راهنمای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های افسری آجا:92-93

 زیر متذکر می شوم.

الف- مواد ، ضرایب و منابع آزمون ورودی:

تعداد سوالات وضرایب و منابع آزمون به دلیل این که هر سال ممکن است تغییر کند این جا آورده نشده است و برای مشاهده به پورتال ارتش جمهوری اسلامی در قسمت استخدامی آن مراجعه کنید.

می توانید برای به دست آودن سوالات تستی هوش و استعداد تحصیلی به سایت مراجعه کنید.

ب_پاسخنامه:در جلسه آزمون عمومی و اختصاصی به هر یک ازداوطلبان یک پاسخنامه داده می شود.در قسمت بالای پاسخنامه شماره داوطلبی,نام ونام خانوادگی و سایر مشخصات و گروه آزمایشی درج شده است.

1)در قسمت چپ و بالای پاسخنامه مطلقا نباید چیزی نوشت ویا علامتی گذاشت و به غیر از محلهای مشخص شده در روی پاسخنامه از نوشتن یا علامتگذاری در سایر محلها خوداری شود.

2)داوطلب به محض دریافت پاسخنامه باید شماره ی آن را با کارت ورود به جلسه ی خود مقایسه کندتا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست و در صورتی مشاهده تفاوت,بی درنگ موضوع را به نزدیکترین مراقب جلسه اطلاع داده و موضوع را پیگیری تا اختلاف بر طرف شود.

توجه:پاسخنامه تعداد معدودی از داوطلبان سفید بوده که مشخصات خود را با راهنمایی مراقبین کامل خواهد نمود.

ج_طرز پاسخ دادن به سوال:

1)داوطلب باید محل مخصوص جوابی را که در پاسخنامه برای هر سوال در نظر می گیرد بوسیله ی مداد سیاه نرم پر رنگ (نه خودکار و نه مداد کپی و...)پر کنند.

2)چون پاسخ نامه به وسیله ی ماشین علامت خوان تصحیح می شود,لذا از کثیف کردن,تا کردن و یا گذاشتن هر گونه علامت و یا اثری بر روی آن خوداری شود ودر صورت نیاز به چک نویس از دفترچه سوالات استفاده شود.

3)جوابها باید فقط در پاسخ نامه با پر کردن محل مخصوص آنها و بوسیله مداد مشکی نرم پر رنگ مشخص شود.پر کردن محل پاسخ ها باید پر رنگ و یکنواخت باشد. پاسخ هایی که به هر نحو دیگر در پاسخ نامه (مثلا بجای پر کردن محل مخصوص(x)کذاشته و یا به طور یکنواخت پر شود)یا در دفترچه آزمون علامتگذاری یا نوشته شود قابل تصحیح و نمره گاری با ماشین نیست و به همین علت به هیچ وجه به حساب نمی آید.

4)در تستهای چهار گزینه ای برای هر پاسخ صحیح1نمره و برای هر پاسخ غلط,به منظور خنثی کردن پاسخ ها ی حدسی یا تصادفی 3/1نمره ی منفی منظور خواهد شد.بنابر این به داوطلبان توصیه می شود اگر پاسخ صحیح سوالی را اصلا نمی دانند به آن سوال جواب ندهند زیرا به سوالهای بدون جواب نمره ی منفی یا مثبت _تعلق نمی گیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه ی پاسخ ها,غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال 3/1نمره ی منفی داده می شود.

د_روز آزمون:

مهم:قبل از رفتن به سر جلسه ی آزمون در جلوی درب ورودی از شما با کیک و ساندیس پذیرایی به عمل می آید.

1)آزمون راس ساعت 7 صبح آغاز می شود و درها ی ورودی به جلسه نیم ساعت قبل بسته خواهد شد.(آن روزی که من به جلسه آزمون واقع در دانشگاه شهید مهاجر در خیابان هزار جریب اصفهان رفتم ربع ساعت بعد از ساعت 7 صبح درب ها را باز کردند و وقتی هر کس به سر صندلی خودش رفت تا ساعت 8 نشته بودیم وپس از آن تازه شروع به خواندن قران و بعد از آن به پخش برگه های عمومی آزمون کردند.)

