یازده پیش غذای خوشمزه و ساده - غذای ساده

خیلی ا افراد ترجیح می دهند که قبل از غذا، پیش غذا میل کنند، پیش غذا معمولا باید سبک باشد تا باعث سیری نشود، در این بخش از سایت برگزیده ها قصد آموزش طرز تهیه انواع پیش  غذاهای خوشمزه را به شما داریم، با ما همراه باشید.    اگر می خواهید خانه داری تان را به رخ مهمان ها بکشید بایدبیشتر خلاقیت به خرج دهید.  درست کردن چند پیش غذای خوشمزه هم می تواند سلیقه شما را نشان دهد هم وقت کمتری بگیرد و علاوه بر اینها هزینه کمتری روی دست خانواده بگذارد. پس تا دیر نشده دست به کار شوید و درست کردن این پیش غذاهای خوشمزه را امتحان کنید.
  غذای ساده , پیش غذا , غذای خوشمزه

غذای ساده

پیش غذاهای خوشمزه


1- نان سیر و اسفناج

چند حبه سیر را پاک کنید و با پوست کن یا چاقو به حلقه های نازک برش دهید. آنها را کمی در روغن زیتون تفت دهید تا سبک شوند. سپس روی یک تکه نان باگت که آن را از وسط باز کرده اید، مقداری پنیر پیتزا ، کمی اسفناج پخته و سیرهای تفت داده شده را بریزید. نان ها را در مایکروفر قرار دهید تا پنیر آب شود و بعد از نان سیر خوشمزه ای که پختید، لذت ببرید.
  انواع پیش غذا , غذاهای خوشمزه , پیش غذای مجلسی

پیش غذا

طرز تهیه پیش غذا


2- ترد آجیلی

این یکی از متفاوت ترین و خلاقانه ترین پیش غذاهای دنیاست. می توانید آن را به عنوان عصرانه هم سرو کنید. کافی است روی بیسکویت های ترد مقداری پنیر خامه ای بمالید و کمی مغز آجیل مثل مغز پسته و کشمش روی آن بریزید. حالا می توانید بیسکویت های ترد را به هم بچسبانید، مکعبی که درست شده را با پنیر خامه ای بپوشانید و در آجیل بغلتانید.
  غذای ساده و خوشمزه , پیش غذای سرد , غذاهای ساده و خوشمزه

غذای خوشمزه

پیش غذا


3- گوجه کوچولو

برای درست کردن این پیش غذاهای خوشمزه که می توانید آنها را به عنوان اردور کنار غذا هم سرو کنید کار سختی پیش رو ندارید، فقط کافی است درون چند گوجه فرنگی را به کمک چاقو و یک قاشق چای خوری کمی خالی کنید. درون هر کدام یک تکه پنیر سفید کوچک بگذارید و آنها را با یک برگ جعفری تزئین کنید.
  آشپزی ساده , دسر ساده و خوشمزه برای مهمانی , انواع پیش غذای مجلسی

انواع پیش غذا

طرز تهیه پیش غذا


4- قایق های کاهویی

چند برگ کاهو را کاملا بشویید و خشک کنید. سپس مقداری پنیر سفید را خرد کنید و با مقداری جعفری تازه، هویج رنده شده، کنسرو ذرت شیرین و کمی سریال صبحانه مخلوط کنید. کمی روغن زیتون و نمک و فلفل به موادتان اضافه کنید و یک قاشق از آن را درون هر برگ کاهو بریزید. این سالاد هم خوشمزه است هم زیبا.
  غذاهای ساده , غذای ساده ایرانی , پیش غذاهای فانتزی

غذاهای خوشمزه

پیش غذا


5- سیب زمینی توپی

برای درست کردن این پیش غذا نیاز به سیب زمینی های کوچک پخته دارید. آنها را پوست بکنید، از وسط نصف کنید و در روغن سرخ کنید. در این فاصله سس را آماده کنید. برای درست کردن سس یک قاشق مایونز را به یک کاسه کوچک ماست کم چرب اضافه کنید، کمی نمک و فلفل سیاه بزنید و مقداری شوید خرد شده به آن اضافه کنید. سیب زمینی ها را با این سس میل کنید.
  یک غذای ساده و خوشمزه , پیش غذای ساده , پیش غذای فانتزی

