صفا سیتی های تهرانی ها


 سورتمه تهران

میدان تجریش خبابان دربند خیابان اسد الهی بوستان گلابدره
ساعت کاری مجتمع در نوروز همه روزه از 10 صبح تا 10 شب
شماره تماس گویا 24557557
بها بلیط ها :
شنبه تا چهارشنبه 7000 تومان
پنج شنبه جمعه و ایام تعطیل 9000 تومان
01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg
دیگر امکانات مجموعه:

آبشار 30 متری
آلاچیق خانوادگی
زمین بازی کودکان
زمینه چند منظوره
پیست دوچرخه سواری
فضای سبز کم نظیر


از جمله ویژگیهای «سورتمه تهران» می‌توان فضای دل انگیز اطراف و چشم انداز بی‌نظیر آن که در کنار ایمنی و تجهیزات کاملاً استاندارد و سرعت قابل کنترل و کابین های روباز و پَرِش (جامپ)‌های هیجان انگیز و اسپیرال گردشی است ، اشاره کرد .»
او ادامه داد:« درباره «سورتمه تهران» باید به این نکته اشاره شود که این وسیله تفریحی با الهام از مونوریل طراحی شده است با این تفاوت عمده که این وسیله مهیج، امکان تنظیم سرعت و افزایش آن را توسط کاربر می دهد . همچنین در ساخت این وسیله تفریحی کلیه نکات و استانداردهای ایمنی به کار گرفته شده است .»


 بوستان نوروز


بوستان نوروز 12 فروردین افتتاح شد.
دریاچه 12 هزار متر مربعی، باغ گل، اسکیت پارک، آسمان نما، پارک دوستدار کودک و مسیرهای کالسکه و دوچرخه رو از ویژگی‌های این بوستان است.
دریاچه بر اساس طرح دریاچه خزر ساخته شده بخشی از بوستان نوروز به عنوان سایت کشورهای حوزه نوروز در نظر گرفته شده است که این کشورها می‌توانند مراسم و آداب خاص خود درباره نوروز را در آن به نمایش بگذارند.
بوستان نوروز در اراضی عباس آباد و در قسمت غرب بزرگراه شهید مدرس واقع شده است.

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg


 باغ پر‌‌ندگان


هنگامی که در کوچه باغ‌های مجموعه باغ‌پرندگان راه می‌روی، باید مواظب باشی که کبک‌های آزاد و رها در باغ را زیر پا له نکنی.باید مواظب باشی که مرغابی‌ها که در کنارت و در حاشیه برکه‌ها نشسته‌اند، از صدای قدم‌هایت نرنجند. باید مواظب پلیکانی باشی که در گوشه‌ای از برکه نشسته است و با آرامش نگاهت می‌کند. حواست باید به لک‌لک‌ها باشد که یک لنگ در برکه مجاور ایستاده‌اند و چرت می‌زنند. در باغ پرندگان که راه می‌روی باید حواست به خیلی چیزها باشد. اینجا حواست باید به تخم‌های پرندگان هم باشد. باید آهسته قدم بزنی.
«بزرگ‌ترین باغ پرندگان کشور در شمال شرق تهران و در دو فاز به اجرا در آمده که فاز دوم آن، شامل 16هکتار، آماده بهره‌برداری است. محدوده‌ای در حدود 84هکتار در پارک جنگلی لویزان برای اجرای پروژه‌ای تفریحی، گردشگری و فرهنگی درنظر گرفته شده که از این 84‌هکتار 22هکتار به باغ پرندگان اختصاص یافته است. این پروژه در دو فاز اجرایی می‌شود. فاز نخست 5/5 هکتار مساحت دارد که این فاز با احتساب توافقات انجام شده برای ورود تجهیزات از خارج از کشور، هم‌اکنون به پیشرفت قابل توجهی رسیده است. فاز دوم این پروژه نیز شامل 16هکتار است و به پرندگان دشت‌چر اختصاص دارد که با مجموعه‌ای از برکه‌ها، آبشارها، آلاچیق‌ها، رستوران و مبلمان شهری و زیستگاه پرندگان آماده بهره‌برداری است .
این محدوده دارای دسترسی‌های مناسبی هم هست. بزرگراه شهید بابایی در شمال این محدوده جای گرفته و خیابان کوهستان نیز از کنار آن عبور می‌کند. در شرق نیز این محدوده به بزرگراه شهید باقری منتهی می‌شود.
در فاز دوم، پرندگان گرمسیری مورد توجه بوده‌اند که این فاز در 16هکتار هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است. همچنین بخش‌هایی برای پرندگان شکاری اعم از عقاب، شاهین، لاشخور و جغد و انواع باغ‌ها ازجمله باغ ایرانی، باغ گیاه‌شناسی، گلخانه گیاهان تزیینی و همچنین پرندگان دشت‌چر و خزندگان در فاز دوم پیش‌بینی شده است. در مجموعه باغ پرندگان آبزی، بیش از 200گونه پرنده را وجود خواهد داشت و در مجموع 180هزار پرنده در این پنج هکتار در معرض دید شهروندان قرار خواهند گرفت.
در باغ پرندگان فضاهای دیگری نیز پیش‌بینی شده است؛ از جمله فضاهای تفریحی، ورزشی و رستوران و کافی‌شاپ. همچنین این مجموعه دارای کتابخانه، نمازخانه، اورژانس، آتش‌نشانی و مسیر ویژه کالسکه خواهد بود. در کنار این فضاها یک فضای ویژه‌ را هم به بخش قرنطینه اختصاص داده‌ایم. این بخش برای پرندگانی است که باید وارد مجموعه شوند. در بخش قرنطینه در ابتدا این پرندگان تحت معاینه‌های پزشکی قرار می‌گیرند و پس از تأیید سلامتی، مدتی در این بخش نگهداری می‌شوند و سپس وارد مجموعه خواهند شد.

