معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از اعطای وام های مختلف پس از آغاز کار صندوق رفاه خبر داد

دکتر حسینی معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در گفتگو با روابط عمومی این دانشگاه و با اشاره به تاسیس صندوق رفاه دانشجو معلمان گفت : به منظور ایجاد زمینه مناسب برای رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشتی دانشجویان مستعد و نیازمند و همچنین فراهم آوردن بستر لازم برای حل مشکلات اجتماعی و معیشتی دانشجویان، برآنیم تا صندوق تسهیلات خود را در قالب های اعطای وام عادی و ضروری، اعطای وام ازدواج به دانشجویانی که ضمن تحصیل ازدواج می کنند و...ارائه نماییمدکتر حسینی، معاون دانشجویی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اتمام زمان نقل و انتقالات دانشجویی از آن به عنوان روزهای شلوغ کاری در حوزه دانشجویی یاد کرد و گفت:" یکی از مهم ترین و مشکل ترین فعالیت های همکاران ما در حوزه دانشجویی در روزهای نقل و انتقالات بود خوشبختانه با تنظیم و ویرایش مجدد شیوه نامه میهمانی دانشگاه فرهنگیان توانستیم در بهترین حالت ممکن، هم رضایت دانشجومعلمان را کسب کنیم، هم روال منظمی برای این فرآیند درنظر بگیریم و با کمک معاونت آموزش و همکاری بی دریغ سرپرستان پردیس ها و مراکز سراسر کشور به بهترین نحو این امر را هدایت و به سرانجام برسانیم و جا دارد از همگی این دوستان قدردانی کنیم."

وی، در ادامه به تاسیس صندوق وام  دانشجویان به عنوان یکی دیگر از فعالیت های این حوزه اشاره کرد و گفت: در راستای خدمات رفاهی به دانشجو معلمان و با توجه به  اهمیت تامین و حمایت مادی و اجتماعی دانشجویان، همچنین پیرو دستور سرپرست محترم دانشگاه مبنی بر پیگیری نحوه ایجاد صندوق رفاه دانشجویی، به منظور ایجاد زمینه مناسب برای رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشتی دانشجویان مستعد و نیازمند و همچنین فراهم آوردن بستر لازم برای حل مشکلات اجتماعی و معیشتی دانشجویان، برآنیم تا صندوق تسهیلات خود را در قالب های اعطای وام عادی و ضروری، اعطای وام ازدواج به دانشجویانی که ضمن تحصیل ازدواج می کنند و...ارائه نماییم.

در این راستا و با تشکیل جلسات متعدد، موفق به تدوین اساسنامه صندوق شدیم و با پیگیری های مجدانه همکاران حوزه دانشجویی و همکاری های سایر دوستان در سازمان مرکزی موفق به اخذ مجوز از مراجع ذیربط شدیم و پیگیری های لازم جهت تامین اعتبار هم انجام شده است. باوجود تمامی مشکلاتی که در راه رسیدن به این مهم وجود داشت خوشحالیم که گام موثری برای رفاه دانشجو معلمان برداشته شده و این معاونت هم سهم کوچکی در آن داشته است.

"دانشجو معلمان زیر چتر حمایتی بیمه مسئولیت مدنی قرار می گیرند"

دکتر حسینی با بیان این مطلب گفت: در راستای ارائه خدمات رفاهی و حمایتی و به منظور حمایت همه جانبه از دانشجویان و پیشگیری از وقوع حوادث غیر مترقبه با توجه به شرایط خاص تحصیلی دانشجومعلمان در اوقات خارج از ساعات اداری، برگزاری اردوهای ورزشی یا استفاده از امکانات رفاهی، زمینه برای انعقاد قرار داد بیمه مسئولیت مدنی فراهم شد و از ماه جاری با انعقاد قرارداد با شرکت بیمه،  دانشجو معلمان  تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی قرار گرفته اند.

وی، افزود: از سایر فعالیت های حوزه دانشجویی می توان به برگزاری اولین شورای انضباطی در دانشگاه فرهنگیان با حضور دکتر مهر محمدی اشاره کرد.