2)مواد آزمون در دو دفترچه جداگانه عمومی و اختصاصی ارائه و ابتدا آزمون عمومی وسپس آزمون اختصاصی اجرا خواهد شد.(مواد و تعداد سوالات در پورتال ارتش جمهوری اسلامی قسمت استخدامی (www.aja.ir) داده شده است.)

3)داوطلبان برای حضور در جلسه ی آزمون باید علاوه بر کارت ورودی و شناسنامه یا کارت شناسایی عکسدار معتبر,چند مداد سیاه نرم پر رنگ,مداد پاک کن,مداد تراش و سنجاق همراه داشته باشند.

4)داوطلبان پایور نظامی و یا سربازان وظیفه می بایست با لباس غیر نظامی در جلسه حاضر شوند.

5)از آوردن وسایل اضافه مانند کیف دستی,کتاب,جزوه,ماشین حساب,تلفن همراه,پیجر و غیره اکیدا خوداری نمایید,در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

6)بر اساس شماره صندلی که با خط(قرمز=ریاضی فیزیک , آبی=علوم تجربی , مشکی=علوم انسانی)روی کارت شما نوشته شده و بر اساس رشته ی تحصیلی در صندلی مخصوص خود قرار بگیرید.

هـ-اعلام نتایج:

تاریخ اعلام نتایج آزمون ورودی در روز آزمون از طریق دفاتر استخدامی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید و لازم است داوطلبان جهت انجام بقیه ی مراحل گزینش برابر جدول زمانی که متعاقبا به همراه اسامی قبول شدگان منتشر خواهد شد,با مدارک مورد نیاز(لیست کلیه ی یادداشت ها ی این وبلاگ که در پایین صفحه است با نام مدارک مورد نیاز و تجربه ی من در سفر به تهران برای انجام مصاحبه و معاینات پزشکی و...)مراجعه نمایید.

در پایین این وبلاک قسمت (لیست کلیه ی یادداشت ها ی این وبلاگ)مدارک و همچنین تجربه ای که من در سفر به تهران برای انجام مراحل گزینش(معاینات پزشکی_مصاحبه حضوری_آزمون ورزش_آزمایش خون) بعد از قبولی در آزمون داشتم برای شما بینندگان عزیز بیان شده است امید است که این اطلاعات برای شما فایده ای به همراه داشته باشد و شما را از نگرانی در مورد آن در بیاورد.


 

در این وبلاگ به تمام اطلاعاتی که شما برای استخدام در دانشگاه افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران از مرحله ی ثبت نام ,امتحان تستی (در تاریخ26/1/...در هر سال )و جواب امتحان تستی و قبول شدن آن تا مرحله ای که باید به تهران برای مصاحبه و انجام معاینه هابی پزشکی بروید در اینجا مفصل به تمام آن ها و درآخر آن به تجربه ای که در این راستا به دست آورده ام مو به مو اشاره کرده ام امید است که این اطلاعات مورد قبول درگاه خداوند عزوجل و منان و همچنین دوستانی که از این وب سایت دیدن می کنند قرار بگیرد.

شما با خواندن این اطلاعات اگر سوالی داشتید می توانید آن را ارسال کنید تا در اسرع وقت به تمام آن سوالات پاسخ داده شود.

مرحله ی ثبت نام ومدارک مورد نیاز :

شما باید با در دست داشتن تمام مدارکی که در زیر آمده باید به سازمان استخدام نیروها ی مسلح به مرکز شهر استان خودتان رفته و آنها را به مسئول استخدام با ۲۵هزار تومان تسلیم نمایید(مثلا کسانی که در شهرهای مختلف استان مرکزی هستند باید به مرکز شهر اراک واقع در سه راهی خمین)مراجعه کنند)

1_تکمیل فرم تقاضا ی ثبت نام(این فرم در مرکز گزینش استخدام موقعی که تمام مدارک را برده در همان لحظه توسط شما پر می شود)

2_رو گرفت از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی یا ابلاغیه شماره ملی.

3_سه قطعه عکس 4*3پشت نویسی شده که یک قطعه ی آن به تقاضا نامه ی ثبت نام توسط مسئول گزینش الصاق می شود.