پیش غذای مجلسی

پیش غذاهای خوشمزه


6- سبزی جات مخلوط

برای درست کردن این پیش غذا لازم است مقداری سبزی جات مثل گل کلم، کلم بروکلی ، تربچه، کرفس یا هویج را آماده کنید. کلم ها را به قطعات کوچک تقسیم کرده و هویج و کرفس را خلال کنید. سپس مقداری سبزی معطر مثل جعفری ، نعناع و تر خون را خرد کرده، کمی هویج رنده شده به آن اضافه کنید و به همراه نمک و فلفل و ماست چکیده یک سس غلیظ برای همراهی با سبزی جات درست کنید.
  طرز تهیه پیش غذاهای خوشمزه , پیش غذا ایرانی , انواع غذاهای ساده و خوشمزه

غذای ساده و خوشمزه

پیش غذاهای خوشمزه


7- نان سیر و کره

برای درست کردن این پیش غذا به نان باگت کوچک نیاز دارید. نان ها را به ارتفاع دو سانتی متر برش بزنید و در سینی بچینید. روی هر نان مقداری پودر سیر بپاشید و کمی پنیر رنده شده به آن اضافه کنید. یک ساقه پیازچه را هم حلقه حلقه کرده و روی پنیر بریزید. حالا می توانید نان ها را در مایکروفر قرار دهید تا پنیر آب شود.
 
طرز تهیه انواع پیش غذا , اردور های خوشمزه , پیش غذای ساده و خوشمزه

پیش غذای سرد

پیش غذا


8- بروسکتا

چند گوجه فرنگی سفت را نگینی خرد کنید و با کمی پودر سیر یا سیر له شده، جعفری ، تر خون و روغن زیتون مخلوط کنید. یک نان باگت را بردارید و آن را اریب به فاصله دو سانتی متر برش بزنید تا تکه های بیضی به دست آورید. روی هر تکه نان مخلوط گوجه و سبزی جات بریزید و روی آن کمی پنیر اضافه کنید. نان ها را در فر قرار دهید تا برشته شوند.
 
پیش غذای ایرانی , انواع غذاهای راحت و خوشمزه , غذاهای ایرانی ساده

غذاهای ساده و خوشمزه

پیش غذا


9- ساندویچ تخم مرغ ی

چند تحم مرغ را بپزید تا سفت شوند. در این فاصله مقداری پنیر خامه ای را با کمی جعفری و کشمش مخلوط کنید تا یکدست و نرم شود. چند برگ ژامبون را هم به شکل نوار برش بزنید. تخم مرغ ها را پوست بکنید و از طول به 6قسمت تقسیم کنید. زرده را درآورید و به جای آن مخلوط پنیر بریزید. بعد یک برگ نعناع روی آن قرار دهید و با یک نوار ژامبون نازک مواد را روی هم بپیچید.

  عصرانه ساده و شیک , پىش عداھاى سادھ وخوشمزھ , غذای عصرانه مجلسی

آشپزی ساده

پیش غذاهای خوشمزه

10- ساسا و لوبیا

دو قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را در روغن زیتون تفت دهید تا از هم باز شود. 4قاشق لوبیا ی پخته یا کنسرو لوبیا را به همراه رب گوجه، نصف فلفل دلمه ای تازه، یک پیاز کوچک، دو حبه سیر، نمک، فلفل سیاه و آب نصف یک لیمو ترش تازه در مخلوط کن بریزید تا یکدست شود. نان باگت را حلقه حلقه کنید، در فر یا توستر برشته کنید و با این سس سرو کنید.
  آموزش پیش غذاهای مجلسی وساده , غذای ساده وخوشمزه , عصرونه شیک ور احت

دسر ساده و خوشمزه برای مهمانی

پیش غذاهای خوشمزه


11- ساندویچ سیب زمینی

یک سیب زمینی متوسط را بپزید و در این فاصله میان دو نان صبحانه را خالی کنید. وقتی سیب زمینی پخت آن را نگینی خرد کنید و با یک قاشق جعفری و یک قاشق شوید خرد شده، مقداری نمک و فلفل، یک قاشق سس مایونز و یک قاشق ماست مخلوط کنید. این مواد را درون نان ها بریزید و روی آن کمی پنیر پارمزان بپاشید.مجله سیب سبز

گردآوری پرتال برگزیده ها