آغاز لیگ شطرنج استان کرمان با پیروزی تیم هیئت شطرنج شهرستان زرند در گام نخست

آغاز لیگ شطرنج استان کرمان فصل 1391

 

مسابقات قهرمانی تیمی (لیگ) شطرنج استان کرمان با شرکت 18 تیم از سراسر این استان آغاز شد.

عصر روز جمعه 26 آبانماه مسابقات لیگ شطرنج استان کرمان در فصل 91  با شرکت 18 تیم از شهرستانهای سراسر استان  (کرمان  سیرجان ، رفسنجان ، زرند ، سرچشمه، بردسیر و بم) آغاز به کار کرد.

در این دوره از مسابقات تیمهای مدرسه شطرنج گواشیر (الف) کرمان  ، دانشگاه باهنر کرمان ،  اتحادیه شطرنجبازان مستقل کرمان ، مس سرچشمه ، شهرداری سیرجان ، مخابرات کرمان ، پیشکسوتان شرکت مس کرمان ، مدرسه شطرنج بردسیر ، دبستان نیک اختر کرمان ، گل گهر سیرجان ، هیأت شطرنج بم ، هیأت شطرنج زرند ، مدرسه شطرنج گواشیر(ب) کرمان ، استاد توحیدی کرمان ، پرشیا کرمان ، رفسنجان (الف) ، رفسنجان (ب)  و تولید برق کرمان هیجده تیمی هستند که به ترتیب ضمن قرار گرفتن در رده های اول تا هجدهم جدول آغازین مسابقات در این دوره از مسابقات حاضرمی باشند.

گفتنی است هفته اول  این دوره از مسابقات به میزبانی هیأت شطرنج استان کرمان از عصر جمعه 26 آبانماه آغاز شده است و قرار است یک جمعه در میان در 7 دور به روش سوئیسی تا اواخر امسال برگزار شود. سرداوری و مسوولیت برگزاری این دوره از مسابقات بر عهده امیر اسد رییسی دبیر هیأت شطرنج شهرستان کرمان می باشد.

 

شایان دکر است در نشستی که ساعتی قبل از برگزاری مسابقات که با حضور مسوولین برگزاری مسابقات و سرپرست تمامی تیمهای شرکت کننده در این دوره از مسابقات انجام پذیرفت اعضای هیأت داوری بدین ترتیب مشخص شدند:

1-      محمد دانشگر مقدم

2-      دکتر علیرضا موسی علی

3-      دکتر محمدعلی رضوانی

4-      علی دانشگر مقدم

5-      غلامرضا خواجویی نژاد

گفتنی است که سه نفر اول افراد نامبرده شده به عنوان اعضای اصلی و دو نفر آخر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

در این نشست همچنین ساعت شروع بازیها راس ساعت 15 روز هر دور مسابقه و میزان تاخیر مجاز تیمها 30 دقیقه در نظر گرفته شد.

نتایج دور اول

مصطفی جعفرزاده بازیکن خوشفکر زرندی

مسابقات لیگ شطرنج کرمان در فصل 1391 در حالی با حضور 18 تیم از سراسر این استان آغاز شد که با توجه به  ترکیب تیمهای شرکت کننده و با توجه به اینکه شرط حضور تنها دو بازیکن درجه دار بین المللی در هر تیم رعایت شده است لذا بر روی کاغذ نمی توان هیچ تیمی را بر خلاف سالهای پیش مدعی دانست و نتایج به دست آمده در دور اول به خوبی گواه این موضوع بود. در دور اول این دوره از رقابتها تیم مدرسه شطرنج گواشیر(الف) که با توجه به در اختیار داشتن دو بازیکن درجه دار و همچنین میانگین ریتینگ تیمی در صدر جدول آغازین مسابقات قرار گرفته  و بخت نخست قهرمانی به شمار می رود در حالی در مقابل تیم گل گهر سیرجان با نتیجه تساوی متوقف شد که حتی شانس با این تیم یار بود که با شکست مواجهه نشد. در بازیهای این دو تیم  رامین امیر اسماعیلی و عادل قائدی فر از تیم گواشیر به ترتیب با نتیجه تساوی در مقابل احمد علیدادپور و محمد علیدادپور برادران دوقلوی سیرجانی از تیم گل گهر متوقف شدند.علی دانشگر مقدم از گواشیر در مقابل عباس خواجویی از گل گهر تن به شکست داد تا تنها پیروزی سهیل سیفوری بر مسعود رشیدی گواشیریها را در مقابل گل گهریها از شکست نجات دهد.

