به بعد جلوگیری تا عادت بعدی. مثلا 3 روز جلو می اندازم می شود 27 روزه ، شما عدد زوج بزرگتر از 27 یعنی 28 را تقسیم بر 2 می کنیم می شود 14 ، روز 14 روز تخمک گذاری می باشد . پس از شروع تا 13 پریود بدون جلوگیری از 14 به بعد جلو گیری تا عادت بعدی

  

رژیم دکتر ویجی کومار:

دستورات جهت تعیین جنسیت فرزند (پسر)

3روز قبل از تاریخ سونوگرافی (البته روزشو خودش تعیین کرد) حتما با کاندوم نزدیکی داشته باشید.
دو روز فاصله تا سونوگرافی نزدیکی نکنید.
بعد از سونو زمان نزدیکی به شما اعلام می شود که بدون کاندوم انجام گیرد.
رژیم غذایی را یکروز قبل و بعد از سونوگرافی رعایت کنید.(با حساب من شد 5روز تقریبا)
1.غذاهای شور
2.موز.
3.خرما
4.هویج
5.سیب زمینی
6.جگر
7.گوشت قرمز
8.تخم مرغ
لبنیات در این چند روز مصرف نشود
هرماه روز اول یا دوم پری با مطب تماس بگیرید(تاکید کرد که دقیق سر موعد تماس بگیرم برای دادن دارو)
2 تا امپول هم گفته بزنیم(خودم و شوشو)ویتامین دی برای شوهر هم آزمایش اسپرم مینویسه   ============================== دستورات جهت تعیین جنسیت فرزند (دختر)   هر ماه روز اول و یا دوم پریود با مطب تماس بگیرید   روز سونوگرافی را به شما اعلام می کنیم.   از چهار روز قبل از سونوگرافی دیگر نزدیکی نداشته باشید.   قبل از چهار روز آزاد هستید   روز سونوگرافی حتما همان روز مراجعه کنید و همسرتان در دسترس باشد. بعد از سونوگرافی زمان نزدیکی رو به شما اعلام می کنیم بعد از این نزدیکی آزاد دیگرتا آخر دوره پریود تمام، تمام نزدیکی ها حتما با کاندوم باشد   رژیم غذایی را ۱ روز قبل و بعد از سونوگرافی رعایت کنید.   ۱- شیر و فراوردهای آن(لبنیات)   ۲- ماهی   ۳- ساردین   ۴- خاویار   ۵- بادام   ۶- کاکائو   ۷- جوانه گندم   ۸-کلم   ۹-کدو      
    روشهای تعیین جنسیت (روش دکتر طاهره مختاریان)

(رژیم برای پسر)

