بازگشت فرماندار رفسنجان به شهرداری

با انتخاب شورای شهر رفسنجان علی‌اکبر ‌پور‌محمدی به عنوان شهردار رفسنجان معرفی شد.

رئیس شورای شهر رفسنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این زمینه اظهار داشت: طی 13 جلسه کاری نخستین حرکت برای انتخاب شهردار آغاز ‌و تصمیم بر این شد که بهترین گزینه با توجه به سابقه قبلی‌ علی‌اکبر پورمحمدی در سمت شهردار رفسنجان گزینه مناسبی است.

وی افزود: پس از استعفای حسین‌ اسماعیلی از شهرداری مدتی حسین میرزایی سرپرست شهرداری رفسنجان بود که به اتفاق آرا ‌پورمحمدی برای سمت شهرداری انتخاب شد.

پورمحمدی سابقه شهرداری رفسنجان را در کارنانه خود دارد و پس از مدتی حدود دو سال به عنوان فرماندار رفسنجان مشغول به خدمت بود.

پورمحمدی ترجیح داد که برای ادامه خدمت به شهرداری رفسنجان برگردد.

کمالی: رفسنجان در ولایتمداری نمونه است

جواد کمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان پس از تودیع علی‌اکبر پورمحمدی از فرمانداری رفسنجان در شورای اداری رفسنجان اظهار داشت: شهرستان رفسنجان از نظر نجابت سیاسی، اتحاد و ولایتمداری نمونه است.

وی تصریح کرد: ملت ایران طی 35 سال ثابت کرد با صلابت‌ترین است و تمام دنیا هم این مهم را دریافته است، باید با تمام وجود قدرت و حکمت خدا را احساس کنیم و تنها در مسیر الهی قدم بگذاریم.

معاون استاندار کرمان گفت: در دنیا میلیاردها انسان در جنگ‌های متعدد کشته شدند، اما نامی از آنها نیست، اما امام حسین (ع) و 72 یارش همواره نامشان بر زبان‌ها جاری است و هر سال که پیش می‌رویم بیشتر از سال گذشته این یاد زنده استٰ زیرا برای خداوند به میدان رفتند.

کمالی گفت: هر کس بخواهد به اهداف اصلی انقلاب اسلامی پشت پا بزند خداوند دست او را رو می‌کند و به عاقبت‌ شر‌ گرفتار می‌شود.

تاثیر مطلوب نقش مادران در تربیت فرزندان

وی بیان کرد: رفسنجان پیشانی اعتقادی و ایمانی جنوب شرق کشور است  و اتحاد‌، ولایتمداری و نجابت سیاسی در این شهر زبان زد است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان ابراز داشت: پیاده کردن صفات پیامبران در زندگی نقش اساسی دارد  واگر جامعه‌ای بخواهد پویا و مادام‌الحرکت باشد باید تربیت صحیح در آن صورت گیرد.

وی بیان داشت: نقش مادران در تربیت فرزندان بسیار اساسی است و به یقین بهشت زیر پای مادران است و از دامن زن مرد به معراج می‌رود.

کمالی افزود: یکی از آسیب‌هایی که مدیران را تهدید می‌کند، عدم رعایت عدالت است و یکی از انحرافاتی که برخی مدیران به آن دچار می‌شوند نداشتن صبر است.

تدوین سند توسعه رفسنجان

علی‌اکبر پور‌محمدی فرماندار سابق رفسنجان در حاشیه‌ آیین تودیع فرماندار رفسنجان با اشاره به سند توسعه این شهرستان اظهار داشت: این سند با همکاری ویژه و خاص مدیران ادارات تدوین شده است.

وی تصریح کرد: 91 درصد از مسئولان شهرستان رفسنجان در جمع‌آوری اطلاعات همکاری داشتند و حدود 650 فرصت شغلی شناسایی شد.

پورمحمدی افزود: طرح توسعه گردشگری از اهداف شهرستان رفسنجان است و پیگیری طرح‌های مختلف اقتصادی در دستور کار قرار دارد.

وی به توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد و ابراز داشت: طرح ایجاد شهرک صنعتی مس برای صنایع پایین دستی مس‌، حفظ و احیای سرمایه‌گذاری‌های موجود در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات و ... برنامه‌ریزی شده است.

پورمحمدی بیان داشت: 49 جلسه با اعضای شورای تامین شهرستان برگزار شد و آثار بسیار خوبی به همراه داشت و پیشگیری‌های خوبی نیز انجام شد،  زیرا در سایه امنیت است که سرمایه‌گذار می‌تواند استقبال نشان دهد.

آمریکا صداقت ندارد

جواد کمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان در آیین تودیع فرماندار رفسنجان با بیان اینکه ما تابع ولایت‌فقیه هستیم، اظهار داشت: دولت ما بدون اجازه رهبری هیچ قرار ملاقات و مذاکره‌ای با کشور‌ها نمی‌گذارد. 

وی تصریح کرد: نرمش قهرمانانه‌ای که رهبر از آن یاد کردند به منظور آن است که ثابت کردیم ما اهل صلح و امنیت جهانی هستیم و این آمریکا است که صداقت ندارد. 

کمالی افزود: آمریکایی‌ها پایدار به وعده‌های خود نیستند و در برابر آنچه تکلیف است، عمل نمی‌کنند، اما اگر سر عقل بیایند رابطه برقرار می‌شود و در غیر این صورت ما حجت خود را به دنیا نشان دادیم.

وی خاطر‌نشان کرد: به گفته امام راحل آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و در حقیقت این گفته قرآن است و دیدیم‌ در مدتی که تحریم‌ها بر ما روا شد بر آن پیروز شدیم، زیرا مشاور امنیتی آمریکا گفته بود که اگر پس از یک ماه ایران بر اثر تحریم‌ها از پای در نیامد، پیروز است.