 

10.jpg

 

12.jpg


 بوستان مینیاتوری افتتاح خردادماه 92


بوستان‌مینیاتوری برای نخستین‌بار در کشور و به منظور نمایش ماکت‌های مینیاتوری آثار میراث جهانی ایران که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند، تا چندی دیگر مورده‌برداری برای استفاده شهروندان تهرانی قرار می‌گیرد. این بوستان، مجموعه‌ای از جذابیت‌های تاریخی و گردشگری ایران است که در قالب ماکت‌های مختلف در منطقه هشت تهران به نمایش درخواهد آمد.
مساحت بوستان مینیاتوری در حدود 3هکتار است که از جنوب به خیابان جانبازان غربی، از غرب به خیابان کرمان و از شرق به اتوبان امام‌علی(ع) منتهی می‌شود. ایده اصلی بوستان‌مینیاتور از روح هندسی باغ‌های ایرانی در ترکیب با استانداردهای پارک‌های مینیاتوری که فضاهای نامنظمی برای ارائه ماکت‌ها در قالب ویژگی‌های مورفولوژی (ریخت زمین) و همچنین نواحی مختلفی که آثار جهانی در آن‌ها مستقر است، الهام گرفته شده است.
ترکیب دو ایده بالا سناریوی استقرار ماکت‌ها را با توجه به جهات جغرافیای ایران شکل داده است و به عنوان مثال خلیج‌فارس در جنوبی‌ترین قسمت مجموعه، میدان امام اصفهان در بخش مرکزی و مجموعه تاریخی بیستون در غرب بوستان قرار گرفته‌اند.
در فاز نخست ماکت مینیاتوری 12سایت تاریخی که هم اکنون در فهرست آثار جهانی ثبت هستند، در بوستان پیش‌بینی شده‌اند.
آثاری چون تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش جهان اصفهان، پاسارگاد، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه، ارگ بم، کلیساهای ارامنه، کوه کتیبه بیستون، مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی، بازار تبریز و آبشارهای شوشتر را از جمله بخش‌های بوستان مینیاتوری تهران دانست که در قالب ماکت به تصویر کشیده شده است.
وی با اشاره به اینکه در فاز دوم این بوستان توسعه ماکت‌های مینیاتوری گنبد قابوس، مسجد جامع اصفهان، کاخ گلستان و روستای دستکند میمند کرمان و دیگر باغ‌های نه گانه ایرانی اجرا خواهند شد، خاطرنشان کرد: این نوع بوستان برای نخستین بار در کشور ایران و در شهر تهران در حال احداث است، ولی در جهان این نوع بوستان‌ها پیشینه‌ای بیش از دو دهه دارند.
بوستان مینیاتوری گونه‌های منطقه زاگرس و منطقه البرز را به طور عمومی شامل می‌شوند و در اطراف ماکت‌ها پوشش‌های گیاهی ویژه هر منطقه ایجاد می‌شود.
احداث ساختمان گالری به مساحت 750مترمربع جهت ایجاد نمایشگاه دائمی میراث فرهنگی، کتابخانه، فروشگاه محصولات فرهنگی، چایخانه، مونیتورینگ، سرویس‌بهداشتی و... را از دیگر اقدامات صورت گرفته است .