داشتن فرزند سالم آرزوی هر زوجی میباشد و نوع جنسیت در درجه دوم اهمیت قرار دارد . با اجرای این دستورات 90 درصد موفقیت اعلام شده است .
دستورات غذایی :
مواد غذایی مصرفی برای انتخاب جنسیت پسر بر اساس بالا بودن سطح یونی سدیم و پتاسیم است . در صورتیکه که خانمی مشکلات مربوط به محدودیت مصرف نمک نداشته باشد بهتر است غذاهای نمکدار مصرف نماید زیرا نمک منبع فراوانی از سدیم است .
رژیم غذایی فوق برای مصرف خانم ها تنظیم شده ونیازی به اجرای آن توسط آقایان وجود ندارد .
یک الی سه ماه قبل از تصمیم به بارداری خانم ها میتوانند از دستورات غذایی فوق استفاده نمایند . در صورتیکه برای بارداری عجله ای وجود داشته باشد حداقل زمان اجرای دستورات غذایی چهار الی شش هفته قبل از تصمیم به بارداری است . لازم به ذکر است که شما می توانید رژیم غذایی فوق را به شکل هفتگی استفاده کنید ونیازی نیست که همه این مواد غذایی در طول یک روز مصرف شود .
مصرف بسیار زیاد و پرخوری باعث موفقیت بیشتر شما نخواهد شد .
1- تخمه آفتاب گردان و بادام هندی
2- مصرف غذاهای شور از قبیل خیارشور و چیپس
3- مصرف خرما – کشمش و برگه زردآلو
4- هویج- سیب زمینی – گوشت مرغ سه بار در هفته و تخم مرغ – میگو- ذرت – کاهو
5- استفاده از میوه های شیرین از چند روز مانده به زمان مقاربت (موز-توت فرنگی-سیب- طالبی- گیلاس- زردآلو- انگور)
6- مرکبات و میوه جات
7- گوشت قرمز هشت عدد متوسط و حبوبات (افنجان ) هفته ای یک بار میل گردد . مصرف گوشت قرمز نسبت به قبل کمی محدود تر شود .
8- میگو
9- نان و برنج و ماکارانی نسبت به قبل محدودتر باشد اما ممنوعیتی برای مصرف آنها وجود ندارد .
مصرف مواد غذایی که باید مصرف آنها محدود گردد :
مواد غذایی که سرشار از کلسیم ومنیزیم است بهتر است کمتر استفاده گردد . البته افرادی که بدنشان به علت بیماری های مختلف دچار کمبود کلسیم و منیزیم است نباید از این رژیم پیروی نماید .
1- شیر و فراورده های لبنی ( شیر- ماست- پنیر- خامه- دوغ)
2- ماهی- خاویاروساردین
3- کاکائو- قهوه- مخمرآبجو(ماءالشعیر)
4- کدو- کلم- جوانه گندم- سویا- چغندروشلغم
5- سرکه و آبغوره(برای ترش کردن غذاها از لیموترش تازه یا آب نارنج استفاده گردد )
6-مصرف شیرینی و شکلات و قندو شکر محدود گردد .( زیرا قندهای مصنوعی بدن را اسیدی میکند اما قندهای طبیعی مثل خرما – عسل- ... بدن را قلیایی می کند )
از آنجا که مصرف غذایی خانمها محدود است بسیاری خانمها سوال می کنند که برای صبحانه چه ماده غذایی را میتوانند مصرف نمایند ؟
مصرف عسل طبیعی – گردو- کره – پنیر به مقدار کم- خرما
*مصرف لبنیات محدودیت دارد نه ممنوعیت مصرف یعنی نسبت به قبل مصرف لبنیات را کم کنید نه اینکه کلا قطع کنید .
اگر رژیم غذایی به خاطر باردار نشدن طولانی شد بهتر است چندماهی رژیم فوق قطع گردد .
در صورت مبتلا بودن به بیماری های قلبی-کلیوی- گواتر و ... در رابطه با مصرف زیاد نک با پزشک مربوطه مشورت نمایید.
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
مرد وزن باید به طور جدی از عصبانیت و استرس دوری نمایند (مردان آرام و بدون استرس بیشتر صاحب فرزند پسر خواهند شد )
در ماههای قبل از حاملگی استفاده از حمام و سونا جکوزی و دوش با آب بسیار داغ برای مرد توصیه نمیگردد.
مردان از قرار گرفتن مستقیم در محیط های بسیار گرم و حرارتی مثل کوره و شومینه پرهیز نمایند .
مردان باید از پوشیدن لباسهای زیر تنگ و شلوارهای تنگ پرهیز نمایند . کشیدن سیگارو مصرف مشروبات الکلی توصیه نمیشود.
رژیم غذایی آقایان:
رژیم غذایی دارای پروتئین بالا – فسفر بالا و غذاهای دارای طبیعت گرم و ویتامین ث فراوان می تواند تعداد اسپرمها و حرکت و شکل نرمال اسپرمها را افزایش دهد .
(- میگو- مرغ- تخم مرغ- خاویار – فندق-پسته- بادام- گردو-عسل- فلفل سیاه- کنجد- موز- خرما – زعفران – حلواشکری- تخمه آفتابگردان )