4_اصل و روگرفت پایان دوره متوسطه و پیش دانشگاهی و یا گواهی اشتغال به تحصیل در دوره ی پیش دانشگاهی از آموزش و پرورش یک برگ(من آن زمان که ثبت نام کردم احتیاج به اصل گواهی ها نبود و به شما توصیه می کنم آن راجایی بگذارید که گم نشود که المثنی ای برای آن صادر نمی شود و این12 سالی که درس خواندید دود می شود میره هوا)

(راهنمایی:)

(آن کسانی که در دانشگاه به سر می برند باید از دانشگاه یک گواهی اشتغال به تحصیل با امضای رئیس دانشگاه ویا مسئول مربوطه بگیرند.)

5_رو گرفت از کارت پایان خدمت در صورت انجام خدمت ضرورت سربازی.

6_فرزندان شهدا,جانبازان,آزادگان و نظامیان مدرک مربوطه را به همراه سایر مدارک تحویل نمایید.

7_بسیجیان فعال و حافظان کل قران کریم مدارک مربوطه را به همراه سایر مدارک تحویل نمایند.

الف- شرایط عمومی:

1- متدین به دین مبین اسلام.

2- تابعیت جمهوری اسلامی ایران (ایرانی ‌الاصل بودن و عدم سابقه تابعیت بیگانه)

3- ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن.

4- اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه.

5- فقدان محکومیت مؤثر کیفری و محکومیت ناشی از اقدام علیه امنیت کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران.

6- نداشتن عضویت ، یا وابستگی و هواداری از احزاب ، گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی.

7- دارابودن حداقل 17 سال تمام و حداکثر 22 سال و در صورت انجام خدمت سربازی مدت خدمت ضرورت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود (برای فرزندان شهدا 5 سال به حداکثر سن داوطلبین اضافه می‌شود) مبنای محاسبه سن داوطلبان اولین روز تاریخ ثبت نام می باشد.

8- حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما 20 سال می‌باشد.

9- عدم معروفیت به فساد اخلاقی برابر ضوابط گزینش .

10- دارابودن سلامت جسم و روان(برابر معاینات استخدام).

تبصره: حداقل قد برای عموم داوطلبان 165 سانتیمتر و دید چشم برای رشته‌های خلبانی و ناوبری 10/10 و برای سایر رشته‌ها حداقل 8/10 می باشد.

ب- شرایط اختصاصی:

1- سپردن تعهد خدمتی برابر ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران.

2- داشتن حداقل معدل کل دیپلم برای رشته‌های علوم تجربی و ریاضی‌فیزیک14 وبرای رشته های علوم انسانی و معارف اسلامی 16 و همچنین حداقل معدل کتبی 10 برای تمامی رشته ها (فرزندان شاهد ازشرط معدل معاف می باشند).

3- قبولی در آزمون علمی ، معاینات پزشکی ، مقاومت جسمانی و صلاحیت‌های گزینشی.

4- فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان و نظامیان از اولویت استخدام برخوردار می‌باشند.

5- بسیجیان فعال و حافظان کل قرآن کریم از اولویت استخدام برخوردار می باشند.

6- نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاههای دولتی و بخش خصوصی.

7- ازپذیرفته شدگانی که دانشجوی سایر دانشگاهها می باشند مشروط به ارائه برگه انصراف از تحصیل ثبت نام نهایی بعمل خواهد آمد.

8- امکان استخدام دارندگان معافیت پزشکی درارتش ج.ا.ا وجودندارد.

ج- امتیازات:

1- تحصیل در دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران(دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی، دانشگاه هوایی شهید ستاری نیروی هوایی، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر و دانشکده علوم و فنون فارابی) شبانه‌روزی می‌باشد.

2- پوشاک، تغذیه، آموزش ، بهداشت و درمان دانشجویان رایگان می‌باشد.

3- به دانشجویان در طول تحصیل کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌شود.

4- دانشجویان پس از طی 7 ترم موفقیت آمیز تحصیلی به درجه ستواندومی نائل می‌گردند و پس از دانش‌آموختگی به آنان دانشنامه کارشناسی در رشته مربوط اعطا می‌گردد.

5- اجا متعهد می گردد پس از 15 سال خدمت کارکنان با اعطای وام جهت کمک به تأمین مسکن شخصی آنها اقدام نماید .

