دور دوم لیگ شطرنج استان کرمان - فصل 1391

Kerman%20L90%20R2%20(2).JPG


دور دوم لیگ شطرنج استان کرمان - فصل 1391

 

عصر روز جمعه 17 آذرماه مسابقات لیگ شطرنج استان کرمان با انجام 9 دیدار ایستگاه دوم را پشت سر گذاشت.


IMG_6149.JPG

 

نتایج هفته دوم

 

در دیدارهای انجام شده در هفته دوم رقابتهای لیگ شطرنج استان کرمان در فصل 1391 ، تیم مس سرچشمه از تیم پرشیا کرمان ، تیم شگفتی ساز رقابتها با نتیجه 2.5 - 1.5 شکست خورد. عماد بنی اسد با کسب پیروزی و محمد لطیف پور با کسب نتیجه تساوی 1.5 امتیاز را برای مسیها کسب نمودند تا در مقابل فرهاد محمدی و ناصر پورفرش زاده با کسب امتیاز کامل و احسان خالقی با کسب نیم امتیاز برای تیم پرشیا ضمن کسب 2.5 امتیاز یک پیروزی شیرین را رقم زدند.

دانشگاه باهنر با نتیجه 3.5 - 0.5 بر هیات شطرنج زرند غلبه کرد.تنها نیم امتیاز تیم زرند را محمد جواد عزیزیان در برابر مهدی فیروزی از دانشگاه باهنر به دست آورد.

اما این هفته را باید جدال شطرنج سیرجان و رفسنجان نام نهاد چرا که در قرعه ای جالب توجه دو تیم سیرجانی شهرداری و گل گهر در مقابل دو تیم رفسنجانی با عناوین رفسنجان(الف) و رفسنجان(ب)  قرار گرفتند. در دیدارهای بین تیمهای این دو شهر استان کرمان ، تیم شهرداری به مصاف رفسنجان (الف) رفت و در طرف دیگر تیم گل گهر با قرعه رفسنجان (ب) مواجهه شد.

دیدار بین شهرداری سیرجان و رفسنجان (الف) با نتیجه 3-1 به نفع شهرداری سیرجان خاتمه یافت. برای تیم شهرداری غلامرضا خواجویی نژاد به لطف غیبت حریف ، مجتبی رجایی و منصور ناظری کسب امتیاز نمودند و تنها امتیاز تیم رفسنجان (الف) را سعید خدادادی در برابر همتایش حسام رضایی به دست آورد.

 تیم گل گهر سیرجان در حالی که انتظار می رفت کار چندان سختی را در برابر تیم نوجوان رفسنجان( ب) پیش رو نداشته باشد اما یک امتیاز در برابر این تیم از دست داد تا در این دیدار هم این تیم سیرجانی همانند دیگر تیم همشهری اش با نتیجه 3-1 پیروز میدان باشد. تنها امتیاز رفسنجان (ب) را سبحان باقری بازیکن جوان و جویای نام این تیم در مقابل محمد علیدادپور دشت نمود.

مدرسه شطرنج گواشیر (الف) به عنوان تیم مدعی کسب عنوان قهرمانی مسابقات با نتیجه قاطع 4-0 بر تولید برق کرمان غلبه کرد. تیم گواشیر همانند دور اول با ترکیب رامین امیر اسماعیلی ، علی دانشگر مقدم ، عادل قائدی فرد ، و سهیل سیفوری رو در روی بازیکنان تیم حریف قرار گرفتند.

تیم اتحادیه  شطرنجبازان مستقل کرمان به عنوان بخت سوم قهرمانی مسابقات باز هم دور از انتظار ظاهر شد و در مقابل مدرسه شطرنج بردسیر علارغم غیبت یکی از بازیکنان تیم حریف تنها به یک پیروزی نزدیک 2.5 -1.5 اکتفاء کرد. مهدی امین زاده به لطف غیبت حریف و سید حسینعلی حسینی برای تیم اتحادیه شطرنجبازان مستقل کسب امتیاز نمودند و در مقابل حسن قاضی زاده از تیم مدرسه شطرنج بردسیر با غلبه بر حسن آرامده تنها پیروزی بردسیریها را به دست آورد. بازی حمیدرضا بهزادی فرد(اتحادیه مستقل شطرنجبازان کرمان) و علی اکبر پور یزدان پناه (مدرسه شطرنج بردسیر) به تساوی انجامید.