*مصرف شیرینی جات برای مرد اشکالی ندارد .
*مصرف میوه هایی که به رنگ قرمز هستند دارای طبیعت بسیار سرد میباشد و برای آقایان مجاز نمیباشد .
*مصرف نوشابه و ماءالشعیر غیرمجاز میباشد .
*مصرف دوغ و ماست بسیار محدود گردد اما مصرف پنیر برای مرد اشکالی ندارد .
*شیرهم به شکل شیرعسل و شیرموز برای مرد اشکالی ندارد .
*کشک هم دارای طبیعت سرد می باشد و به شکل رقیق و کم مصرف شود و بهتر است به شکل محدود مصرف استفاده شود .

جداول اندازه گیری دمای بدن به صورت دقیق پرشود.
بعداز اینکه در ماه سوم تاریخ حاملگی برحسب زمان تخمک گذاری تعیین شد و اقدام گردید لطفا رژیم را ادامه دهید و تا مشخص نمودن حاملگی رژیم قطع نگردد.

** در ماه اول رژیم از روز اول تا سوم پریود دم کرده تخم هویج روزی یک لیوان استفاده شود .این جوشانده در ماههای بعد لازم به تکرار نیست .(فقط برای زن )
** در ماه سوم یعنی ماهی که برای بارداری اقدام می شود از روز اول پریود روزی دو لیوان عرق کاسنی یا جوشانده کاسنی (دم کرده برگ و ریشه کاسنی ) تا روز اقدام خورده شود . (خاصیت جوشانده کاسنی از عرق کاسنی بیشتر است )
کاسنی خاصبت قلیایی کننده دارد و سدیم وپتاسیم دارد و بازکننده عروق رحم است و رحم را برای پسر آماده می کند .(فقط برای زن)
روز تخمک گذاری براساس دمای بدن – کیت تخمک گذاری و نهایتا سونوگرافی مشخص می شود.
در ماهی که می خواهید برای بارداری اقدام کنید باید از روز اول پری تا روز تخمک گذاری از نزدیکی پرهیز شود به علت اینکه اسپرمها جمع شوند و کیفیت خوبی داشته باشند .(بسیار مهم ) در روزهای بعد نزدیکی با کاندوم اشکالی ندارد .

** دستورات مقاربت (بسیار مهم )
1-عمل نزدیکی حتما باید بعد از زمان تخمک گذاری باشد .
2- یک ساعت قبل از نزدیکی خانم باید درون مهبل خود را با محلولی از یک قاشق غذا خوری جوش شیرین در 4 لیوان آب جوشیده ولرم شده کاملا حل نماید و با پمپ واژینال شستشو دهد .
3- رسیدن به اوج لذت جنسی در خانمها به اسپرمهای پسرزا کمک مینماید در محیط مطلوبی قرار بگیرند. (به طور همزمان یا زودتر از مرد) اگر رسیدن به این مرحله برای خانم مشکل است جای نگرانی نیست چون با شستشوی محلول جوش شیرین محیط رحم قلیایی شده است .
4- لازم است که نزدیکی به صورت عمیق و سجده ای انجام شود تا با این روش اسپرمها در ناحیه دهانه رحم ریخته شود .
5- بعد از نزدیکی تا نیم الی یک ساعت دراز کشیده پاها را به سمت بالا تکیه داده تا احتمال حاملگی بیشتر شود.
6- آقایان نیم ساعت قبل از نزدیکی باید یک فنجان قهوه غلیظ میل نماید . توجه شود که قهوه فقط در روز تخمک گذاری و یکبار میل شود .
7- خانمها نیم ساعت قبل از نزدیکی حدود 30 عدد کشمش یا انگور میل کند و در روزهای قبل هم مصرف توت فرنگی – کاهو – خرما- کاسنی و میوه های شیرین بیشتر شود .
باید توجه داشت مهم ترین نقش دررسیدن به جنسیت مورد نظر تعیین زمان تخمک گذاری می باشد . در طول یک سیکل ماهیانه یک بار تخمک گذاری اتفاق می افتد و چهار الی پنچ روز احتمال حاملگی برای زن وجود دارد .
  ================================================= (رژیم برای دختر)  
برتری منیزیم و کلسیم
- کم نمک
- گوشت قرمز ماهی
- کاکائو قهوه
- شیر خامه .پنیرکم نمک - سر شیر
-سرکه
- گندم-کلم-بروکلی-جعفری-شلغم کدو- حبوبات

