زیبا ترین کوچه های تهران کدامند؟

زیبا ترین کوچه های تهران کدامند؟

 

 

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به پنج ویژگی که در انتخاب کوچه‌های زیبا در نظر گرفته شده است، گفت: باید اعضای شورایاری‌ها احساس کنند یک رقابت جدی در شهر وجود دارد. باید رقابت به وجود بیاید، اما در حال حاضر این حال و هوا و انگیزه وجود ندارد.

محمد جواد شوشتری در مراسم اختتامیه «جشنواره کوچه‌های زیبا» افزود: در جهت زیباسازی شهر تهران بارها گفته شده اگر شهروندان اراده‌ای نکنند برای اینکه اتفاقی در شهر بیفتد هیچ اتفاقی در شهر نخواهد افتاد. مسئله‌ تخریب اموال شهری و اصطلاحات وندالیسم موضوعی است که بسیاری از هزینه‌های نگهداشت شهری را به خود اختصاص می‌دهد.

وی ادامه داد: مولفه‌هایی که در این بررسی‌ها مورد نظر بوده است بحث هویتی کوچه‌ها، فضای سبز، نورپردازی و روشنایی، کف پوش و همچنین میزان مشارکت شهروندان هر کوچه بوده است. البته بحث ایمنی در کوچه‌ها را نیز مدنظر قرار دادیم.

وی که انتخاب کوچه‌های زیبا را یک کار آموزشی معرفی کرد، گفت: این کار به تازگی آغاز شده است و کاری نیست که تعطیل شود. مردم باید بدانند بدون حضور آنها نمی توانیم شهر را زیبا کنیم. امیدواریم طرح پلاک‌های طلایی و کوچه‌های زیبا دست به دست هم دهند و با مشارکت مردمی و مدیریت شهری بتوانیم زیباسازی شهر تهران را بیش از پیش انجام دهیم.

در پایان این مراسم زیباترین کوچه‌های شهر تهران توسط هیات داوران اعلام شد.

 

منطقه 1 محله جماران، کوچه شهید سرافراز

منطقه 2 محله تیموری، کوچه شهید لطفی علی خان

منطقه 3 محله زرگنده،‌ کوچه قنات

منطقه 4 محله مهران، کوچه پردیس

منطقه 5 محله سازمان برنامه شمالی، کوچه شهید سرتیپ شفاهی

منطقه 6 محله یوسف آباد، کوچه شماره 25

منطقه 8 محله هفت حوض، کوچه شهید برغمدی

منطقه 9 محله استاد معین، کوچه شهید پورشمس

منطقه 10 محله کارون شمالی،‌ کوچه شهید ملک فر

منطقه 11 محله حر، کوچه شهید برکم

منطقه 12 محله بهارستان، کوچه مشیر المعظم

منطقه 13 محله حافظیه، کوچه 10.26

منطقه 14 محله آهنگ شرقی، کوچه بهستان دوم شرقی

منطقه 15 محله شوش، کوچه شهید خاکدوست

منطقه 16 محله نازی آباد، کوچه شهید دارستانی

منطقه 17 محله ابوذر غربی،‌ کوچه شهید کهنی

منطقه 18 محله تولید دارو، کوچه شهید باغ عنبری

منطقه 19 محله شهرک شریعتی، کوچه شهید میرزایی

منطقه 20 محله همره آباد، کوچه میثاق

منطقه 21 محله ویلا شهر، کوچه شهید رامجو

منطقه 22 محله زیبادشت جنوبی، کوچه نسترن شرقی

 

لازم به ذکر است؛ ترتیب اعلام کوچه‌های زیبا تنها بر اساس ترتیب مناطق بوده است و تقدمی در معرفی وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا


مطالب مشابه :


زیبا ترین کوچه های تهران کدامند؟

خانه جهانگرد استان تهران - زیبا ترین کوچه های تهران کدامند؟ - میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری - خانه جهانگرد استان تهران.
سفر به کاخ-موزه های باشكوه تهران(1)كاخ گلستان

پی آواز حقیقت - سفر به کاخ-موزه های باشكوه تهران(1)كاخ گلستان - ... به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و کهنترین بناهای ... عمارت شمس العماره، عمارت بادگیر و حوضخانه وسیع آن، تالار الماس، کاخ ابیض، چادر خانه.
موزه بانک ملی ایران

سایت گردشگری کافه تهرون - موزه بانک ملی ایران - روایت قصه های تهران در تورهای ... که بعد ها خيابان علاء الدوله نام گرفت يکی از زيباترين خانه های مسکونی ساخته شد .
یکی از زیباترین و گرانترین خانه‌ های جهان در تهران

یکی از زیباترین و گرانترین خانه‌ های جهان در تهران. هیاهوی خیابان امام خمینی تهران و میدان حسن آباد آنقدر زیاد است که کمتر کسی درب یک موزه نبش خیابان شیخ هادی را
لیست موزه های تهران

خانه جهانگرد استان تهران - لیست موزه های تهران - میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری - خانه جهانگرد استان تهران. ... زیبا ترین کوچه های تهران کدامند؟ تهران با نگاه
خانه های قدیمی تهران

معماری - خانه های قدیمی تهران - lمعماری نوین - معماری. ... این خانه یکی از زیبا‌ترین و منحصربه‌فرد‌ترین خانه‌های تاریخی تهران محسوب می‌شود. در حال حاضر این خانه متعلق به
در قد بلند ترین برج های تهران چه می گذرد ؟

جایی که از ورودی و لابی واژه لوکس احساس می‌شود و شما لوکس‌ترین و زیباترین ... در فروش خانه‌های ویلایی معمولا قیمت کل عبارت است از مجموع قیمت زمین و قیمت بنا.
دلایل نامگذاری محلات ‌قدیمی تهران

18 دسامبر 2012 ... ولی چیزی که در این بین خودنمایی می کند نام های محلات قدیمی تهران است که .... در حوض خانه های مرمر و آئینه کاری عمارت امیریه، شاهکارهای معماری و ظریف
گرانترین و زیباترین برج درتهران

خانه‌های برج تهران ۱۲ سال پیش ۷ برابر قیمت روز بازار پیش‌فروش شد! ساکنان قدیمی این برج می‌گویند در سال ۷۶، برخی واحدها متری ۷۰۰ تا ۸۰۰‌هزار تومان پیش‌فروش شد.
برچسب :