 آبشار تهران


آبشار تهران يکي از بزرگ ترين مجموعه هاي تفريحي- گردشگري پایتخت است که با هدف هويت بخشي به دامنه البرز، جلوگيري از تصرف زمين هاي موجود از سوی افراد حقيقي و حقوقي و ايجاد ارتباط ميان انسان و طبيعت با استفاده از مصالح طبيعي و همگون با طبيعت احداث شده است. برای رسیدن به " آبشار تهران" فقط کافی است که در بزرگراه همت قرار بگیرید و به سمت غرب تهران حرکت کنید. وقتی به خروجی شهرک شهید باقری رسیدید تابلوی راهنما شما را به سمت آبشار هدایت می کند و پس از آن در جای جای مسیر تابلوهای دیگر کمک می کنند تا به راحتی به مقصد برسید. مقصدی که با در نظر گرفتن چندین پارکینگ با ظرفیت 500 خودرو مشکل جای پارک را هم برای گردشگران منتفی کرده است.
در پایین ترین قسمت این آبشار که می ایستید و به اطراف نگاه می کنید در کنار وسعت این مجموعه، متوجه می شوید که این مکان تلفیقی است از بام تهران و آبیدر سنندج، مکان هایی با طبیت بکر و آرامش بخش. پله های سنگی که از قسمت پارکینگ شروع می شوند مسیر را برای رسیدن به اولین آبشار برایتان هموار می کننند. اولین چیزی که در ابتدای این مسیر منتظرتان است برکه ای زیباست که نوید می دهد تا انتهای این سفر یک روزه قرار است با شگفتی های زیادی روبه رو شوید. موضوعی که انگیزه ای می شود تا برای دیدن زیبایی های بیشتر، پله ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید و در ارتفاعی قرار بگیرید که 200 متر بالاتر از سطح زمین است، یعنی نقطه ای که اولین آبشار در انجا قرار گرفته است.
اگر به هزار و یک دلیل بیشتر از این حوصله بالا رفتن ندارید، می توانید در همین طبقه و در یکی از آلاچیق ها اتراق کنید و از سکوتی که بر فضا حاکم است لذت ببرید و تهران را زیر پای خود حس کنید. اینجا دور تا دور تان تصاویری است که گویی زیبایی های طبیعت را قاب گرفته است. از این نقطه به راحتی می توانید دریاچه مصنوعی چیتگر را ببینید. اگر هم عاشق نجواهای طبیعت هستید می توانید از صدای آب درون برکه و آبشارها لذت ببرید. وقتی به تمام این زیبایی ها نگاه می کنید تصور اينکه تمام فضاي طبيعي اين مکان، به دست انسان شکل گرفته باشد، کمي به نظرتان مشکل می رسد.
آبشاری که از یک تک درختی قديمي شروع شد

