ساده و سریع با ماكارونی

این غذاهای آسان و سریع به شما امكان می دهند در كمترین زمان غذایی سالم و مفید برای خود و اعضای خانواده فراهم كنید.
●ماكارونی لوله ای با گوجه فرنگی و ریحان
۵۰۰ گرم ماكارونی لوله ای۱، عدد پیاز درشت، ریز خرد شده۲، حبه سیر كوبیده۱، كیلوگرم گوجه فرنگی
یك سوم پیمانه روغن زیتون۱، قاشق چایخوری سركه بالسامیك۱، پیمانه ریحان خرد شده۱، پیمانه پنیر پارمسان رنده شده (در صورت تمایل).در یك قابلمه بزرگ مقداری آب و یك قاشق سوپخوری نمك بریزید و بگذارید به جوش بیاید. ماكارونی را در آن بریزید و بجوشانید تا كاملاً مغزپخت شود سپس در آبكش خالی كنید.پیاز، گوجه فرنگی و سیر را در ظرفی بریزید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا چند دقیقه بجوشد و آب گوجه فرنگی كشیده شود سپس این مخلوط را با روغن زیتون، سركه، ریحان و كمی نمك و فلفل در ظرف گود بزرگی با ماكارونی داغ آبكش شده مخلوط كنید و با پنیر پارمسان سرو نمایید.
●ماكارونی پاپیونی با تن ماهی
۵۰۰ گرم ماكارونی پاپیونی،یك قوطی تن ماهی
یك سوم پیمانه آبلیمو،یك سوم پیمانه روغن زیتون
۱ قاشق سوپخوری خردل۱، قاشق سوپخوری شوید خرد شده.ماكارونی را در یك ظرف آبجوش با نمك بجوشانید تا كاملاً مغزپخت شود اما فرمش را از دست ندهد. آن را در یك آبكش خالی كنید.روغن اضافی تن ماهی را خالی كنید. آن را در ظرف گود بزرگی بریزید و با یك قاشق قطعات تن ماهی را از هم باز كنید. آبلیمو، روغن زیتون، خردل و شوید را همراه با ماكارونی به تن ماهی اضافه كنید و خوب مخلوط كرده سرو نمایید.
●ماكارونی صدفی با قارچ و كالباس
۵۰۰ گرم ماكارونی صدفی۲۰۰، گرم كالباس خرد شده۲۰۰، گرم قارچ ورقه شده۲، قاشق سوپخوری روغن زیتون،یك سوم پیمانه سركه سفید۲، حبه سیر كوبیده۳۰۰، میلی لیتر خامه۵۰۰، گرم اسفناج خرد شده۱، قاشق سوپخوری ترخون خرد شده۱، قاشق سوپخوری سس فلفل تند (در صورت تمایل).ماكارونی را در قابلمه ای از آبجوش و نمك بجوشانید تا خوب مغزپخت شود. سپس در یك آبكش خالی كنید.روغن زیتون را در تابه ای داغ كنید. قارچ را در آن تفت دهید تا آب قارچ كشیده شود. سركه و سیر را به آن اضافه كنید و صبر كنید تا سركه تبخیر شود. كالباس و اسفناج را اضافه كنید و تفت دهید تا اسفناج نرم شود. خامه را اضافه كنید و هم بزنید تا داغ شود. ترخون و سس تند را بیفزایید و این مخلوط را به ماكارونی اضافه كنید و خوب هم بزنید تا كاملاً مخلوط شوند. سپس سرو نمایید.
●ماكارونی نواری با كدو حلوایی
۵۰۰ گرم ماكارونی نواری۵۰۰، گرم كدو حلوایی،سه چهارم پیمانه شیر۴، عدد پیازچه خرد شده،یك چهارم پیمانه بادام زمینی (در صورت تمایل)
ماكارونی را در یك قابلمه آب جوش و كمی نمك بجوشانید تا مغزپخت شود و آن را در یك آبكش خالی كنید.كدو را به قطعات كوچك خرد كنید و در یك قابلمه ریخته، كمی (حدود ۳ تا ۴ قاشق سوپخوری) آب به آن اضافه كنید و بگذارید با شعله بسیار ملایم بپزد و آب آن كاملاً كشیده شود. كدو حلوایی را می توانید در یك ظرف پیركس دردار حدود ۲ دقیقه در مایكروفر با قدرت ۱۰۰ درصد بپزید تا نرم و پخته شود. كدو حلوایی پخته را با شیر در مخلوط كن بریزید و چند دقیقه آن را روشن كنید تا مخلوطی یك دست حاصل شود. در یك ظرف گود بزرگ مخلوط شیر و كدو، پیازچه، ماكارونی و در صورت تمایل بادام زمینی را با كمی نمك و فلفل مخلوط نمایید و سرو كنید.

انواع خوراک ماکارونی


مطالب مشابه :


شیرینی ساده

نزدیک عید است و بهتر دیدم با آموزش چند نمونه شیرینی ساده و سریع حال و هوای وبلاگ را بهاری کنم.
ساده و سریع با ماكارونی

ساده و سریع با آموزش آنلاین شیرینی پزی و این غذاهای آسان و سریع به شما امكان می
کباب تلخون (ساده و سریع)

آشپزی - کباب تلخون (ساده و سریع) - آموزش آنلاین شیرینی پزی و آشپزی ایرانی و
كيك كاكائويي

آشپزی سریع،ساده شیرینی. دسر. کیک سفيده و زرده را جدا كرده .زرده + شكر + روغن + وانيل را
غذاهای ساده

آشپزی - غذاهای ساده - آموزش آنلاین شیرینی پزی و آشپزی ایرانی و غذاهای ساده-----
سمبوسه

آشپزی سریع،ساده شیرینی. دسر. کیک سیب زمینی ها رو آبپز کنید و رنده بزنید.پیاز ها رو سرخ
شیرینی ترک Crackle Cookies

بعنوان پروژه ی روز 5 عید رفتم سراغ شیرینی ترک از وبلاگ هانی شف با این اسما می تونید سرچ کنید:
برچسب :