تیم دانشگاه باهنر به عنوان بخت دوم قهرمانی مسابقات با نتیجه 3-1 از سد تیم هیأت شطرنج بم گذشت.در این دیدار میلاد فیروزی به دلیل غیبت بازیکن تیم حریف ، سینا خواجه ای و یدالله ضیاءالدینی برای تیم باهنر موفق به کسب امتیاز کامل  شدند و تنها امتیاز تیم بم را  محسن قربانی در برابر سعید سهرابی کسب نمود.

اتحادیه شطرنجبازان مستقل کرمان که با قرار گرفتن در مکان سوم جدول آغازین مسابقات به عنوان بخت سوم قهرمانی به شمار می رود با نتیجه 3 بر 1 از تیم هیأت شطرنج زرند شکست را پذیرا شد تا این نتیجه هم مهر تاییدی برغیر قابل پیش بینی بودن مقام آوران لیگ امسال باشد. در بازی این دو تیم محمد جواد عزیزیان ، علی علیزاده و مصطفی جعفرزاده با کسب پیروزی در برابر حریفان مقدمات پیروزی تیم زرندی را فراهم نمودند و تنها امتیاز تیم اتحادیه شطرنجبازان مستقل را مهدی امینی زاده(با ریتینگ ۱۸۶۹) در برابر مجتبی فضائلی کسب نمود.

تیم مس سرچشمه که امسال تلفیقی از بازیکنان بومی سرچشمه و کرمانی  در ترکیب خود بهره می برد با نتیجه قاطع 4-0 بر تیم جوان و آینده ساز مدرسه شطرنج گواشیر(ب) غلبه کرد. عماد بنی اسد ، مصطفی فیروزی ، محمد لطیف پور و علی ایران نژاد به ترتیب بر روی میزهای اول تا چهارم ، چهار امتیاز شیرین را برای این تیم کسب نمودند.

تیم شهرداری سیرجان با نتیجه 3-1 از سد تیم استاد توحیدی کرمان که متشکل از تنی چند از پیشکسوتان گرانقدر کرمانی است غلبه کرد. در این دیدار غلامرضا خواجویی نژاد ، مجتبی رجایی و دکتر منصور ناظری یرای تیم شهرداری سیرجان کسب امتیاز نمودند و تنها امتیاز تیم استاد توحیدی را ولی الله علیزاده به دست آورد.

تیم پرشیا کرمان با نتیجه 4-0 برتیم مخابرات کرمان چیره شد. حامد شمس الدینی ، محمدرضا حاج جعفری ، فرهاد محمدی و ناصر پور فرش زاده در ترکیب تیم پرشیا تمامی امتیازات موجود را در مقابل بازکنان تیم حریف از آن خود کردند.

شهر رفسنجان که چند صباحی است یک خانه تکانی قابل توجه را در راس سیاستهای مدیریتی و کاری خود انجام داده است امسال دو تیم را روانه لیگ استان به نامهای رفسنجان (لف) و رفسنجان(ب) نموده است. در بازیهای دور اول  تیم رفسنجان (الف) با نتیجه 3-1 بر تیم پیشکسوتان شرکت مس فائق آمد.در بازی بین این دو تیم و برای تیم رفسنجانی ، سعید خدادادی و محمد رضا عرب به امتیاز کامل دست یافتند و دو بازی هم به تساوی ختم شد.

تیم رفسنجان (ب) که متشکل از یک تیم نوجوان و جوان است با نتیجه 2-2 تیم مدرسه شطرنج بردسیر را متوقف نمود. پارسا کامیاب برای تیم رفسنجان(ب) و حداد شیخ پور برای تیم بردسیری به امتیاز کامل دست یافتند و دو بازی هم با نتیجه تساوی همراه بود.

و در پایان تیم دبستان نیک اختر هم که یکی از تیمهای نوپا و جوان این دوره از مسابقات است با نتیجه 3-1 تیم تولید برق کرمان شکست خوردند. تنها امتیاز نیک اختر را مهران موسوی دشت نمود.

سایت رسمی نتایج مسابقات

برگرفته از سایت شطرنجیان


مطالب مشابه :


آغاز لیگ شطرنج استان کرمان با پیروزی تیم هیئت شطرنج شهرستان زرند در گام نخست

شطرنج زرند - آغاز لیگ شطرنج استان کرمان با پیروزی تیم هیئت شطرنج شهرستان زرند در گام نخست
دور دوم لیگ شطرنج استان کرمان - فصل 1391

وبلاگ تخصصی شطرنج - دور دوم لیگ شطرنج استان کرمان - فصل 1391 - معمای شطرنج ، شروع بازی ها و
نمونه سوالات ریاضی دوم دبستان

ستارگان کلاس دوم (ب) دبستان نیک اختر کرمان. آرشیو
برچسب :