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg
آبشار تهران از يک تک درخت قديمي شروع مي شود. درختي که سرچشمه آب برکه ها و آبشارهاي مصنوعي اين بوستان زيباست. آبي که در تمام طول مسير "آبشار تهران" و برکه هايش قرار دارد از جنگل هاي لتمال کن تامين مي شود. اين آب البته براي آشاميدن مناسب نيست اما به حدي تصفيه شده که ماهي ها و مرغابي هاي برکه های این مکان تفریحی بتوانند به حيات خود ادامه دهند. ظاهرا تا پیش از این آبي که از جنگل هاي لتمال کن وارد آبشار تهران مي شده آهک و سيمان زيادي را با خود مي آورده و هيچ موجود زنده اي نمي توانسته کنار آن زندگي کند اما با اقداماتی که صورت گرفته در کنار ایجاد محیطی امن و دلخواه برای انسان ها، فرصت سالم زیستن را به دیگر موجودات هم داده است. بالاترین بخش "آبشار تهران" آلاچیقی است که به آن "برج تقسیم آب" می گویند. اين برج بيشتر شبيه يک آلاچيق بزرگ چوبي است که درست وسط آن، برکه اي کوچک قرار دارد. نيمکت هايي که اطراف اين آلاچيق چیده شده اند محل مناسبي براي نشستن و ديدن مناظر پايين دست هستند.
هشت برکه رویایی
وقتی در کنار بالاترین آلاچیق" آبشار تهران" می ایستید، می توانید هشت برکه کوچک و بزرگ را ببینید که در ارتفاعات مختلف ساخته شده اند. سه برکه اول کوچک هستند و برکه هاي بعدی کمي بزرگ تر مي شوند اما آنچه در تمام این 8 برکه دیده می شود این است که همگی به شکل استخر ساخته شده اند و هر برکه به وسيله گياهان مختلفي احاطه شده که فضاي جديدي را به وجود آورده است.
کنار يکي از اين برکه ها، نيلوفرهاي آبي با گل هاي صورتي و سفيد، برکه اي طبيعي را يادآوري مي کنند. کمی آن طرف تر نخل هاي مرداب و جگن، از زمين سر برآورده اند.
در جایی دیگر انواع کاکتوس ها در کنار برکه سوم تصويري مي سازند که تنها در آبشار تهران مي توان مانندش را دید. همچنین سماق آمريکايي ، سيد الاشجار ، بلوط و موگو، درختاني هستند که به سنگ فرش خيس پياده راه ها سایه می بخشند.
ظاهرا طراح این آبشار با تاریخچه باغ ها و گیاهان ایرانی آشنایی کامل داشته چراکه در فاصله ميان برکه ششم تا هفتم انواع درختان ميوه مثل گيلاس، آلبالو و گردو را کاشته است. در آبشار تهران شما مي توانيد انواع توت ها و ازگيل را هم پيدا کنيد؛ البته درختاني مثل صنوبر، تبريزي و سپيدار هم جايگاه خودشان را در اين تفرجگاه طبيعي حفظ کرده اند.
براي بالا رفتن از اين کوه و رسيدن به برکه ها، دو راه وجود دارد. يکي راه سنگي که در سمت چپ واقع شده و ديگري پلکان طويل پيچ در پيچی است که سمت راست آبشار قرار دارد. اين راه هاي پوشيده از سنگفرش، با راه هاي فرعي شما را به سمت برکه ها هدايت مي کنند. ميان اين راه ها، جوي هاي باريکي هم تعبيه شده اند که آب را به سمت باغچه ها و برکه ها مي برند. هر شش برکه بالايي آبشار تهران، به وسيله جوي هاي کوچک و بزرگ با هم در ارتباط هستند.
همچنین به دليل تفاوت ارتفاعي که اين برکه ها با هم دارند آبشارهايي در مسير عبور آب ايجاد شده که ارتفاع بلندترين آنها به حدود 10 متر مي رسد. برکه ششم جايي است که آب، راهش را به سمت يک مخزن ديگر کج مي کند و از آنجا براي وارد شدن به برکه های هفتم و هشتم دوباره به مخزني ديگر مي ريزد.
آلاچيق هايي روي برج هاي سنگي
به جز برکه ها و آبراه ها، يکي ديگر از جاذبه هاي آبشار تهران، آلاچيق هايي هستند که روي برج هاي سنگي بنا شده اند. در سمت راست اين تفرجگاه، برج هاي سه قلو روي ديواره هاي سنگي قرار دارند. اين ها در واقع آلاچيق هايي هستند که سايبان خوبي براي استراحت دارند. يک برج ديگر که به برج حلزوني يا برج کبوتر معروف است، کمي بالاتر از برج هاي سه قلو قرار گرفته. همان طور که از اسم اين برج پيداست براي رسيدن به بالاي آن بايد پله هاي سنگي حلزوني شکل را گرفت و بالا رفت. انتهاي اين راه پله چيزي نيست جز لانه کبوترها. درست روبه روي اين برج ها، يک ديوار سنگي شبيه ديوار چين اما در ابعاد بسيار کوچک تر هم ساخته شده است. جنس همه آلاچيق ها از چوب روس است که دوام زيادي دارد. لانه هایی برای پرندگان نیز روی دیوارهای این برج نصب اند که براي گنجشک هاي ساکن " آبشار تهران"خانه اي دائمي شده اند.