مواد اسیدی
-شیرینی جات
قندهای مصنوعی

آقایان:
- دوغ ماست رازیانه ماءالشعیر کاسنی کاهو سالاد میوه
-غذاهای سرد و با منشائ گیاهی
-جوشانده رازیانه: 1 ق غ پودر برگ رازیانه در 1 ل اب جوش 15 دقیقه دم بکشد

ممنوع برای اقایان:
فندق پسته بادام گردو تخم افتابگردان تخم کدو کنجد حلوا شکری موز خرما فلفل سیاه سیر دارچین زنجبیل هل نارگیل
 


نظریه دکتر کشاورز در مورد تاثیر رژیم غذایی بر جنسیت جنین

 

رژيم غذايي ازدو ماه قبل بارداري در تعيين جنسيت موثر است


استفاده از مواد غذايي حاوي سديم و پتاسيم باعث تشکيل جنين مذکر و استفاده از مواد غذايي حاوي يون‌هاي کلسيم و منيزيم باعث تشکيل جنين مونث مي‌شود.


رئيس گروه تغذيه و بيوشيمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در خصوص اهميت نسبت يون‌ها در مواد غذايي يادآور شد: يون‌هاي سديم، پتاسيم و کلسيم در تعيين جنسيت جنين نقش اساسي دارند و نسبت يون‌ها در مواد غذايي مهم‌تر از غلظت آنها است.

وي كه در همايش علمي «نقش تغذيه در جنسيت جنين» سخن مي‌گفت، با اشاره به اين که استفاده از يون‌هاي سديم و پتاسيم باعث تشکيل جنين مذکر و يون‌هاي کلسيم و منيزيم باعث تشکيل جنين مونث مي‌شود، گفت: رعايت رژيم به مدت شش ماه مجاز است. در صورتي که در طي اين مدت بارداري اتفاق نيفتد رعايت رژيم غذايي مذکور بيش از مدت شش ماه سبب ايجاد کمبود مواد مغذي خواهد شد.

وي در خصوص رعايت رژيم در مواردي که همسران تمايل به داشتن فرزند پسر دارند، به مادران توصيه کرد: مادري که تمايل به داشتن فرزند پسر دارد بايد مصرف لبنيات را از رژيم غذايي خود حذف کند و ميوه جات و سبزيجات بيشتري مصرف كند. همچنين مصرف گروه نان و غلات، انواع گوشت‌ها و ميوه‌ها و حبوبات و دانه‌هاي روغني، کره، مايونز، انواع ادويه‌جات، انواع شيريني‌هاي فاقد شير و انواع شربت‌ها بلامانع است.

وي گفت: مواد غذايي غيرمجاز در رژيم غذايي جنين پسر شامل ميگو و تخم مرغ و از گروه ميوه‌ها و سبزيجات کرفس و اسفناج، لوبياي سبز، کاهوي سبز، بيسکويت، کاکائو و شکلات مي باشد.

دکتر کشاورزي با اشاره به رژيم پيشنهادي در تعيين جنسيت جنين دختر گفت: حذف نمک در غذاها از نکات مهم در اين رژيم مي‌باشد. از گروه ميوه‌ها و سبزيجات مادر مي تواند هويج، خيار، لوبيا سبز، سيب، ترب و سيب‌زميني و پياز مصرف کند ولي در مصرف انواع لبنيات هيچ گونه محدوديتي ندارد.