6- فارغ التحصیلان از تسهیلات منازل سازمانی ، وام های مصوب ، کارت اعتباری حکمت ، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و عائله تحت تکفل و سایر خدمات رفاهی برابر مقررات و ضوابط موجود برخوردار خواهند شد .

د_ نحوه ثبت نام :

علاقمندان لازم است مدارک خواسته شده را با توجه به محل سکونت خود از تاریخ 25/10/... تا 26/12/... حضوری به یکی از حوزه‌های اعلام شده در آگهی روزنامه و یا سایتwww.aja.ir و یا به نشانی های مندرج زیر مراجعه کرده و تحویل نمایند و نسبت به ثبت‌نام و دریافت رسید ثبت نام خود اقدام نمایند.

ه_ نشانی های محل‌های ثبت‌نام:

برای دریافت نشانی ها باید بهپورتال ارتش جمهوری اسلامی ایران به آدرس (www.aja.ir) قسمت استخدامی مراجعه کنید.

الف- آزمون ورودی رأس ساعت 7 صبح مورخه (26/1/...در هر سال) برگزار می‌گردد، در ضمن محل برگزاری‌آزمون‌هنگام‌دریافت‌کارت‌ورودبه جلسه اعلام خواهدشد.

ب- داوطلبان لازم است با در دست داشتن اصل شناسنامه، جهت دریافت کارت ورود به جلسه از تاریخ23/1/...تا 25/1/... به نشانی‌های محل استخدام در بالا مراجعه نمایند:

و_ زمان آزمون ورودی,تاریخ مراجعه جهت دریافت کارت ورود به جلسه:

ج- نتایج آزمون ورودی در روزنامه‌های کثیر ‌الانتشار ، سایت اجا و حوزه‌های امتحانی اعلام خواهد شد.

د- قبول شدگان آزمون ورودی لازم است طبق برنامه زمانی اعلام شده جهت انجام بقیه مراحل گزینش با هماهنگی حوزه‌های امتحانی مربوط ، به مدیریت گزینش و استخدام نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا واقع در تهران - میدان حر- خیابان امام خمینی(ره) - نرسیده به چهارراه کمالی ، مراجعه نماید.

در پایین این وبلاک قسمت (لیست کلیه ی یادداشت ها ی این وبلاگ)مرحله ی آزمون ورودی دانشگاه ها ی افسری آجا و چگونگی پاسخ به سوالات و مواد ضرایب و منابع آزمون ورودی ذکر شده است و سایتی معرفی شده است که با خواندن آنها ذهن شما برای سوالات هوش واستعداد تحصیلی که 25 سوال که ضریب آن 3 در امتحان تستی ارتش می باشد آماده می شود.مطالب مشابه :


راهنمای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های افسری آجا:92-93

در این وبلاگ به تمام اطلاعاتی که شما برای استخدام در دانشگاه افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران از مرحله ی ثبت نام ,امتحان تستی (در تاریخ26/1/...در هر سال )و جواب امتحان تستی و قبول شدن آن تا مرحله ای که باید به تهران برای مصاحبه و انجام معاینه هابی ...
اعلام ثبت نام دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران 92

راه مشاور - اعلام ثبت نام دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران 92 - مشاوره تحصیلی و روانی - مسائل تعلیم و تربیت - ادبیات مشاوره ای و تربیتی - راه مشاور.
آگهی استخدام در دانشگاه های افسری ارتش آجا در سال تحصیلی 92-1393

علاقمندان لازم است مدارک خواسته شده را با توجه به محل سکونت خود از تاریخ 20/10/92 تا 20/12/92 حضوری به یکی از حوزه‌های اعلام شده در آگهی روزنامه تحویل و نسبت به ثبت‌نام و دریافت رسید ثبت نام خود اقدام نمایند. و- جدول رشته‌های تحصیلی: ...
خبرهای مراکز و واحدها - 4 مهرماه 92

دكتر سعيد مظلوميان در خصوص زمان ثبت نام دانشجويان مقطع كارشناسي بدون آزمون دانشگاه پيام نور گفت: ثبت نام بدون آزمون دانشجويان كارشناسي پيام نور بر اساس سوابق و از تاريخ 6 آبانماه 92 ، براي تكميل ظرفيت هاي موجود شروع خواهد شد. ... به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، در این مراسم که به منظور احیای یاد و خاطره شهدا و آشنا کردن نسل جوان امروز با حماسه آفرینی مردم در دوران دفاع مقدس و با حضور صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع)، دانشجویان بسیجی، خانواده ...
استخدام سراسری