 باغ ایرانی


بوستان باغ ايراني با مساحتي حدود 3.4 هکتار در خيابان شيخ بهايي شمالي، در محدوده شهرداري منطقه 3 واقع شده و بر اساس الگوي باغ ايراني طراحي گرديده است. از ويژگي هاي اين بوستان مي توان به مناسب سازي معابر جهت تردد معلولين اشاره کرد.اين بوستان داراي 2 ورودي اصلي با سردرهاي زيبا در ضلع شرقي و غربي و 2 ورودي در ضلع جنوبي و جنوب غربي است.
مدير عامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز تصريح کرد: 2.5هکتار از سطح بوستان به فضاي سبز اختصاص داده شده و در احداث فضاي سبز آن درختان قديمي موجود حفظ گرديده اند و گونه هاي گياهي ديگر از قبيل برگ نو، برگ بو، زرشک، شير خشت، مورد، پيراکانتا، انواع رز و نسترن و بوته هاي فصلي و دايمي به آن اضافه شده اند.
کوشک مرکزي با کاربري رستوران و چايخانه، باغ راه هاي اصلي چنارستان، سروستان و نظرگاه که شامل آبنماهاي محوري در طول مسير و 6 آبنماي مجزا در سطح بوستان هستند، کتابخانه عمومي با فضاي مطالعه مجزا براي خواهران و برادران، سر در غربي، سردر شرقي، زمين بازي کودکان و محوطه وسايل ورزشي بزرگسالان، زمين ورزشي روباز، سرويس بهداشتي و رختکن غربي و سرويس بهداشتي شرقي که به سرويس بهداشتي ويژه معلولين مجهز است، نمازخانه، مخزن آب و موتور خانه مرکزي از جمله سازه ها و امکانات بوستان به شمار مي روند.

 

23.jpg

 

24.jpg

 

25.jpg

 

26.jpg

 

27.jpg

 

28.jpg

 

29.jpg

 

30.jpg


 باغ موزه قصر


باغ موزه زندان قصر
محوطه سازی : 88000 متر مربع
آدرس : خیابان شریعتی ، خیابان پلیس ، باغ موزه زندان قصر
ساعات بازدید از موزه همه روزه از ساعت 9 الی 13 (بازدید گروهی و سازمانی)
از ساعت 14 الی 21 (بازدید برای عموم

 

38.jpg

 

39.jpg

 

31.jpg

 

32.jpg

 

33.jpg

 

34.jpg

 

35.jpg

 

36.jpg

 

37.jpg


 دریاچه چیتگر


دریاچه مصنوعی چیتگر در شمال‌غرب شهر تهران و در منطقه 22 شهرداری این شهر قرار دارد.
این دریاچه از شمال و شرق به محور چهار باغ و از جنوب و جنوب غرب به پارک جنگلی چیتگر و از غرب به بافت مسکونی منطقه 22 شهرداری تهران محدود می‌باشد.
سابقه طرح ساخت دریاچه مصنوعی چیتگر به نخستین طرح جامع تهران که پیش از انقلاب اسلامی و در سال 1347 تدوین شد، بازمی‌گردد.
اما از آن زمان تاکنون بسیاری ساخت چنین دریاچه‌ای را رویا می‌دانستند. با این وجود موضوع ساخت دریاچه چیتگر در برنامه جامع دوم و سوم تهران نیز تکرار شد و در دوره اخیر شهرداری تهران، بالاخره برای نخستین بار برای ساخت تنها دریاچه مصنوعی پایتخت شکل گرفت.

 

40.jpg

 

41.jpg

 

42.jpg

 

43.jpg

 

44.jpg

 

جاذبه‌های تفریحی - توریستی:
ایجاد فضای تفریحی متفاوت با سایر مکانهای تفریحی حوزه غرب تهران
ایجاد محیطی زیبا و دلنشین برای گردشگران منطقه ای و فرا منطقه ای
ایجاد محیطی مناسب برای ورزشها و بازیهای آبی
ایجاد یک مجموعه کامل و متنوع تفریحی - توریستی با توجه به قرار گیری در مجاورت پارک چیتگر ، محور تجاری ،اداری و خدماتی چهار باغ ، مجموعه ورزشی آزادی و پارک ارم
ایجاد چشم اندازهای زیبا و متنوع با توجه به عناصر عملکردی درونی و بیرونی دریاچه