به گزارش ايسنا، وي در مورد مصرف انواع موادغذايي غير مجاز در تعيين جنسيت جنين گفت: اين مواد غذايي شامل نان سفيد، ذرت، سبوس گندم، لوبياي خشک و عدس و از گروه سبزي و ميوه ها زردآلو ، موز، چغندر، گيلاس، خيار، تره، خرما، شاهي، اسفناج، نارنگي، خربزه و زيتون مي‌باشد.

دکتر کشاورز با اشاره به اينکه رعايت رژيم غذايي فقط در مادر ضرورت دارد، يادآور شد: رعايت اين رژيم توسط پدر فقط از جنبه رواني در همراهي با همسر موثر خواهد بود.

 


بنابراین غذاهايي كه بيشتر براي لقاح پسر مناسب هستند شامل: حذف لبنبات ـ غذاهاي

شور، خرما ، هویج،  ماهی و میگو و موز، ـ عسل ـ کاهوـ سیر ـ توت فرنگی ـ  کشمش

ـ  فندق ـ قهوه ـ شربت( هل و گلاب و زعفران و دارچین)

 

غذاهايي براي لقاح دختر مناسب هستند شامل:حذف نمک ـ ترشیجات ـ بادام  ،شير و

فرآورده هاي آن مانند ماست و پنیر و دوغ و…به مقدار فراوان ، ـماکارونی   ـ عدس ـ

نانگندم ـ مخمر آبجو  ـ سویا ـ لوبیا سبز ـ گوشت گاو ـ مرغ و شتر مرغ  تخم مرغ ـ

تخم رازیانه ـ سرکه - شوید- گردو

  

 

برای داشتن نوزاد پسر:

 ۱ـ آقایان از سه ماه قبل باید روزانه یک قرص اسید فولیک و یک قرص ویتامین ث مصرف کنند و همانطور که گفتم باید از پوشیدن لباس زیر و شلوار تنگ - نشستن طولانی روی صندلی - گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید

 ۲ـآقایان از مصرف غذاهای کنسرو شده خودداری کنن

 ۳ـقبل از لقاح آقایان کیسه یخ روی بیضه ها قرار داده و خانمها از شستشو با محلول جوش شیرین رقیق شده با آب استفاده کنند .

 ۴ـ محیط نباید گرم و با هوای الوده باشد .

 ۵ـاز استرس و اضطراب دوری کنید.

 ۶ـ  خانمها لبنیات را برای این مدت از رژیم غذایی خود حذف کنند

  ۷ـ لقاح باید در حوالی تخمک گذاری صورت بگیرد . ( ترجیحا روز تخمک گذاری )

 ۸ـ خانمها از دو ماه قبل غذاهایی مانند :حذف لبنبات ـ غذاهاي شور، خرما ، هویج، تخم هویج_ میگو و ماهی، موزـ کشمش_عسل ـ ـانجیر ـ هلو   _سیر _توت فرنگی_ کاهو _ استفاده کنید ۹ـ دخول باید عمیق بوده و خانم به ارگاسم برسد (اوج لذت)  

 

برای داشتن نوزاد دختر:

 ۱ـ خانمها چه در مورد فرزند دختر چه پسر از 2ماه قبل باید مصرف اسید فولیک رو شروع کنند

 ۲ـ قبل از نزدیکی با محلول رقیق شده سرکه ( سرکه و آب) برای شستشوی خود استفاده کنید تا محیط اسیدی شود

 ۳ـ سعی کنید 3-2 روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و به ارگاسم نرسید چون در این حالت به علت قلیایی شدن و انقباضات ایجاد شده کروموزومهای Y زودتر خودشون رو به تخمک میرسونن .دخول نباید عمیق باشه .