به اطلاع میرساند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)‏ به منظور شناسايي و جذب نیروهای متعهد و توانمند در سراسر کشور و در راستاي توسعه عدالت اجتماعي از طريق جذب شايسته ترين افراد، اقدام به راه اندازی سامانه ثبت نام و رتبه بندی متقاضیان کار نموده است. ... کلیه متقاضیان واجد شرایط می توانند در روزهای سه شنبه مورخ 92/1/27 و چهارشنبه مورخ 92/1/28 ( به مدت دو روز ) به سایت اینترنتی این بانک مراجعه و نسبت به چاپ کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. ... استخدام دیپلم تمام رشته ها در دانشگاه افسری ارتش.
سوالات کنکوری ها و پاسخ های دکتر توکلی،

پاسخ از دكتر توكلي:آزمون يكي است اما در انتخاب رشته ميتوانيم بعد از آزمون گزينه ي علاقه مندي به دانشگاه ها را بزنيم سوالم در مورد اینکه چرا فقط ... سلام من میخوام برای دانشگاه افسری ثبت نام کنم لطفا زمان ومحل ثبت نام را اطلاع دهید خیلی ممنون پاسخ از دكتر توكلي: ... اين آزمون ثبت نام كنند. سلام من متولد23/11/1372 هستم و در کنکور 92 در کارشناسی عمران دانشگاه غیر انتفاعی قبول شده ام می خواهم در کنکور 93 شرکت کنم ولی نمی دانم در قسمت کد وضعیت نظام وظیفه کدام کد را وارد کنم.
آغاز مرحله تکمیل ظرفیت و رشته های جدید کنکور کارشناسی ارشد دولتی سال 92

9- داوطلباني كه متقاضي ثبت‌نام و شركت در مرحله تكميل ظرفيت آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تكميلي ‌(دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ داخل‌) سال‌ 1392 مي‌باشند، لازم است در زمان ورود به سايت اينترنتي سازمان و انتخاب رشته نسبت به واريز مبلغ 35.000 ... پذيرش دانشجو در رشته‌هاي بورسيه دانشگاه افسري امام علي(ع) در دانشگاه‌هاي تربيت مدرس و خوارزمي، منحصراً از ميان پرسنل شاغل (فقط مرد) ارتش جمهوري اسلامي ايران با حداكثر 40 سال سن و حداكثر درجه نظامي برابر سروان و پس از انجام مصاحبه ...
اشنایی با محققین و دانشمندان فیزیک ایرانــــــــــــــــــی

او همچنین در دانشكده افسری نیز تدریس می نمود. وی بیشتر اوقات خود را به مطالعه و تحقیق در امور فیزیك ، خصوصاً « تاثیرات .... تيم ما در آن مسابقات پنجم شد و اين بهترين رتبه‌اي بود كه ايران تا آن زمان به دست آورده بود سپس در سال 1373 در دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي شريف ثبت‌نام كردم، استاد ناظر من دكتر فرهاد اردلان بود كه من را به فيزيك ذرات علاقمند كرد و در سال 1377 تحصيلات كارشناسي خود را به اتمام رساندم. دكتر فرزان، در ادامه مي‌‌گويد: پس از يك سال در سال 1380 همسرم - دكتر ...
اطلاعیه سازمان سنجش

پيرو انتشار اطلاعيه‌هاي مورخ 22/7/92 و 28/7/92 این سازمان در خصوص اعلام ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تكميل ظرفيت و ظرفيتهاي جديد در برخي از كد رشته‌هاي آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1392 بدين وسيله توجه پذيرفته‌شدگان نهايي ... داوطلبان براي اطلاع از هرگونه موارد احتمالي(اعم از برنامه زماني جديد براي ثبت‌نام و يا مدارك) قبل از مراجعه به دانشگاهها و موسسات آموزش محل قبولي به وب‌سايت اين دانشگاهها مراجعه نمايند. ... 4- دانشگاه افسري امام علي(ع) - نزاجا.
برچسب :