 دریاچه شهدای خلیج فارس


مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس بزرگترین قطر تفریحی، تفرجی و گردشگری و پذیرایی شهر تهران با وسعت حدود 250 هکتار که شامل 130 هکتار پهنه آبگیر و مابقی پهنه ساحلی است.
این مجموعه یکی از بزرگترین مراکز تفریحی در نوع خود در خاورمیانه است ایده آن اگر چه در اولین طرح جامع شهر تهران به عنوان برکه‌ای مدنظر بود ولیکن در اولین طرح تفصیلی منطقه در سال 79 ملحوظ و همزمان ابلاغ شد.

 

45.jpg

 

46.jpg

 

47.jpg

 

48.jpg


 کارتینگ بین المللی پرند


اتوبان تهران ساوه - شهر جدید پرند - رو به روی دانشگاه آزاد اسلامی - کارتینگ بین المللی پرند

مجموعه ی ورزشی تفریحی پرند در زميني به وسعت 21 هكتار در ابتداي ورودي شهر پرند و جنوب دانشگاه آزاد اسلامي قرارگرفته است. این مجموعه اولین مجموعه‌ی تفریحات ورزشی، موتوری و سرگرمی خانواده درایران است. طراحی منحصر به فرد آن با استانداردهای بین المللی با همولوگ Aو امکان برگزاری مسابقات بین المللی صورت گرفته است. این پیست با رعایت استانداردهای بین‌المللی ساخته شده و امکان برگزاری مسابقات بین‌المللی در این پیست در نظر گرفته شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت عمران پرند ، طولانی ترین پیست بین المللی کارتینگ جهان در شهر جدید پرند با عنوان کارتینگ بین المللی پرند به بهره برداری رسید این پیست دارای لیسانس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و با طول5 .1712 متر می‌باشد. کارتینگ پرند به دو پیست هم زمان و قابل استفاده برای سه منظور ریس ، رنتال ، ریس/رنتال مجهز است.
 (موتورهاي صحرانوردي) ATV باشگاه
ضلع شمالي اتوبان بابايي, خروجي شهرك اميد, مجموعه تيراندازي ساصد

اگر بدنبال یک تجربه متفاوت از هیجان هستید بی شک این باشگاه که در ایران تنها باشگاه موتورهای صحرانوردی است متفاوت ترین حس هیجان را در شما ایجاد خواهد کرد.در این مجموعه بازی های دیگری از قبیل فوتبال دستی و ایر هاکی را دارا میباشد.


مطالب مشابه :


مکان های تفریحی جدید تهران

مکان های تفریحی جدید تهران و کابین های روباز و آلاچیق‌ها، رستوران و مبلمان
معرفی چند پروژه فرهنگی هنری در حال ساخت در تهران

طهران تهران رستوران چایخانه و 75 چند مجموعه فضاهاي روباز، سالن‌هاي نمايش
دریاچه ( شهدای خلیج فارس ) چیتگر

سازمان مردم نهاد منطقه 22 تهران از او تمنای لحظه های زیبا روباز با
اطلاعات سفر به ایروان (ارمنستان) 4

سفارت كانادا در تهران. رستورانهای باران است، و طبقه بالا یك رستوران روباز پاسیو
برج میلاد

رستوران های فضاي سرپوشيده و روباز ۴ جهت شهر تهران، اتاق های تمرین گروه
بهشت پرندگان كجاست؟

آشنایی با زیبایی های تهران رستوران های تهران. هر قفس یا محیط روباز كه به یك نوع
اطلاعات سفر به باکو (آذربایجان) 3

سفارت كانادا در تهران. رستورانهای بازار‌های روباز و دكه‌های خیابانی بسیاری نیز در
مکانهای دیدنی و تفریحات جدید تهران

مکانهای دیدنی و تفریحات جدید تهران های روباز و پَرِش (جامپ)‌های ها، رستوران و
افتتاح اولین پارک آبی تبریز

تبریز بعد از تهران و مشهد سرسره هاي ران اوت تونلي و روباز مرجع رستوران های و فست
صفا سیتی های تهرانی ها

سورتمه تهران. کابین های روباز و پَرِش (جامپ)‌های هیجان ها، رستوران و مبلمان
برچسب :