توصیه های مصاحبه عقیدتی و گزینش

مصاحبه عقیدتی سیاسی بخش مهمی از استخدام در شرکت های دولتی هست، در اینجا یک سری سوالاتی که از من و یا بعضی از دوستانم پرسیده شده بود قرار دادم، در ضمن بخش کمی هم از اینترنت جمع کردم.

چند نکته رو همیشه در نظر بگیرید.

دروغ نگید حداقل مقدار دروغ تعدیل کنید تا سر سوالات بعدی یا تحقیقات محلی بهانه نشه دستشون، مثلا اگه تیغ می زنید بگید گاه گاهی از ژیلت استفاده می کنم نه همیشه.

سعی نکنید تو مسائل سیاسی خودتون صاحب نظر حتی موافق نشون بدید، سعی کنید طوری نشون بدید که کسی هستید که فقط یه اطلاعات کلی از مسائل سیاسی کشور داره ( بی اطلاع بودن هم ضعف بحساب می آید)

سوالاتی که اینجا گذاشتم از سازمان به سازمانی فرق می کنند برخی سازمان ها ریز جزئیات رو هم می خوان و بعضی دیگه فقط یه سری سوالات کلی بسنده می کنند.

اگه جوابتونو دادید و مصاحبه گر هیچ حرفی نمی زنه لازم نیست ادامه بدید و جواب های بی ربط بگید  و اگر هم کامل نمی دونید بگید فعلا حضور ذهن ندارم.

تعداد افراد مجلس خبرگان چند نفر است و چه کسی یا کسانی آن ها را انتخاب می کنند؟ ۶۸ نفر

رهبر را چه کسی انتخاب می کند؟ مردم از طریق مجلس خبرگان

فرق مرجع تقلید با ولی فقیه چیست؟ در مورد ولایت فقیه و علت و ضرورت آن توضیح بده.

اگر رهبری ( ولی فقیه ) در مورد موضوعی نظری متفاوت با مرجع تقلید شما داشته باشه به کدامیک بایستی عمل کرد؟

۱- مرجع :

مجتهد جامع الشرایطی است که احکام شرعی را از منابع اسلامی استنباط می کند و طبق آن فتوا می دهدو بر مردم لازم است از وی تقلید نمایند.

اما فقیه : گذشته از علم به قوانین الهی و عدالت و اجتهاد باید دارای احاطه بر سیاست های دینی و شجاعت و مدیریت کافی برای رهبری جامعه اسلامی بوده و از مسائل اجتماعی و سیاسی روز آگاه باشد.

۲- مرجعیت فتوا :

می تواند در یک زمان متعدد باشد و هر کس هر مجتهدی را متقی و اعلم تشخیص داد از وی تقلید نماید. اما ولی فقیه نمی تواند متعدد باشد زیرا این مقام با ابعاد سیاسی فرهنگی اقتصادی اجتماعی و دفاعی باید دارای قدرت متمرکز باشد.

۳- کار مرجعیت :

بیان فتوا و احکام شرعی است ولی کار ولایت فقیه علاوه بر بیان احکام شرعی اجرا و پیاده کردن قوانین نجات بخش اسلام است و در موارد خاص - حکم حکومتی صادر می کند که تبعیت آن بر همه لازم است. فرق حکم و فتوا نیز اشاره شود :

به بیان حکم شرعی توسط مجتهد جامع الشرایط فتوا می گویند.

دستور و فرمانی که در مسائل سیاسی اجتماعی و حکومتی جامعه از طرف ولی فقیه صادر می گردد حکم نامیده می شود. اجرای این حکم بر همه حتی بر کسانکه از دیگری تقلید می کنند و بر مجتهدان و حتی خود ولی فقیه هم واجب است.