 ۴مطالب مشابه :

نگاه راضی پدر

صالح: پسر ۲۹ ساله مجردی هستم. خواب دیدم صاحب فرزند پسری شدم. او بسیار زیبا بود و بسیار دوستش داشتم. (متوجه نشدم مادر فرزند کیه! البته دنبالش هم نبودم.) پسر بچه رو در آغوش داشتم و خوشحال بودم. پدرم هم با نگاه راضی من رو نگاه می کرد. تفسیر:.
نوزاد پسرم سبیل داشت

الهام: خواب میدیدم که طی زایمان طبیعی نوزاد پسری به دنیا آوردم که زیبا نیست و سبیل هم دارد. میخواستند در گوش نوزاد اذان بگویند که نوزاد به سرعت بزرگ میشد تااینکه جوانی شد و مرا دنبال میکرد تا بکشد و من فرار می کردم. خیلی ترسیده بودم. تفسیر:.
کودک به چشمانم زل زد و بعد پشت در ناپدید شد

سلام. دختری هستم ۳۰ ساله که ازدواج نکردم. مدت ۵ الی ۶ سال است که خواب می بینم بچه دار شدم. یه نوزاد پسر که ناگهان در آغوشم قرار می گیرد. گاهی اوقات در رویا این کودک توی آغوشم رشد می کند و بزرگ می شود و بعد با فاصله ای از من قرار می گیردف به چشم ...
قصص قرآنی ماجرای حضرت ابراهیم ونمرود

نمرود بر اثر گزارش منجم، و تعبیر دانشمند تعبیر كننده خواب، به وحشت افتاد، بسیار نگران شد، منجّمین و دانشمندان تعبیر خواب را حاضر كرد و با آنها به مشورت پرداخت، سرانجام اطمینان یافت كه گزارشات، درست است، اعصابش خرد شد، و وحشت و نگرانیش افزایش یافت، و اضطراب و دلهره تار و پود وجودش را فرا گرفت.[5] دو فرمان خطرناك نمرود ... كنترل شدید در همه جا اجرا گردید، جلّادان خون آشام نمرودی، در همه جا حاضر بودند، نوزادان پسر را می‎كشتند، و نوزادهای دختر را زنده می‎گذاشتند. كار به جایی رسید كه به نوشته ...
تعبیرخواب...

کرماني معتقد است نگاه کردن مرد در آينه نشانه اين است که خداوند به او پسري مي دهد و اگر زن در آينه نگاه کند نشانه تولد دختر است، حضرت امام صادق ( عليه السلام) تعبير ديدن آينه را در خواب : زن ، پسر ، مقام و دوست ميداند. برنج. ابن سيرين مي گويد : ديدن ...
تعبیر خواب فاطمه بنت اسد

ستاره نیلی - تعبیر خواب فاطمه بنت اسد - ... فاطمه بنت اسد مى گوید: این رویا همچنان در ذهن من بود تا خداوند سه پسر به من عطا کرد: عقیل و طالب و جعفر سپس به على (علیه السلام ) حامه شدم . در آن ماهى که على (علیه السلام ) را به دنیا آوردم در خواب دیدم عمودى از ...
دختر یا پسر؟

بنابراین تعیین جنسیت جنین بستگی به مرد دارد و این گامتهای موجود در اسپرم مرد هستند که در هنگام لقاح تعیین میکنند فرزند پسر یا دختر باشد و این بستگ دارد که کدام نوع اسپرم زودتر به تخمک برسد و با آن ترکیب شود. عواملی که در تعیین جنسیت جنین موثرند شامل: محیط اسیدی داخل رحم زن، نوع .... یک قاشق چایخوری جوش شیرین در یک لیوان آب ولرم حل نموده و شب موقع خواب یک بار واژن را شستشو داده و صبح رابطه باشد. زمان شروع پریود را شمرده (لکه بینی جز شروع نیست) ...تا شروع پریود بعدی .
برچسب :