همچنین، در راستای اجرای ماده 30 شیوه نامه انضباطی دانشجویان، مصوبه شماره 433/4/م شورای انضباطی مورخ 06/04/88 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نظر به تفویض اختیارات شورای تجدید نظر انضباطی به سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، اولین جلسه شورای تجدید نظر انضباطی تشکیل شد و  به منظور بررسی مسایل و هدایت دانشجویان و مطابق با آئین نامه شورای انضباطی دانشگاه­ های سراسر کشور، مقرر شد، شورای بدوی انضباطی در سطح پردیس ­ها، بر اساس مجوز وزارت علوم تشکیل شوند.

دکتر حسینی ادامه داد: از دیگر برنامه های در دست اقدام این حوزه می توان به پیش بینی برگزاری دوره اتوماسیون تغذیه و خوابگاهی با شرکت نمایندگان  معرفی شده پردیس ها برای  آموزش و آشنایی با نرم افزار تغذیه و خوابگاه با همکاری اداره کل فناوری اشاره کرد. همچنین شیوه نامه حمایت از دانشجویان ویژه در دست تدوین می باشد که در این شیوه نامه برنامه حمایتی خاصی از دانشجویان ویژه(متاهل، سرپرست خانوار، شاهد وایثارگر،نخبه وممتاز، دارای رتبه های برتر، قهرمانان ورزشی، قاریان ممتاز، حافظان کل قرآن و ...)  در نظر گرفته شده است.

دکتر حسینی در ادامه تشریح فعالیت های حوزه دانشجویی گفت: اولین همایش شوراهای صنفی و رفاهی دانشجومعلمان دانشگاهفرهنگیان کشور به میزبانی پردیس شهید باهنر فارس(خواهران) در هفته پایانی بهمن ماه با محوریت اخلاق مداری، خردورزی، مشارکت جویی، مسئولیت پذیری و تصمیم سازی برگزار شد  که یکی از مهم ترین و رسمی ترین تشکل های دانشجویی بود.

وی، گفت: همایش شورای صنفی و رفاهی آغاز فرصت سازی برای مشارکت جویی، مسئولیت پذیری و تصمیم سازی است.

معاون دانشجویی دانشگاه در ادامه گفت:روزهای پایانی سال روزهای پر از موفقیت های دانشجو معلمان ما در عرصه های ورزشی هم بود تنور مسابقات گرم بود و شور و شوق و هیجان دانشجو معلمان و کارشناسان تربیت بدنی پردیس ها را از نزدیک حس می کردیم چون کانون همه این هیجان ها در حوزه تربیت بدنی این معاونت بود.

برگزاری موفق اولین جشنواره ورزشی دانشجو معلمان شاهد و ایثارگر دانشگاه فرهنگیان به واقع فعالیت مهم، سخت، اما ضروری بود. همکاری حوزه تربیت بدنی و دوستان شاهد و ایثارگر بسیار منظم و صمیمی بود و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی برای دانشگاه به همراه داشت. این مسابقات در دو رشته فوتسال پسران و تنیس روی میز دختران در 16 تیم پسران و 12 تیم دختران در پردیس های تهران برگزار شد.

دکتر حسینی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برگزاری بیست و دومین المپیاد کشوری دانشجو معلمان سراسر کشور دانشگاه فرهنگیان در تابستان 1394 توسط اداره کل تربیت بدنی در حال انجام است، بر استمرار و توسعه برگزاری جشنواره های ورزشی دانشجو معلمان شاهد و ایثارگر در سال های آتی به­ وسیله مسئولین اداره کل تربیت بدنی و اداره دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تاکید کرد.

وی با اشاره به عضویت در اتحادیه ورزشی دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی برای نخستین بار گفت:" این مسابقات هم اکنون در حال اجرا است و در صورت کسب مقام در این مسابقات دانشگاه فرهنگیان می تواند مانند سایر دانشگاه ها ی وابسته به وزارت علوم در المپیاد دانشجویی شرکت کند. در این رابطه خبر خوش، این که روزهای گذشته و در اولین مسابقه، دانشجو معلمان فوتسالیست ما در مصاف با تیم دانشگاه شاهد 7 بر 2 پیروز میدان شدند."