آیا اوامر ولى فقیه براى همه مسلمانان الزام آور است یا فقط مقلدین او ملزم به اطاعت هستند؟ آیا بر کسى که مقلد مرجعى است که اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه ندارد، اطاعت از ولى فقیه واجب است یا خیر؟

ج: بر اساس مذهب شیعه همه مسلمانان باید از اوامر ولایى ولى فقیه اطاعت نموده و تسلیم امر و نهى او باشند، و این حکم شامل فقهاى عظام هم مى شود، چه رسد به مقلدین آنان. به نظر ما التزام به ولایت فقیه قابل تفکیک از التزام به اسلام و ولایت ائمّه معصومین(علیهم السلام) نیست.

تا به حال ریش هایتان را تیغ انداخته اید؟ تا به حال ریش پرفسوری گذاشته اید؟

۲٢ رجب چه روزیه؟ عید مبعث

 

اگه این مطلب براتون مفید بود می تونید متن کاملشو از اینجا دانلود کنید.


مطالب مشابه :


نمونه سوالات مصاحبه های عقیدتی سیاسی استخدامی با جواب

مصاحبه عقیدتی سیاسی بخش مهمی از استخدام در شرکت های دولتی هست، در اینجا یک سری سوالاتی که از من و یا بعضی از دوستانم پرسیده شده بود قرار دادم، در ضمن بخش
نمونه سوالات مرحله عقیدتی سیاسی قضاوت

نمونه سوالات مرحله عقیدتی سیاسی قضاوت. خونوادت معرفی کن تحصیلات وشغلشون چیه؟ خونوادت سابقه کیفری دارن؟ تو خونوادت سابقه جبهه یا جانبازی هست؟
سوالات گزینش عقیدتی سیاسی با جواب

همراه با هم، از آزمون تا بازنشستگی - سوالات گزینش عقیدتی سیاسی با جواب - همراهی کارکنان جدیدالورود بانک سپه - همراه با هم، از آزمون تا بازنشستگی.
سوالات مصاحبه استخدامی، عقیدتی، احکام و مبطلات نماز

4 فوریه 2012 ... سوالات آزمون استخدامی، سوالات مصاحبه - سوالات مصاحبه استخدامی، عقیدتی، احکام و مبطلات نماز - نمونه سوالات استخدامی، سوالات مصاحبه عقیدتی
نمونه سوالات مصاحبه استخدامی

29 ا کتبر 2012 ... سوالات آزمون استخدامی، سوالات مصاحبه - نمونه سوالات مصاحبه استخدامی - نمونه سوالات استخدامی، سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی، استخدام، جزوه،
سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی

نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی. شامل موضوعات. زير: - مسايل سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و جغرافيايي روز ايران و جهان. - مسايل ديني، عقيدتي و تاريخي.
توصیه های مصاحبه عقیدتی و گزینش

مصاحبه عقیدتی سیاسی بخش مهمی از استخدام در شرکت های دولتی هست، در اینجا یک سری سوالاتی که از من و یا بعضی از دوستانم پرسیده شده بود قرار دادم، در ضمن بخش
سوالات آزمون استخدمی مخابرات

سوالات آزمون استخدامی، سوالات مصاحبه - سوالات آزمون استخدمی مخابرات - نمونه سوالات استخدامی، سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی، استخدام، جزوه، سوالات کارشناسی ارشد
نمونه سوالات مصاحبه های استخدامی، به همراه پاسخ تشریحی

14 دسامبر 2012 ... سوالات آزمون استخدامی، سوالات مصاحبه - نمونه سوالات مصاحبه های استخدامی، به همراه پاسخ تشریحی - نمونه سوالات استخدامی، سوالات مصاحبه عقیدتی
مجموعه سوالات احکام شرعی در گزینش استخدامی

سوالات مصاحبه های حضوری و گزینش استخدامی با پاسخ/ مجموعه سوالات احکام شرعی و مسائل دینی با جواب ( مربوط به استخدام در ادارات دولتی )/نمونه سوالات عقیدتی
برچسب :