در دیگر دیدارها پیشکسوتان شرکت مس یا نتیجه 3-1  بر هیات شطرنج بم فائق آمد. نکته جالب توجه اینکه این دیدار تنها در دو میز انجام شد چرا که از هر تیم یک بازیکن غایب بود. در این دیدار عباس سلیمانی و اسماعیل کریمی از تیم پیشکسوتان امتیاز هر دو بازی انجام گرفته را از آن خود کردند.

اما دیدار پیشکسوتان استاد توحیدی کرمان در مقابل دبستان نیک اختر یکی دیگر از قرعه های جالب توجه هفته دوم رقابتهای لیگ شطرنج استان کرمان بود  چرا که رویارویی  پیشکسوتان استاد توحیدی کرمان در برابر بازیکنان کم سن و سال و جویای نام دبستان نیک اختر صجنه ای تماشایی را به نمایش گذاشته بود. در این دیدار پیشکسوتان استاد توحیدی  با نتیجه قاطع 4-0 بر حریفان کم سن و سال خود چیره شدند تا بار دیگر به همگان یادآوری کنند که "دود از کنده بلند می شود" !

اما در پایان مخابرات کرمان با نتیجه 4-0 بر بازیکنان نوجوان و نوآموز مدرسه شطرنج گواشیر (ب) غلبه کردند.

Snap_2012_12_12_00h00m39s_003.jpg

مشاهده نتایج دور دوم به تفکیک میزها

Kerman%20L90%20R2%20(47).JPG

 

قرعه دور سوم

 

دور سوم رقابتهای لیگ شطرنج استان کرمان در فصل 1391 عصر روز جمعه اول دی ماه آتی برگزار خواهد شد و تیمها طبق قرعه ذیل رودر روی هم قرار خواهند گرفت.

  Snap_2012_12_11_23h58m24s_001.jpg

مشاهده قرعه دور سوم

Kerman%20L90%20R2%20(26).JPG

رده بندی در پایان دور دوم

 

در پایان دور دوم رقابتهای لیگ شطرنج استان کرمان تیم پرشیا کرمان که تیم شگفتی ساز رقابتها تا بدینجای مسابقات لقب گرفته است با کسب 6.5 امتیاز در صدر جدول رده بندی تکیه زده است و پس از آن  دانشگاه باهنر با کسب همین مقدار امتیاز در مکان دوم قرار گرفته است و تیمهای شهرداری سیرجان و مدرسه شطرنج گواشیر (الف) هر دو با کسب 6 امتیازدر مکانهای سوم و چهارم جدول رده بندی ایستاده اند.

Snap_2012_12_11_23h59m31s_002.jpg

مشاهده رده بندی در پایان دور دوم

 

 

index.jpgدریافت بولتن دور اول مسابقات لیگ شطرنج استان کرمان (حجم فایل : 1.63 MB)

مشاهده گزارش دور اول مسابقات

 


مرتبط:

سایت رسمی نتایج مسابقات

آیین نامه مسابقات

منبع : شطرنجیان


مطالب مشابه :


آغاز لیگ شطرنج استان کرمان با پیروزی تیم هیئت شطرنج شهرستان زرند در گام نخست

شطرنج زرند - آغاز لیگ شطرنج استان کرمان با پیروزی تیم هیئت شطرنج شهرستان زرند در گام نخست
دور دوم لیگ شطرنج استان کرمان - فصل 1391

وبلاگ تخصصی شطرنج - دور دوم لیگ شطرنج استان کرمان - فصل 1391 - معمای شطرنج ، شروع بازی ها و
نمونه سوالات ریاضی دوم دبستان

ستارگان کلاس دوم (ب) دبستان نیک اختر کرمان. آرشیو
برچسب :