معاون دانشجویی دانشگاه از دیگر فعالیت های حوزه تربیت بدنی به جذب و تخصیص و توزیع 200میلیون تومان جهت تبدیل اماکن بلا استفاده ورزشی و تجهیزات ورزشی بر اساس اولویت های تعیین شده اشاره کرد و گفت: با پیگیری های همکاران ما چگونگی مصرف بودجه اختصاص یافته تحت عنوان گزارش به معاونت ارسال شده است و خوشبختانه در این زمینه همکاری های پردیس ها بسیار مناسب بوده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از حوزه های پر کار این معاونت اداره کل راهنمایی و مشاوره است. همکاران پر تلاش ما در این حوزه ماه ها در هر دو جبهه فعالیت می کنند یعنی هم تمام تلاش شان را برای پرداخت حق الزحمه ترم دوم مشاوران و صدور ابلاغ کارشناسان مشاوره پردیس ها و مراکز آموزش عالی و ادامه روند مصاحبه با مشاوران مراکز و پردیس­هایی که با تاخیر زمانی وارد پروسه جذب گردیدند به کار می گیرند و هم پیگیر افتتاح مرکز مشاوره دانشجویی در پردیس یزد و پیگیر افتتاح مراکز مشاوره دانشجویی برای استان­های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان هستند.

دکتر حسینی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های این حوزه، پیگیری برنامه بالندگی مشاوران در سال آینده است، در این زمینه اداره کل مشاوره با همکاری معاونت نظارت و ارزشیابی در نظر دارد گواهی صلاحیت مشاوره ای برای مشاوران بر اساس معیارهای علمی، عمومی و تخصصی صادر نماید.

برگزاری نشست تخصصی مشاوران در هفته اول اسفند ماه از دیگر برنامه هایی بود که معاون دانشجویی دانشگاه به آن اشاره کرد و گفت: این نشست از مهم ترین کارهای این حوزه است که در آن طی کارگاه دو روزه ای در پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی، مشاوران سه کارگاه با موضوعات مصاحبه انگیزشی، کنترل هیجانی و مشاوره پیش از ازدواج را می گذرانند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: معاونت دانشجویی در راستای توسعه خدمات دانشجویی، برنامه های بلند مدت و میان مدت را متناسب با ماموریت و شرایط دانشگاه تنظیم کرده و تمهیدات لازم برای توسعه کیفیت زندگی دانشجویی را در دستور کار قرار داده است.


مطالب مشابه :


تأسیس تعاونی مسکن و رفاه دانشجو معلمان

ورودی های جامع دانشگاه فرهنگیان - تأسیس تعاونی مسکن و رفاه دانشجو معلمان - ورودی های 93,92,91
آدرس و شماره تلفن مراکز آموزشی - رفاهی فرهنگیان (خانه معلم)

79 rows · وبلاگ شخصی محمد علی رفیع خواه - آدرس و شماره تلفن مراکز آموزشی - رفاهی …
معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از اعطای وام های مختلف پس از آغاز کار صندوق رفاه خبر داد

ورودی های جامع دانشگاه فرهنگیان پس از آغاز کار صندوق رفاه فرهنگیان تبریز.
تعاونی اعتباری فرهنگیان مرند به بانک سرمایه واگذار شد

سهند نیوز - تعاونی اعتباری فرهنگیان مرند به بانک سرمایه واگذار شد - وبلاگ خبری تحلیلی
فانی : تغییر در وضع رفاه فرهنگیان تا چهار ماه آینده

پایگاه خبری آذرنیوز - فانی : تغییر در وضع رفاه فرهنگیان تا چهار ماه آینده - اخبار و مطالب
مراسم تجلیل از فرزندان نمونه فرهنگیان ناحیه سه تبریز و ......

مراسم تجلیل از فرزندان نمونه فرهنگیان ناحیه سه تبریز و مطالب مربوط به رفاه فرهنگیان
برچسب :