ایران کشوری مستحکم است

کمالی بیان داشت: از تهدید‌ها هم نمی‌ترسیم و ملت ایران روز به روز محکم‌تر و استوار‌تر ایستاده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان اظهار داشت: ما باید متکی به خودمان باشیم و به تولید، اشتغال و اقتصاد خود فکر کنیم و پیش برویم.

وی اذعان کرد: آمریکا در دست صهیونیست‌هاست و تنها مشکل ما آمریکا نیست، بلکه صهیونیست است که می‌خواهد هر کشور مسلمانی که از او سر‌تر ‌و بر‌تر است را یا منزوی کند و یا نابود و از صحنه خارج کند.

این مقام مسئول افزود: آنها خودشان تمام قوانین بین‌الملل را زیر پا می‌گذارند و پایگاه‌های اتمی بسیاری دارند و سلاح‌های شیمیایی تولید می‌کنند و می‌خواهند تنها خودشان به این سلاح‌ها مجهز باشند‌ و این در حالی است که رهبر ما و مرجع مسلمانان جهان استفاده از سلاح‌های شیمیایی را حرام دانسته‌اند.

وی بیان داشت: دولت ما کارهای خوبی را دنبال کرده ‌و قصد دارد تا چهره واقعی آمریکا را به دنیا نشان بدهد.

امام جمعه رفسنجان: کارها اثرگذار باشند

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور امام جمعه رفسنجان در جلسه شورای اداری رفسنجان با تبریک دهه ولایت ‌به آیه 110 سوره مبارکه ‌کهف اشاره کرد و اظهار داشت: انسان اگر بخواهد به مقام لقاء خداوند برسد، باید عمل صالح انجام دهد و شرکی نسبت به خداوند نداشته باشد.

وی تصریح کرد: به فرموده امام صادق (ع) کسی که برای کار خیر نیت خیر ندارد و تنها می‌خواهد مردم از او تعریف کنند، ثوابی نبرده است.

رمضانی‌پور افزود: در کشور دارای حکومت الهی باید بهترین اعمال صورت گیرد و پاک‌ترین و صادق‌ترین انسان‌ها با انگیزه الهی خدمت کنند.

وی خاطر‌نشان کرد: کارهایی که انجام می‌شود اثر‌گذار است و اگر کاری خالصانه باشد، آثار و برکات بیشتری در پی دارد.

امام جمعه رفسنجان افزود: اسلام دینی است که خداوند آن را به ما هدیه داد و نباید دانسته و نداسته به ریشه آن تیشه بزنیم و همواره سعی بر حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشیم، زیرا برای این نظام خون‌های زیادی ریخته شده است.

مدیران به فکر ارتقا وضعیت کاری باشند

رمضانی‌پور بیان داشت: جامعه اسلامی ما نباید با گناهی آلوده شود و در این راستا مسئولان ادارات و‌ خانواده‌ها با کارهای فرهنگی و بیان اخلاق واقعی در محل زندگی و اداره از اعمالی که مانع نزول رحمت الهی می‌شود، پیشگیری کنند. ‌

وی ابراز داشت: تنزل در وضع موجود به منظور خیانت تلقی می‌شود و مدیران باید به فکر ارتقای وضعیت در حیطه کاری خود باشند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: برای ایجاد فرصت‌های شغلی همه باید کمک کنند و این مهم دغدغه همگان باشد و اجازه ندهیم ساخت پروژه‌ها مدت زمان زیادی را از ما بگیرد.

وی اذعان کرد: در سال‌های اخیر پروژه چندان خوبی در شهر رفسنجان نداشتیم و این از خواسته‌های به حق مردم است که برای اشتغال فرزندانشان نگران باشند.


مطالب مشابه :


بازگشت فرماندار رفسنجان به شهرداری

پایگاه خبری تحلیلی "استان رفسنجان" - بازگشت فرماندار رفسنجان به شهرداری - مخابره بروزترین و
پور‌محمدی ، شهردار جدید رفسنجان شد

استان رفسنگان(کرمان شمالی) - پور‌محمدی ، شهردار جدید رفسنجان شد - رفسنجان شهر فاتحان اروند
شهرداری رفسنجان در احداث پارک رویکرد محله محوری را در دستور کار دارد

استان رفسنگان(کرمان شمالی) - شهرداری رفسنجان در احداث پارک رویکرد محله محوری را در دستور کار
بالاخره شهردار رفسنجان کیست؟

پایگاه خبری تحلیلی "استان رفسنجان" - بالاخره شهردار رفسنجان کیست؟ شهرداری رفسنجان;
قیمت بلیط اتوبوس‌های واحد در رفسنجان افزایش یافت

استان رفسنگان(کرمان شمالی) - قیمت بلیط اتوبوس‌های واحد در رفسنجان افزایش یافت - رفسنجان شهر
پیروزی مس نوین بر شهرداری منوجان

باشگاه فرهنگی ورزشی مس رفسنجان و سرچشمه - پیروزی مس نوین بر شهرداری منوجان - Rafsanjan - Sanat - e - mes
شهرستان رفسنجان در آستانه استان شدن

پایگاه خبری تحلیلی "استان رفسنجان" - شهرستان رفسنجان در آستانه استان شدن شهرداری رفسنجان;
هفته هجدهم لیگ دسته اول 91 _ 90 صابر گل زد و با هواداران آشتی کرد

شهرداری اراک مس رفسنجان بازی دو تیم فوتبال شهرداری اراک و مس رفسنجان در
برچسب :